PDA

View Full Version : O μ@λ@κ@ς ο ΕΛΛΗΝΑΣ



GIXXERAKIAS
07/07/2006, 13:04
Επειδη εχω δει πολλα εδω μεσα,δυστηχως ηρθε και μενα η ωρα μου να σας πω τι πηγα ΕΥΤΥΧΩΣ να παθω στα καλα του καθουμενου!!!12.55 χθες το βραδυ μολις εχουμε (εγω και η κουκλα μου suzuki)χωρισει απο την παρεα που ειμασταν εχθες(ξερετε ποιοι:D )φευγοντα απο την αχιλλεως και μετα την γεφυρα της που συνεχιζει για καβαλας προς ελευσινα ακολουθω τον ησυχο δρομο για το αιγαλεω οπου και διαμενω τα τελευταια 26 χρονια:look: (παει γερασαμε)!πηγαινα σταθερα με 100-120 χιλ σε τελειως αδειο δρομο (τρεις λωριδες εχει εκει χαλαροτατα)καποια στιγμη ακουω να ερχεται απο πισω μου με ολα ενα rallye(χαρακτιριστικος ξερος ηχος)εχοντας χασει την προσοχη μου κοιτωντας να τον αφησω να περασει δεν εχω δει το εργο του αθανατου ελληνα κηπουρου που για μισο μετρο διαζωμα με γρασιδι εχει βαλει μπεκακια νερου που αντιστοιχουν να ποτισει το γ@μημεν@ το καραισκακη!!!!Εν τελει με προσπερναει και οταν κοιτω μπροστα μου τον βλεπω εκπληκτος να πλακωνεται στα φρενα μπροστα μου(πιθανως να μην λερωσει το μπουρδελ@κι του) τα χανω προς στιγμη γιατι τον πλησιαζω αποτομα και κανοντας ελιγμο δεξια για να τον αποφυγω ταυτοχρονα φρεναρω σκεφτομενος "please κανε να μην ερχεται και αλλος απο πισω και πεσει πανω μου και μας μαζευουν με τις οδοντογλυφιδες"Τελικα φρεναρα σωος μεσα στην λιμνη και εκανα δεξια να βρω ξανα τους παλμους μου που ειχαν φτασει καπου κοντα στους 250(φοβερη cardiomasciular ασκηση ρε παιδια)Εβγαλα και δυο-τρεις φωτο για να δειτε για τι πραγμα σας μιλαω,400-500 μετρα στο τιγκα στο νερο!!!!και ρωταω εγω τωρα αν γινοταν η μ@λ@κι@ ποιος θα πηγαινε στο σπιτι να πει στην οικογενεια μου οτι ξερετε ο γιος σας δεν ειναι μαζι μας πια!ο οδηγος του κουτιου που μολις με ειδε να φρικαρω το πλακωσε και εφυγε η ο γ@μημεν@ς εργολαβος που εκανε την μ@λ@κι@ να ποτησει την ασφαλτο για να βγει καινουργια εεεε????


54416

GIXXERAKIAS
07/07/2006, 13:05
2


54417

GIXXERAKIAS
07/07/2006, 13:06
3


54418

tsakalaki 650
07/07/2006, 13:32
Αδερφέ σε καταλαβαίνω απόλυτα, θα έπρεπε να υπάρχει μελέτη για τον τρόπο που γίνεται το πότισμα στα διαζώματα. Και φυσικά όχι μόνο για την αποφυγή ατυχημάτων που είναι το κυριότερο, αλλά και για την σπατάλη του νερού που γίνεται καθημερινά. Αλλά δυστυχώς τι δουλεύει σε αυτή τη χώρα; Πάντως μια έγγραφη αναφορά στην αρμόδια υπηρεσία του δήμου ίσως σώσει κάποιους άλλους που θα έρθουν στη θέση σου. Θέλω να πω πως ίσως να μελετήσουν το θέμα και γίνει κάτι, αλλά και πάλι αυτή η κίνηση είναι σταγόνα στον ωκεανό αφού σε πάρα πολλούς δήμους το πότισμα γίνεται με αυτόν τον τρόπο.

TROOPER
07/07/2006, 13:43
παρε κρις κραφτ!!!!!!!!!!!!!!!!!

δε φταιει το καραισκακη ...μη βριζεις τον ναο!!!!!!!!!

:a22:

τελος καλο-ολα καλα:)

Gandalf dr685sm
07/07/2006, 14:11
Αν ερχόταν με πολλά όπως είπες, θα φρέναρε , ακριβώς για τα νερά και οτι μπορεί να υπάρχει μέσα σε αυτά (βλ. σαπουνάδες, πετρέλαιο κτλ..)
Για αυτό , ανεξάρτητα με το τι έγινε με το rally, σκέψου λίγο και εσύ να κόβεις όταν είναι να περάσεις μέσα απο τέτοιες λίμνες.
Ποτέ δεν γνωρίζεις πόσο γλυστράει εκείνο το σημείο. Λίγο σαπουνόνερο αρκεί , για να σε στείλει χωρίς καν να προσκρούσεις σε κανένα...

