PDA

View Full Version : ευθανασια ..κουταβακια



airamhag
13/07/2006, 09:56
Kalimera,

Distixos se afta ta koutavia tha ginei pragmati eythanasia an den vroun sintoma filoksenia kathws I organwsi stray.gr de mporei na ta kratisei.

Iparxei kapoios pou mporei na voithisei? Na ta kratisei gia panta h na ta filoksenisei estw kai gia kapoio diastima.

εαν καποιος ενδιαφερεται ας στειλει πμ.

airamhag
13/07/2006, 09:59
μια φωτο


54974

airamhag
13/07/2006, 09:59
2


54976

TROOPER
13/07/2006, 10:23
ελα ρε γαμωτο.....μη γινει εφθανασια.....θα τα επερνα εγω αλλα σπιτι μου δε χωραει ουτε 1....ειναι μικρο....

ας τα παρει καποιος ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:(

lady-rider
13/07/2006, 10:29
οχι ρε γμτ... bigcry: :bigcry:
ειναι γλυκες,μακαρι να μπορουσα να τα επαιρνα ολα :(

δυστυχως εχω αντιμετωπισει 3 φορες το ζητημα ευθανασιας.
Την πρωτη μου ειπε ο κτηνιατρος οτι το σκυλακι μου θα μεινει παραλυτο δεν εχει καμια ελπιδα(επεσε απο τον 2ο οροφο).
το ποσο χαλια ενιωθα δεν θα το αναφερω,για να μην τα
πολυλογω εγινε ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΛΑ ομως περσι το δαγκωσαν ασχημα κατι άλλα στο χωριο κ παλι ο κτηνιατρος ειπε για ευθανασια.:bigcry:
ΑΔΥΝΑΤΟΝ.τελικα το εχασα.Το χειροτερο καλοκαιρι μου ηταν.
και η τριτη φορα ηταν οταν το χειμωνα καποιος μλκς πυροβολησε εναν κουκλο κινεζο που ειχα στο χωριο και τον καταντησε
αντε να μην πω.Ο πατερας μου τον πηγε για ευθανασια με βαρια καρδια,χωρις να μου το πει,περιττο να πω οτι δεν του μιλουσα
κανα εξαμηνο.
το ζητημα με τα κουταβακια που δεν γινεται να τα κρατησεις το ξερω κι αυτο καλα,εχουμε αρσενικα κ θηλυκο και καθε εξαμηνο εχουμε το προβλημα πού θα τα δωσουμε,ευτυχως που υπαρχουν ακομα ανθρωποι με καρδια που τα αγαπανε.

βοηθηστε βρε παιδια,ειναι αμαρτια να τα σκοτωσετε :(

θα σας δωσουν πολυ μεγαλη χαρα,το να εχεις σκυλο ειναι μια ανεπαναληπτη εμπειρια,απο τις καλυτερες σχεσεις που μπορεις να κανεις. πολλες φορες ειναι τα μονα που σε καταλαβαινουν,μονο η μιλια τους λειπει.Αν και εχουν πολλους αλλους τροπους για να σου δειχνουν την αγαπη και την αφοσιωση τους

:a4: :a4: :a4:

kachius
13/07/2006, 10:29
όχι ρε γαμώτο!

Ούτε εμένα με παίρνει...
έχω δύο γάτες,
"φιλοξενώ" (ουδέν μονιμότερο του προσωρινού) μια τρίτη

και τώρα τελευταία απέκτησα και ποντίκι...
:(

Πάρτε τα ρε παιδιά! Ψυχούλες είναι

Vezouvios
13/07/2006, 10:30
Παιδια παρτε τα αμεσα....!!!!!!!!

Κατοχος ενος γερμανικου ποιμενικου,
ενος ημιαιμου
και ενος ροντβαιλερ..
Οτι και να ειναι τα σκυλια ειναι χαρα..

airamhag
13/07/2006, 10:38
παιδια εγω θελω πολυ ενα σκυλο...κ ισως το χρειαζομαι μια κ μενω μονη μου

αλλα ετσι που ειναι η ζωη μου κ λειπω πολλες ωρες...μπορει να λειψω κ μερες..ειναι κριμα να το παρω κ μετα απο λιγους μηνες να ψαχνω να το δωσω..

δεν θα μπορω να το συντηρησω..ξερω πως ειναι ευθυνη μεγαλη ..

κ εχω κ χωρο γιατι μενω σε μονοκατοικια.......


τι να κανω.....

TROOPER
13/07/2006, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
παιδια εγω θελω πολυ ενα σκυλο...κ ισως το χρειαζομαι μια κ μενω μονη μου

αλλα ετσι που ειναι η ζωη μου κ λειπω πολλες ωρες...μπορει να λειψω κ μερες..ειναι κριμα να το παρω κ μετα απο λιγους μηνες να ψαχνω να το δωσω..

δεν θα μπορω να το συντηρησω..ξερω πως ειναι ευθυνη μεγαλη ..

κ εχω κ χωρο γιατι μενω σε μονοκατοικια.......


τι να κανω.....

μη το συζητας μαρια!!!!!

παρε το 1 τουλαχιστον!!!!!:wave2:

Nostra
13/07/2006, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από kachius
έχω δύο γάτες,
"φιλοξενώ" μια τρίτη και τώρα τελευταία απέκτησα και ποντίκι...


Tom & Jerry το έκανες εσύ....


πάντως το συγκεκριμένο mail έχει ήδη κάνει το γύρω των mailing list σε όλη την Αθήνα... σίγουρα θα έχει υπάρξει ανταπόκριση...

kachius
13/07/2006, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μη το συζητας μαρια!!!!!

παρε το 1 τουλαχιστον!!!!!:wave2:

Χωρίς πλάκα...κράτα 2!

Ειδικά εφόσον λείπεις ώρες/μέρες θα τα βρουν
μεταξύ τους για παρέα όταν φεύγεις...
(με τις γάτες μου πιάνει πάντως)

Μη σκέφτεσαι τα έξοδα :nono:
Τα φαγητά δεν είναι και τίποτα
μόνο τα εμβόλια που θα σε ζορίζουν ένα μήνα το χρόνο
αλλά δώδεκα μήνες θα έχεις και γαμώ τους κολητούς!!!

:wave2:

Desperado
13/07/2006, 10:45
Χμμμ, γλύκα είναι τα άτιμα!! Πάντα ήθελα ένα σκυλάκι αλλά υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να φύγω και εγώ από το σπίτι μαζί με αυτό.....τι ράτσες είναι διασταύρωση? γίνονται μεγαλόσωμα, μεσαία? και πόσο μηνών είναι?

airamhag
13/07/2006, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μη το συζητας μαρια!!!!!

παρε το 1 τουλαχιστον!!!!!:wave2:


το σκεφτομαι σοβαρα...αλλα ..θα μπορω να 3 φορεσ να το βγαζω εξω ? δεν θα μπορω...εγω φευγω στις 7 κ γυρναω 11 τπο βραδυ ..

απο πανω μενει ο αδερφος μου ( ποθ δεν θα το θελει για πρακτικους λογους ) αλλα δεν θελω ουτε για αστειο να το αφησω σε αυτον ...σιγουρα θα το κανει νευρικο το σκυλι.........


τι να κανω ???????????????

που το θελω αλλα ξερω κ τι ευθυνη ειναι κ δεν θελω να το παρω επιπολαια!

kachius
13/07/2006, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
Tom & Jerry το έκανες εσύ....


πάντως το συγκεκριμένο mail έχει ήδη κάνει το γύρω των mailing list σε όλη την Αθήνα... σίγουρα θα έχει υπάρξει ανταπόκριση...

Άστα να πάνε...
παραλίγο να 'κονομήσω και ψάρι :eyepop:

χώρια που αν/όταν βρεθώ στην επαρχία/μονοκατοικία
που προσπαθώ τώρα τελευταία θα αρχίσω να μαζεύω και
σκύλους!

