PDA

View Full Version : Honda Xlv 1000 Varadero



PLANETMAN
11/07/2006, 12:25
ΣΧΟΛΙΑ,ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ,ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΕΟΝ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟ ΟΝ-ΟFF ΤΗΣ HONDA.

sunnymtx
11/07/2006, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από PLANETMAN
ΣΧΟΛΙΑ,ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ,ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΕΟΝ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟ ΟΝ-ΟFF ΤΗΣ HONDA.
Για να ακουμε και εμεις απο δω ! Πριν 2 μηνες εδωσα την Transalp 650 που ειχα και το Varadero 1000 θα ειναι το επομενο μου μηχανακι.Οποτε ακρως ευστοχο το θεμα του φιλου PLANETMAN. Με ενδιαφερουν αμεσα οι γνωμες σας για να ξερω τι θα βρω μπροστα μου ! Πειτε γνωμες για καινουργιο η και μεταχειρα Vara ...

the_passenger
11/07/2006, 18:49
Αν και βρισκόμαστε σε αντι-βαραντερικό φόρουμ (και όποιος πεί το αντίθετο θα τον παραπέμψω σε 10.000 πόστς), η γνώμη μου είναι οτι το βάρα είναι μεγάλη ΑΠΟΛΑΥΣΗ! Με ένα απλό τεστ ράιντ πιστεύω οτι αυτό μπορεί να το δεί ο καθένας.

Μετά από 3 χρόνια με Τρανσάλπ (400 και 650) και έχοντας ήδη 8.000 χλμ με το βάρα, έχω να παρατηρήσω σχετικά τις εξής διαφορές

Σύν:
------------------
-Πολύ πιό άνετα ταξίδια.
-Πολύ πιό άνετη εθνική - ρυθμοί οδήγησης, και πολύ μεγαλύτερη δύναμη.
-Φορτώματα - συνοδηγός: απλά οι διπλάσιοι χώροι τόσο για συνοδηγό όσο και μπροστά για τάνκ μπάγκ
-CBS
-ροπάκλα από το ρελαντί
-κατανάλωση σε ρυθμούς 140+
-Προστασία από αέρα/βροχή
-Φώτα, ενδείξεις κλπ

Ουδέτερο:
-------------------
-χώνεται όπου και το τρανσάλπ στην κίνηση - κοντό τιμόνι

Πλήν:
-------------------
-Στους ελιγμούς από στάση πολύ πιο βαρύ αλλά συνηθίζεται.
-Στο όφ πάει λιγότερο, σαν βαρύτερο και 19 αντί για 21 μπροστά..
-Κατανάλωση στην κίνηση - ειδικά αν το δεξί χέρι είναι ζωηρό.

Στη σούμα τελικά είναι απόλαυση...
ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ!

:wave2:

NikdeV82
11/07/2006, 20:08
Και γιατί όχι ένα Vstrom 1000:mad:

sunnymtx
11/07/2006, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikdeV82
Και γιατί όχι ένα Vstrom 1000:mad:

ευχαριστω φιλε NikdeV82, δε θα παρω ...:)

PLANETMAN
12/07/2006, 10:37
ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ V STORM ΑΛΛΑ VARADERO ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ!!:nono: :nono:

Vezouvios
12/07/2006, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από PLANETMAN
ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ V STORM ΑΛΛΑ VARADERO ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ!!:nono: :nono:


Ετσι θελετε να λετε εσεις Oi varkaderistes

αλλα οπως λεει και η φιλη μου η ευη
Με τα vstrom ..
Σας εχουμε λεμεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!:rotflmao: :rotflmao:

dodos_1
12/07/2006, 10:49
για aprilia caponord;λεω εγω.

AFTER
12/07/2006, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από PLANETMAN
ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ V STORM ΑΛΛΑ VARADERO ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΤΕ!!:nono: :nono:

Οντως!


Τυχερακιδες v-stromακιδες!!!

:rotflmao:

Vezouvios
12/07/2006, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Οντως!


Τυχερακιδες v-stromακιδες!!!

:rotflmao: :rotflmao: :eyepop: :rotflmao: :lol:


ΣΣΩΣΤΟΣ

bartlal
12/07/2006, 11:25
να προτεινω κατι? να μπει καταλληλος Mod και να καθαρισει τα περιττα ποστς ουτως ωστε να περιεχει το παρον thread τις οποιες πληροφοριες ζητουνται στο αρχικο ποστ???


δεν ειναι κριμα, απο τη στιγμη που δεν υπαρχει αναλογο τμημα για varadero?


:winka:



:wave2:

PLANETMAN
12/07/2006, 12:15
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ BART;) ;) ;)

PLANETMAN
13/07/2006, 17:30
ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΣΟΣ ΑΝΤΙ-VARADER-IΣΜΟΣ?
ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΗ ΣΤΟΝ ΑΝΑΒΑΤΗ,ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ,ΜΕ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑΡΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ ΧΛΜ,ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΜΙΑ ΜΟΤΟ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΟΡΑ.ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ...:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

sunnymtx
13/07/2006, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από PLANETMAN
ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΣΟΣ ΑΝΤΙ-VARADER-IΣΜΟΣ?
ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΗ ΣΤΟΝ ΑΝΑΒΑΤΗ,ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ,ΜΕ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑΡΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ ΧΛΜ,ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΜΙΑ ΜΟΤΟ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΟΡΑ.ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ...:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

Επειδη παντα μ'αρεσε να μιλαω με νουμερα και αποδειξεις και οχι αυθαιρετα ,λεω το εξης.2 γνωστοι μου εχουν Varadero, ο ενας του 99 και ο αλλος του 2004.Τα χλμ που εχουν κανει αντιστοιχα ειναι 53.000 και 67.000 . Το μηχανακι ειδικα ο ενας το εχει ξεσκισει, μεχρι και αλματα εκανε σε πιστα.ΠΟΤΕ δεν τους ζητησε το παραμικρο περα απο τα προβλεπομενα service του κατασκευαστη που ακολουθουν πιστα και οι δυο τους.Πιστευω οτι μετα απο τετοιες εξομολογησεις δε μου χρειαζεται να ψαξω καθολου για κατι αλλο.Θελω το κεφαλι μου ησυχο και δε με νοιαζει καθολου να με προσπερασει ενα v-strom 1000 στην εθνικη οδο με 20 χλμ παραπανω, προτιμω να εχω ενα αξιοπιστο εργαλειο στα χερια μου και να μη με απογοητευει ΠΟΤΕ :) οι γιαπωνεζοι λενε "οταν κατι δουλευει σωστα ,αστο να συνεχισει να δουλευει"
και αυτο συμβαινει με την Honda ,δεν το λεω εγω ,το εχει αποδειξει στην πορεια της απο τα παλια GLX μεχρι και την GOLDWING - Respect :beer:

PLANETMAN
14/07/2006, 09:58
απλα,λογικα και αληθινα!
ΣΩΣΤΟΣ Ο ΦΙΛΟΣ sunnymtx:a18: :a18: :a18: :a23: :a23: :a09:

zeli
14/07/2006, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sunnymtx
Επειδη παντα μ'αρεσε να μιλαω με αποδειξεις και οχι αυθαιρετα...... μεχρι και αλματα εκανε σε πιστα.......

:eek: :eyepop::hypnotize :uplate: Ε... χμμμ ..... μπας και έχεις κανα βιντεακι ή εστω καμια φωτο απ αυτή την πίστα.......:confused: :confused: Είμαι παρα πολύ περίεργος.....:lol: :lol:

PLANETMAN
14/07/2006, 15:01
ΦΙΛΕ ZELI...ΠΕΣ ΜΟΥ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ETV ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ.ΕΨΑΧΝΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ,ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ...:wave2: :wave2:

zeli
14/07/2006, 15:40
Το ελληνικό www.apriliabikers.gr.
To παγκόσμιο www.apriliaforum.com.

Γενικα ένα πολυ καλό μηχανάκι που κάνει σχεδόν τα πάντα (μέ κάποιος περιορισμούς) από καλά εως πολυ καλά.
Θέλει προσοχή που το κάνεις service.
To δικό μου πέρα απο ενα καμμενο ανορθωτή δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλήμα.
Υπάρχουν και πολλα περιΘώρια βελτίωσης (τα περισότερα τα έχω κάνει).
Εχει περισότερο γκάζι απ το varadero,λιγότερο βάρος και πολυ καλύτερο στήσιμο συνολικά.Το ABS στα φρένα είναι της BOSCH και είναι 3ής γενιάς.(μόνο όταν το παρακάνεις θα το καταλάβεις ότι υπάρχει).

Απαραίτητες βελτιώσεις κατ εμε:
1) SET ελλατήρια και λάδια της Hyperpro
2) DNA + Leovince SBK
3) Αλλαγή στα ρακόρ της βενζίνης με ολόκληρο μεταλικό σετ (αυτό είναι φθηνό)
Αυτα περίπου....

Για την ιστορία και εγω transalp 650 είχα και το Varadero μου φάνηκε σαν ένα μεγαλύτερο transalp όταν το έκανα test ride.

:wave2: :wave2: :wave2:

Vezouvios
14/07/2006, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από PLANETMAN
ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΣΟΣ ΑΝΤΙ-VARADER-IΣΜΟΣ?
ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΗ ΣΤΟΝ ΑΝΑΒΑΤΗ,ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ,ΜΕ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑΡΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ ΧΛΜ,ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΜΙΑ ΜΟΤΟ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΟΡΑ.ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ...:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:


Ποιος ειπε οτι ειμαστε αντι-βαρκαριστες?????
:eyepop:
Ενα χιουμοριστικο σχολιο καναμε!!!!!
Εαν ειχες vstrom να βλεπες τι θα σου σερνε ο Αγαπητος afro...

Γι αυτο μην ανυσηχεις,εισαι καινουργιος ακομα και δεν το εχεις ζησει...


Το χιουμορ ειναι το αλατοπιπερο εδω μεσα!!!:lol:

sunnymtx
14/07/2006, 17:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
:eek: :eyepop::hypnotize :uplate: Ε... χμμμ ..... μπας και έχεις κανα βιντεακι ή εστω καμια φωτο απ αυτή την πίστα.......:confused: :confused: Είμαι παρα πολύ περίεργος.....:lol: :lol:
Ουτε βιντεο ουτε φωτο υπαρχει απο την πιστα, αν θελεις ομως μπορεις να το δεις live στην περιπτωση που σου φαινεται περιεργο :) αν εχεις ερθει ποτε Χαλκουτσι θα ξερεις για ποια πιστα μιλαω. Μη φανταστεις οτι το Varadero "τρωγεται" με κανενα CR η κανενα RM αλλα αν δεις το "τερας" πως σκαει κατω ,θα μεινεις με το στομα ανοικτο οπως και ολοι εκει ! Μη στεκεσαι ομως ποσα μετρα αλμα εκανε, στασου στο γεγονος οτι εχει επιβιωσει απο αρκετα τετοιες μ*****ες του φιλου μου στην πιστα.:wave2:

SMF
24/03/2007, 17:58
To Varadero είναι ένα μηχανάκι που σαφέστατα δεν είναι για χώμα (όσο και να αναφέρεται σαν on-off), πόσο μάλλον για πίστα, αλλά πιστεύω ότι είναι ένα πολύ τίμιο μηχανάκι, το οποίο θα σε βοηθήσει να κάνεις απροβλημάτιστα ταξιδιωτικά χιλιόμετρα.
Για μέσα την πόλη τώρα δεν είναι και παπί, αλλά μια χαρά μπορεί να κινηθεί και παρά τον όγκο του συνηθίζεται μέσα σε ελάχιστο καιρό.
Δεν θεωρώ ότι είναι καλύτερο απο το V-strom ή χειρότερο, είναι στην ίδια κατηγορία, απλά εγώ το επέλεξα έναντι του V-strom επειδή μου άρεσε περισσότερο.

Vandarero
25/03/2007, 15:44
Έχουν δίκιο τα παιδιά που λένε ότι οι κάτοχοι V-strom είναι τυχεροί. Ξέρεις τι μεγάλη πλήξη είναι να έχεις Varadero και να μην ασχολείσαι καθόλου με τριψίματα για να φύγουν οι σκουριές και με πατέντες για να μην έχεις τριξίματα; Αφήστε παιδιά, ζώ ένα δράμα....:lol:

Respect
25/03/2007, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios
Ετσι θελετε να λετε εσεις Oi varkaderistes

αλλα οπως λεει και η φιλη μου η ευη
Με τα vstrom ..
Σας εχουμε λεμεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: Ακόμα και με το 650cc χαλαρά.. http://www.youtube.com/watch?v=7W9JRrdHg2Q
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

AFTER
25/03/2007, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Varkadero
Έχουν δίκιο τα παιδιά που λένε ότι οι κάτοχοι V-strom είναι τυχεροί. Ξέρεις τι μεγάλη πλήξη είναι να έχεις Varadero και να μην ασχολείσαι καθόλου με τριψίματα για να φύγουν οι σκουριές και με πατέντες για να μην έχεις τριξίματα; Αφήστε παιδιά, ζώ ένα δράμα....:lol:


Xωρις παρεξηγηση, εισαι ο ονειρεμενος πελατης της honΔa
Ακριβως στο κεντρο του target group

:wave2:

Respect
26/03/2007, 03:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Xωρις παρεξηγηση, εισαι ο ονειρεμενος πελατης της honΔa
Ακριβως στο κεντρο του target group

:wave2: "Αρχικά δημιουργήθηκε από Varkadero "

:confused: :confused: :confused:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry:

el_hymador
26/03/2007, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από PLANETMAN
ΣΧΟΛΙΑ,ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ,ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΕΟΝ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟ ΟΝ-ΟFF ΤΗΣ HONDA.

Περι ορεξεως φιλε .....οτι γουσταρεις...αληθεια γιατι σε ενδιαφερει η γνωμη των αλλων?:confused:

Vegeta
27/03/2007, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από PLANETMAN
ΣΧΟΛΙΑ,ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ,ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΕΟΝ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟ ΟΝ-ΟFF ΤΗΣ HONDA.


ON-OFF ??? :uplate:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ON-ON μπορεί.... :sun:

FZMAN
27/03/2007, 18:43
Παιδιά, είναι αλήθεια που λένε ότι η κατανάλωση του Varcadero (ειδικά του καρμπυρατεράτου) είναι πολύ μεγάλη;

GATHAN
04/04/2007, 09:48
και τα δύο δεν θα γίνουν ποτέ GS (το 1150 ε;) ;)

the_passenger
04/04/2007, 10:46
Ρε παιδιά έλεος με το Varadero. Το έχω ψιλοαφήσει το moto.gr, και μου έρχεται ακόμα πού και πού κανένα ιμέιλ με παλιά συζήτηση που έχω γραφτεί και πάλι κάποιος τη λέει για το Varadero. * x / μου προσωπικά αλλά το βαρέθηκα κι όλας.

Δεν αλλάζετε το όνομα από moto.gr σε anti-varadero.gr τουλάχιστον;

:a43:

smavrid
11/04/2007, 15:08
Μια λέξη αξίζει για το varadero....ΑΠΟΤΥΧΙΑ......είναι το μηχανάκι που κράτησα λιγότερο απο όλα και εχασα τα περισσότερα απο όλα (σε χιλιάδες ευρώ), και να αναφέρω και 2-3 χαρακτιριστικά, δεν στρίβει, δεν φρενάρει, και είναι βόδι σε ελιγμούς και...... θα μπορούσα να γράψω πολλά....... Συγνώμη αν έγινα κακός

AFTER
11/04/2007, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από smavrid
και να αναφέρω και 2-3 χαρακτιριστικά, δεν στρίβει, δεν φρενάρει, και είναι βόδι σε ελιγμούς και......


Οκ, εγραψες τα θετικα χαρακτηριστικα
Τα αρνητικα τωρα?
:D

the_passenger
11/04/2007, 18:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από smavrid
Μια λέξη αξίζει για το varadero....ΑΠΟΤΥΧΙΑ......είναι το μηχανάκι που κράτησα λιγότερο απο όλα και εχασα τα περισσότερα απο όλα (σε χιλιάδες ευρώ), και να αναφέρω και 2-3 χαρακτιριστικά, δεν στρίβει, δεν φρενάρει, και είναι βόδι σε ελιγμούς και...... θα μπορούσα να γράψω πολλά....... Συγνώμη αν έγινα κακός



Η κάθε μηχανή έχει το στόχο της.

πχ. ταξίδι στο εξωτερικό με παπί, εντουράδα με R1, delivery με Harley Davindson, 48ωρο με cafe racer, motogp με trial, dragster με μοτοποδήλατο κλπ κλπ... :dizzy:

Φυσικά υπάρχει και το Varadero που δεν κάνει για τίποτα ναι φίλοι μου.. ευχαριστημένοι όλοι τώρα?.. ωραία γιατί βαρέθηκα να γράφω άλλο εδώ...

AFTER
11/04/2007, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
Η κάθε μηχανή έχει το στόχο της.

πχ. ταξίδι στο εξωτερικό με παπί, εντουράδα με R1, delivery με Harley Davindson, 48ωρο με cafe racer, motogp με trial, dragster με μοτοποδήλατο κλπ κλπ... :dizzy:

Φυσικά υπάρχει και το Varadero που δεν κάνει για τίποτα ναι φίλοι μου.. ευχαριστημένοι όλοι τώρα?.. ωραία γιατί βαρέθηκα να γράφω άλλο εδώ...


Πως δεν κανει για τιποτα?
Μπορει να κοπει και τα κομματια να χρησιμοποιηθουν για μπαζωματα σε τρυπες των δρομων
Επισης τα μεταλα της γινονται πρωτης ταξεως κονσερβες αν ανακυκλωθουν
Μπορω να σου βρω αλλα 10

OldMan
11/04/2007, 18:23
Λοιπόν (και επειδή παράγινε το κακό...) :D

Το Varadero είναι και γ@μώ τα μηχανάκια !!! :a013: :a19: :a23:


άντε γιατί με πνίγει το δίκιο... :D

the_passenger
11/04/2007, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Πως δεν κανει για τιποτα?
Μπορει να κοπει και τα κομματια να χρησιμοποιηθουν για μπαζωματα σε τρυπες των δρομων
Επισης τα μεταλα της γινονται πρωτης ταξεως κονσερβες αν ανακυκλωθουν
Μπορω να σου βρω αλλα 10

άσε άσε.. τώρα κατάλαβα τί κάνεις με το μηχανάκι σου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

the_passenger
11/04/2007, 20:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Λοιπόν (και επειδή παράγινε το κακό...) :D

Το Varadero είναι και γ@μώ τα μηχανάκια !!! :a013: :a19: :a23:


άντε γιατί με πνίγει το δίκιο... :D



Ωρίστε, μόνο ο Κολλητός Του Μάστορα με καταλαβαίνει εδώ, γειά σου μεγάλε μαν

felter
11/04/2007, 22:25
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να παίζουμε όλοι τα παιχνίδια τον εταιριών
Λες και είμαστε μετόχι η βγάζουμε κάτι από αυτό.
Δεν υπάρχει το τέλειο μηχανάκι που τα κάνει όλα αυτά που θέλουμε είναι το μόνο σίγουρο
( χώμα κράτημα και άσφαλτο 300+ στο κοντέρ να είναι φτηνό με φτηνά ανταλλακτικά και σέρβις ελαφρύ με χορούς για φόρτωμα και πιο γρήγορο
από όλα τα αλλά )
αυτό μου άρεσε αυτό πήρα αυτό κάνει για με και την σύζυγο αυτό με κάνει να
περνάω ωραία όση ώρα είμαι επανωτού
:wave2:

the_passenger
11/04/2007, 23:23
Αυτό είναι! ;)

Να τονίσω ότι σε καμία περίπτωση δεν έχω κι εγώ τη διάθεση να "παίξω" το παιχνίδι των εταιριών, και ποσός με ενδιαφέρουν οι πωλήσεις τους κλπ.. απλά "υποστηρίζω" την επιλογή μου, είναι αυτό θέλω εγώ (και πολλοί άλλοι φυσικά), όπως και είναι αυτό που κάποιοι άλλοι ΔΕΝ θέλουν, πολύ λογικό και σεβαστό και αυτό..

:wave2:

traveller79
11/04/2007, 23:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
Αυτό είναι! ;)

Να τονίσω ότι σε καμία περίπτωση δεν έχω κι εγώ τη διάθεση να "παίξω" το παιχνίδι των εταιριών, και ποσός με ενδιαφέρουν οι πωλήσεις τους κλπ.. απλά "υποστηρίζω" την επιλογή μου, είναι αυτό θέλω εγώ (και πολλοί άλλοι φυσικά), όπως και είναι αυτό που κάποιοι άλλοι ΔΕΝ θέλουν, πολύ λογικό και σεβαστό και αυτό..

:
wave2:

ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΑΗΔΙΑ ΠΙΑ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙ-VARADERO.ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΒΑΛΗΣΕΙ ΠΟΤΕ VARADERO ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΚΦΕΡΟΥΝ ΓΝΩΜΗ.

AFTER
12/04/2007, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από traveller79
ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΣ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΑΗΔΙΑ ΠΙΑ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙ-VARADERO.ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΒΑΛΗΣΕΙ ΠΟΤΕ VARADERO ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΚΦΕΡΟΥΝ ΓΝΩΜΗ.


Δεν ειμαι εγω ρατσιστης, ΑΥΤΕΣ ειναι VARADERO!!!


:lol: :lol: :lol:

the_passenger
12/04/2007, 00:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Δεν ειμαι εγω ρατσιστης, ΑΥΤΕΣ ειναι VARADERO!!!


:lol: :lol: :lol:

Φίλε Γιώργο, επειδή έχεις αναλώσει πολλά πόστς σου για το Varadero και πάντα με το ίδιο ύφος (το θυμάμαι πολύ καλά από παλιότερα όπου είχα αρκετή συμμετοχή στο moto.gr), απάντησέ μου κάτι: το έχεις καβαλήσει καθόλου; Να καταλάβουμε και πόση αξία έχει η γνώμη σου δηλαδή, όχι τίποτα άλλο...............

AFTER
12/04/2007, 06:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
Φίλε Γιώργο, επειδή έχεις αναλώσει πολλά πόστς σου για το Varadero και πάντα με το ίδιο ύφος (το θυμάμαι πολύ καλά από παλιότερα όπου είχα αρκετή συμμετοχή στο moto.gr), απάντησέ μου κάτι: το έχεις καβαλήσει καθόλου; Να καταλάβουμε και πόση αξία έχει η γνώμη σου δηλαδή, όχι τίποτα άλλο...............

Ναι το εχω καβαλησει

Εχει φανταστικο κινητηρα, αλλα δεν με εμπνεει καθολου για γρηγορη οδηγηση, οπως το TDM για παραδειγμα
Πολυ βαρυ για τα γουστα μου, με το βαρος να ειναι συγκεντρωμενο πολυ ψηλα, σαν να το εχεις στην τιμονοπλακα

Ολα τα μηχανακια εχουν ελαττωματα
Μην παρεξηγιεσαι, στο κατω κατω της γραφης, χαβαλε κανουμε :winka:

GATHAN
12/04/2007, 06:44
καλή είναι η πλάκα και ο χαβαλές αλλά αν η σύγκριση που κάνεις μεταξύ των δύο αυτών μηχανών (vara - tdm) είναι σοβαρή τότε μαλλον έχεις μπερδευτεί λίγο γιατί συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.

Respect
12/04/2007, 09:13
:smokin: :smokin: :smokin:


83841

Respect
12/04/2007, 09:14
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


83843

the_passenger
12/04/2007, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ναι το εχω καβαλησει

Εχει φανταστικο κινητηρα, αλλα δεν με εμπνεει καθολου για γρηγορη οδηγηση, οπως το TDM για παραδειγμα
Πολυ βαρυ για τα γουστα μου, με το βαρος να ειναι συγκεντρωμενο πολυ ψηλα, σαν να το εχεις στην τιμονοπλακα

Ολα τα μηχανακια εχουν ελαττωματα
Μην παρεξηγιεσαι, στο κατω κατω της γραφης, χαβαλε κανουμε :winka:


Great answer!! :cool:

Πολύ λογικές οι απόψεις σου, πολύ περισσότερο αφού έχεις και street..

Όντως ο κινητήρας έχει πολύ γεμάτες καμπύλες σε όλο το εύρος των στροφών για την κατηγορία του.

Θα συμφωνήσω και για το βάρος.. συνηθίζεται βέβαια, χρειάζεται γυροσκοπικό για ελιγμούς, αλλά σίγουρα ποτέ δεν έιναι ότι καλύτερο για να οδηγήσεις γρήγορα.. και προσωπικά δεν είμαι φάν της γρήγορης οδήγησης.. (περισσότερο επειδή φοβάμαι τους δρόμους)

:beer: :beer: :beer:

the_passenger
12/04/2007, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:eyepop: καλή χώνεψη και να πλύνεις τα δόντια σου ;)

FZMAN
01/05/2007, 18:27
Παιδιά μήπως μπορείτε να μου πείτε την ποσότητα λαδιού που πέρνει το VARADERO 1000 με ή χωρίς το φίλτρο λαδιού; Με ρωτάει ένας φίλος που πρόσφατα πήρε μεταχειρισμένη VARADERO του 2001.

the_passenger
01/05/2007, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZMAN
Παιδιά μήπως μπορείτε να μου πείτε την ποσότητα λαδιού που πέρνει το VARADERO 1000 με ή χωρίς το φίλτρο λαδιού; Με ρωτάει ένας φίλος που πρόσφατα πήρε μεταχειρισμένη VARADERO του 2001.

Γειά σου συνονόματε!

μαζί με αλλαγή φίλτρου παίρνει περίπου 3,8 lt, αλλιώς με το ίδιο φίλτρο λίγο λιγότερο.. το σίγουρο είναι οτι θα χρειαστεί να αγοράσει 4 λίτρα.. είναι πεινάλας το τέρας..
Α, και με 'γειά του! ;)

Respect
02/05/2007, 07:13
Aπό κατανάλωση τι λένε τα δικά σας ρε παιδιά;

the_passenger
02/05/2007, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Aπό κατανάλωση τι λένε τα δικά σας ρε παιδιά;

Αναλόγως τις διαθέσεις, παίζει περίπου από 5 έως 10lt / 100 χλμ..

Νομίζω το δικό σου αν το πιέσεις στο μάξ φτάνει και τα 12lt μέγιστη.

Ενδεικτικά στο στρώσιμο σε χαλαρό ταξιδάκι είχα κάνει 385 χλμ μέχρι να ανάψει λαμπάκι! (δηλαδή είχα φάει τα 20 λτ και είχα άλλα 5 στη ρεζέρβα..).. τρελλή αυτονομία! :eek: .. από την άλλη έχω δεί και λίγο πάνω από τα 200χλμ λαμπάκι, σε συνεχείς μικροδιαδρομές πόλης!

:wave2:

THEOD
02/05/2007, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
Αναλόγως τις διαθέσεις, παίζει περίπου από 5 έως 10lt / 100 χλμ..

Νομίζω το δικό σου αν το πιέσεις στο μάξ φτάνει και τα 12lt μέγιστη.


:wave2:

5 litr/100km το Varadero χλωμό έως όνειρο το κόβω...(εκτός αν εννοείς το 125... :lol:). Τόσο έκαιγε παλιά το 650 Transalp μου στην καλύτερη περίπτωση...

Ειδικά το καρμπυρατεράτο Varadero φίλου που γνωρίζω από πρώτο χέρι, δεν έπεφτε κάτω από 7,5 litr/100km ακόμα και αν το έσβηνε στις κατηφόρες, και πολύ εύκολα έβλεπε πάνω από 10 litr/100km... ειδικά αν η ταχύτητα ταξιδιού ήταν στα 170-180 ή στις μετακινήσεις μέσα στην πόλη τα 10 litr/100km ήταν καθημερινότητα...
Ξέρω ότι το ψεκαστό βελτίωσε λίγο την κατανάλωση συγκριτικά με το προηγούμενο μοντέλο, αλλά δεν φαντάζομαι σε τέτοιο βαθμό...


Για μέτρο σύγκρισης να αναφέρω ότι το προηγούμενο μου V-STROM 1000, έκαιγε συνήθως γύρω από τα 8-8,5 litr/100km στην πόλη, έπεφτε γύρω στα 7 litr/100km στα ταξιδάκια με 140 έως 150 και σβέλτη αλλά ήρεμη οδήγηση στο επαρχιακό δίκτυο, και ανέβαινε γύρω στα 9,5-10 litr/100km αν επέμενες συνέχεια στα 180+ ή αν το ξεκόλωνες στα παντηλήκια και στις σούζες στην πόλη...12 litr/100km δεν είδα ποτέ...

the_passenger
02/05/2007, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
5 litr/100km το Varadero χλωμό έως όνειρο το κόβω...τόσο έκαιγε παλιά το 650 Transalp μου στην καλύτερη περίπτωση...

Ειδικά το καρμπυρατεράτο Varadero φίλου που γνωρίζω από πρώτο χέρι, δεν έπεφτε κάτω από 7,5 litr/100km ακόμα και αν το έσβηνε στις κατηφόρες, και πολύ εύκολα έβλεπε πάνω από 10 litr/100km... ειδικά αν η ταχύτητα ταξιδιού ήταν στα 170-180 ή στις μετακινήσεις μέσα στην πόλη τα 10 litr/100km ήταν καθημερινότητα...
Ξέρω ότι το ψεκαστό βελτίωσε λίγο την κατανάλωση συγκριτικά με το προηγούμενο μοντέλο, αλλά δεν φαντάζομαι σε τέτοιο βαθμό...

Κι άλλοι έχουν δεί αυτονομία γύρω στα 5,5 λίτρα σε χαλαρό ταξιδάκι!.. (συνήθως στρωσίματα, αλλιώς μετά μπαίνεις στον πειρασμό.........)

Φυσικά και η διαφορά στο injection σε σχέση με το καρμπυρατέρ είναι μεγάλη.. και όχι μόνο αυτό, έχει μπεί και η 6η ταχύτητα πλέον..

Όσο για το Τransalp 650 που είχες (το είχα κι εγώ), σε ταχύτητες ταξιδιού γύρω στα 140 / 150 καίει σαφώς παραπάνω από το Varadero MK2 στις ίδιες ταχύτητες.. το Vara απλά εκμεταλλεύεται τη ροπή του, το injection και την 6η σχέση που του κρατά τις στροφές μεχρι 5000 για αυτές τις ταχύτητες..

:wave2:

THEOD
02/05/2007, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
Κι άλλοι έχουν δεί αυτονομία γύρω στα 5,5 λίτρα σε χαλαρό ταξιδάκι!.. (συνήθως στρωσίματα, αλλιώς μετά μπαίνεις στον πειρασμό.........)
:wave2:

Σορρυ, αλλά συνεχίζω να το βλέπω υπεραισιόδοξο νούμερο...:rolleyes:

Τώρα αν σε ταξιδάκι με 6η στα 100-110 και με άνοιγμα γκαζιού σαν να είχες γύψο στο δεξί χέρι δείς γύρω στα 5,7-5,8 λίτρα, που με λίγη υπερβολή "ποιητική αδεία" γίνονται 5,5 (και που πάλι απέχουν 10% από το αρχικό 5 που είχες γράψει...), αυτό δεν είναι τυπική κατανάλωση...

Σε πραγματικές συνθήκες (που σημαίνει ταξίδι γύρω από τα 140 - κάπου εκεί φαντάζομαι ότι όλοι με τα Varadero ταξιδεύουν στο εθνικό δίκτυο...και μάλλον και παραπάνω κατά περίσταση) λογικά θα βλέπεις γύρω στα 6,5-7 λίτρα, και στην πόλη με λίγο βαρύ χέρι ή σε γρήγορο ταξίδι με ταχύτητες πάνω από τα 170-180 εύκολα θα ξεπερνάς τα 9...
Τα ανωτέρω σημαίνουν μια ΜΕΣΗ πραγματική κατανάλωση γύρω στα 7,5 λίτρα...όσο και τα ομοειδή δικύλινδρα χιλιάρια...

the_passenger
02/05/2007, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD

....

Για μέτρο σύγκρισης να αναφέρω ότι το προηγούμενο μου V-STROM 1000, έκαιγε συνήθως γύρω από τα 8-8,5 litr/100km στην πόλη, έπεφτε γύρω στα 7 litr/100km στα ταξιδάκια με 140 έως 150 και σβέλτη αλλά ήρεμη οδήγηση στο επαρχιακό δίκτυο, και ανέβαινε γύρω στα 9,5-10 litr/100km αν επέμενες συνέχεια στα 180+ ή αν το ξεκόλωνες στα παντηλήκια και στις σούζες στην πόλη...12 litr/100km δεν είδα ποτέ...

Κι όμως σε τέστ το vstrom 1000 έχει μετρηθεί ακόμα και με πάνω από 12 lt μέγιστη!

(φαίνεται στο συνημμένό)

Κι όμως στο στρώσιμο είδα στα 385 χλμ το λαμπάκι, για να μήν σου πώ οτι άν είχα κυνηγήσει αυτό το νούμερο θα είχα κάνει άνετα πάνω από 400 χλμ (αν είχα γεμίσει 100%, αν δεν είχα κάνει λίγα χλμ πόλης πρίν ξεκινήσω, και αν δεν πήγαινα σχετικά σβέλτα σε κάποιες στροφές στο γυρισμό από Κάρυστο ώστε να τις τελειώσω πρίν βραδυάσει!!! )


86730

the_passenger
02/05/2007, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Σορρυ, αλλά συνεχίζω να το βλέπω υπεραισιόδοξο νούμερο...:rolleyes:

Τώρα αν σε ταξιδάκι με 6η στα 100-110 και με άνοιγμα γκαζιού σαν να είχες γύψο στο δεξί χέρι δείς γύρω στα 5,7-5,8 λίτρα, που με λίγη υπερβολή "ποιητική αδεία" γίνονται 5,5 (και που πάλι απέχουν 10% από το αρχικό 5 που είχες γράψει...), αυτό δεν είναι τυπική κατανάλωση...

...


Δέν υπάρχει ποιητική αδεία....

Ο ρυθμός ήταν 140 στην εθνική μέχρι χαλκίδα (ανάλογα και στο γυρισμό), και γύρω στα 100 στην Εύβοια, το λαμπάκι άναψε στα 385 χλμ...

οπότε έχουμε και λέμε 100 / 385 * 20 = 5,19 lt / 100χλμ

δεδομένου λοιπόν οτι δεν κυνήγησα την αυτονομία, αναφέρω τα 5 λίτρα που άνετα μπορούσα να τα έχω ...

Σίγουρα αυτό μετά δε θα ήταν τυπική κατανάλωση αλλά διαγωνισμός αυτονομίας!!! :eek: :D

;)

traveller79
02/05/2007, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
Δέν υπάρχει ποιητική αδεία....

Ο ρυθμός ήταν 140 στην εθνική μέχρι χαλκίδα (ανάλογα και στο γυρισμό), και γύρω στα 100 στην Εύβοια, το λαμπάκι άναψε στα 385 χλμ...

οπότε έχουμε και λέμε 100 / 385 * 20 = 5,19 lt / 100χλμ

δεδομένου λοιπόν οτι δεν κυνήγησα την αυτονομία, αναφέρω τα 5 λίτρα που άνετα μπορούσα να τα έχω ...

Σίγουρα αυτό μετά δε θα ήταν τυπική κατανάλωση αλλά διαγωνισμός αυτονομίας!!! :eek: :D


;)

ΕΧΩ ΤΟ VARADERO(ΚΑΡΜΠΙΡΑΤΕΡ) ΤΟΥ 2002.ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ΜΟΥ ΑΝΑΒΕΙ ΣΤΑ 290ΧΛΜ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΠΟΛΗΣ ΜΕ ΡΥΘΜΟ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 140 ΤΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ΑΝΑΒΕΙ ΣΤΑ 310ΧΛΜ ΠΕΡΙΠΟΥ.

FZMAN
06/05/2007, 16:03
Απο λάδια επίσης θα ήθελα να ρωτήσω τι ιξώδες προτείνη ο κατασκευαστής; Μιλάω για VARADERO καρμπυρατεράτη μοντέλο 2001.

the_passenger
06/05/2007, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZMAN
Απο λάδια επίσης θα ήθελα να ρωτήσω τι ιξώδες προτείνη ο κατασκευαστής; Μιλάω για VARADERO καρμπυρατεράτη μοντέλο 2001.

Τώρα θα σε γελάσω.. νομίζω 15-40 ή 15-50 αλλά δεν το υπογράφω.. πιστεύω ενας μηχανικός θα ξέρει σίγουρα να σου προτείνει.. πάει και ανάλογα με την εποχή χειμώνας ή καλοκαίρι αν θες το ιδανικό..

OzZzZzY
06/05/2007, 17:56
παρτε ενα 990 adventure να τελειωνετε :smokin: :smokin:

traveller79
07/05/2007, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZMAN
Απο λάδια επίσης θα ήθελα να ρωτήσω τι ιξώδες προτείνη ο κατασκευαστής; Μιλάω για VARADERO καρμπυρατεράτη μοντέλο 2001.


ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΛΑΔΙΟΥ(LT) / ΤΥΠΟΣ: 3,6/10W-40

ΤΥΠΟΣ ΦΙΛΤΡΟΥ ΛΑΔΙΟΥ/ ΑΛΛΑΓΗ (ΚΜ): ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ / 12000

the_passenger
07/05/2007, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
παρτε ενα 990 adventure να τελειωνετε :smokin: :smokin:

Εχμμμ.. καλό κι αυτό.. αλλά άλλο πράμα το 1000άρι!! :D

Meth
07/05/2007, 23:19
ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟ ΤΗ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΤΕΖΑ ΒΓΑΖΕΙ 240 ΤΟ ΠΟΛΥ (ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΣΕ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ) ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

the_passenger
08/05/2007, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meth
ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟ ΤΗ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΤΕΖΑ ΒΓΑΖΕΙ 240 ΤΟ ΠΟΛΥ (ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΣΕ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ) ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Welcome to the anti-varadero forum!!! :beer:

οχι, κανένα πρόβλημα δεν έχεις.. εφ΄όσον πηγαίνεις "ΤΕΖΑ".. μπορεί να βγάλεις και 200 ή και παρακάτω αν του πίνεις το αίμα στις στροφές κινητήρα.. μπάι δε γουέι, ρίξε καμιά ματιά και στα λαδάκια.. (στις πολύ υψηλές στροφές καίει λίγα)

:wave2:

liakaros
23/06/2007, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από smavrid
Μια λέξη αξίζει για το varadero....ΑΠΟΤΥΧΙΑ......είναι το μηχανάκι που κράτησα λιγότερο απο όλα και εχασα τα περισσότερα απο όλα (σε χιλιάδες ευρώ), και να αναφέρω και 2-3 χαρακτιριστικά, δεν στρίβει, δεν φρενάρει, και είναι βόδι σε ελιγμούς και...... θα μπορούσα να γράψω πολλά....... Συγνώμη αν έγινα κακός


Tο οτι εισαι κουλος γιατι δεν το γραφεις πουθενα?

Και επετρεψε μου να αμφιβαλω στο οτι ειχες vara...απλως θελεις να τσιγκλισεις λιγακι διαφορους καλοθελητες εδω μεσα...

AFTER
23/06/2007, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
Tο οτι εισαι κουλος γιατι δεν το γραφεις πουθενα?

Παραλιγο να γινει οσο ειχε το varkadero αλλα το εδωσε και σωθηκε το παλικαρι!

:rolleyes:

liakaros
23/06/2007, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Παραλιγο να γινει οσο ειχε το varkadero αλλα το εδωσε και σωθηκε το παλικαρι!

:rolleyes:

Ναι οκ...

Εγω το δικο μου το εχω δει να ξυνει και μαρσιπιε,οχι με εμενα οδηγο βεβαια...

απο κει και περα τι λετε ολοι εσεις οι πολεμιοι του συγκεκρμενου μηχανακιου:a12:

lampros_fazer
23/06/2007, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
Ναι οκ...

Εγω το δικο μου το εχω δει να ξυνει και μαρσιπιε,οχι με εμενα οδηγο βεβαια...
Kαι..;

Αυτό δείχνει τις ικανότητες αυτού που το οδήγησε και ΟΧΙ της μηχανής..

liakaros
23/06/2007, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Kαι..;

Αυτό δείχνει τις ικανότητες αυτού που το οδήγησε και ΟΧΙ της μηχανής..

Ε ναι σιγουρα...αλλα αν δεν ηταν και μεσα στις δυνατοτητες της μηχανης θα σαβουριαζοταν ο εν

λογο... και βασικα το μηχανακι δεν κατασκευαστηκε για να ξυνει μαρσιπιε...απλως λεω οτι αμα

γουσταρεις και μπορεις το μηχανακι δεν λεει οχι.....

liakaros
23/06/2007, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Πως δεν κανει για τιποτα?
Μπορει να κοπει και τα κομματια να χρησιμοποιηθουν για μπαζωματα σε τρυπες των δρομων
Επισης τα μεταλα της γινονται πρωτης ταξεως κονσερβες αν ανακυκλωθουν
Μπορω να σου βρω αλλα 10


Οριστε και μια σοβαρη και τεκμηριωμενη αποψη απο κατοχο kawasaki...

που οταν η honda κατασκευαζε μηχανακια η kawasaki δεν υπηρχε ουτε σαν ιδεα...:a9:

AFTER
23/06/2007, 21:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
Ε ναι σιγουρα...αλλα αν δεν ηταν και μεσα στις δυνατοτητες της μηχανης θα σαβουριαζοταν ο εν

λογο... και βασικα το μηχανακι δεν κατασκευαστηκε για να ξυνει μαρσιπιε...απλως λεω οτι αμα

γουσταρεις και μπορεις το μηχανακι δεν λεει οχι.....


Μηπως εξυνε μαρσπιε επειδη σαβουριαστηκε?

Ελπιζω το παιδι να ειναι καλα :(

liakaros
23/06/2007, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Μηπως εξυνε μαρσπιε επειδη σαβουριαστηκε?

Ελπιζω το παιδι να ειναι καλα :(


Μη χαιρεσαι...μια χαρα ορθιος εμεινε και αυτος και το μηχανακι...:D

Λεωνίδας
23/06/2007, 21:41
Ρε AFTER τελείως φιλικά γιατί δεν πας να παίξεις με τπτ άλλο; :wave2:

liakaros
23/06/2007, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Ρε AFTER τελείως φιλικά γιατί δεν πας να παίξεις με τπτ άλλο; :wave2:


Που εισε ρε????????????

Καλως τον κι ας αργησε...

Λεωνίδας
23/06/2007, 21:43
Και 'συ ρε Ηλία τι ασχολείσαι... μ' αρέσει που του απαντάς :rolleyes:
Αλλά σε δικαιολογώ γιατί είσαι νέος στο forum.

ΥΓ Για κάτι τέτοιους σαν και σένα φίλε AFTER δεν πάω καν να κάνω test ride το Versys.
Μου πέφτει πολύ κομπλεξική η "οικογένεια" της Kawasaki :wave2:

liakaros
24/06/2007, 06:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Και 'συ ρε Ηλία τι ασχολείσαι... μ' αρέσει που του απαντάς :rolleyes:
Αλλά σε δικαιολογώ γιατί είσαι νέος στο forum.

ΥΓ Για κάτι τέτοιους σαν και σένα φίλε AFTER δεν πάω καν να κάνω test ride το Versys.
Μου πέφτει πολύ κομπλεξική η "οικογένεια" της Kawasaki :wave2:


Σωπα ρε Λεων. σιγα...

Ασε το παιδι να εκφραστει ελευθερα...δεν εχω εγω προβλημα,ξερω τι καβαλαω και για τι σκοπο το

πηρα,απο κει και περα για τον καθε after και τον καθε before...:a43:

Απλως σπαω πλακα και τπτ παραπανω....

AFTER
24/06/2007, 12:02
Τα πραγματα ειναι απλα παιδια

Υπαρχουν 2 κατηγοριες αναβατων

Οσοι εχουν KAWASAKI, και οσοι ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ να εχουν KAWASAKI

Δυστυχως εχετε μολυνθει απο την ασθενεια της οξειας Σαρακακητιδας
Μια δοση ελιξηριου του Akashi θα σας φερει στο σωστο δρομο

Ποτε δεν ειναι αργα

:lol:

liakaros
24/06/2007, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Τα πραγματα ειναι απλα παιδια

Υπαρχουν 2 κατηγοριες αναβατων

Οσοι εχουν KAWASAKI, και οσοι ΘΑ ΗΘΕΛΑΝ να εχουν KAWASAKI

Δυστυχως εχετε μολυνθει απο την ασθενεια της οξειας Σαρακακητιδας
Μια δοση ελιξηριου του Akashi θα σας φερει στο σωστο δρομο

Ποτε δεν ειναι αργα

:lol:

ΝΑΙ ΝΑΙ γιατρε μου...

Ακριβως αυτο ειναι το προβλημα μου...

Παντα μια kawasaki ηθελα(ειδικα μια σαν αυτες στην τσαντα ροδα και κοπανα και στις ταινιες του ψαλτη)

αααχ...ατιμη σαρακακιτηδα και varaderiτιδα...

liakaros
24/06/2007, 12:46
Αλλα οπως λες και συ δεν ειναι ποτε αργα...

Ετσι κι αλλιως οι τοτε kawasaki απο τις τωρινες δεν εχουν καμμια διαφορα τεχνολογικα κυριως...

Αρα οσο ζω ελπιζω...μονο που πρεπει να αφησω χετη και να βρω μπλουζακι αμανικο(i love creta,greek kamaki...),τσοκαρα και σκισμενο τζιν σε σορτσακι(να κανει και κροσια κατω κατω),αλλαζω το nick και απο liakaros το κανω ''ΚΑΠΟΤΑΣ''

Για κρανος δεν το συζηταω,θα με προστατευει το αφρο μαλι και η χετη που ειπα πιο πανω

Τοτε ΝΑΙ θα ειμαι και εγω ενας γνησιος kawasakisti ....πιου-ιιιιπ (το πιου-ιιιπ αντιπροσωπευει την γνωστη χανιωτικη ζαρπα,και οποιος καταλαβε καταλαβε)

taksidiotis25
31/07/2007, 11:16
τελικα εδωσα το gs για το varadero 1000 του 07 σε ανθρακι μαυρο χρωμα,ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος και δεν μετανιωνω καθολου που εκανα τετοια κινηση.

the_passenger
31/07/2007, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
τελικα εδωσα το gs για το varadero 1000 του 07 σε ανθρακι μαυρο χρωμα,ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος και δεν μετανιωνω καθολου που εκανα τετοια κινηση.

Καλοριζικο και καλοτάξιδο!!! :beer:

Tzeni
31/07/2007, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
τελικα εδωσα το gs για το varadero 1000 του 07 σε ανθρακι μαυρο χρωμα,ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος και δεν μετανιωνω καθολου που εκανα τετοια κινηση.

Καλοταξιδο κ Ατσαλενιο!! σιγουρα θα ευχαριστηθεις πολυ τα ξεκουραστα ταξιδια :) :a013:

Aero
01/08/2007, 18:23
Απο χτες ειμαι κατοχος μιας XLV 1000 του 07 σε μαυρο ανθρακι χρωμα!:cool: Εχω παθει τη πλακα μου!!!Απιστευτη αισθηση στο δρομο,ο ορισμος της μηχανης,σε ταξιδευει ψυχη και σωμα με ενα μοναδικο τροπο.
:beer: :beer: :beer:
:wave2:

the_passenger
01/08/2007, 21:25
Καλοτάξιδος κ σιδερένιος κ εσύ λοιπόν!!! :beer:

taksidiotis25
02/08/2007, 00:51
παιδια να στε καλα:)

makis206
02/08/2007, 06:52
Κύριοι καλοτάξιδα τα θΕρία σας !

:beer: :beer: :beer:

taksidiotis25
04/08/2007, 04:39
να σαι καλα φιλε μου:D