Gandalf

GIXXERAKIAS
07/07/2006, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Αν ερχόταν με πολλά όπως είπες, θα φρέναρε , ακριβώς για τα νερά και οτι μπορεί να υπάρχει μέσα σε αυτά (βλ. σαπουνάδες, πετρέλαιο κτλ..)
Για αυτό , ανεξάρτητα με το τι έγινε με το rally, σκέψου λίγο και εσύ να κόβεις όταν είναι να περάσεις μέσα απο τέτοιες λίμνες.
Ποτέ δεν γνωρίζεις πόσο γλυστράει εκείνο το σημείο. Λίγο σαπουνόνερο αρκεί , για να σε στείλει χωρίς καν να προσκρούσεις σε κανένα..
Gandalf Θα φρεναρα απλα ειχα το νου μου να κοιταξω απο που θα περασει και δεν τα ειδα ημουν σε αρκετα μεγαλη αποσταση και θα τα εβλεπα ανετα απλα η βλακεια μου ηταν οτι αφαιρεθηκα εχοντας το νου μου μην περασει πολυ κοντα μου,οπως κανουμε εννιοτε και μεις με τις μηχανες,με μεγαλη ταχυτητα.οσο για τον δρομο σωστος για τα πετρελαια και σαπουνονερα αλλα οχι για αυτα,για να μην το λερωσει γιατι θα ειχε να παει σε γνωστο σημειο πιο πανω στο χαιδαρι,μην το δουν λερωμενο πανω στην κοντρα και παθει τιποτα:evil: :evil: τον δρομο σιγουρα τον ηξερε για λακουβες οπως και γω,δεν υπαρχουν επικυνδυνες λακουβες σε ολο το κομματι εκεινο οποτε ητο μ@λ@κ@ς:D ps:TROOPER ο ναος ειναι αλλος και χτιζεται στον ελαιωνα:a22: :a22: :a22: :a2: :a2: :smokin:

AFTER
07/07/2006, 14:34
Μυνηση αγορι μου!
Απαγορευεται να πλενεις οτιδηποτε στον δρομο, οπως και να ριχνεις οποιαδηποτε υγρα τελος παντων.

bonepeeler
07/07/2006, 14:34
Αυτό το κομμάτι κάθε βράδυ έχει νερά.

panos26
07/07/2006, 14:38
ΟΝΤΟΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΝΕΡΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΚΑΙ
ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΝΤΑ ΤΗΣ ΒΡΑΔΥΝΕΣ ΩΡΕΣ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ
ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΔΟ ΑΘΗΝΩΝ ΛΑΜΙΑΣ ΣΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΡΕΝΟ, ΓΙΑΥΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΠΟΙΟΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ!!!
ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΡΕΜΑΛΙΑ :smokin:

Trans
07/07/2006, 14:57
re paidia mpas kai telika prokeitai gia ..................... "topikes kataigides"?
:D:D

stako
07/07/2006, 15:11
Καλά τέτοια νερά παίζουν παντού, και στην Συγγρού έχει περίπου στην μέση.....εκεί έχει και κλαδιά που μπαίνουν μέσα στο δρόμο από τους μικρούς φοίνικες, τι να λέμε τώρα.......

Αλλά ρε παιδιά έλεος με τη χτεσινή βραδιά, καλύτερα να μην πηγαίναμε αυτόν το καφέ, έπεσε και χτύπησε η Εύη, εσύ Γιάννη παραλίγο, ε τι να πω πια.......

stako
07/07/2006, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Μυνηση αγορι μου!
Απαγορευεται να πλενεις οτιδηποτε στον δρομο, οπως και να ριχνεις οποιαδηποτε υγρα τελος παντων.

Χαχαχαχαχα, τι λες ρε after, πότε γίναμε Ελβετία?!?!?!?!? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ρε εδώ κάνουν αναστροφές στην ΑΟ και λες για μήνυση για νερά? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Προχτές πέρασα δίπλα από μια τρύπα που αν δεν την είχα δει θα είχε σφηνώσει μέσα το σκουτεράκι, τα νερά είναι πταίσμα! :sad: :sad: :sad:

zephyr1
07/07/2006, 15:17
Καθρεφτες εχεις?

stako
07/07/2006, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Καθρεφτες εχεις?

Έχει.

