PDA

View Full Version : Πως εξηγείται αυτό?



xtapodias
08/07/2006, 17:36
Σήμερα που έβαλα τη νεα ζελατίνα, είπα να κάνω και έναν έλεγχο σε όλο το μηχανάκι. Ιδού τα αποτελέσματα κύριοι.

Στην πρώτη φωτογραφία φαίνεται κουμπωμένο λάθος το φερινγκ. Ειναι δυνατό να συναρμολογήθηκε έτσι. Λες να έχει μπεί χέρι στο μηχανάκι? Πάντως έλυσα την βίδα και εύκολα μπήκε στη θέση του.

Τη δεύτερη φωτογραφία δείτε και τρελαθείτε. Το δεξι προστατευτικό του καλαμιού ειναι σπασμένο. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ. Με γυμνό μάτι δεν φαίνεται. Εγώ μη την αφή το κατάλαβα. Δεν έχει τζογάρει ούτε "παίζει", αλλά ήμαρτον ρε γαμώτο.


54482

xtapodias
08/07/2006, 17:37
Εντάξει όταν παρέλαβα τη μηχανή δεν κάθησα να την ψάξω στο μαγαζί. Τώρα τι γίνεται?


54483

THEOD
08/07/2006, 19:56
Για το κούμπωμα του φαίρινγκ... Προφανώς δεν δέθηκε καλά στην Μοτοδυναμική όταν βγήκε από το κιβώτιο μεταφοράς και συναρμολογήθηκε, ή εκτός αν βγήκε για τοποθέτηση κάποιου αξεσουάρ (συναγερμού κλπ). Πάντως ΔΕΝ είναι βίδα του φαίρινγκ...Είναι μια από τι 2 βίδες που συγκρατεί τα πλαινά μαύρα καλύματα του φαίρινγκ.

Για το εμπρός φτερό (γιατί ΔΕΝ είναι ξεχωριστό προστατευτικό, είναι ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ του φτερού) δεν ξέρω...Κάτι αντίστοιχο έπαθε το δικό μου όταν απλώς μετακίνησα προς τα πίσω την μηχανή και βρήκε πάνω του η κλειδαριά του εμπρός δισκοφρένου που είχα ξεχάσει να βγάλω....:bigcry: :bigcry: :bigcry:

http://i45.photobucket.com/albums/f87/theod66/P6261555.jpg

AFTER
08/07/2006, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Για το κούμπωμα του φαίρινγκ... Προφανώς δεν δέθηκε καλά στην Μοτοδυναμική όταν βγήκε από το κιβώτιο μεταφοράς και συναρμολογήθηκε, ή εκτός αν βγήκε για τοποθέτηση κάποιου αξεσουάρ (συναγερμού κλπ). Πάντως ΔΕΝ είναι βίδα του φαίρινγκ...Είναι μια από τι 2 βίδες που συγκρατεί τα πλαινά μαύρα καλύματα του φαίρινγκ.

Για το εμπρός φτερό (γιατί ΔΕΝ είναι ξεχωριστό προστατευτικό, είναι ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ του φτερού) δεν ξέρω...Κάτι αντίστοιχο έπαθε το δικό μου όταν απλώς μετακίνησα προς τα πίσω την μηχανή και βρήκε πάνω του η κλειδαριά του εμπρός δισκοφρένου που είχα ξεχάσει να βγάλω....:bigcry: :bigcry: :bigcry:

http://i45.photobucket.com/albums/f87/theod66/P6261555.jpg

Ασε το ιδιο επαθα και εγω προχθες!
Ευτυχως εκανε μονο ενα ραγισμα που δεν φαινεται εκτος και αν φτασεις στο 1 εκατοστο(του φουστη!!!)

xtapodias
08/07/2006, 22:43
στην περίπτωση μου δεν έχει γίνει το παραμικρό που να δικαιολογεί αυτο το σπάσιμο. Λες να έφαγα καμμιά "κοτρώνα" στο δρόμο και να μην το κατάλαβα? Ακόμα κι έτσι, πολύ ευπάθεια βλέπω.