Θα με χωρίσει η γυναίκα
(ή εγώ αυτή...δε ξέρω ποιός κουβαλάει τα περισσότερα :p )

makis206
13/07/2006, 10:51
Είναι δυνατόν να πάνε για ευθανασία τόσο μικρά πλασματάκια ;
Δεν υπάρχει ένας γαμημένος δημόσιος χώρος σ'αυτό τον κωλότοπο να τα φιλοξενίσει ;

Αυτό γίνεται δηλαδή συνέχεια ; Μόλις γεννηθεί το αδέσποτο το στέλνουνε ;

Τούρκος έγινα πρωινιάτικα..:mad:

Κι όσο σκέφτομαι τα τεράστια έξοδα για διοργανώσεις της πούτσας (γιουροβίζιον κλπ) την πάω μακρυά τη βαλίτσα γαμώ το κέρατό τους γαμώ.

Δεν έχω χώρο ρε παιδιά, έχω ήδη ένα σκυλάκι μέσα στο σπίτι και δεν υπάρχει δυνατότητα να φιλοξενίσω κι άλλο, είμαι και μακρυά..

Αμαρτία απ'το Θεό είναι, πόνος ψυχής... :sad:

idi
13/07/2006, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από lady-rider
.... επεσε απο τον 2ο οροφο ..... το δαγκωσαν ασχημα ....καποιος μλκς πυροβολησε εναν κουκλο κινεζο που ειχα στο χωριο.....

εχεις αναρωτηθεί ποτε οτι .... ισως...

ΔΕ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΑ ΖΩΑΚΙΑ ΣΟΥ ΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ???

λεω εγω τωρα.... :mad:

maron
13/07/2006, 11:03
se ntokimanter prin apo mia evdomada elege.
H lakhterh symfonia pou exei kanei pote o anthropos.
Tous dineis oti sou perisevei.
Oso xrono exeis, oso faei sou perrisevei
kai gia antallagma sou dinoun ta panta.
H dikia mou (rotweiler) einai makran h kalhterh gomena pou eixa kai me agapaei akoma kai an feygw me tous fylous gia 3 hmero sths serres kai thn grafw.
mia volta thn mera na to pas tha einai 3eytyxismeno.
parto Maria

airamhag
13/07/2006, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Desperado
Χμμμ, γλύκα είναι τα άτιμα!! Πάντα ήθελα ένα σκυλάκι αλλά υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να φύγω και εγώ από το σπίτι μαζί με αυτό.....τι ράτσες είναι διασταύρωση? γίνονται μεγαλόσωμα, μεσαία? και πόσο μηνών είναι?


δεν ξερω ρε παιδια...

το μαιλ μου το εστειλε μια κολητη φιλη επειδη ξερει οτι γουσταρω τρελλα τα σκυλια κ εχω χωρο..


εαν ενδιαφερεστε να μαθετε να σας δωσω το τηλ.

airamhag
13/07/2006, 11:10
ψηνομαι παντως...απλα δεν θελω μετα απο λιγο καιρο να με κουρασει κ να το δωσω...

TROOPER
13/07/2006, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
δεν ξερω ρε παιδια...

το μαιλ μου το εστειλε μια κολητη φιλη επειδη ξερει οτι γουσταρω τρελλα τα σκυλια κ εχω χωρο..


εαν ενδιαφερεστε να μαθετε να σας δωσω το τηλ.




της φιλης σου η των κουταβιων??????????????????

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

airamhag
13/07/2006, 11:13
της μαμας των κουταβιων !

της κουταβας δηλαδη

TROOPER
13/07/2006, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
της μαμας των κουταβιων !

της κουταβας δηλαδη



γιατι της μαμας και οχι του μπαμπα(κουταβος) δηλαδιςςςςςςςςς????????

Nostra
13/07/2006, 11:18
:a014::a014::a014::a014::a014::a014::a014:

για συνεχ... για συνεχ.....

stray.gr
13/07/2006, 11:38
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αθήνα, 12 Ιουλίου 2006

Θέμα: Ενημέρωση παραληπτών του παραπλανητικού e-mail σχετικά με τα 6 κουτάβια που προορίζονται για ευθανασία.

Το Stray.gr ανακοινώνει πως δεν θανατώνει ποτέ νεογέννητα, κουτάβια ή ενήλικα ζώα. Η λύση της ευθανασίας για την ομάδα μας δεν υπάρχει σαν λύση σε υγιή ζώα, σε ζώα που μπορούν να θεραπευτούν και σε ζώα που δεν πονούν.

Τα κουτάβια δεν είναι του σωματείου Stray.gr, είναι μιας κυρίας που βοηθάει η ομάδα, η οποία φιλοξενεί στο χώρο της περισσότερα από 200 ζώα και της άφησαν άλλα 12. Μας ζήτησε βοήθεια, διαφορετικά θα αναγκαζόταν να τα θανατώσει, λόγω του μεγάλου αριθμού ζώων που φιλοξενεί στο σπίτι της.

Το Σωματείο Περίθαλψης και Προστασίας Αδέσποτων Ζώων – Stray.gr μην έχοντας τη δυνατότητα να φιλοξενήσει άλλα ζώα, ζήτησε τη βοήθεια περισσότερων εθελοντών, πιστεύοντας πως προωθώντας το e-mail σε φίλους και γνωστούς θα βρεθούν ευαισθητοποιημένοι άνθρωποι να φιλοξενήσουν τα κουτάβια ώσπου να βρουν οικογένειες.

Δυστυχώς κάποιος λειτούργησε αυθαίρετα, σβήνοντας το αρχικό e-mail που γράφτηκε από μέλος της ομάδας, έγραψε πως η ομάδα μας σκοπεύει να κάνει ευθανασία στα ζώα, γιατί δεν μπορεί να τα φιλοξενήσει. Κάτι τέτοιο δεν αληθεύει σε καμία περίπτωση και μας έχει εκθέσει σε μεγάλο βαθμό.

Γιαυτό και αναζητούμε τον αρχικό αποστολέα που υπογράφει το e-mail αυτό.

Τα 6 κουτάβια που αναφέρονται στο e-mail, τα άλλα 6 που επίσης παράτησαν στον ίδιο χώρο καθώς και δεκάδες άλλα κουτάβια και γατάκια αναζητούν τη βοήθεια σας, ώστε να φύγουν από τους δρόμους και να τους δοθεί μία ευκαιρία να βρουν μία οικογένεια να τα αγαπήσει.

Αν έχετε τη δυνατότητα να φιλοξενήσετε ή να υιοθετήσετε ένα, σας παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας με ένα από τα παρακάτω e-mails: mlymper@stray.gr, ctsimblouli@stray.gr , mgrammatikaki@stray.gr

Με εκτίμηση,
Stray.gr

maron
13/07/2006, 11:41
to thl paei doro mazi me to koutavi?
ti einai siemens nokia ....?

ela parte to skylh paei doro me to thl.

mporei na bgoun kai alles prosfores
arxika ginese sothras tou kai meta pairneis kai thl.doro
super

dukeandthecity
13/07/2006, 11:43
to stray.gr διαβαζει moto.gr ?


ασχετα παντως το μεγαλυτερο :a19: για την δουλεια που κανετε.

airamhag
13/07/2006, 11:45
τουλαχιστον δεν υπαρχει θεμα ευθανασιας..........

stray.gr
13/07/2006, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
δεν ξερω ρε παιδια...

το μαιλ μου το εστειλε μια κολητη φιλη επειδη ξερει οτι γουσταρω τρελλα τα σκυλια κ εχω χωρο..


εαν ενδιαφερεστε να μαθετε να σας δωσω το τηλ.


Mporei kapoios na mou steilei to e-mail kai ta stoixeia tou arxikou apostolea tou minimatos autou, sta: mlymper@stray.gr, mgrammatikaki@stray.gr, ctsimblouli@stray.gr ??

Sas parakalw einai shmantiko.

Euxaristw poly,
Marina gia to Stray.gr

Nostra
13/07/2006, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από stray.gr
Mporei kapoios na mou steilei to e-mail kai ta stoixeia tou arxikou apostolea tou minimatos autou, sta: mlymper@stray.gr, mgrammatikaki@stray.gr, ctsimblouli@stray.gr ??

Sas parakalw einai shmantiko.

Euxaristw poly,
Marina gia to Stray.gr

Marina apo to Stray.gr,

δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις τον αρχικό αποστολέα του μηνύματος...

εμένα ας πούμε μου το έστειλε κάποιος που από τα forward του mail έιχε ήδη διανεμηθεί σε περίπου 200 άτομα...

εγώ με τη σειρά μου το έστειλα σε 30-40 άτομα.... κ.ο.κ.

από εχθές που κυκλοφόρησε μου έχει ξαναέρθει άλλες 3 φορές από άσχετες πηγές (όχι μέσω αυτών που το έστειλα εγώ δηλαδή) ...

είναι σαν τα chain mails.... έχει σίγουρα παραδοθεί σε πάνω από 100.000 mailboxes από εχθές οπότε μην ψάχνεις να βρεις πως και γιατί ξεκίνησε...

καλύτερα να βάλετε μια ανακοίνωση στο site σας ή/και να ξεκινήσετε ένα δικό σας chain letter όχι δικαιολογώντας το πρώτο αλλά εν μέρει "διαφημίζοντας" την προσπάθειά σας και εξηγώντας ότι έχετε συνέχεια pets για χάρισμα/βοήθεια (ίσως μαζί με κάποιες φωτογραφίες των εγκαταστάσεών σας...

και τελικά παρά το γεγονός ότι το αρχικό chain letter αναφέρει για ευθανασία... για καλό κυκλοφόρησε όχι για κακό... το θέμα δυσφήμησης στην ουσία υφίσταται μόνο στα δικά σας μάτια...
από ζωόφιλους σε ζωόφιλους πέρασε σωστά το μήνυμα...

Φιλικά,
Τάσος από το moto.gr (από, όχι εκ του moto.gr)

:wave2: :wave2:

stray.gr
13/07/2006, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
Marina apo to Stray.gr,

δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις τον αρχικό αποστολέα του μηνύματος...

εμένα ας πούμε μου το έστειλε κάποιος που από τα forward του mail έιχε ήδη διανεμηθεί σε περίπου 200 άτομα...

εγώ με τη σειρά μου το έστειλα σε 30-40 άτομα.... κ.ο.κ.

από εχθές που κυκλοφόρησε μου έχει ξαναέρθει άλλες 3 φορές από άσχετες πηγές (όχι μέσω αυτών που το έστειλα εγώ δηλαδή) ...

είναι σαν τα chain mails.... έχει σίγουρα παραδοθεί σε πάνω από 100.000 mailboxes από εχθές οπότε μην ψάχνεις να βρεις πως και γιατί ξεκίνησε...

καλύτερα να βάλετε μια ανακοίνωση στο site σας ή/και να ξεκινήσετε ένα δικό σας chain letter όχι δικαιολογώντας το πρώτο αλλά εν μέρει "διαφημίζοντας" την προσπάθειά σας και εξηγώντας ότι έχετε συνέχεια pets για χάρισμα/βοήθεια (ίσως μαζί με κάποιες φωτογραφίες των εγκαταστάσεών σας...

και τελικά παρά το γεγονός ότι το αρχικό chain letter αναφέρει για ευθανασία... για καλό κυκλοφόρησε όχι για κακό... το θέμα δυσφήμησης στην ουσία υφίσταται μόνο στα δικά σας μάτια...
από ζωόφιλους σε ζωόφιλους πέρασε σωστά το μήνυμα...

Φιλικά,
Τάσος από το moto.gr (από, όχι εκ του moto.gr)

:wave2: :wave2:



Kalimera, se euxaristw gia to minima sou.

Wraia ta les, tha mporouse na einai etsi, alla h zhmia pou exei kanei stin omada mas auto to kakovoulo minima, mporei na stoixisei se alla zwa, giati kanenas de tha voithaei an apoktisoume kaki fimi. Giati den asxoloumaste mono me koutavia, alla kai me steirwseis, emvoliasmous, orthopedikes egxeiriseis kai ola auta xwris kamia apolytws xorigia apo to kratos.