GIXXERAKIAS
07/07/2006, 15:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Καθρεφτες εχεις? κανονικα και με τον νομο:winka:

latris mixanis
07/07/2006, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Μυνηση αγορι μου!
Απαγορευεται να πλενεις οτιδηποτε στον δρομο, οπως και να ριχνεις οποιαδηποτε υγρα τελος παντων.

Μετά τις 12:00 αν δεν κάνω λάθος μπορείς να ποτίσεις αλλά όχι να πλύνεις.

:rolleyes:

mbjp
10/07/2006, 23:06
η νεα μοδα στην πιατσα (απο 12 εως 18ετων) ειναι να πειραζουν τα ποτιστικα και να τα γυρνανε προς το δρομο

GIXXERAKIAS
11/07/2006, 08:24
:eyepop: :eyepop: Ωχ λετε να επεσα θυμα βανδαλισμου?να ειχαν στηθει καπου και να περιμεναν καμια στουκα-σαβουρα μηχανης?τωρα αν το εκαναν για να παιξουν μπουγελο και μεις σαν μικρα καναμε τετοιες λακαμιουλες:D αλλα δεν τα γυρναγαμε και στον δρομο:nono: τεσπα αφου την γλυτωσαμε παλι καλα!!

Draculas-GR
15/07/2006, 00:52
τώρα που ανέφερες οτι μπορεί να την κάνανε και τα πιτσιρίκια.. μια φορά, βράδυ με το παπί, γύρναγα σπίτι και ξαφνικά ακούω ενα μπάμ, και κοματάκια άσπρα που τα φώτιζε το φως του παπιού, να πετάγονται απο μπροστά, λες και τράκαρα με κομάτι πάγο..
σταματάω, κοιτάω μπροστά, και βλέπω τσόφλια αυγού, εκείνη την στιγμή πέρναγα μπροστά απο ενα πάρκο.. επι τόπου στροφή (άδειος ο δρόμος..) και μπαίνω μέσα στο παρκάκι.
Δεν βρήκα κανένα, αλλα έτσι και έβρισκα, θα τον βρίσκανε το πρωϊ μεσα στους θάμνους..
για σκέψου να με είχε πάρει στο κεφάλι..
αλλού εγω, αλλου το μηχανάκι..

GeorgeFZR
15/07/2006, 01:29
!πηγαινα σταθερα με 100-120 χιλ σε τελειως αδειο δρομο (τρεις λωριδες εχει εκει χαλαροτατα)


Xmmmm...erwthsh
To orio poso einai sto dromo pou pigenes?
Filika:wave2:

tsiros_temp
15/07/2006, 11:48
ΑΚΙΡΟ ΤΕΛΙΟΣ ΑΚΙΡΟ

maintenance
17/07/2006, 11:10
Προσοχή επίσεις, και στα νερά που πετάνε σε ανύποπτο χρόνο, οι αντλίες, των κτιρίων στους δρόμους, τα οποία είναι απο πατίσματα, βροχές, και συμπυκνώματα κλιματιστικών μονάδων, κτλ, κτλ.......
Και είναι νομιμότατη αυτή η κίνηση , καθώτι ΔΕΝ επιτρέπεται να ρίχνονται στα φρεάτια.........:rolleyes:


αυτά Κύριοι......ΠΡΟΣΟΧΗ!, γιατί οι αντλίες δεν ξέρουν τι ώρα είναι.........


:wave2: :beer: :wave2:

GIXXERAKIAS
25/07/2006, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από GeorgeFZR
Xmmmm...erwthsh
To orio poso einai sto dromo pou pigenes?
Filika:wave2: σε πληροφορω φιλε μου οτι την μερα εκει δεν κουνιεται φυλλο απο την κινηση και νομιζω οτι ο δρομος εκει εχει οριο 80 χιλ(ειναι ταχειας νομιζω:confused: )αλλα ολοι μα ολοι οταν πεσει το σκοταδι τρεχουν σαν παλαβοι στον δρομο αυτο που...ναι εγω πηγαινα με 100-120χιλ πολυ χαλαρα για εκεινο το σημειο.να σου κανω και γω τωρα μια ερωτηση?σε κατοικημενη περιοχη πχ στενα που εχουν οριο 30 χιλ εσυ πηγαινεις με 30??η με την διπλασια ταχυτητα περιπου στα 60!!γιατι?γιατι αν πηγαινες με 30 θα ακουγες τα γενια σου να μεγαλωνουν μεσα απο το κρανος(αν φορας) και θα ησουν συνεχεια με 1η αλλα δεν νομιζω να το κανει κανενας μας ετσι δεν ειναι??.Νομιζω οτι σου ελυσα την απορια για τα ορια στους ελληνικους δρομους και ναι πηγαινα πολυυυ χαλαρα σε αυτον τον δρομο και γι αυτο δεν επαθα και τιποτα εκεινη την βραδυα:wave2: :wave2: ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ:wave2:

VanDiemen
26/07/2006, 16:57
Εγώ θα διαφωνήσω όμως με τον τίτλο που χρησιμοποίησες! Γιατί αυτός ο πλεονασμός; Πες σκέτο, "ο Έλληνας" και θα καταλάβουμε!!

