PDA

View Full Version : Ηλίθιος οδηγός στην Μάνη..



Draculas-GR
14/07/2006, 16:07
Αντιγράφω απο post μου σε τοπικό forum της Καλαμάτας..


Σήμερα όπως πήγαινα Μάνη με την μηχανή, παρατήρησα οτι σε κάθε αριστερή στροφή υπήρχε μια γραμή με ενα μαύρο υγρό, το οποίο φυσικά απεφευγα να πατήσω, επειδή γυάλιζε κιόλας, κάποια στιγμή που έτυχε να το πατήσω γλίστρησα αρκετά, και εξακολουθούσα να γλιστράω και για τις επόμενες 2-3 αριστερές στροφές.
Δεν θέλει και πολύ μυαλό, να καταλάβεις οτι ήταν κάποιο λάδι, ή πετρέλαιο.
Ετσι τσαντισμένος λοιπόν, συνέχισα και πάνω απο την καρδαμύλη, πετυχαίνω και τον δράστη.
Ενα λευκό φορτηγάκι, φορτωμένο με ενα τεράστιο ψυγείο, κολλήμένο στην καμπίνα, και ενα ψυγείο, όπως αυτά που έχουν τα παγωτά, στο πίσω μέρος της καρότσας, και φυσικά το δεξί μέρος του προφυλακτήρα του, μαζί με το κόκκινο στοπ των φρένων, ήταν γεμάτο απο μια μαύρη γλίστα που γυάλιζε..
τον ακολούθησα, και διαπίστωσα οτι, όντως, σε κάθε αριστερή στοφή που έπαιρνε, έτρεχε αυτό το ζουμί..
Η πινακίδα του είναι ΑΚΖ 3180. όποιος ξέρει κάτι παραπάνω για τον τύπο ας το γράψει, επίσης συνέχισε για Στούπα, ενω εγω σταμάτησα στην Καρδαμύλη. (εχω και φωτο του φορτηγού)
Οπότε μάγκες για τις επόμενες 2 περίπου εβδομάδες, (τόσο περίπου κράτησαν τα προηγούμενα λάδια) προσέχετε καθώς πάτε για μάνη, γιατι κυκλοφορούν και μαλ#@!κες...

Αφιερωμένο στους αγαπητούς Ζητάδες, που μαλ@#$ζονται ολη μέρα για τα κράνη..

Επίσης, ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ αν ο οδηγός πιέστηκε απο κάποιον ωστε να κάνει το δρομολόγιο, και (κακώς) δεν ακολούθησα το φορτηγάκι, ωστε να δω που πήγαινε ή να την πω στον οδηγό.
Πάντως έμαθα οτι κατέληξε σε γνωστό ξενοδοχείο της Στούπας, στην παραλία της Καλόγριας, όπου και ξεφόρτωσε τα ψυγεία..

Συμπληρώνω, τέλος, οτι χαίρομαι που ανήκω και εγω στο moto.gr, και εχω την ευκαιρία να ανεβάσω φωτο του κυρίου, ο οποίος πιθανότατα, εξακολουθεί να κυκλοφορεί και να λαδώνει τους δρόμους...


55181

Vezouvios
14/07/2006, 16:17
Γιατι ρε αδερφε δεν εκανες μια καταγγελια????
Παρε την τροχαια μπας και φιλοτιμηθουν να κανουν την δουλεια τους!!!!!
Δηλαδη αντε και ησουν τυχερουλης και γλυτωσες ,αν επεφτες ομως??
Aφου εκανες τον κοπο να βγαλεις την φωτο,next time κανε και το τηλεφωνημα!!!!:sun:

Draculas-GR
14/07/2006, 16:25
Εχεις δίκιο φίλε..
πές λόγω κούρασης, λόγω "δεν βαριέσαι"
πάντως φτάνοντας σπίτι και αφού το σκέφτηκα, να είσαι σίγουρος οτι το μετάνιωσα που δεν το έκανα..
κυρίως αφού σκέφτηκα, οτι εγω ήμουν τυχερός και υποψιασμένος, και δεν έπεσα.. κάποιος άλλος όμως?

Nostra
14/07/2006, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Draculas-GR
κάποιος άλλος όμως?

εγώ στη θέση σου θα τον σταμάταγα και θα καλούσα την αστυνομία...

ήταν δεν ήταν γνωστός...

αν δε περίμενε την αστυνομία θα τράβαγα φωτογραφίες και θα έτρωγε μια καταγγελία που θα το φύσαγε και δε θα κρύωνε...

Αν πέρναγε μετά από εσένα ο φίλος, αδερφός, ξάδερφος, συγχωριανός, πατέρας ή τα αντίστοιχα θηλυκά θα σε ένοιαζε περισσότερο?

Μόνος σου είπες ότι κι εσύ ψιλογλύστραγες... αν ήταν βράδυ και πέρναγες από εκεί?

θα μπορούσες να γράψεις τώρα αυτό το τόπικ?

δε σου τη λέω αλλά πρέπει και εμείς να αναλαμβάνουμε τις ευθύνες μας αν θέλουμε να λειτουργήσει το κράτος, η αστυνομία κλπ.

Φιλικά :wave2:

Draculas-GR
14/07/2006, 16:43
Οχι, γνωστός δεν ήταν..
αλοίμονό του αν ήταν...
Το έχω μετανοιώσει που δεν τον σταμάτησα, την επόμενη φορά όμως, αυτός ή οι όμοιοί του, δεν θα είναι τόσο τυχεροί..

tsiros_temp
15/07/2006, 09:13
ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟ ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΧΝΙΣ ΙΝΕ CAPTURE ΑΠΟ ΒΙΝΤΕΟΚΛΙΠ!!! ΑΛΙΟΣ ΠΙΟΣ ΕΒΓΑΛΕ ΤΙ ΦΟΤΟΓΡΑΦΙΑ?

Draculas-GR
15/07/2006, 09:30
χε χε...
είδες τι driver ειμαι?
να αποφεύγω την γραμμή με το λάδι, να οδηγάω, και ταυτόχρονα να τραβάω φωτο με το κινητό τον βλαμμένο..!

(ευτυχώς αρκεί ενα χέρι και λιγα δευτερόλεπτα για να βγάλει φωτο, αλλιώς δεν θα τον είχα να τον θυμάμαι...)
Κ750ι

Draculas-GR
03/08/2006, 01:12
Τον βρήκα!!
τελικά ο κόσμος είναι μικρός. και το αρχ@3δι συνεχίζει να γεμίζει τον τόπο λάδια..
Μάλιστα το κάνει εν γνώση του, αφού εκει κρεμάσει και σωληνάκι κατω απο το δεξί του στοπ, για να αδειάζουν τα γαμω-λάδια του πιο εύκολα..
Αύριο παω στην αστυνομία... :a43: :a43: :a43: :a43:


57724

gcrook
03/08/2006, 01:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Draculas-GR
Τον βρήκα!!
τελικά ο κόσμος είναι μικρός. και το αρχ@3δι συνεχίζει να γεμίζει τον τόπο λάδια..
Μάλιστα το κάνει εν γνώση του, αφού εκει κρεμάσει και σωληνάκι κατω απο το δεξί του στοπ, για να αδειάζουν τα γαμω-λάδια του πιο εύκολα..
Αύριο παω στην αστυνομία... :a43: :a43: :a43: :a43:

Εεεεετσι:evil:
Αν ειμαστε τυχεροι, ειδικα απο την στιγμη που εχεις καποια στοιχεια, μπορει να του απαγγελθουν και κατηγοριες για ατυχηματα που σιγουρα εχει προκαλεσει!

Τωρα το που και το πως....εκει να δουμε τι θα γινει.

makis206
03/08/2006, 07:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Draculas-GR
Μάλιστα το κάνει εν γνώση του, αφού εκει κρεμάσει και σωληνάκι κατω απο το δεξί του στοπ, για να αδειάζουν τα γαμω-λάδια του πιο εύκολα..


:eyepop: :uplate: :eyepop:

Δεν πάει καλά ο κόσμος, καθόλου καλά δεν πάει.:uplate:

Τι μπορείς να του κάνεις αυτουνού του ηλίθιου για να καταλάβει οτι είναι ηλίθιος ;:mad:

Τόση αδιαφορία πια από μερικούς ;

Κι αν ακούσει ποτέ για κάποιο ατύχημα μηχανόβιου θα είναι ο πρώτος που θα πει "έτσι που πήγαινε το μαλακισμένο κλπ κλπ..."

Μην του τη χαρίσεις..

:beer: :beer:

SPORAKIAS
03/08/2006, 10:34
σκιστε τον - γ@μηστε τον :a43: :a25: :a43:

tsiros_temp
03/08/2006, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Τι μπορείς να του κάνεις αυτουνού του ηλίθιου για να καταλάβει οτι είναι ηλίθιος ;:mad:

Τον βρίσκεις σε έρημο δρόμο, τον σκοτώνεις και τον πετάς από το γκρεμό.
Δε θα καταλάβει ότι είναι ηλίθιος, αλλά θα γλυτώσεις τη ζωή πολύ κόσμου.

tsiros_temp
03/08/2006, 11:38
Και στα ατυχήματα η τροχαία λέει ότι "από υπερβολική ταχύτητα ο οδηγός έχασε τον έλεγχο του οχήματος".

χα.

tsakalaki 650
03/08/2006, 16:11
Aπίστευτο........
Τόσο μα@@@ς να σκορπάει εν γνώσει του μέσα στους δρόμους λάδια.
Τιμωρία μάστορα και ας είσαι και μεροκαματιάρης θα έπρεπε να έχεις φτιάξει τη βλάβη γιατί κινδυνεύει κόσμος.
Α... ρε Ελλάδα με τα ωραία σου και την τροχαία σου που κυνηγάει και τιμωρεί αυτούς που δεν πρέπει.

idi
03/08/2006, 16:24
γαμησε τον

οχι ξυλο τραμπουκισμους και τετοια...

κανονικα καταγγελιες, μυνηση και τρεχαματα στις αρχες

θα τον πονεσει πολυ

ΙΣΩΣ βαλει μυαλο

vassilis88
03/08/2006, 16:29
:eyepop: :eyepop:

devil's animal
03/08/2006, 17:17
την καταγγελια να την κανεις σε καποιο δικαστικο οργανο και οχι σε μπατσους γιατι μπορει να μην γινει τιποτα...αν εχει και τιποτα γνωστους στην τροχαια κ.τ.λ.....το πολυ πολυ μια συσταση....


και αν και παλι δεν γινει τιποτα....


μαζεψε κανενα φιλαρακι ...ριξε και ενα συρμα εδω....


και καν'του το φορτηγακι καλοκαιρινο...

και δεν εννοω γδαρσιματα και τετοια....

σουβλι στα λαστιχα στο πλαϊ, πατατουλα βρασμενη στην εξατμιση, λιγη ζαχαρη στο ρεζερβουαρ...κ.τ.λ. :a01: :a01: :a01: :a01:

SPORAKIAS
03/08/2006, 17:26
:evil: :a29: :a39: :a45:

tsiros_temp
03/08/2006, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
...


Μπαααα... πολλή φασαρία.

Σκότωμα, γκρεμό. :mad:

el_hymador
04/08/2006, 19:54
Εχει τυχει φορτηγατζης ανατρεπομενου να κουβαλαει χωματα , φυσικα χωρις να τα εχει καλυψει και να φευγουν χωματοπετρες και χαλικια με το συμπαθειο να!!! σε αποσταση εικοσι - τριαντα μετρα πισω του ηταν αδυνατον να οδηγησεις απο τα υλικα που διερρεαν .... τον πλησιαζω πραγματικα τσαντισμενος αφου ενα μεγαλο κομματι ειχε σκασει στον δρομο και τα θραυσματα του ηρθαν ολα πανω μου ...εν κινησει του κανω σηματα , αλλα αυτος στα π@π@ρια@ του .....τον ακολουθω βγαινοντας εκτος απο τον προορισμο μου και σταματαει στην ουρα σε φαναρι....ανταλασσουμε Γαλλικα (λιγο ελειψε να πιαστουμε στα χερια...) πιο κατω εχει εναν τροχονομο που ρυθμιζει την κυκλοφορια και αραγμενο σε ενα σημειο στην διασταυρωση εν περιπολικο με εναν αλλο αστυνομικο μεσα.... σταματω και του δειχνω το φαρτηγο που εκεινη την στιγμη ξεκιναγε , του λεω :

- ''αυτος θα μας σκοτωσει ολους ειναι πραγματικα επικινδυνο''
> ''ελα φυγε-φυγε ...''
-''Προσεξτε οταν περσει τι αφηνει πισω του ...''
>''.........''
-''Αν δεν θελετε εσεις , τουλαχιστον ειδοποιηστε απο τον ασυρματο να....''
>''Ακου να σου πω!!! δεν θα μας πεις πως να κανουμε την δουλεια μας!!! φυγε σου λεω τωρα!!!''

φυσικα και εφυγα , πηρα τον αριθμο του περιπολικου , πηγα στο τμημα ,τους ειπα τα καθεκαστα εδωσα ,τον αριθμο κυκλοφοριας του καραγκιοζη , αλλα και του περιπολικου εξηγωντας τους οτι ηταν απροθυμοι εστω να με ακουσουν....

...σαν απαντηση ελαβα οτι ''θα μεριμνησουμε για το θεμα'' και για την απροθυμια των αστυνομικων οτι ''εκεινη την στιγμη εκτελουσαν αλλου ειδους υπηρεσια'' ..οταν τους εξηγησα οτι θα μπορουσαν να ειδοποιησουν απο τον ασυρματο τουλαχιστον μου απαντησαν ''τα οργανα της τροχαιας εντοπιζουν τις παραβασεις οι ιδιοι και οχι κατ΄εντολη των πολιτων...."!!!!!!

ΖΩΑ .........απλως....

tsiros_temp
04/08/2006, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador

> ''ελα φυγε-φυγε ...''


έλα ή φύγε;

Μα είναι και αναποφάσιστοι! :wacko:

Morpheus_X
09/08/2006, 00:47
σκίστου τον κ#λ#!!!!Όταν έχεις νεότερα από το γ@μήσι που θα φάει πες μας να το χαρούμε!!
Όσο για τους μπάτσους, όσο γίδια είναι τόσα και να περιμένουμε!!Τα ΖΩΑ!!

Βαγγελας
16/08/2006, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Εχει τυχει φορτηγατζης ανατρεπομενου να κουβαλαει χωματα , φυσικα χωρις να τα εχει καλυψει και να φευγουν χωματοπετρες και χαλικια με το συμπαθειο να!!! σε αποσταση εικοσι - τριαντα μετρα πισω του ηταν αδυνατον να οδηγησεις απο τα υλικα που διερρεαν .... τον πλησιαζω πραγματικα τσαντισμενος αφου ενα μεγαλο κομματι ειχε σκασει στον δρομο και τα θραυσματα του ηρθαν ολα πανω μου ...εν κινησει του κανω σηματα , αλλα αυτος στα π@π@ρια@ του .....τον ακολουθω βγαινοντας εκτος απο τον προορισμο μου και σταματαει στην ουρα σε φαναρι....ανταλασσουμε Γαλλικα (λιγο ελειψε να πιαστουμε στα χερια...) πιο κατω εχει εναν τροχονομο που ρυθμιζει την κυκλοφορια και αραγμενο σε ενα σημειο στην διασταυρωση εν περιπολικο με εναν αλλο αστυνομικο μεσα.... σταματω και του δειχνω το φαρτηγο που εκεινη την στιγμη ξεκιναγε , του λεω :

- ''αυτος θα μας σκοτωσει ολους ειναι πραγματικα επικινδυνο''
> ''ελα φυγε-φυγε ...''
-''Προσεξτε οταν περσει τι αφηνει πισω του ...''
>''.........''
-''Αν δεν θελετε εσεις , τουλαχιστον ειδοποιηστε απο τον ασυρματο να....''
>''Ακου να σου πω!!! δεν θα μας πεις πως να κανουμε την δουλεια μας!!! φυγε σου λεω τωρα!!!''

φυσικα και εφυγα , πηρα τον αριθμο του περιπολικου , πηγα στο τμημα ,τους ειπα τα καθεκαστα εδωσα ,τον αριθμο κυκλοφοριας του καραγκιοζη , αλλα και του περιπολικου εξηγωντας τους οτι ηταν απροθυμοι εστω να με ακουσουν....

...σαν απαντηση ελαβα οτι ''θα μεριμνησουμε για το θεμα'' και για την απροθυμια των αστυνομικων οτι ''εκεινη την στιγμη εκτελουσαν αλλου ειδους υπηρεσια'' ..οταν τους εξηγησα οτι θα μπορουσαν να ειδοποιησουν απο τον ασυρματο τουλαχιστον μου απαντησαν ''τα οργανα της τροχαιας εντοπιζουν τις παραβασεις οι ιδιοι και οχι κατ΄εντολη των πολιτων...."!!!!!!

ΖΩΑ .........απλως....



Αυτα τα ΖΩΑ εχουν δωσει το δικαιωμα σε αυτο το ΖΩΟ με το φορτηγακι να σκοτωνει αθωο κοσμο !!!!!!!!!!!

Αυτο που ΔΕΝ χωνευω στην Ελλαδα ειναι η αισθηση εξουσιας που εχουν οι ΑΧΡΗΣΤΟΙ και ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΟΙ και ΑΚΟΙΝΩΝΙΤΟΙ και ΑΣΧΕΤΟΙ Μπατσοι !!!!!!!!!!!!!!!!!

αυτη η αισθηση εξουσιας ειναι που τους δινει το δικαιωμα να σου λενε : ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΕΣΥ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ !!!!















ΑΙΣΧΟΣ !!!!!!!!1

Respect
17/08/2006, 00:18
Σκίστον το παπάρα.:mad: :a26: :a017: :a37:

marios8
17/08/2006, 00:37
Eκανα πριν μια εβδομαδα τον δρομο Καλαματα- Πορτο Καγιο και ο δρομος ειναι τριτοκοσμικος με αλεπαλληλες στροφες. Το να εχεις και λαδια σε καθε στροφη ειναι αν μη τη αλλο δολοφονικο. Ελπιζω η δικαιωσηνη να κανει τη δουλεια της σωστα:wave2: