PDA

View Full Version : Τι άλλο θα δω!!!!!



Konti
14/07/2006, 11:09
Σήμερα είχα πάει στην Γλυφάδα για μιά δουλειά! Σε ένα σημείο πίσω από την εκκλησία πρίν βγείς στον κεντρικό δρόμο που είναι τα μαγαζιά και το τράμ, βγένω από ένα στενό (το οπόιο είναι σχεδόν παράλληλα με τον δρόμο που προανέφερα), ένα μικρό βανάκι μάρκας "Suzuki" κάνει όπισθεν διασχίζοντας σχεδόν κάθετα τον κεντρίκο δρόμο, μπαίνοντας στον στενό που ήμουν εγώ λίγο πριν βγώ στον κεντρικό! Ρε να σφυρίζω-Ρε να του παίζω με τα φώτα τίποτα αυτός να συνεχίζει να κάνει πίσω! Κατεβάζω ταχύτητα ανοίγω γκάζι και περνάω ίσα-ίσα! Σταματάω να τον χέσω και τι ανακαλύπτω.......

Δεν υπήρχε οδηγός :dizzy: :dizzy: :eyepop: :eyepop:

Κάποιος έχε παρκάρει το βανάκι στο απέναντη πεζοδρόμιο (που ήταν σα ράμπα) χωρίς να βάλει χειρόφρενο-!

Τι άλλο θα δούμε ρε:eyepop: :eyepop: :cry: :cry:
Ευτηχώς που δεν χτύπησε κανένας!!!!!

Vezouvios
14/07/2006, 11:11
ειπαμε υπαρχουν και :a31: :a31:
Προσοχη παιδια προσοχη!!!

Λεωνίδας
14/07/2006, 11:34
Μπορεί να έσπασε το χειρόφρενο (Suzuki δεν είπες; ) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

latris mixanis
14/07/2006, 12:28
:hypnotize :hypnotize


Μήπως ήταν ο ΚΙΤ??? :rotflmao: :rotflmao:


Ευτυχώς που δεν έπεσες πάνω του να λες.

toyota
14/07/2006, 12:32
Που σταμάτησε τελικά το βανάκι; :uplate: :uplate:

Alx 84
14/07/2006, 13:54
για αυτό αφήνω πάντα ταχύτητα μέσα. ότι κ να γίνει, το τουτούνι δε φεύγει... δεν είναι απίθανο παιδιά να ξεχάσει κάποιος το χειρόφρενο...

Konti
14/07/2006, 14:23
Σταμάτησε πάνω στο πεζοδρόμιο! Να φανταστήτε ότι το ανέβηκε κίολας (ήταν περίπου 10cm πεζοδρόμιο)! Ευτηχώς δεν περνούσε κάποιος πεζός ή κάποια μηχανή (αλλά ούτε αυτοκίνητο) εκείνη την ώρα! Το τραγικό της υπόθεσης ήταν ότι δεν είδα κανέναν να τρέχει "τον ιδιοκτήτη" δηλαδή πίσω από το αμάξι! Στα @@@ του :cry: :confused: :bigcry: :bigcry:

tsiros_temp
15/07/2006, 09:05
ΚΟΨΕ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΤΟΥ ΠΟΥΣΤΙ ΝΑ ΜΙ ΦΙΓΙ ΟΔΙΓΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΚΙ Ο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΑΝ ΚΕ ΜΑΛΟΝ ΓΚΟΜΕΝΑ ΤΟ "ΟΔΙΓΟΥΣΕ" ΓΙΑΤΙ Ι ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΔΙΣΚΟΛΕΒΟΝΤΕ ΝΑ ΤΡΑΒΙΞΟΥΝ ΚΑΛΑ ΧΙΡΟΦΡΕΝΟ

AFTER
15/07/2006, 09:08
Κατσε να βαλω την πανοπλια μου!!!!!

airamhag
15/07/2006, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
ΚΟΨΕ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΤΟΥ ΠΟΥΣΤΙ ΝΑ ΜΙ ΦΙΓΙ ΟΔΙΓΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΚΙ Ο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΑΝ ΚΕ ΜΑΛΟΝ ΓΚΟΜΕΝΑ ΤΟ "ΟΔΙΓΟΥΣΕ" ΓΙΑΤΙ Ι ΓΚΟΜΕΝΕΣ ΔΙΣΚΟΛΕΒΟΝΤΕ ΝΑ ΤΡΑΒΙΞΟΥΝ ΚΑΛΑ ΧΙΡΟΦΡΕΝΟ


οπα ρε φιλε!!!

που δυσκολευονται οι "γκομενες" να τραβηξουν χειροφρενο !!!!


αμα ηταν ετσι τα μισα αυτοκινητα θα ηταν ανεξελεγκτα !!

Δηλαδη , την περιπτωση να ηταν καποιος παππους , ή καποιο πιτσιρικι που δεν ξερει που παν τα 4 αποκλειεται ?

tsiros_temp
15/07/2006, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
αμα ηταν ετσι τα μισα αυτοκινητα θα ηταν ανεξελεγκτα !!