GeorgeFZR
26/07/2006, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
σε πληροφορω φιλε μου οτι την μερα εκει δεν κουνιεται φυλλο απο την κινηση και νομιζω οτι ο δρομος εκει εχει οριο 80 χιλ(ειναι ταχειας νομιζω:confused: )αλλα ολοι μα ολοι οταν πεσει το σκοταδι τρεχουν σαν παλαβοι στον δρομο αυτο που...ναι εγω πηγαινα με 100-120χιλ πολυ χαλαρα για εκεινο το σημειο.να σου κανω και γω τωρα μια ερωτηση?σε κατοικημενη περιοχη πχ στενα που εχουν οριο 30 χιλ εσυ πηγαινεις με 30??η με την διπλασια ταχυτητα περιπου στα 60!!γιατι?γιατι αν πηγαινες με 30 θα ακουγες τα γενια σου να μεγαλωνουν μεσα απο το κρανος(αν φορας) και θα ησουν συνεχεια με 1η αλλα δεν νομιζω να το κανει κανενας μας ετσι δεν ειναι??.Νομιζω οτι σου ελυσα την απορια για τα ορια στους ελληνικους δρομους και ναι πηγαινα πολυυυ χαλαρα σε αυτον τον δρομο και γι αυτο δεν επαθα και τιποτα εκεινη την βραδυα:wave2: :wave2: ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ:wave2:



αυτό που ήθελα να πω με το post μου,ήταν ότι αν κτυπά ξύλο έπεφτες,ποιος θα σου έφταιγε?
Τα νερά η το ότι πήγαινες με 120 σε δρόμο με όριο 80?
συμφωνώ ότι το σε κάποιους δρόμους τα όρια είναι για γέλια,αλλα στην ελλάδα δεν ξέρεις από που θα σου έρθει,
Καλο θα ήταν λοιπόν,αφού το κράτος και οι "συνα8ρωποι" σου δεν νοιάζονται για σένα,να προσεχεις μονος σου.
Δεν χρειάζεται βεβαια να αναφέρω την διαφορα του φρεναρίσματος με 120 χλμ αντί για 80 σε απόσταση για ΑΣΦΑΛΉ ακινητοποίηση
:wave2: :beer:

GIXXERAKIAS
27/07/2006, 08:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από GeorgeFZR
αυτό που ήθελα να πω με το post μου,ήταν ότι αν κτυπά ξύλο έπεφτες,ποιος θα σου έφταιγε?
Τα νερά η το ότι πήγαινες με 120 σε δρόμο με όριο 80?
συμφωνώ ότι το σε κάποιους δρόμους τα όρια είναι για γέλια,αλλα στην ελλάδα δεν ξέρεις από που θα σου έρθει,
Καλο θα ήταν λοιπόν,αφού το κράτος και οι "συνα8ρωποι" σου δεν νοιάζονται για σένα,να προσεχεις μονος σου.
Δεν χρειάζεται βεβαια να αναφέρω την διαφορα του φρεναρίσματος με 120 χλμ αντί για 80 σε απόσταση για ΑΣΦΑΛΉ ακινητοποίηση
:wave2: :beer: Αυτο προσπαθω να σου πω Γιωργο οτι εκεινο το βραδυ μετα απο βολτα-ξεκ@βλωσ@ αρκετα οποτε δεν ετρεχα σαν παλαβος (γενικα οδηγω αμυντικα και προσεχω που θα κανω-γιατι ολοι κανουμε-τις ταρζανιες μου)και πολλες μα πολλες μοτο και αυτοκινητα με περασαν πριν το κομματι αυτο με παρα πολλα οχι με 120χιλ που πηγαινα εγω και επαναλαμβανω οτι πηγαινα πολυυυ χαλαρα με 6η γιαυτο και την γλυτωσα!αν πηγαινα με 3η η 4η σε φαση ανοιγματος αντε να την σταματησεις και ας πηγαινεις με 120χιλ στο ανοιγμα,γιατι με την ορμη αργει παρα πολυ να σταματησει απ'οτι πηγαινα σχεδον ρολλαριστος με την 6η γι'αυτα τα χιλ.οσο για το δεν ξερεις απο που θα σου ερθει +100000 !!!!Κανεις μας δεν νιωθει ασφαλης οταν ξεκιναει την βολτα του,απλα εχει εξοικιωθει με το οτι μπορει και να πεσει και το κανει με γνωση του,οτι κανει.:beer: :beer: :wave2: