PDA

View Full Version : GALOP: Ατάκες με τις οποίες αντιμετωπίζετε κάποιον στο δρόμο.



kapeos
18/05/2004, 20:03
Το οτι οδηγούμε μια μοτοσυκλέτα δεν σημαίνει ότι όλοι οι άλλοι που οδηγούν ΙΧ & ΤΑΧΙ είναι άχρηστη. Σήμερα πήγα στην δουλεία με το scooteraki για να το ξεσκουριάσω λιγο. Το πρωί στην Κηφισίας δεξιά λορίδα ένας ΜΑΛΑΚΑΣ που το έπαιζε και γρήγορος είρθε από δεξιά μου κορνάρωντας να μου κάνει σφήνες. Α ρε πούστη αν σε πιάσω θα σε γαμ@@@σω και καλύτερα να σε γαμ@@@σψ εγώ παρά εσύ με αυτά που κάνεις.

Σορρυ για μπινιλίκια αλλά μολις το θυμήθηκα και τσαντίστικα.

Για ρίξτε καμιά καλή ατάκα που έχετε πει ρε παιδιά.

:winka: :lol: :rotflmao: :bigcry:

periklisk
19/05/2004, 09:30
Πάρε τη μαλακία σου από δω ρε βλάχο!!!!

Πούλησες το γάιδαρο και πήρες αυτοκίνητο!!!!


και διάφορα άλλα για το σόι του.....

Julius
19/05/2004, 09:56
Περνάω με την πορτοκαλή θύελλα ανάμεσα από ουρές μποτιλιαρισμένων αυτοκινήτων…….

Θείτσος που σιγά σιγά τσουλώντας κλείνει τον διάδρομο παρόλα τα κορναρίσματα και το γεγονός ότι έχω φτάσει στην πόρτα του και με παρακολουθεί από τον καθρέφτη του, συνεχίζει να κάνει τιμονιές αριστερά για να με κλείσει…… σκάω γκαζια για να μην με συνθλίψει και βέβαια του παίρνω τον καθρέπτη παραμάζωμα…….

«ΕΕΕΕΕΕΕΕ τον καθρέφτη μου ρέεεεεεεεεε» Φωνάζει

«Πάρε τα @ρχίδι@ μου και πήξε στην κίνηση τώρα» απαντάω με πολύ ευγενικό τρόπο και απομακρύνομε ενώ ο κομπλεξικός οδηγός έχει βαρέσει πίεση 40psi

Κομπλεξικοί που νομίζουνε ότι έχουνε το δικαίωμα να παίζουνε με την σωματική σου ακεραιότητα

Julius
19/05/2004, 10:03
Το αποστομωτικότερο όλων

Φίλος ο οποίος κυκλοφορεί με μόνιμα με enduro κράνος……

Του κάνει μαλακία ταρίφας……….

Είναι καλοκαίρι και ο ταριφ ΔΕΝ έχει air condition οπότε και τα παράθυρα είναι ανοικτά

Πάει ο ψιλός από την μεριά του οδηγού για να ζητήσει τον λόγο, και ο ταρίφας αρχίζει το ποίημα με τα κωλομηχανάκια…….

Το endurαδικο το κράνος αφήνει το πρόσωπο σου εκτεθειμένο (ειδικά εάν το γύρεις λίγο προς τα κάτω……

To ταλέντο του ψιλού εκτός από την ικανότητα του στο enduro και την κιθάρα είναι οι μεγάλες ροχάλες………..


:yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

periklisk
19/05/2004, 10:10
Ροχάλα στη μάπα του ταρίφα?????????????


Σωστοοοοοοςςςςςς!!!!!!!!!!!

NLS
19/05/2004, 12:47
χοντρό και καλό

το κάνεις βέβαια όταν έχεις δυνατότητα να φύγεις (και γρηγορότερα από πεζό που τρέχει)

nimbus
20/05/2004, 15:07
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΕΓΩ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΝΑ ΒΡΙΖΩ Ως ΚΟΠΕΛΑ. ΕΠΟΜΕΝΩς ΚΑΝΩ ΓΚΡΙΜΑΤΣΕς, ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΣΠΑΣΩ. ΒΕΒΑΙΑ, ΔΕΝ ΜΕ ΒΛΕΠΟΥΝ, ΔΙΟΤΙ ΦΟΡΑΩ ΚΡΑΝΟΣ, ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ. ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥς, ΟΤΑΝ ΜΕ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΛΕΩ..."ΤΩΡΑ ΠΩς ΤΗΝ ΕΧΕΙς ΔΕΙ ΔΗΛΑΔΗ?" ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΥς ΡΙΧΝΩ ΣΤΟ ΦΙΛΟΤΙΜΟ. ΕΙΔΑΛΛΩς ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ....ΕΣΕΙΣ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΩς ΒΡΙΖΟΥΝ ΟΙ ΑΡΣΕΝΙΚΟΙ. ΧΕΧΕ ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΟΙ ΓΚΟΜΕΝΕς ΚΑΙ ΚΑΜΑΡΩΝΟΥΝ, ΛΕς ΚΙ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΘΕΤΙΚΕς ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕς ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ. ΜΗΠΩς ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ???

idi
20/05/2004, 15:19
Ορμονικές διαταραχές? Υπερβολική έκκριση τεστοστερόνης? Η αυτά που λέγαμε χθες....:wave2:

nimbus
20/05/2004, 15:49
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Ορμονικές διαταραχές? Υπερβολική έκκριση τεστοστερόνης? Η αυτά που λέγαμε χθες....:wave2: [/QUOTE

ΛΙΓΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕς, ΛΙΓΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΧΘΕς...ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟΥς ΤΕΛΙΚΑ.

milaber
20/05/2004, 19:07
Bάλε την μαούνα σου στο κωλαράκι σου αρχίδι ταρίφα και λοιπά εγώ πετάω συνήθως.

Το καλύτερο (μου το είπαν , δεν το έχω δει) ήταν ένα παιδί που το έριξε κάτω ένας μαλάκας Ι.Χ.ής.
Όταν άρχισε ο μαλάκας να τον βρίζει και από πάνω, σηκώθηκε το παλικάρι ατάραχο, έβγαλε το κράνος και του το έστειλε με ένα πανάμορφο χτύπημα στο παμπριζ.

:wave2:

monstermind
20/05/2004, 20:58
γνωστός με σκούτερ σε κεντρικό -πηγμένο- δρόμο της αθήνας... βρίστηκε, έπειτα απο παρολίγο ατύχημα με νεαρό οδηγό κάμπριο, με γκόμενα, ραδιοcd κτλ... με ατάκες τύπου "φτωχομπινέ", "με το ποδηλατάκι σου" κτλ...

το σκούτερ έφυγε μπροστά και χάθηκε...

λίγο αργότερα... προς έκπληξη του μάγκα οδήγου... ενα ιπτάμενο παγωτό μηχανής καρφώθηκε στο μάτι του...

άντε να πιάσεις σκουτεράκι στην κίνηση έξυπνε...

Κανένας
20/05/2004, 21:48
Εγώ μια φορά είχα εμπλακεί σε μια αψιμαχία με έναν που δεν είχα δει πόσο γομάρι ήταν
Βγαίνει λοιπόν από το αυτοκίνητο και τι λεω


Να σε χτυπήσω είναι αντρικό να σε βρίσω είναι γυναικείο

Σε μισώ σε μισώ σε μισώ
:smokin:

:beer:

milaber
20/05/2004, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από NAVIGATOR
Εγώ μια φορά είχα εμπλακεί σε μια αψιμαχία με έναν που δεν είχα δει πόσο γομάρι ήταν
Βγαίνει λοιπόν από το αυτοκίνητο και τι λεω


Να σε χτυπήσω είναι αντρικό να σε βρίσω είναι γυναικείο

Σε μισώ σε μισώ σε μισώ
:smokin:

:beer:

:lol: :lol: :lol:

O καλύτερος!
(και η χειρότερη περίπτωση γμτ, να έχεις δίκιο και να τις φας και από πάνω!)

:lol: :lol: :lol:

SpyrosTDM
21/05/2004, 10:12
ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΣΤΡΙΒΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΘΗΣΕΩΣ ΕΝΑΣ ΜΑΛΑΚΑΣ ΠΑΡΑΒΙΑΖΕΙ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ. ΤΟΥ ΛΕΩ ΠΟΥ ΠΑΣ ΡΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΜΕ ΒΡΙΣΙΔΙΑ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΠΟΙΟΝ ΕΙΠΕΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ΡΕΕ ΘΑ ΣΕ ΓΑ!@#$ ΚΟΙΤΑΩ ΓΥΡΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΜΠΑΡ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ..
ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΜΠΑΡΑΚΙ? ΣΑΣΤΙΣΜΕΝΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΑΩ: ΠΑΜΕ ΝΑ ΣΕ ΚΕΡΑΣΩ ΕΝΑ ΣΦΗΝΑΚΙ ΦΑΣΟΛΑΔΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΛΑΣΕΙΣ Τ'ΑΡΧΙΔΙΑ ΡΕ ΠΑΛΙΟΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SpyrosTDM
21/05/2004, 10:13
NAVIGATOR ΕΓΡΑΨΕΣ...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

NLS
21/05/2004, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
:lol: :lol: :lol:

O καλύτερος!
(και η χειρότερη περίπτωση γμτ, να έχεις δίκιο και να τις φας και από πάνω!)

:lol: :lol: :lol:

άσε κάτι τέτοιο (πάντως δεν τις έφαγα) μου συνέβει με το αυτοκίνητο πριν αρκετά χρόνια

υπάρχει ένα φανάρι (αυτό από Καραϊσκάκη) που βγαίνει στην Πειραιώς και ΚΛΑΣΙΚΑ ΚΛΑΣΙΚΑ περνάν ΠΑΝΤΑ 2-3 με κόκκινο (τελευταίοι)... λογικά έπρεπε να αντιδράσει η τροχαία και να αφήσει μεγαλύτερο delay στο άλλο φανάρι ώστε να προβλέπει ΚΑΙ αυτούς (μιλάμε για τόσο κλασικό)... τέσπα

αυτό δεν είναι τόσο τρομερό για τους σταματημένους στο φανάρι (εκτός του ότι πρέπει να ξεκινήσουν 2-3... 4-5 δεύτερα από ότι θα ξεκινούσαν μια και τους κλείνουν αυτοί που περνάν παράνομα) αλλά είναι ΚΑΡΑ επικύνδινο για κάποιον που έρχεται από πίσω και όπως έρχεται του πρασινίζει το φανάρι οπότε δεν κόβει...

έτσι έγινε με μένα... έλα όμως που η περίπτωση περιλάμβανε παράνομο οδηγό με 6τροχο ΤΡΑΚΤΟΡΑ νταλίκας ο οποίος έφυγε με ΚΑΡΑκόκκινο και με φόρα μάλιστα, ενώ εγώ ερχόμουν και από την φόρα αναγκάστικα να του κάνω προσπέραση ίσα που πέρασε!

περνώντας τον τον βρίζω (ίσως του έκανα και χειρονομία δεν θυμάμαι)... είχα 150% δίκιο...

μας πιάνει το φανάρι στην στροφή για Λαμπράκη και τι συμβαίνει... έρχεται δίπλα... με το που έρχεται δίπλα (χωρίς να έχει φανεί κάτι μια ένδειξη - λογικά έκατσε δίπλα μια και έπιασε το φανάρι και αυτόν)... "κάτι" μου λέει να κατεβάσω τις ασφάλειες (!!! ...αν μάλιστα γνωρίζατε εμένα τότε θα σας φαινόταν κάπως αφύσικο... η εποχή που έπαιζα πρωταθλήματα σε κάτι -ας μην πω τι- συν πιο νεαρός και πιο ευέξαπτος κλπ. γενικά δεν ήταν να με πετύχει κάποιος στραβά τότε) ΚΙ ΟΜΩΣ κάτι μου είπε κατέβασε τις ασφάλειες...

ανοίγει η πόρτα (ωπ να τα μας) και βγαίνει ένας ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!... δεν θα τα πολυπώ (ήδη το τράβηξα το ποστ), αλλά μόνο να πω ότι βάραγε κεφαλιές στο τζάμι (!!!!), τράβαγε τα χερούλια και απορώ πως δεν έσπασαν και έριξε και μια μπουνιά στον ουρανό όπου απέκτησε για τους επόμενους μήνες μια ευμεγεθή γούβα!!!!

κάτι με έσωσε εκείνη τη μέρα

και αναρωτιέμαι... αν είχε και δίκιο τι θα έκανε; θα με πάταγε με τον τράκτορα;

μήπως λοιπόν τα λογάκια μας και οι ατάκες πρέπει να είναι ΛΙΓΟΤΕΡΑ;

DUKASII
21/05/2004, 11:22
GAMHMENES...ASFALEIES..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

RapidShade
21/05/2004, 11:23
ααααχαα!!! ΜΑΛΙΣΤΑ...

ώστε γνώρισες κι ΕΣΥ τον
θείο μου τον Μπάμπη τον νταλικέρη...


:beer: :rotflmao: :beer: :rotflmao: :beer:

NLS
21/05/2004, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
GAMHMENES...ASFALEIES..:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ρε γαμώτο ΠΑΛΙ γελάσαμε - που το κρύβεις τόσο χούμορ;

μπορείς να αναλάβεις εσύ ότι άφησε στη μέση ο νταλικέρης - σου ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ότι δεν θα κλειδώσω τίποτα

NLS
21/05/2004, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από RapidShade
ααααχαα!!! ΜΑΛΙΣΤΑ...

ώστε γνώρισες κι ΕΣΥ τον
θείο μου τον Μπάμπη τον νταλικέρη...


:beer: :rotflmao: :beer: :rotflmao: :beer:

:)

αν ήταν γνωστός θα ήταν χρήσιμος πάντως :) πίστεψε με

DUKASII
21/05/2004, 14:32
μπορείς να αναλάβεις εσύ ότι άφησε στη μέση ο νταλικέρης - σου ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ότι δεν θα κλειδώσω τίποτα


TO METANIOSES POY KLEIDOSES E;

KAI TORA KOITAS KATI SE PIO NEANIKO;


NLS..KATSE KALA GIATI THA TO PO STO MPAMPA MOY RE SY! KAI EINAI NTALIKIERHS!
[ E TORA POY MAS EIPES KAI TIS PROTIMHSEIS SOY]

TO ANEKDOTO ME TO NTALIKIERH KAI TO POYSTH TO XEREIS;;

Spazz
21/05/2004, 15:08
εγω λεω τα συνηθισμενα μπινελικια και τα εμπλουτιζω .οπως........βγαλε κανα φλας ρε καραγκιοζη....εχεις και μουστακι...κτλ κτλ

NLS
21/05/2004, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
TO ANEKDOTO ME TO NTALIKIERH KAI TO POYSTH TO XEREIS;;

ναι

έκλεισε ένα νταλικέρης έναν κατεμά αλλά τα βρήκανε στο τέλος

:)

NLS
21/05/2004, 20:49
καλά και εγώ μόνο άγιος δεν είμαι - απλά πιο προσεκτικός στο που κάνω τι

επίσης έχω ελατώσει λίγο το στόμα και ΠΟΛΥ τις χειρονομίες

τα πιο κλασικά μου (χωρίς βρήσιμο) είναι:

"τα φλας αγοράζονται έξτρα στο καρούλι σου;"

"ο καθρέφτης δεν είναι για να βάφεσαι" (είτε είναι γυναίκα είτε άντρας)

milaber
23/05/2004, 03:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
ανοίγει η πόρτα (ωπ να τα μας) και βγαίνει ένας ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!... δεν θα τα πολυπώ (ήδη το τράβηξα το ποστ), αλλά μόνο να πω ότι βάραγε κεφαλιές στο τζάμι (!!!!), τράβαγε τα χερούλια και απορώ πως δεν έσπασαν και έριξε και μια μπουνιά στον ουρανό όπου απέκτησε για τους επόμενους μήνες μια ευμεγεθή γούβα!!!!

κάτι με έσωσε εκείνη τη μέρα

και αναρωτιέμαι... αν είχε και δίκιο τι θα έκανε; θα με πάταγε με τον τράκτορα;

μήπως λοιπόν τα λογάκια μας και οι ατάκες πρέπει να είναι ΛΙΓΟΤΕΡΑ;

:lol: :lol: :lol:

Γειά σου ρε Νίκο!
Μάλλον πρέπει να είναι λιγότερα ή με κλειστά τα παράθυρα στα αμάξια, γιατί όσο και να 'ναι με μηχανάκι, που να σε πιάσει ο άλλος!

:lol: :lol: :lol:

afrotwin
15/06/2004, 16:00
exi piasi araxnes to 8ema ala den pirazi pote den ine arga gia orea pragmata
ego leo to eksis
kane stin akri re mikropoliti gifte
as poume :rotflmao:

Μικρή Λουλού
15/06/2004, 17:16
TI EΠΑΘΕΣ ΡΕ ΑΦΡΟ ???

ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΕΣ ??

ΑΣΕ...ΚΑΤΑΛΑΒΑ...ΒΑΡΙΕΜΑΡΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ....

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΟΦΕΛΕΙ Ο ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΜΟΣ Σ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ....

ΚΟΥΡΑΓΙΟ...

:( :( :beer: :beer:

crs-k
15/06/2004, 19:52
Ειμαι ενας φτωχος και μονος συνδικαλιστης ... :lol:

Grizoulhs
17/06/2004, 14:25
Mpa ebgales bolta to karotsaki ?

ti exei k rodes to karouli ?

ti egine mori sou kaike to flas?

mpa mpa mpa...ti blepw.... to bgalame bolta!!!! epitelous skouriase ekei mesa i maouna... (karotsaki-karouli k paei legontas)

Asto asto kateba k pane me ta podia me tin mlkia pou se derni den eisai gia amaksi...(krima k to amaksi oxi tpt allo!)

pies kanena redbull kit ...!

pou pas re farmer.....

thelete k alla ? :PpP
(oti nane!)

Grizoulhs

KOROPOYLIS
17/06/2004, 16:45
pantos apo oti katalabeno den forate to kranos giati re pedia an to foragate to kranos den 8a mporousate na fonaksete kai na sas akousi.
anyway, ego mallon 8a balo hxeia mprosta stin mixani kai mikrofono sto kranos gia na tous brizo(plaka kano)
alla epeidi auto den ginete perno merikous ka8reftes apo tous karagiozides .
telika exei katantisi aisxos . ka8e blakas pernei ena autokinito kai kanei oti goustari. tin alli fora meta ta diodia tis elefsinas enas pige na perasi apo entelos deksia sto entelos aristera gia na mpei stin attiki odo, ,,,,sto tsak tin glitosa ego kai to pedi pou htan pio mprosta apo mena.
pedes ka8reptes mipos kai sinetistoun.

crs-k
17/06/2004, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από KOROPOYLIS

..........
pedes ka8reptes mipos kai sinetistoun.

Το επομενο σταδιο θα ειναι να τους πυροβολαμε στο ποδι? :confused:

KOROPOYLIS
18/06/2004, 11:23
GIA MENA DEN EINAI PROBLHMA KAI AUTO.
APO OTI EXO DEI KAI STOUS DROMOUS MAS PERNANE GIA SKILIA POU AN TA PATISOUNE DEN EGINE KAI TIPOTA.
Aplos skepsou oti den eisai esi pano stin mixani alla o gios sou kai ton xtipaei enas ili8ios giati etsi tou aresi kai tou spaei xeria ,podia, i' kai tou pernei tin zoh.
esi ti 8a kaneis?
aplos 8a peis oti egine egine kai teliose?
an oloi autoi pou odigane ena autokinito eixan kabalisi kamia mixani ola 8a eitane pio orea kai den 8a mporousa na po ola auta.
alla distixos an fteme 'h an den fteme emeis eimaste pou tin plironoume gia tin apeudesia ton allon.
isos na eimai ligo skliros kai na min simfonoune poloi mazi mou alla prosopika den me niazei giati enas ntalikieris para ligo na me paei ston allon kosmo,opote exo ka8e dikeoma na paraponioume kai na leo auta pou leo, kai apo ekei kai pera o ka8enas to palebei opos kseri kai opos mporei, opos leei kai o filos mou o ntalaras.

thanks :)

cbanthropos
18/06/2004, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από KOROPOYLIS
GIA MENA DEN EINAI PROBLHMA KAI AUTO.


Χρειαζεται ψυχικη ηρεμια το πραγμα. Σε καταλαβαινω. Οταν ο αλλος οδηγαει οπως να'ναι, υπαρχει προβλημα. Αλλα δεν ειναι μονο 1 η 2 μοτοσικλετιστες που κινδυνεύουν καθε μερα. Ολοι μας κοψοχολιαζομαστε. Θελει προσοχη, αποσταση απο μλκες και ηρεμια. Τα νευρα βλαπτουν, και αποσπουν τον οδηγο μηχανης.

ΥΣ. Οι οδηγοι αυτοκινητου έχουν και ελαφρυντικα για τις μαμακιες που κανουν γιατι εχουν φαει και τρελο πηξιμο/ζεστη. Τι να κανουμε? Ανθρωποι ειναι και αυτοι.

crs-k
18/06/2004, 11:51
Να 'σαι σιγουρος, οτι εχω και 'γω βιωσει παρα πολλες καταστασεις, στις οποιες, λογω της μαλακιας του αλλου, κινδυνεψα να σκοτωθω. Ισως και περισσοτερες απο εσενα ...
Ταυτοχρονα οδηγαω και αυτοκινητο, για τις αναγκες της οικογενειας μου. Αυτο που ξερω σιγουρα λοιπον ειναι οτι σε ενα μεγαλο βαθμο, "φταιμε" κι εμεις. Οχι γιατι καναμε κατι στραβο, αλλα γιατι εχουμε πολυ μικρο ογκο και ειμαστε πολυ πιο γρηγοροι απο οτιδηποτε αλλο κινειται εκεινη τη στιγμη στο δρομο.
Παραδειγμα: Ενας καλος σχετικα οδηγος αυτοκινητου, κοιταει τον καθρεπτη του με συχνοτητα αναλογη με την ταχυτητα του και τις συνθηκες κυκλοφοριας. Κινειται με 50 σε σχετικη "κινηση". Εσυ εισαι τρια αυτοκινητα πισω "μαζεμενος" στο ρευμα σου. Βλεπεις το αντιθετο ρευμα "ανοικτο" και αποφασιζεις να περασεις μερικα αυτοκινητα. Ανοιγεις στα 100+ και περνας απο αριστερα. Θελεις μολις 1,5 με 2 δευτερα για να βρεθεις διπλα του. Αυτος τωρα, εχει μικροεμποδιο (λακουβα) στα δεξια του, κοιταει τον καθρεπτη του δεν βλεπει τιποτα στα αριστερα του, ξανακοιταει το εμποδιο και βγαινει αριστεροτερα να το αποφυγει. Αυτος ο χρονος ειναι 1,5 με 2 δευτερα. Το αποτελεσμα το καταλαβαινεις. Σε ΣΚΟΤΩΣΕ!
Πες μου λοιπον τωρα (δεν μιλαω για ενα μαλακα οδηγο), ποση ευθυνη εχει? Κι αν σε "βλεπει για σκυλι" ...
Καταληκτικα, αυτο που εχω μαθει στη ζωη μου ειναι, οτι η βια φερνει βια! Και μενα μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι. Κι εγω εκνευριζομαι. Αλλα ....
Ολα εχουν ενα οριο φιλαρακο μου!
Σκεψου ο παραπανω οδηγος (ευτυχως δε μο 'χει συμβει), να ειμουνα εγω, κι η μηχανη εσυ. Πες μου πως θα αισθανομουνα εγω κατα τη γνωμη σου εκεινη τη στιγμη. Θα σε εβλεπα για σκυλι?
Γιατι να μου σπασεις τον καθρεφτη ή να με πυροβολυσεις στο ποδι?

Κουρασα σιγουρα ....

Φιλικα

Χρηστος
Οπως βλεπεις δεν μιλα

AFTER
18/06/2004, 17:07
ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΣΑΣ,με τσαντισατε παλι με τις ιστοριες,αντε μην βγω εξω και πιασω κανα ταριφα να του ξεριζωσω τα αντερα να τα κανω κοκορετσι

7Tolis
25/09/2014, 11:20
Το πολύ πολύ να πω πρόσεχε φίλε και αυτό είναι όλο.Στη τελική ποτέ δεν ξέρεις τι κουβαλάει ο άλλος επάνω του και το αντίστροφο.

GFawkes
25/09/2014, 12:50
....Στη τελική ποτέ δεν ξέρεις τι κουβαλάει ο άλλος επάνω του ....

Αν κουβαλαει μυαλο και σκεφτει...

αν κουβαλαει ματια και δει.....οτι 10 χρονια μετα εχουν αλλαξει τα δεδομενα....

αν εχει κατι αξιολογο να ασχοληθει δεν κανει τον Τυμβωρύχο του φορουμ...

πολλα τα αν...

Sele
25/09/2014, 13:05
Αυτό που ξεθάβετε στο άσχετο κάτι νήματα δεκαετίας και συνεχίζετε την κουβέντα σα να μην έχει περάσει μια μέρα έχει πλάκα :p

Bowleno
25/09/2014, 13:12
Ρε Τόλη, αλήθεια λέω, θα σου ξηλώσω την μίζα από τον εκσκαφέα! :moutza::p

7Tolis
25/09/2014, 13:20
Αν κουβαλαει μυαλο και σκεφτει...

αν κουβαλαει ματια και δει.....οτι 10 χρονια μετα εχουν αλλαξει τα δεδομενα....

αν εχει κατι αξιολογο να ασχοληθει δεν κανει τον Τυμβωρύχο του φορουμ...

πολλα τα αν...

There you go..Τα δεδομένα ακόμη και σημερα ίδια ειναι όπως είδα μόλις.
Εφόσον ΔΕΝ είναι κλειδωμένο ένα thread,σαφώς και μπορώ να γράψω.

MG-KTiNoS
25/09/2014, 15:49
Εγω ρε παιδιά δε λέω τίποτα....

Τους έχω βαρεθεί.
Κάθε βράδυ όμως κάνω τη προσευχή μου και λέω
Σε φχαρστώ ΠΑναγίτσαμ που μ άφησες και έζησα και σήμερα....
Φίλαξε με απ το μαλάκα αύριο
και βλέπουμε...
:(


υγ
Να σε καλά ρε Θανάσαη με κείνο το ράιντιγκ σκουλ....
Ποιός ξέρει πόσα κόκκαλα θα μέτραγα ακόμα!
;)

akis_trevor
25/09/2014, 15:59
εχω βαρεθει να βριζω σπιτια καθε μερα.χτες και σημερα ειδικα γ@μηθηκ@νε.
μερικα πραγματα που κανουν παντως,και επιτηδες να θελω να τα κανω,δεν μου βγαινουν.πως τα καταφερνουν δεν ξερω.να κοιτανε,να σε βλεπουν οτι ερχεσαι και να βγαινουν απτο στοπ.με μηχανη με μηχανακι με οτι θες.ποσο θα γουσταρα να ειχα ενα παλιο φορτηγακι μαουνα να μην με νοιαζει να τους ψιλοκοπαναω μερικους να γουσταρουν..

Bob_o_mastoras
25/09/2014, 16:57
Σε μικρα ακινδυνα λαθη δεν αντιδρω ή ισως να κουνησω το κεφαλι χλευαστικα. Σε επικινδυνα λαθη που δεν με επηρεαζουν μουτζωνω μεγαλοπρεπως και σε επικινδυνα λαθη που με επηρεαζουν ή με εκθετουν σε κινδυνο αυτο:
323498
με την αντιστοιχη φραση: θα σου γ@μησω μ@λακα.
Μετα ειναι θεμα φαντασιας.. :lol:

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
25/09/2014, 16:58
Αποφεύγω τις βρισιές και τους διαξιφισμούς, φταίω δεν φταίω.
Σκέφτομαι των (επόμενο) μοτοσικλετιστή που θα συναντηθεί μαζί του και θα είναι εκνευρισμένος από εμένα.
Απλά θα πατήσει γκάζι αντί για φρένο.

spyro
25/09/2014, 17:50
προχθές όμως πέτυχα το καλύτερο ever.

τρισμέγιστος κάγκουρας ανάμεσα απο αυτοκίνητα σε τρελή κίνηση, πάνω σε καλοφτιαγμένο t-max κορναρει σε γυνακα επίμονα. παρ' οτι αυτη κάνει δεξια να περάσει ο τρισμέγιστος...... αυτός συνεχίζει να της κορνάρει .....

οπότε αγανακτισμένη και η κοπέλα γυρνάει και τον ρωτάει, "μα τι θέλεις επιτέλους"



"να μπώ ανάμεσα σου"

sniper
25/09/2014, 17:54
προχθές όμως πέτυχα το καλύτερο ever.

τρισμέγιστος κάγκουρας ανάμεσα απο αυτοκίνητα σε τρελή κίνηση, πάνω σε καλοφτιαγμένο t-max κορναρει σε γυνακα επίμονα. παρ' οτι αυτη κάνει δεξια να περάσει ο τρισμέγιστος...... αυτός συνεχίζει να της κορνάρει .....

οπότε αγανακτισμένη και η κοπέλα γυρνάει και τον ρωτάει, "μα τι θέλεις επιτέλους"



"να μπώ ανάμεσα σου"

Και; Μπήκε;

spyro
25/09/2014, 17:57
Και; Μπήκε;

προφανώς

:D