ΔΕΝ ΙΝΕ;;;;;;;;;;;;;

airamhag
15/07/2006, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
ΔΕΝ ΙΝΕ;;;;;;;;;;;;;


Ειναι απο κατι μαγκακους που το παιζουν σουμαχερ στους αθλιους δρομους της πολης ή ακομα χειροτερα στις επαρχιες !!!!


κ κανουν κ θορυβο ...λες κ αν βαλεις εξατμιση κ το χαμηλωσεις εχεις αλλο εργαλειο.........

Η μηπως λες γι αυτους που παιρνουν ενα κονσερβοκουτι κ αρχιζουν κ χωνουν αλογα μεσα , κ ζαντολαστιχα , μπας κ πιασουν καμια γκομενα ? ( εδω παει το γκομενα ! )

Ας μην ειμαστε υπερβολικοι......( οσο αφορα το χειροφρενο )

tsiros_temp
15/07/2006, 09:51
ΑΡΑ ΛΙΠΟΝ ΤΑ ΜΙΣΑ ΑΜΑΞΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΙΝΕ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΑ.

ΑΡΑ ΣΙΜΦΟΝΙΣ.

airamhag
15/07/2006, 09:55
οχι για τον λογο που υποννοεις.....


αυτο σου εξηγω.........κ σιγουρα το καταλαβες.....αλλα....πρεπει με καποιο τροπο να πω: "πεστα ρε Τσιρο ! σωστα τα λες ! "


Ετσι ?


Εσυ δεν μας ειπες ...συμφωνεις μαζι μου ?

tsiros_temp
15/07/2006, 10:14
ΙΠΑ: ΜΑΛΟΝ ΓΚΟΜΕΝΑ ΤΟ "ΟΔΗΓΟΥΣΕ".

ΜΑΛΟΝ= ΔΕΝ ΙΜΕ ΒΕΒΕΟΣ ΔΕ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΞΕΡΟ ΑΛΑ ΙΝΕ ΜΙΑ ΚΑΛΙ ΕΞΙΓΙΣΙ

ΓΚΟΜΕΝΑ= ΟΧΙ "ΓΙΝΕΚΑ" ΑΛΑ ΓΚΟΜΕΝΑ. ΧΑΖΟ. ΞΕΚΟΛΟ. ΓΚΟΜΕΝΑ! ΠΟΣ ΤΟ ΛΕΝΕ!!!

"ΟΔΙΓΟΥΣΕ" = ΔΕΝ ΤΟ ΟΔΙΓΟΥΣΕ, ΤΟ "ΟΔΙΓΟΥΣΕ".

ΑΥΤΑ ΚΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΟ

ΕΣΙ ΙΠΕΣ ΟΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΙ ΝΑ ΙΝΕ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΙΤΑΝΕ ΕΤΣΙ ΤΟΤΕ ΤΑ ΜΙΣΑ ΑΥΤΟΚΙΝΙΤΑ ΘΑ ΙΤΑΝΕ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΑ...

...ΠΟΥ ΙΝΕ...


ΑΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΚΑΝΙ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΜΟΥ ΣΧΟΛΙΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ Ι ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΣΟΣΤΟ.

1. ΙΝΕ ΜΙΑ ΚΑΛΙ ΕΞΙΓΙΣΙ ΟΤΙ ΤΟ "ΟΔΙΓΟΥΣΕ" ΓΚΟΜΕΝΑ. Ι ΓΚΟΜΕΝΕΣ "ΟΔΙΓΟΥΝΕ" ΤΖΙΠΑΚΙΑ ΣΙΝΙΘΟΣ + ΔΕΝ ΙΝΕ ΚΑΛΕΣ ΟΔΙΓΙ ΣΙΝΙΘΟΣ ΟΠΟΤΕ ΤΖΙΠΑΚΙ + ΕΞΟΦΡΕΝΙΚΙ ΜΑΛΑΚΙΑ = ΜΑΛΟΝ ΓΚΟΜΕΝΑ "ΟΔΗΓΟΣ".

2. ΤΑ ΜΙΣΑ ΑΜΑΞΙΑ ΚΙ ΕΞΟ ΙΝΕ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΑ.

tsiros_temp
15/07/2006, 10:21
ΒΑΣΙΚΑ ΤΟ ΠΟΣΑ ΑΜΑΞΙΑ ΚΙ ΕΞΟ ΙΝΕ ΙΠΟ ΕΛΕΓΧΟ ΜΕΤΡΟΥΝΤΕ ΣΕ ppm (PARTS PER MILLION == ΜΕΡΙ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΙΡΙΟ).:look: :look: :look:

ΓΙΑ ΜΙΧΑΝΕΣ--->>> ΡΡΒ...:bigcry: :bigcry: :bigcry:

airamhag
15/07/2006, 10:26
Ειπες , και εκει εκανα σχολιο...οτι συνηθως η γκομενες ( κ εννοουσες γυναικες..ασε τι λες τωρα ...)


οτι συνηθως οι γκομενες δεν μπορουν να τραβηξουν το χειροφρενο !!!

κ σου λεω ...τοτε τα μισα αυτοκινητα θα ηταν ανεξελεγκτα...θα ηταν δηλαδη χωρισ χειροφρενο χυμα στους δρομους !!!!!


αααααααααααααααααααααααααααααααα


δεν μπορουμε να συνεννοηθουμε εδω μεσα!!!

tsiros_temp
16/07/2006, 12:56
Οκ, τελευταία φορά, κατέβασε καμιά σχέση μόνο μπας και ροπιάσει το καβουρντιστήρι... :rolleyes:

- γίνεται περιγραφή του γεγονότος (δε χρειάζεται εξήγηση)
- Λέω μάλλον γκόμενα το "οδηγούσε" (Πιθανολογώ, μεταξύ σοβαρού και αστείου, για το ποιός οδηγούσε το αμάξι)
- Λες τα μισα αυτοκινητα θα ηταν ανεξελεγκτα !! (Πας να αποδείξεις λάθος το επιχείρημά μου, ισχυριζόμενος ότι, εφ'όσον δεν είναι τα μισά αυτοκίνητα ("θα ήταν") ανεξέλεγκτα χάνεται το στήριγμα του επιχειρήματός μου)
- Λέω ΔΕΝ ΙΝΕ;;; (Σου δείχνω, κάνοντας πλάκα, ότι το επιχείρημά σου και λάθος είναι, μα και ολίγον τι άσχετο με το θέμα, γιατί όντως τα περισσότερα αμάξια στο δρόμο είναι ανεξέλεγκτα. Το αστείο στηρίζεται στο ότι παρέλειψες να εξηγήσεις το "ανεξέλεγκτα" που αρχικά είπες: γω επίτηδες το ερμήνευσα ελαφρά διαφορετικά, εξ'ου και όλη αυτή η υπόθεση).
-Λες οχι για τον λογο που υποννοεις..... (φαίνεται ότι το αστείο το έχασες οπότε και γω...)
-Λέω την εξήγησή μου (ΙΠΑ:...) Ακροβατώντας μεταξύ παράνοιας, λογικής, ασυννενοησίας, εξήγησης, προσπαθώ να αποσαφηνίσω τι είπα.
-Λες κ εννοουσες γυναικες..ασε τι λες τωρα. Μην κάνεις το λάθος να υποθέτεις ότι άλλα λέω και άλλα εννοώ. Μεγάλη μαλακία. Αυτό λέω και τελείωσε. Δεν υπάρχει τρόπος να αποδείξεις ούτε να αποδείξω τι υπονοούσα οπότε το σχόλιό σου είναι στον αέρα και μου θυμίζει περισσότερο προσπάθεια να φανώ σοβινιστής. Σε παρακαλώ, μαζέψου...


Πραγματικά δε βλέπω το λόγο να μπερδεύεσαι...

zireous
16/07/2006, 14:06
Εγώ πάντως όταν έπαιρνα ναρκωτικά και ξυδιαζόμουνα ανηλεώς δεν υπήρχε internet στην Ελλάδα, γλύτωνα και τις χαζοδιαμάχες που μπορεί να ξαναδιάβαζα μετά και να έλεγα "τι παπαριές είπα πάλι;"...

(το παραπάνω είναι χιούμορ tsire, μην αρπαχτείς πάλι γιατί θα κάνω μια βδομάδα να ξαναμπώ στο νετ για να σου λύσω πιθανές απορίες)

Το αν ήταν γυναίκα ή άντρας που αφήσε το τουτού να κατηφορίσει είναι άσχετο -οι εξαιρέσεις είναι ίδιες ποσοτικά και στα δύο φύλα, ενώ ο κανόνας λέει ότι ο καθένας πάει όπως γουστάρει είτε είναι μέσα (ή πάνω) στο όχημα είτε όχι-, το μόνο που αλλάζει είναι ο χαρακτηρισμός που θα χρησιμοποιούσα αν το όχημα προσπαθούσε να πέσει πάνω μου -θέλει και φαντασία η βωμολοχία εκτός από χρήση σωστού γένους.

jtoros
16/07/2006, 14:12
Ο Χριστός και η Παναγία! Τι είπες τώρα;
Ακυβέρνητο όχημα στο δρόμο... :a21: :a24: :a37: :a52:

tsiros_temp
17/07/2006, 08:14
Και ξέρεις ποιό είναι το υπέροχο;

Αυτός που το είχε, δεν θα ένοιωσε τίποτα. Στ'@@ του τελείως... θα πήρε το αμάξι και θα συνέχισε το δρόμο του. Αφου το αμάξι του δεν έπαθε τίποτα, γιατί να σκάσει?!?

Οι υπόλοιποι όμως που ήταν τριγύρω θα τους κόπηκε η χολή.

mbjp
17/07/2006, 09:11
Καλα και τα αμαξια που εχουν οδηγο μεσα δεν ειναι πιο ασφαλη :sick:

Το Σαββατο το απογευμα ανεβαινα τον Κηφισο και στη δεξια λωριδα στο υψος των ΚΤΕΛ ενας τυπος με την οικογενεια μεσα στο αμαξι εκανε...οπισθεν :uplate: :uplate: :uplate: :uplate: :uplate: