PDA

View Full Version : Ειχε δίκιο, αλλά.......



xtapodias
12/07/2006, 18:49
Σήμερα γυρίζοντας σπίτι από ΕΟ Αθηνών-Λαμίας ένα κόκκινο Peugeot παραλίγο να χάσει την έξοδο για Λιοσίων με αποτέλεσμα να αλλάξει 2 λωρίδες πολύ απότομα. Ακριβώς εκεί που πήγε να χωθεί ήταν ένα παλικάρι με xt ο οποίος είδε το χάρο με τα μάτια του. Εγώ ήμουν καμιά 50αριά μέτρα πίσω τους για να βγω κι εγώ στην έξοδο. Συνεχίζει το peugeot, που το οδηγούσε γυναίκα, και στρίβει όχι για Λιοσίων δεξιά, αλλά για Καυταντζόγλου αριστερά. Το xt την παίρνει από πίσω και αρχίζει να τη βρίζει. Πιο κάτω σταματάνε αναγκαστικά γιατί έχει φανάρια. Ο τύπος συνεχίζει να βρίζει χυδαία σταματημένος στο παράθυρο του οδηγού. Τότε αυτή κάτι του είπε και σηκώθηκε κι έφυγε το παλικάρι σαν σαστισμένος, αφού πρώτα είπε "όχι ρε πούστη μου". Η τύπισσα πιο κάτω έβγαλε αλαρμ και σταμάτησε. Αναρωτιόμουν τι να είχε παιχτεί. Περνάω δίπλα της και τη βλέπω εμφανώς ταραγμένη και κόκκινη. Επίσης την βλέπω εμφανώς έγκυο. Τότε κατάλαβα. Τώρα λέω πως δεν θα ήθελα να ήμουν στη θέση του φίλου μας με την μηχανή. Είχε σαφέστατα δίκιο, αλλά αν μια στο δισεκατομμύριο αυτή είχε τα χίλια προβλήματα με την εγκυμοσύνη της και απέβαλλε, τότε θα την είχε μαμήσει το παλικάρι.

tsiros_temp
12/07/2006, 18:55
KAI GW DHLADH AMAA ODHGOUSA OTNA EIXA KOPSEI TA DAXTULA MOU KAI DE MPOROUSA NA PDHGJSW SOSSTA SHMAIENI OTI MPORW N APHGAINW KAINA STELJNW STO DIAOLO OPOION TUXEIIS STO DROMOMOYYY?????

AN DE MPOREIS NA DOHGHSEIS SWSTA EPEIDH EISAI EGKYOS MHN AKOUMPAS TO FGAMIDI TO TIMONI.

DE DIMKAIOLOGIETIAI NA PAREIS MIA ZOWH ME TO SKEPOTIKO OTIPPROKEITAI NA FEREIS SOTN KOSMO MIA KAINOURIA:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

TO PAIDI DIKAIOOLOGEITAI EPEIDH AMA XDEIS TO XARO MET AMATIA SOU DPOUI NA SEKEFETI TO PIEDI OTI EINAI EGKUYOSSSSSSSSS H ALLH1:!??!!?

EINAI APO TIS PERIOPTOSEIS POU KAI OI DUO EXOUN KAPOIA EU8UNH ALLA KANEIS DE MPOREI NA KATHGORH8EI

TYPIKO ARXAIOLELHNIKO DRAMA H UPO8ESH DHLADH:(

PLANETMAN
12/07/2006, 19:10
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΙ ΠΙΟ ΣΥΝΙΔΙΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΚΑΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.ΑΛΛΑ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΑΝΑΒΑΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ....:) :)

NikosZX9
12/07/2006, 20:16
Εμενα πηγε να με στειλει αδιαβαστο ενας τυπας με Fiat Punto κανοντας αναστροφη μες στην κινηση στην Ηρακλειου..Ευτυχως απλα συρθηκα σε ολη την δεξια πλευρα του αυτοκινητου χωρις να πεσω και χωρις να παθει ζημια ο παπαρος του αδερφου μου..
Ο τυπας ηθελε βαψιμο ολο το αυτοκινητο απτην γρατζουνια που του αφησα..Με το που βγαινει απτο αμαξι ετοιμαζα τα γνωστα μπινελικια αλλα με προλαβαινει και μου λεει πως εχει το νεογεννητο παιδι του σε θερμοκοιτιδα η γυναικα του δεν ειναι καλα και μολις ειχε γυρισει απτο νοσοκομειο :sad: ..
Οντως φαινοταν πολυ χαλια ο τυπος και μου εκανε εντυπωση που επεμενε να μου δωσει λεφτα οτι ειχε πανω του ετσι γιατι αισθανοταν πολυ χαλια που παραλιγο να με στειλει..
Φυσικα δεν του πηρα τιποτα και του ειπα να παει στην ευχη της Παναγιας και απλα να προσεχει γιατι θα μπορουσε τωρα να βρεθει ασχημα μπλεγμενος αν με χτυπαγε σοβαρα εμενα η οποιονδηποτε αλλον..
Ειλικρινα απορω που γυρναω ζωντανος καθε φορα σπιτι μου..
Προσοχη παιδια εκει εξω γιατι δεν ξερουμε τι γινεται η τι εχει αυτος που ειναι διπλα μας μπροστα μας πισω μας :sad:

anf125
12/07/2006, 21:29
Το αν ο άλλος τρέχει να προλάβει κάτι η έχει πρόβλημα υγείας μπορεί να αποτελεί ελαφρυντικό για το δικαστήριο σε περίπτωση που προκαλέσει ατύχημα αλλά σε καμία περίπτωση δεν το δικαιολογεί να σκοτώνει και να μην πληρώνει. Φυσικά ούτε οι βρισιές και οι παλικαρισμοί φέρνουν αποτέλεσμα, πόσο μάλλον προάγουν το επίπεδό μας. Γι' αυτό ας είμαστε όλοι τυπικοί και ψύχραιμοι ζητώντας στοιχεία, ασφάλειες και απευθυνόμενοι στις διωκτικές αρχές αν χρειαστεί.

NikosZX9 είσαι βέβαιος ότι έλεγε αλήθεια το χάρος με το Punto; Κάποιοι είναι άρκετά πονηροί και πειστικοί... Αλλά και αλήθεια να έλεγε δεν απαλλάσσεται. Για την έγγυο η καλύτερη λύση θα ήταν τα στοιχεία της στην τροχαία ώστε να προστατεύσει και την ίδια και τους υπόλοιπους φουκαράδες στο διάβα της.

zolotas
12/07/2006, 21:42
η μια ειναι εγκυος ,τον αλλον τον παρατησε η αλβανιδα ,ο αλλος πινει για να ξεχασει .......με ενα τιμονι στο χερι .
με ολα αυτα που εχουμε γλιτωσει νομιζω οτι ειμαι ετοιμος να οδηγησω ενα μονοθεσιο και με φαναρια και διαβασεις στην πιστα ......ποιος Αλονσο και Σουμαχερ :a9: της πλακας ειναι αυτοι ,μονο για τρενακια :lol: και σαμπανια

AFTER
13/07/2006, 00:39
Παρατηρω οτι λιγοι εχουν παρει καποιο μερος σε αυτο το θεμα, το οποιο σημαινει οτι κανεις δεν ξερει τι απο τα δυο ειναι σωστο, και εγω ειμαι ενας απο αυτους

Ειναι αραγε ελαφρυντικο αυτο?

xtapodias
13/07/2006, 08:00
Η παράβαση του ΚΟΚ είναι δεδομένη. Το σίγουρο είναι πως και το παιδί φοβήθηκε γι' αυτό αντέδρασε κι έτσι. Είναι θέμα αντίδρασης. Άλλοι φοβούνται και δεν κυνηγάνε το αμάξι για να βρίσουν. Ούτε στον κοκ αναφέρει πως αν είσαι εγκυος δεν οδηγείς, ούτε αναφέρει οτι αν είσαι έγκυος νομιμοποιείσαι να κάνεις ότι θες στο δρόμο. Μετά από κάποιο σημείο όμως το θέμα είναι ανθρωπιστικό. Εγώ ας πούμε οτι και να μού είχε κάνει, εφόσον ζούσα και εφόσον έβλεπα οτι ήταν έγκυος, δεν θα έλεγα τίποτα και θα έφευγα. Δεν θα μπορούσα ποτε να σηκώσω το τηλέφωνο και να ακούσω πχ τον άντρα της από την άλλη γραμμή να μου λέει οτι της παρουσιάστηκαν επιπλοκές κλπ. Δεν λεώ οτι είναι το σωστό, λέω αυτό που θα έκανα εγώ.

gian_nykt
13/07/2006, 08:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από PLANETMAN
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΙ ΠΙΟ ΣΥΝΙΔΙΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΚΑΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.ΑΛΛΑ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΑΝΑΒΑΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ....:) :)


ΣΩΣΤΑ!

Alx 84
13/07/2006, 08:24
σωστός ο tsiros. και επειδή έχω προβλήματα τι σημαίνει; υπάρχουν κ τα ταξάκια. Έχουμε βολευτεί όλοι με τα αυτοκίνητα κ την έχουμε δει. αν το σκότωνε το παλικάρι, θα είχε δίκιο;;

xtapodias
13/07/2006, 08:30
ώπα ρε σεις, δηλαδή αν τελικά αυτή είχε πρόβλημα το παλικάρι θα είχε δίκιο? Λέει πουθενα οτι "αν επιβιώσεις από ηλίθια οδηγό αυτοκινήτου παρτην στο κατόπι και λιώστην στο βρισίδι?". Δεν πέρνω το μέρος της, αλλά αν στην θέση της ήταν η δική σας γυναίκα και γινόταν αυτό που έγινε και το 'ριχνε το παιδι τι θα κάνατε? Σίγουρα θα λέγατε "Πάρτα μωρή καλά να πάθεις, πήγες να σκοτώσεις το παλικάρι. Καλά σου 'κανε.".

adam_tsouk
13/07/2006, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosZX9
Εμενα πηγε να με στειλει αδιαβαστο ενας τυπας με Fiat Punto κανοντας αναστροφη μες στην κινηση στην Ηρακλειου..Ευτυχως απλα συρθηκα σε ολη την δεξια πλευρα του αυτοκινητου χωρις να πεσω και χωρις να παθει ζημια ο παπαρος του αδερφου μου..
Ο τυπας ηθελε βαψιμο ολο το αυτοκινητο απτην γρατζουνια που του αφησα..Με το που βγαινει απτο αμαξι ετοιμαζα τα γνωστα μπινελικια αλλα με προλαβαινει και μου λεει πως εχει το νεογεννητο παιδι του σε θερμοκοιτιδα η γυναικα του δεν ειναι καλα και μολις ειχε γυρισει απτο νοσοκομειο :sad: ..
Οντως φαινοταν πολυ χαλια ο τυπος και μου εκανε εντυπωση που επεμενε να μου δωσει λεφτα οτι ειχε πανω του ετσι γιατι αισθανοταν πολυ χαλια που παραλιγο να με στειλει..
Φυσικα δεν του πηρα τιποτα και του ειπα να παει στην ευχη της Παναγιας και απλα να προσεχει γιατι θα μπορουσε τωρα να βρεθει ασχημα μπλεγμενος αν με χτυπαγε σοβαρα εμενα η οποιονδηποτε αλλον..
Ειλικρινα απορω που γυρναω ζωντανος καθε φορα σπιτι μου..
Προσοχη παιδια εκει εξω γιατι δεν ξερουμε τι γινεται η τι εχει αυτος που ειναι διπλα μας μπροστα μας πισω μας :sad:


αυτος ΙΣΩΣ να ειναι εναςν "σοβαρος" λογος να εχεις αλλου το μυαλο σου.

Αλλα το "ειμαι εγγυος" δεν το καταλαβαινω...

Να παρει λεωφορειο. Ουτε τα στενα χανει και εχει και θεση να κατσει......

tsiros_temp
13/07/2006, 09:09
AN H GINAIKA SOU STON 7O 80 MHNA 8LEI NA ODHGHSEI NA ANALANVEI KAITIN ANALOGH EU8UNH!!!!!!!!!!!




EMENA H GUNAIKA MOUY DE 8A ODHGAEI OTAN EINAI EGKYOS 8A MPAINEI SE AMAKSI MNON OTAN TO ODHGW EGW 'H O ODHGOS AS8ENFORU KAI MONO OTAN EINAI APOLYTH ANGAGKH!!!!!!!!!!!!!!!!!

XTAPODIA KANEIS TO VASIKO LA8OS STO DIAOLOGO : PAS NA APODEIKSEIS LA8OS TA EPIXEIRIMATA TOU ALLOU POLUY PIO SKLHRA AP'OTI EINAI STHN PRAGMATIKOTHTA


ENA PRAMA MONO

EITE GKASTRWMENH EITE OXI, O KOK EKSAKOLOU8EI NA ISXEI.

OUTE TO PAIDI EPREPENA TH VRISEI AMESWS ALLA PRWTA NA ZHTHSEI TO LOGO. OXI NA TH BREISI. ALLA EINAI ANAMENONEMO NA TH BREISI1!!!!!!!!!!!!!

OUTE AYTH EINAI SWSTO NA ODHGAEI

SKEPSOU RE TI 8A PA8EI TO EMBRUYO AMA XTYPHSEI H ESTW XREIASTEI NA FRENAREI APOOTOMA!!!!!!!!!!!!!!!!!

tsiros_temp
13/07/2006, 09:25
KAI NA SOUY PW KAI KATIq??qq


AN STOUKARE H GKASTROMENH ME TO XT KAI EXANE TON ELEGXO TO KOUTI KAI SKOTONWTANE , NA SOU PW EGW TI 8A GINOTANE!!!

0. KSEKINAME APO TA AUTONOHTA: H GKASTROMENH KAI TO ALLO APODIMISAN EPOMENOS DE ASXOLIOMASTE. O 8EOS NA FULAEI TH PSIXOULA TOU MPAMPA.
1. O XTAKIAS DE FTAIEI SE TIPOTA, DE 8A TONE KINHGISEI KANEIS
2. O XTAKIAS OMWS TI NOMIZEIS OTI DE 8A NOIW8EI TIPSEIS?!?!?!?!! SKATA 8A NOIW8EI TO PAIDAKI OXI EPEIDH FTAEI ALLAEPEIDH ESTW EMPLAKEI STO OLO GEGNONOS KAI SIGOURA 8A SKEFTETAI "RE MHPWS MPOROUSA NA KANW KATI NA TH GLUTOSO TH GUINAIKA?!?!?!!" KAI SIGOURA 8A TONE TROEI AUTO GIA POLY KAIRO1!!!!!!!!!!

costas_k
13/07/2006, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από PLANETMAN
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΙ ΠΙΟ ΣΥΝΙΔΙΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΟΔΗΓΟΥΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΚΑΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.ΑΛΛΑ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΑΝΑΒΑΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ....:) :)




Ολοσωστα!!Απο τοτε που πηρα διπλωμα μηχανης, οποτε οδηγαω το "κουτι" "ειμαι¨" συνεχεια στους καθρεπτες.Αφηστε που οταν θελω να κανω ελιγμο δεξια γυρναω και κεφαλι, ποτε δεν ξερεις απο που θα σου ερθει

zephyr1
13/07/2006, 10:15
Κακα τα ψεματα ολοι εχουμε βρεθει σ' αντιστοιχο συμβαν,και ειλικρινα αφου την εχουμε γλυτωσει μονο αυτο μετραει.

Υπαρχουν καπιοι λαλακες/ισμενες που αξιζει να τους χωσεις μπινελικια η και κατι παραπανω,αλλα στην περιπτωση παραπανω καλυτερα ειναι να φευγεις αφου γλυτωσες.

Εγω οσες φορες εχω τσακωθει παντα το μετανιωνω,και στεναχωριεμαι πολυ:sad: δυστιχως.

Πχ.παω να προσπερασω αυτοκινητο και μολις φτανω διπλα του παταει γκαζι για να μην μ΄αφησει να περασω μ'αποτελεσμα τα αμαξια απο το αντιθετο ρευμα να ρχονται καταπανω μου.
Συνεχιζει να επυταχινει και παει να με στειλει κανονικα,κοβω μπαινω απο πισω του και αρχιζω να τον κυνηγαω.
Τον προλαβαινω σ΄ενα φαναρι και μοιλς τον φτανω βλεπω στο καθισμα του συνοδηγου 1 παιδακι 5 χρονων να με κοιταει και να μου λεει με τα ματια του μην τσακωθεις με τον μπαμπα μου.

Τι να του κανα του μαλακα ε?

Ποτε δεν μετανιωσα που δεν τσακωθηκα,μονο για τα ματια αυτου του παιδιου.:wave2:

xtapodias
13/07/2006, 12:10
+10000 φίλε μου zephyr1.

Ξαναρωτάω λέει πουθενά στον κοκ οτι την μαλακία του άλλου την αντιπαρερχόμαστε με ατελείωτα βρισίδια????

Αν νομιμοποίησε έσυ που σου έκανε τη μαλακία κάποιος στο δρόμο να τον βρίσεις, τότε κι αυτός νομιμοποιείται να βγάλει ένα περίστροφο και να σε στείλει.

Η βία (σωματική-ψυχική) δεν είναι το αντίδοτο στη μαλακία του καθένος.

Οταν έπερνες μηχανή δεν ήξερες οτι θα σου συμβούν αυτά τα πράγματα? Ειχες προαποφασίσει οτι θα βρίζεις ή θα δέρνεις όποιον μαλακίζετε στο δρόμο?

Το μόνο που καταφέρνεις είναι να νοιώσεις καλύτερα αν μπινελικώσεις τον άλλον που στην έκανε.

Σκέψου όμως οτι την επομενη φορά που θα μου κάνεις έσυ μαλακία στο δρόμο (εκτός αν δεν κάνεις ποτέ), εγώ θα κατέβω κάτω από το κουτί μου και θα σε σταυρώσω γιατι εγώ έτσι αντιδρώ, δεν βρίζω.

Αυτά, να πώ οτι δεν στοχεύουν κάποιον απο εσάς αυτά που γράφω. Απλά γράφω έτσι σαν να απευθύνομαι κάπου.
:beer:

tsiros_temp
13/07/2006, 12:26
NAI SYMFOWNOI OMOWS UPARXEI ENAS SKOPOS ENA KINYTRO GIA KAPOIOYS (KAPOIOUS MONO!!!!!!) APO AUTOUS POU BRIZOUN!!!!

DEN EINAI O SOSTOS TROPOS GIA NA TO PETUXEIS TO SKOPO, ALLA OTAN EINAI H FASH, DUSTHXWS DEN UPARXEI H KATALLHLH DIAVGEI APNEBMATOS KAIGI AUTO KAPOIOS VBRIZEI ME THN ELPDA OTI O ALLOS 8A FOVH8EI KAI 8A SKEFTEI OTI WX KINDINEPSE AN8RWPOS GIA KATI POU EKANA!!!!!!

bartlal
13/07/2006, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
NAI SYMFOWNOI OMOWS UPARXEI ENAS SKOPOS ENA KINYTRO GIA KAPOIOYS (KAPOIOUS MONO!!!!!!) APO AUTOUS POU BRIZOUN!!!!

DEN EINAI O SOSTOS TROPOS GIA NA TO PETUXEIS TO SKOPO, ALLA OTAN EINAI H FASH, DUSTHXWS DEN UPARXEI H KATALLHLH DIAVGEI APNEBMATOS KAIGI AUTO KAPOIOS VBRIZEI ME THN ELPDA OTI O ALLOS 8A FOVH8EI KAI 8A SKEFTEI OTI WX KINDINEPSE AN8RWPOS GIA KATI POU EKANA!!!!!!

ρε συ τσιρ, να σε ρωτηΚω κατιτις: τι εχεις παθει απο χθες? συναντησες κανα sonic22 και τα πινατε μεχρι πρωιας? :lol: :lol: :lol:

Nostra
13/07/2006, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
ρε συ τσιρ, να σε ρωτηΚω κατιτις: τι εχεις παθει απο χθες? συναντησες κανα sonic22 και τα πινατε μεχρι πρωιας? :lol: :lol: :lol:

όντως (και φιλικά πάντα) από εχθές έχεις τελικιάσει..... :lol: :lol:

tsiros_temp
13/07/2006, 13:00
DE KSERW GIATI PRAGMMA MILATAI GRAFW OPS GRAFOUN KAI OI PERISSOTEROI EDW MESA POU MALISTA XRHSIMOPOIOUNE KAI KATI GAMISTERA EPIXEIRHMATA OPOS OTI KATI TO EIDAN STHN TV ARA DE MPOREI NA EINAI TELEIWS PSEMA 'H OTI EIMAI APOLUYTOS EPEIDH LEW OTI DEN UPHRKSE POTE KATI TO OPOIO ISXRIIZONTAI ALLOI OTI UPHKRSE XWRIS NA DINOU KAPOIO SOVARO SOURCE KAI ALLA TETOIA UPERXOA!!!!! :beer: :beer: :beer:


STOD IAOLO RE AAAAAAAAAAAXXXXXXXXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA :wacko: :evil:

Nostra
13/07/2006, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
DE KSERW GIATI PRAGMMA MILATAI GRAFW OPS GRAFOUN KAI OI PERISSOTEROI EDW MESA POU MALISTA XRHSIMOPOIOUNE KAI KATI GAMISTERA EPIXEIRHMATA OPOS OTI KATI TO EIDAN STHN TV ARA DE MPOREI NA EINAI TELEIWS PSEMA 'H OTI EIMAI APOLUYTOS EPEIDH LEW OTI DEN UPHRKSE POTE KATI TO OPOIO ISXRIIZONTAI ALLOI OTI UPHKRSE XWRIS NA DINOU KAPOIO SOVARO SOURCE KAI ALLA TETOIA UPERXOA!!!!!


α, καλάααααα.... ΟΝΕ


:lol: :lol: :lol:

Gandalf dr685sm
13/07/2006, 13:03
Νούμερο 1:

Μόνο στην Ελλάδα ισχύει το οτι έχει ελαφρυντικά ο οδηγός αν είναι σε άσχημη ψυχική κατάσταση. Αν είναι όντως έτσι , να πάρει το ΤΑΧΙ ή το λεοφωρείο , αφού δεν μπορεί να οδηγήσει. Την στιγμή που παίρνει στα χέρια του ενα τιμόνι , έχει και ενα "όπλο" ικανό να σκοτώσει , βάρους περίπου 1000+ κιλών με ταχύτητες των 100+.

Νούμερο 2.

Ποιός είναι ο Μ%$%$...ς που θα αφήσει την γυναίκα του , στην περίοδο της προχωρημένης κύησης , να οδηγήσει;
Προσωπικά στον 5ο μήνα , της πήρα τα κλειδιά απο τα χέρια, και την πήγαινα εγώ όπου ήθελε, ή έδινα χρήματα να πάρει ΤΑΧΙ. Γιατί να ρισκάρω την ζωή του παιδιού και της γυναίκας μου, αν κάποιος άλλος μ$#^%%^#..ς φρενάρει απότομα μπροστά της και γίνει αποτέλεσμα να χαλάσει η οικογένεια μου;

Σε κάποιες χώρες, γίνονται σωστά ψυχο-ιατρικά test, που είναι ικανά να σε κόψουν για την διαδικασία απόκτησης διπλώματος...

Να μην πώ , πόσοι απο εμάς, δεν θα είχαν καν δίπλωμα , αν τα είχαμε και εδώ.


Gandalf

bartlal
13/07/2006, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
DE KSERW GIATI PRAGMMA MILATAI GRAFW OPS GRAFOUN KAI OI PERISSOTEROI EDW MESA POU MALISTA XRHSIMOPOIOUNE KAI KATI GAMISTERA EPIXEIRHMATA OPOS OTI KATI TO EIDAN STHN TV ARA DE MPOREI NA EINAI TELEIWS PSEMA 'H OTI EIMAI APOLUYTOS EPEIDH LEW OTI DEN UPHRKSE POTE KATI TO OPOIO ISXRIIZONTAI ALLOI OTI UPHKRSE XWRIS NA DINOU KAPOIO SOVARO SOURCE KAI ALLA TETOIA UPERXOA!!!!! :beer: :beer: :beer:


STOD IAOLO RE AAAAAAAAAAAXXXXXXXXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA :wacko: :evil:

παρατηρωντας προσεκτικοτερα το αβαταρ σου, ενα μονο σου λεω: ΑΣΕ ΚΑΤΩ ΤΙΣ ΜΠΥΡΕΣ! :lol: :lol: :lol:

Kizoku
13/07/2006, 13:23
Για τους ίδιους λόγους που δεν οδηγείς υπό την επήρεια αλκοόλ, ναρκωτικών, όταν είσαι κουρασμένος ή ακόμη που απαγορεύεται να οδηγείς και να μιλάς στο κινητό ταυτόχρονα, έ για τους ίδιους ακριβώς λόγους δεν πρέπει να οδηγεί μια έγγυος γυναίκα και μάλιστα προχωρημένης εγγυμοσύνης.
Απλά δεν είναι σε θέση να οδηγήσει. Αν την πιάσουν οι πόνοι δηλαδή εκείνη την ώρα τι κάνει? Θα καταφέρει να χειριστεί το αυτοκίνητο?
Το αποτέλεσμα ούτε να το σκεφτώ δεν θέλω.

Καμία δικαιολογία δεν υπάρχει όταν έχεις κάνει μ@λ@κία στο δρόμο.
Δεν πα' να 'ρχεται η συντέλεια του κόσμου!

Από την άλλη και η τακτική του και ακόμη περισσότερο του σε κυνηγάω να σε βρίσω δεν ενδείκνυται και ούτε θεωρείται και σωστή εννοείται. Αλλά είμαστε και μεσογειακός λαός και άντε να μας κάνει καλά κανείς.

Βαγγελας
28/07/2006, 11:56
Παιδια οσο και να φταιει ο αλλος ΔΕΝ τον μπινελικωνουμε αφοβα οταν : α, ειναι εγγυος β, ειναι στα μαυρα του τα χαλια γ, εχει παιδια διπλα του ε, ειναι ηλικιωμενος εμφανεστατα !!!!!!!!


σε ολες τις αλλες περιπτωσεις ριχτε καντηλια αφοβα !!!!!!!!!!

kxIII
28/07/2006, 12:33
Δεν θέλω να ακουστώ απαισιόδοξος αλλά τίποτα δεν πρόκειται να αλλάξει παιδιά.

Το πώς οδηγάει κάποιος έχει να κάνει με τον χαρακτήρα του. Αν με τα μπινελίκια διορθωνόταν τίποτα, εμείς και οι Σικελοί θα είμασταν οι καλύτεροι οδηγοί του κόσμου.

Εγώ δεν έχω λογομαχήσει ποτέ αν και κάποιες φορές ψήθηκα να τους σκάσω το κράνος στη μάπα, αλλά πάλι...

Όταν πάλι νιώθεις ότι απειλείσαι από τον σταρχ@##@σμό του άλλου, άνθρωπος είσαι, θα ξεσπάσεις. Πόσο μάλλον στον χώρο μας που την κάθε στραβή την βιώνεις στο πετσί σου.

Καμιά φορά σκέφτομαι και τις δικές μου μαλακίες (σφήνες,ταχύτητα κλπ) και πραγματικά δεν βγάζω άκρη.

Είναι δύσκολο να κρίνεις.

Προσοχή σε όλους.

:(