PDA

View Full Version : Moto Guzzi



medieval
08/07/2006, 11:08
Ενδιαφερομαι για αγορα Moto Guzzi και συγκεκριμενα της Breva 750.Αν εχει καποιος αποψη σχετικα με τη μηχανη παρακαλω ας μου πει.


54471

Xrider
08/07/2006, 13:33
Tin exei filos kai einai efxaristimenos.Oi Guzzi einai idieteres.Sto service prosoxi mono.Kata ta alla skilia.:wave2:

teobreva
08/07/2006, 22:47
πολυ ωραια μηχανη την ειχα 6 μηνες(πηρα την 1100)ειναι πανευκολη στην κινηση ειναι πιο στενη απο το beverly 250!δεν ειναι γρηγορη αλλα ειναι ροπατη γενικα για καθημερινη χρηση ειναι πολυ καλη!:winka:

medieval
09/07/2006, 00:42
eyxaristw paidia gia tis apanthseis.ayto pou tha ithela na mathw epishs einai apo pou thn agorasate kai an yparxoun kala synergeia gia service moto guzzi kai pou.

teobreva
09/07/2006, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από medieval
eyxaristw paidia gia tis apanthseis.ayto pou tha ithela na mathw epishs einai apo pou thn agorasate kai an yparxoun kala synergeia gia service moto guzzi kai pou. επισημος αντιπροσοπος ειναι η piagio οποτε καπου θα βρεις κοντα σου!εγω την πηρα απο περιστερι λ.θηβων δεν θυμαμαι νουμερο,εχει και service!:wave2:

bamboozler
10/07/2006, 09:19
Φίλε μου καλημέρα.Εχω το Breva το 750 γύρω στους 3 μήνες.Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το μηχανάκι.Είναι πόλυ άνετο μέσα στην πόλη και πάρα πολύ απολαυστικό εκτός πόλης.Θα σου πρότεινα να το πάρεις με κλειστά μάτια μόνο όμως αν είσαι σίγουρος ότι δεν σε ενδιαφέρουν οι ταρζανιές στους δρόμους ,και οι συζητήσεις σου με άλλους μηχανόβιους δεν περιφέρονται γύρω από ''άλογα και τελικές''.Εγώ το δικό μου το πήρα από την Π.Ράλλη στη Νίκαια δυο τετράγωνα κάτω από το περιβολάκι ''Τάσσου Μανώλης & Τάσος''.Πολύ καλά παιδιά και αν πας να τους πεις ότι πας από τον Παναγιώτη με το Breva:wave2:

ZEUS
10/07/2006, 14:33
Kαλησπέρα και απο εμένα,
σκέφτομαι με το νέο έτος για αγορά Moto Guzzi Breva, αυτό που με προβληματίζει είναι η διαφορά τιμής και ιποδύναμης (2.000 ευρώ + η διαφορά , και κάμποσα άλογα.) ανάμεσα σε 750 και 850, καθώς το 850 πρεσβεύει τη νέα γενιά, μήπως δεν είναι τόσο σκυλί όσο πιθανών είναι το 750 ??? .

Απ' ότι έχω δει το 850 έχει διπλό μπουζί ανα κύλινδρο , διπλή δισκόπλακα μπρός , φαίνεται ότι τα αξίζει τα λεφτά του, απο θέμα αξιοπιστίας δεν ξέρω.

Δεν είμαι αγριόσκυλο των εθνικών να ψάχνομαι για τελικές και ιπποδυνάμεις , αλλά το 750 πρέπει να σέρνεται.

Οι έχοντες πως το βλέπουν σε ταξίδια σε εθνική και επαρχιακό ???
Τι αντιμετώπιση έχεται απο αντ/πεια , σε θέματα ανταλλακτικών , εγγυήσεων κ.λ.π. ???

Εχω ήδη ενα ΚΤΜ το οποίο μόνος μου το μαστορεύω, και φυσικά ΔΕΝ το πουλάω , θα το κρατήσω για χώμα. Θεού θέλοντος και service manual κατέχοντος , θα μαστορεύω και το guzzi.

Guzzaκηδες ρίξτε μου φώς να δω.

:uplate: :beer: :beer:

ashton
10/07/2006, 14:57
Εγώ έχω το Breva 750 (που είχε αρχικά ο teobreva :-) εδώ και κάνα 2μηνο. Οι εντυπώσεις μου είναι άριστες για το μηχάνημα. Δεν την έχω βγάλει εκτός πόλης (είχαμε και γεννητούρια) αλλά και μέσα στην πόλη μια χαρά είναι. Αρκετά στενή σε σχέση με τα υπόλοιπα της κατηγορίας της, βολική, άνετη, ξεκούραστη.

Κατά τα άλλα με κάλυψαν οι προλαλήσαντες

medieval
10/07/2006, 18:08
den psaxnw gia telikes taxythtes oute gia polla alogata.psaxnw gia mia mhxanh pou na mhn thn exei kai h koutsi maria (vlepe fazer,z750 k.a) parola ayta tha ithela na einai kai aksiopisth omws.symfwna me ayta pou mou lete mallon aksizei telika h agora ths.

ashton
12/07/2006, 09:52
Αν ξέρεις γαλλικά (ή αν δοκιμάσεις μεταφραση μέσω babelfish ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΓΓΛΙΚΑ, όχι σε ελληνικά) δες κριτικές ΙΔΙΟΚΤΗΤΩΝ ΤΗΣ BREVA 750, εδώ :

http://maxitest.moto-station.com/moto/Moto-Guzzi-750-Breva-Ie-page-result-id-340.html

Xrider
12/07/2006, 11:18
Den nomizo na exi provlimata ston kinitira to 850 giati sto idio sxedio vasizode.To tixon mempto bou borei na iparxi ine ta ilektrika opos se oles tis Italikes...kai pali den exo akousi tipota gia ilektrika,leo AN!
Alios to cardano den pa8eni tipota!:wave2:

gian_nykt
13/07/2006, 13:20
Η αλήθεια πάντως είναι ότι σίγουρα θα ξεχωρίζεις!!!
Έκανα test ride μονο τα μεγάλα και ιδίως το 1100 μου έκανε κάτι σε BMW R1100R!! Παρόμοιος ήχος μίζας- τιμόνι - θλεση - αίσθηση αλλά δεν μου άρεσε ιδιαίτερα ο άξονας τους, Οδήγησα και το Grisso...περίεργο εργαλείο. Έχουν βέβαια την πλάκα τους με επιλογή δικιά μου αν επέλεγα ποτέ MotoGuzzi το Breva1100. Χλίδα-κυρίλα-άνεση-ροπή ΤΕΛΟΣ!!
Ευτυχός πάντως και υπάρχουν άτομα που επιχειρούν την αγορά τέτοιων μοτό με διαχρωνική αξία αλλα δυστυχός, έτσι όπως έχει γίνει η κατάσταση, ΜΗ εμπορικών.....και είναι κρίμα, μιας και με τέτοιου είδους (κυρίως Ιταλικής προέλευσης) μοτοσυκλέτες το οφθαλμόλουτρο στους δρόμους μας γίνετε πιο ΠΙΠΕΡΑΤΟ!!!