PDA

View Full Version : stouka



lygonis
10/07/2006, 09:24
Ανεβαίνω την Παρασκευή τη Γαλατσίου με το παπί. ακινητοποιημένα αυτοκίνητα από το φανάρι. Προσπερνάω από δεξιά όσους είναι στην δεξιά λωρίδα. Ξαφνικά ένα τουτού χωρίς να ανάψει φλας προσπαθεί να μπει σε βενζινάδικο. Όχι όμως από τη είσοδο αλλά ανάποδα από την έξοδο. Δεν μύρισα τα νύχια μου εκείνη την ημέρα για να το προβλέψω οπότε όπως καταλαβαίνετε έπεσα πάνω του. Του έσπασα τον καθρέπτη με το αριστερό μου χέρι και του βούλιαξα την πόρτα του συνοδηγού. Στην ερώτηση του " Με πόσα πήγαινες? Τουλάχιστον με 60" τον κοίταξα ηρεμότατος του υπέδειξα το τι έκανε ώστε να του δώσω χρόνο να αναλογιστεί το λάθος του. Στη συνέχεια των έδιωξα αφού την έβγαλά με ένα πρησμένο δάχτυλο και ένα σπασμένο φλας. Ευχαριστώ το φίλο με το παπί που σταμάτησε να δει αν είμαι καλά και μου έδωσε και κάρτα του μήπως χρειαστώ μάρτυρα.

airamhag
10/07/2006, 09:36
Ωραια ερωτηση ...με ποσα πηγαινες ...

villy
10/07/2006, 09:43
Εκτός από την δική του ευθύνη που είναι οφθαλμοφανής, την δική σου δεν την ξέρεις;

Δεν ξέρεις ότι δεν προσπερνάμε άπό δεξιά;;;

Να στο πω λαϊκά: Τα ήθελε ο κώλος σου!

Αυτού του είδους τα τρακαρίσματα είναι από τα πιο διαδεδομένα.
:mad: :mad: :mad:

Gandalf dr685sm
10/07/2006, 09:46
villy....μαζί σου...

όπως είπες, τα πιο διαδεδομένα ατυχήματα, είναι αυτά με προσπεράσεις απο δεξιά.


Gandalf

ktm640lc4
10/07/2006, 09:48
Εχεις δικιο σε αυτο που λες, αλλα εμενα μου την δινει οτι αμεσως ρωτανε με ποσα πηγαινες.

Η μηχανη αυτοματα, παει γρηγορα και τρεχει, οποτε δεν φταιω.

Αι στιχτιρ.......:confused:

lygonis
10/07/2006, 10:00
Το λάθος μου το ξέρω αλλά.... όποιος εδω δεν προσπερνάει απο δεξιά ή δεν περνάει ανάμεσα απο τα αυτοκίνητα ας ρίξει την πρώτη πέτρα.....(παρακαλώ να είναι μικρές οι πέτρες! :lol: )

naxiotis
10/07/2006, 10:18
ΕΕΕΕΕΕΕΕΡΧΟΝΤΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

villy
10/07/2006, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από lygonis
Το λάθος μου το ξέρω αλλά.... όποιος εδω δεν προσπερνάει απο δεξιά ή δεν περνάει ανάμεσα απο τα αυτοκίνητα ας ρίξει την πρώτη πέτρα.....(παρακαλώ να είναι μικρές οι πέτρες! :lol: )

Σου μιλάω ως παθών!

ΚΑΙ αυτοκίνητο με έχει χτυπήσει παρόμοια με σένα ΚΑΙ ταξί έχει ανοίξει την πόρτα του συνοδηγού και για να την αποφύγω έπεσα πάνω σε κάδο σκουπιδιών!

Αυτά όμως πριν αρκετά χρόνια και βέβαια μου έγιναν μάθημα!!!
Αν πάλι υποχρεωτικά πρέπει να το κάνω έχω τα μάτια μου 14 και πηγαίνω σημειωτόν:wave2: :wave2: :wave2: :beer:

lc8ergr1
12/07/2006, 15:03
ΝΟΜΙΖΩ

ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ


ΟΤΙ Η ΚΟΛΟΦΑΡΔΙΑ ΣΟΥ

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ

ΓΙΑ ΔΕΣ ΕΔΩ ΤΙ ΕΠΑΘΕ Ο ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΣΟΥ....


ΕΔΩ...

http://www.youtube.com/watch?v=RZluAhQXfVw&search=motorcycle

lammadin
12/07/2006, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από naxiotis
ΕΕΕΕΕΕΕΕΡΧΟΝΤΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εσεις στας εξωχας δεν μετρατε λεμε...!

που να το βρειτε το μποτιλιαρισμα....

tsiros_temp
12/07/2006, 18:44
KAI AUTOS FTAEEI KAI SEY FTAIS ALLA TISPEROSOTERSE FORES SUMASHA DDEN EXEI POIOS EFTAIGE KATA TON KKO DIOTI ..................




POIOS 8A PA8AINE TO TRLALALALA?a??? ESY! ARA NAI MAEN EKANE AUTOS MALAKIA APOENTANTI SE SENA (MALAKIA= SKEFTOMAI MONO TONE TAUTO MOU) ALLA KAI SY 8A MPOROUISE KANEIS NA PEI OTI ESY O IDIOS APENENATI STON EUATO SOU EKENAS MEGLYTERH MALALKIA GIATI DE SKEFTHKES OUTE TON EUATOSOU!!!!!

FIOLIKA MEGALE DE 8ELW NA SE VRIZW GIA NA ZSE VRISW ALLA MERIKES FORES AMA AKOUSEIS SHLKJHRH KOUVENTA APO ALLONA VLEPEIS DIAFORETIKA TO TI SHNEBH!!!!!!!!!!:beer: :beer: :beer: :smokin:

NikosZX9
12/07/2006, 19:45
Το βιντεακι μου θυμισε τον παππου που με τρακαρε με τον ιδιο ακριβως τροπο...:sad: :sad:
Αυτο που παρατηρω ειναι οτι τα πρωτα 5 λεπτα μετα το ατυχημα που ειναι και τα πιο κρισιμα ολοι ειναι σοκαρισμενοι με αποτελεσμα απλα να κοιτανε και οχι να βοηθησουν..Και το πιο σημαντικο ειναι οτι κανενας δεν σταματαει απο τους αυτοπτες μαρτυρες μονο αν δεν μπορουν να φυγουν λογο του τρακαρισματος με αποτελεσμα να μαζευονται μετα ασχετοι με το συμβαν οι οποιοι δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν ως μαρτυρες αν χρειαστει..
Anyway ειναι ενας σκατοκοσμος οπου ο καθε παπαρας εχει license to kill και εμεις ειμαστε τα υποψηφια θύματα-θηραματα..
Good hunting και για εμας Good luck and may the force be with you:alien:
:wave2:

devil's animal
13/07/2006, 12:08
αφου εισαι καλα μην το λες ουτε του παπα!!

περαστικα και προσεκτικα την αλλη φορα!!!
:wave2:

Draculas-GR
14/07/2006, 23:40
Νομίζω οτι ο ΚΟΚ προβλέπει το προσπέρασμα απο δέξιά, όταν τα υπόλοιπα οχήματα είναι ακινητοποιημένα, ή όταν κινούνται με μικρή ταχύτητα (σε στοίχηση πάντα ε?)
διορθώστε με αν κάνω λάθος, αν και δεν νομίζω.. όταν διάβαζα για το δίπλωμα μου είχε κάνει εντύπωση η συγκεκριμένη ερώτηση..
(Βέβαια, δεν αναφέρει αν προσπερνάμε με σούζα και ξύνοντας καθρέφτες..)

AFTER
14/07/2006, 23:46
Aυτο που μου την σπαει, οπως και στα γνωστα βιντεακια απο τις καμερες του δρομου, ειναι οτι μετα το τρακαρισμα κανουν 100 ωρες να βγουνε απο το αμαξι!

FestoNero
18/07/2006, 02:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Aυτο που μου την σπαει, οπως και στα γνωστα βιντεακια απο τις καμερες του δρομου, ειναι οτι μετα το τρακαρισμα κανουν 100 ωρες να βγουνε απο το αμαξι! Ειναι απο το σοκ..
:wave2:



Draculas-GR,
Αυτο που λες ισχυει, αλλα μονο σε περιπτωση που βρισκεσαι σε νομιμη λωριδα.
Αν προσπερνας απο δεξια αυτοκινητο που ειναι στην δεξια λωριδα...
:bigcry: :bigcry:

tsiros_temp
18/07/2006, 07:18
Στο ένα από τα 3-4 βίντεο, αυτά μωρέ που είναι και ο αθάνατος μέσα, παρατηρήστε:

Σε ένα από αυτά που φεύγει το κράνος... Κοιτάξτε, από τη στιγμή της στούκας μέχρι τη στιγμή που πατάει φρένο η άλλη, πόση ώρα περνάει...