Kathimerina edw kai mia evdomada lamvanw yvristika mails apo eksagriwmenous anthrwpous kai prospathw na valw mia taksi.

Giauto kai den exw kataferei na ananewsw to website akoma, oute kan na doulepsw.

Filika
Marina

Nostra
13/07/2006, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από stray.gr
Kathimerina edw kai mia evdomada lamvanw yvristika mails apo eksagriwmenous anthrwpous kai prospathw na valw mia taksi.

ωραία και εγώ για να σας βοηθήσω μόλις ξεκίνησα ένα chain letter από το γραφείο μου με την ανακοίνωσή σας...

το έστειλα κατ'αρχήν σε εσάς και σε όλα τα contacts μου...

θα κάνει σίγουρα το γύρο όλης της ελλάδας και η δυσφήμηση θα μετατραπεί σε διαφήμιση για το έργο σας...

καλή συνέχεια... και ευχές από το moto.gr (και όχι ΕΚ του moto.gr, απλό μέλος είμαι)

Φιλικά,
Τάσος :wave2:

stray.gr
13/07/2006, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
ωραία και εγώ για να σας βοηθήσω μόλις ξεκίνησα ένα chain letter από το γραφείο μου με την ανακοίνωσή σας...

το έστειλα κατ'αρχήν σε εσάς και σε όλα τα contacts μου...

θα κάνει σίγουρα το γύρο όλης της ελλάδας και η δυσφήμηση θα μετατραπεί σε διαφήμιση για το έργο σας...

καλή συνέχεια... και ευχές από το moto.gr (και όχι ΕΚ του moto.gr, απλό μέλος είμαι)

Φιλικά,
Τάσος :wave2:


Se euxaristw para poly. Se auti ti fasi nomizw oti xreiazetai na prowthithei h anakoinwsi mas, mipws kai vroun merika zwa spiti, giati alliws de to vlepw.

:) :sun:

Marina

dukeandthecity
13/07/2006, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
ωραία και εγώ για να σας βοηθήσω μόλις ξεκίνησα ένα chain letter από το γραφείο μου με την ανακοίνωσή σας...

το έστειλα κατ'αρχήν σε εσάς και σε όλα τα contacts μου...

θα κάνει σίγουρα το γύρο όλης της ελλάδας και η δυσφήμηση θα μετατραπεί σε διαφήμιση για το έργο σας...

καλή συνέχεια... και ευχές από το moto.gr (και όχι ΕΚ του moto.gr, απλό μέλος είμαι)

Φιλικά,
Τάσος :wave2:

nice one :a013:
και εγω δεν μπορω να παρω ενα κατοικίδιο σπιτι μου αλλα το mail μπορω να το προωθήσω οπου μπορώ.


(αν και με τον nostra-spammer εχει καλυφθεί η μιση υφήλιος)
:lol: :lol:

Innersense
13/07/2006, 12:31
Παιδιά για να λέμε και το στραβού το δίκιο, όπως καταχωρήθηκε η πληροφορία – ανακοίνωση αφήνει ερωτηματικά στο θέμα και πολύ καλά έκανε ο admin του Site της οργάνωσης και διευκρίνισε κάποια πράγματα για να μην υπάρχουν παρανοήσεις.

Ακόμα περισσότερο, όσον αφορά την χρόνια προσπάθεια των παιδιών που βρίσκονται αντιμέτωπα με την πλήρη αδιαφορία που χαρακτηρίζει την Ελληνική πραγματικότητα, είναι σημαντικό να αποσαφηνίζουν τις θέσεις τους και ακόμα περισσότερο να ακούνε και κανένα μπράβο, γιατί προσφέρουν τον ίδιο τους τον εαυτό σε αυτήν την προσπάθεια.

Ένα μπράβο στο Stay.gr και καλή δύναμη...

Και μιας και στο thread επικρατούν τα ενυπόγραφα μηνύματα...

Φιλικά
Βασίλης Κυριακόπουλος

Nostra
13/07/2006, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
(αν και με τον nostra-spammer εχει καλυφθεί η μιση υφήλιος)
:lol: :lol:


η μισή (η γυναικεία) υφήλιος θα μπορούσε άνετα να καλυφθεί...


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


πέρα από την πλάκα όμως ... για να δούμε.... θα φτάσει σε εσάς μέσω αλυσίδας μηνυμάτων....

για κοινωνιολογικούς λόγους το λέω... να δούμε σε πόσους θα φτάσει το mail αυτό....

airamhag
13/07/2006, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
ωραία και εγώ για να σας βοηθήσω μόλις ξεκίνησα ένα chain letter από το γραφείο μου με την ανακοίνωσή σας...

το έστειλα κατ'αρχήν σε εσάς και σε όλα τα contacts μου...

θα κάνει σίγουρα το γύρο όλης της ελλάδας και η δυσφήμηση θα μετατραπεί σε διαφήμιση για το έργο σας...

καλή συνέχεια... και ευχές από το moto.gr (και όχι ΕΚ του moto.gr, απλό μέλος είμαι)

Φιλικά,
Τάσος :wave2:



παρομοιως θα πραξω....

Nostra
13/07/2006, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
παρομοιως θα πραξω....

δε μου στέλνεις με ΠΜ το μαιλ σου για να σου στείλω το αρχικό πόστ ?

stray.gr
13/07/2006, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
δε μου στέλνεις με ΠΜ το μαιλ σου για να σου στείλω το αρχικό πόστ ?


Steile se parakalw sta: mlymper@ans.gr; mgrammatikaki@stray.gr; ctsimblouli@stray.gr

Thank you!! :)

Marina

tsiros_temp
13/07/2006, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από kachius
και τώρα τελευταία απέκτησα και ποντίκι...
:(

ANTE RE KAI TI EKNAESTOSO KAIRO MONOME TO KEYBORDS AXXAXAXAXAXAXAXA EIMAI SPAMMER:a27: :a27: :a27: XAXAXAAX SORRY PAIDIA DE MOU ARESOUN OISKYLOI ALLA 8AT O EXW IPOPSY MOU GIA AMA KAPOIOS FILOS EDNIAFERAITE!!!!!!!!!!!!!!!!!:beer: :beer: :beer: :beer:

airamhag
13/07/2006, 13:09
Εγω παντως να βοηθησω ηθελα......


ουτε να παραπλανησω για την δουλεια του stray ...που δεν το ξερω κ στην τελικη ...

:blush:

stray.gr
13/07/2006, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
Εγω παντως να βοηθησω ηθελα......


ουτε να παραπλανησω για την δουλεια του stray ...που δεν το ξερω κ στην τελικη ...

:blush:


Don't worry, vrika poios to ekane. :)
Kai kseroume oloi pws oloi hthelan na voithisoun... apla egine apo enan anthrwpo kako megalo. Anyway, sas kourasa, an parolauta thelete kanena zwntano na sas enoxlei, kserete pou tha mas vreite. :D

Marina

airamhag
13/07/2006, 13:17
ελπιζω να μην ηταν η φιλη μου ........:D

Vezouvios
13/07/2006, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
ελπιζω να μην ηταν η φιλη μου ........:D


Αποκλειετε μαρια..
Αφου ειπε απο εναν ανθρωπο μεγαλο κακο..
Και η φιλη σου απο καπου το πηρε το μυνημα.

Ευχομαι μονο να πανε ολα καλα ,και να τιμωρηθει ο υπευθυνος....:a56:

lady-rider
13/07/2006, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
εχεις αναρωτηθεί ποτε οτι .... ισως...

ΔΕ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΑ ΖΩΑΚΙΑ ΣΟΥ ΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ???

λεω εγω τωρα.... :mad:

φιλαρακο...

οταν επεσε απ το μπαλκονι εγω ημουν στη δουλεια κ το προσεχε η μανα μ. κ δεν ηταν κουταβι,12 χρονων ηταν,κανισακι,μεγαλωμενο σε πολυκατοικια.
οσο για τοτε που το δαγκωσαν,ηταν 2 μεγαλα σκυλια κινεζοι που εχουμε στο χωριο κ δεν χωνευαν τα κανισακια μου.κ μολις λυθηκαν κατα λαθος εγινε το κακο.κ παλι εγω τοτε ελειπα απ το σπιτι.
κ το αλλο που το πυροβολησαν, το εκαναν σε ωρα που λειπαμε ολοι απ το σπιτι.απο την κακια τους επειδη ηταν πανακριβο σκυλι κ κουκλι κ ζηλευαν.

δυστυχως οπως καταλαβες δεν ειμαι μονο εγω υπευθυνη για τα σκυλια.ειναι κ η κακια η ωρα. κ οι κακιασμενοι ανθρωποι,που σε κατι τετοιες ωρες θες να κανεις ευθανασια σ'αυτους:a015: :a015:

OldMan
13/07/2006, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
το mail μπορω να το προωθήσω οπου μπορώ.


Δεχόμεθα mails "προωθημένα" πάνω σε αυτοκόλλητα !!!

:a13: :a13: :a13:

dukeandthecity
13/07/2006, 13:46
ειδες post με ευθανασία και κουταβάκια και μπήκες ????


αχ καλη μου εισαι τοσο ευαίσθητη - ευερέθιστη
:lol: :lol:

OldMan
13/07/2006, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
ειδες post με ευθανασία και κουταβάκια και μπήκες ????

Νόμισα ότι ψάχνουν κάποιον για να τα σκοτώσει, καλή μου ...

:smokin: :smokin: :smokin:

stray.gr
13/07/2006, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios
Αποκλειετε μαρια..
Αφου ειπε απο εναν ανθρωπο μεγαλο κακο..
Και η φιλη σου απο καπου το πηρε το μυνημα.

Ευχομαι μονο να πανε ολα καλα ,και να τιμωρηθει ο υπευθυνος....:a56:


Xaxa, mallon den to egrapsa swsta..

hthela na grapsw oti egine kako megalo apo enan anthrwpo.

:confused: :look:

Marina

airamhag
13/07/2006, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από stray.gr
Xaxa, mallon den to egrapsa swsta..

hthela na grapsw oti egine kako megalo apo enan anthrwpo.

:confused: :look:

Marina


κ εγω αυτο καταλαβα...ο Vezouvios...φουντωσε μαλλον...


δηλαδη ...μπορει να ειναι κ η φιλεναδα μου ???????


( μπαααααααα.....αποκλειεται...)

Gandalf dr685sm
13/07/2006, 15:16
είναι πολύ δύσκολο να βρεθεί άνθρωπος και οι περισσότεροι απο εμάς που έχουμε σκυλιά το γνωρίζουμε πολύ καλά...

Είναι δέσμευση, δεν μπορείς να τα αφήσεις μόνα τους για πολύ καιρό, έχουν έξοδα (περί τα 200? για εμβόλια και 30-40? τον μήνα για ξηρή τροφή) , θέλουν φροντίδα και χώρο για να κινούνται , χρόνο απο εσένα για να τηρείς κάποια πράγματα αλλά και να κάνεις μια μικρό-εκπαίδευση για βόλτα, κατούρημα κτλ.

Απο την άλλη μπορεί να σου σώσουν στην κυριολεξία την ζωή, είναι παρέα που δεν σε εγκαταλείπει, σου δίνουν σταθερή ψυχική ισορροπία, είναι συναισθηματικός και ψυχικός πλούτος αν ζούνε με το παιδί σου.


Για την ιστορία , είχα 13 σκυλιά στο σπίτι, μου φολιάσανε τα 7 , και τώρα έχουν μείνει 6. Μακάρι να μπορούσα να πάρω και άλλο , αλλά τα 6 είναι σε μεγάλη ηλικία και δεν νομίζω οτι θα το αφήσουν να ζήσει.



Gandalf

airamhag
13/07/2006, 15:29
:a35:

power hornet
14/07/2006, 16:33
οχι βρε γαμωτο κριμα ειναι αλα δεν μπορω ειμαι κατοχος σκυλου χασκι


55195

airamhag
15/07/2006, 07:59
κουκλος ειναι !