PDA

View Full Version : Τι αλλο.....



nick900
12/07/2006, 08:18
Χτες γυρνουσα απο Φιλαδελφεια και βγηκα εθνικη με προορισμο το κεντρο.Στην εξοδο που κανει για δυραχιου και περιστερι που παει κατω απο την γεφυρα ειχα μπει στην λωριδα κανονικα για να βγω,βλεπω μπροστα κανεις,διπλα μου κανεις,πισω μου κανεις.Σκυβω λιγο γιατι κατι ακουσα απο την μηχανη και με το που σηκωνω το κεφαλι μου βλεπω μπροστα ενα αμαξι το οποιο ηταν στην αριστερη λωριδα δηλαδη δυο λωριδες μακρια μου και σκεφτηκε οτι αυτη ηταν η εξοδος που ηθελε και θεωρησε καλο να διασχισει την εθνικη και να βγει μπροστα μου,χωρια που μπηκε μπροστα μου και κοντεψε να σταματησει επειδη ειχε κοψει για να μπει.Αρχιζω το φρεναρισμα με κορνα μαζι και αντι να πατησει λιγο γκαζι παταει φρενο.Ευτυχως που ειχα κοψει επειδη ηθελα να ακουσω το θορυβο και ετσι προλαβα να σταματησω.Μετα που φτανω διπλα βλεπω οτι ειναι γυναικα και ετσι προσπαθησα να ηρεμησω αλλα απο τα ψιλα που τισ ειπα εδειχνε πολυ φοβισμενη και αμιλητη με κλειστα τα τζαμια χωρις καμια αντιδραση.Ελπιζω να μην λαχταρισε κανεναν αλλον..:)

div400
12/07/2006, 08:38
τωρα αν σου πω οτι ο θορυβος ηταν ο χαρος που σου χτυπαγε την πορτα θα ακουστω μακαβριος.......

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΙΔΙΑ

Vezouvios
12/07/2006, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
τωρα αν σου πω οτι ο θορυβος ηταν ο χαρος που σου χτυπαγε την πορτα θα ακουστω μακαβριος.......

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΙΔΙΑ :eyepop: :eyepop: :eyepop:

div400
12/07/2006, 09:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

την μανταμιτσα που εκανε την λαλακια εννουσα για χαρο........

να μην παρεξηγουμαστε:D

tati
12/07/2006, 11:33
Πραγματικά τι σκέφτονται αυτοί οι οδηγοί ρε γμτ!!!? θα μου πειτε δε σκέφτονται.............

αλλά έλεος δηλαδή.....τόσα και τόσα γίνονται καθε μερα στους δρομους.....κατι θα ακούσεις......δε σε κανει αυτο τουλάχιστον να γίνεσαι λίγο πιο προσεκτικός?

τελος παντων...χιλιοειπωμενα πραγματα....ευτυχως που είσαι εσύ καλά...

:wave2:

antonis21
13/07/2006, 21:56
τοσα ακους καθε μερα και αλλα τοσα βλεπεις εχεις δικιο αδερφε και αυτο πρεπει να σε κανει παρα πολυ προσεχτικο βλεπεις τι μαλακ.. κυκλοφορουν... να χασεις την ζωη σου επειδη ο αλλος ειναι ΜΑΛΑΚ.. εχω ορκιστει οταν βγαινω στον δρομο να μην ασχολουμε με τον καθε ασχετο καραγκιοζη οδηγο και χαλαω το νευρικο μου συστημα και δεν αξιζει τον κοπο..:nono: γιατι να τσαντιστω.......... (1) νταλικα περναει στοπ και στα αρχιδ.. του για μενα σιγα το πολυ να με πατησει γενικα στοπ δεν υπαρχουν για μεγαλο ποσοστο οδηγων... για αυτο παντα μα παντα σταματαω εγω... (2) εισαι πισω απο ενα αμαξι με χιλιομετρα και ξαφνικα ο τυπος αποφασιζει να στριψει η να παρκαρει χωρις φλας βεβαια και αν καρφωθεις βεβαια απο πισω του θα τον πληρωνεις κιολας... για αυτο εχω μεγαλη αποσταση απο αμαξι και τουλαχιστον καταλαβαινω αν καποιος παει να κανει μαλακια δοξα τον θεο μεχρι σημερα...για τα ταξι δεν το συζηταω χωρις σχολιο μακρια απο ταξι..(3) το θεικο με τα φαναρια πρασινο για μας και βλεπεις να περνανε 5 με 6 αμαξια απο την απεναντι με κοκκινο βιαζονται οι τυποι βλεπεις.... το ερωτημα εινια γιατι να τσαντιστεις??? δεν αξιζει τον κοπο επειδη υπαρχουν δολοφονοι στον δρομο??....:a11: εχει παραγινει το κακο ο καθε ασχετος πιανει τιμονι στα χερια του και κινδυνευουν ανθρωπινες ζωες... και τελος κλεινω γιατι πολλα ειπα να {μιλησει} και κανεις αλλος... R1 την οδηγαει τυπος με ραντακι και τιποτα αλλο και την κοπελα πισω κρανος τουλαχιστον??? τι ειναι αυτο.... δεν λεω για να οδηγας τετοια μηχανη πρεπει να σαι πιλοτος για μενα δεν καβαλαει τετοια μηχανη ο καθε ενας..αλλλα χωρις εξοπλισμο οσο και πιλοτος να εισαι........ μακαρι το παιδι που αναφερα να ηταν το μοναδικο αλλα δυστηχως καθε μερα βλεπω πολλους,ευχομαι παντα να ειναι καλα...

nick900
14/07/2006, 08:36
Eυχαριστω Antonis 21 εχεις δικιο αλλα φιλε εγω θεωρω εγκληματιες με προθεση αυτους που δινουν τα διπλωματα,γιατι ξερουν οτι οταν τους πανε τα διπλωματα στο σπιτι εναντι βεβαια αδρας αμοιβης ειναι σιγουρο οτι θα γινει το μοιραιο.
Αυτοι που οδηγουν και εχουν παρει ετσι διπλωμα μπορουμε να τους πουμε συνεργους στο εγκλημα(και μιλαω για αυτους που δεν κανουν ουτε ενα μαθημα και οχι για αυτους που τους κοβουν επιτηδες στο παρκαρισμα).
Δες το σαν τα cd αν δεν υπαρχαν οι μαυροι(δεν εχω κατι με τους μαυρους απλα αυτους βλεπω)δεν θα αγοραζε κανεις πειρατικα,βεβαια με τα cd δεν πεθαινει κανεις,φαντασου τωρα τι πρεπει να κανουμε σε αυτους που ισως αυριο εχουν σαν θυμα τα παιδια μας....
Συγνωμη αν εγινε λιγο μακαβριο αλλα αυτη ειναι η αληθεια.

zephyr1
14/07/2006, 08:44
Καλημερα.

Εχτες Λ.Μαραθωνος αμαξι σχολης οδηγων εκπαιδευτης και μαθητευομενη γυναικα μεσα με 40χλμ.τελειως αριστερα.

Α,μετα απο ενα χλμ εκανε αριστερα στο φαναρι.

Φανταστητε οταν οι πρωτες οδηγιες απο τους <δασκαλους>ειναι τετοιες ,πως να καταλαβει μετα ο αλλος τι ειναι σωστο και τι λαθος.:yuck:

airamhag
14/07/2006, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από nick900
Μετα που φτανω διπλα βλεπω οτι ειναι γυναικα και ετσι προσπαθησα να ηρεμησω αλλα απο τα ψιλα που τισ ειπα εδειχνε πολυ φοβισμενη και αμιλητη με κλειστα τα τζαμια χωρις καμια αντιδρασηΕλπιζω να μην λαχταρισε κανεναν αλλον..:)



Εγω παντως δεν ημουν !!!!!!!!


τις πρωτες μερες που επαιρνα το τουτου μετα φοβου Θεου , ηθελα να γραψω πισω στο αυτοκονητο " προσοχη κινδυνος " αντι για Ν


:lol: :lol:

latris mixanis
14/07/2006, 12:07
Για άλλη μια φορά θα πούμε και ας γίνει κουραστικό Μεγάλη Προσοχή ! Ποτέ δεν ξέρουμε τι θα βρούμε στο δρόμο μας :sad:

:wave2:

latris mixanis
14/07/2006, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Καλημερα.

Εχτες Λ.Μαραθωνος αμαξι σχολης οδηγων εκπαιδευτης και μαθητευομενη γυναικα μεσα με 40χλμ.τελειως αριστερα.

Α,μετα απο ενα χλμ εκανε αριστερα στο φαναρι.

Φανταστητε οταν οι πρωτες οδηγιες απο τους <δασκαλους>ειναι τετοιες ,πως να καταλαβει μετα ο αλλος τι ειναι σωστο και τι λαθος.:yuck:

Ποιό ήταν το όριο ταχύτητας??Γιατί αν ήταν 50 και πήγαινε 40 στην αριστερή είναι σωστή και δεν μπορείς να της πεις και κάτι:winka:

villy
14/07/2006, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
Εγω παντως δεν ημουν !!!!!!!!


τις πρωτες μερες που επαιρνα το τουτου μετα φοβου Θεου , ηθελα να γραψω πισω στο αυτοκονητο " προσοχη κινδυνος " αντι για Ν


:lol: :lol:

Πρέπει να είσαι μία από τις λίγες που έβαλε Ν,

Επίσης πρεπει να είσαι από τις λίγες που σκέφτηκε έτσι!

Το χειρότερο που μπορεί να σου τύχει είναι καινούρια οδηγός γυναίκα, να μην έχει βάλει Ν γιατί θα την κοροϊδεύουν, να έχει κάνει την χοντρή τη μ@λ@κ!α και να "τσαμπουκαλεύεται" κιόλας
...:confused: :mad: :mad: :mad:

:wave2: :wave2: :wave2:

airamhag
14/07/2006, 13:45
ειναι απλο .ο φοβισμενος , σε οτι κ αν κανει , ειναι οτι χειροτερο !

κ οτι χειροτερο ειναι να εχεις τον αδερφο μου απο διπλα κ να με μπρογκαει , να με τσαντιζει με ειρωνιες , να με χωνει στα πιο δυσκολα σημεια ( μιλαμε με το καλησπερα με εβαλε να κανω αναστροφη στην Φραντζη !!!!!!)

και ν αθελει να ειμαι κ ανετη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


μετα απο 2 βδομαδες ειμαι ανετη σχεετικα ....αλλα εξακολουθω να φοβαμαι κ να σεβομαι τις μηχανες που τρεχουν διπλα μου......

αυτο ειναι το χειροτερο μου!!!

Nostra
14/07/2006, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
κ οτι χειροτερο ειναι να εχεις τον αδερφο μου απο διπλα.....με εβαλε να κανω αναστροφη στην Φραντζη !!!!!!)


:eek: :bawl: :eek: :look: :look:

βρε κοπέλα μου, όταν έχεις τον αδερφό σου δίπλα....

να ΜΗΝ βάζεις "Ν" ...


"Χ" να βάζεις......




εκ του Χάρος...

:lol: :wave2:

airamhag
14/07/2006, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
:eek: :bawl: :eek: :look: :look:

βρε κοπέλα μου, όταν έχεις τον αδερφό σου δίπλα....

να ΜΗΝ βάζεις "Ν" ...

"Χ" να βάζεις......
εκ του Χάρος...

:lol: :wave2:

να ναι καλα ο αδερφουλης μου ...

επεσες μεσα.....Χαραλαμπο το λενε το καμαριμ !

χαρ ης

:lol:

Χ επρεπε να βαλω....

villy
14/07/2006, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
ειναι απλο .ο φοβισμενος , σε οτι κ αν κανει , ειναι οτι χειροτερο !

κ οτι χειροτερο ειναι να εχεις τον αδερφο μου απο διπλα κ να με μπρογκαει , να με τσαντιζει με ειρωνιες , να με χωνει στα πιο δυσκολα σημεια ( μιλαμε με το καλησπερα με εβαλε να κανω αναστροφη στην Φραντζη !!!!!!)

και ν αθελει να ειμαι κ ανετη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


μετα απο 2 βδομαδες ειμαι ανετη σχεετικα ....αλλα εξακολουθω να φοβαμαι κ να σεβομαι τις μηχανες που τρεχουν διπλα μου......

αυτο ειναι το χειροτερο μου!!!

Καλά κάνει και σε ζορίζει, βέβαια πρέπει να είναι λιγο υπερβολικός...!
Συμβουλή μου: Το Ν να το βγάλεις μόνο όταν εσύ νιώσεις έτοιμη!

:wave2: :wave2: :wave2: