PDA

View Full Version : α ρε ξυλο που θελουμε..



mbjp
14/07/2006, 16:35
καποιοι...

Κατεβαινω προς Λιμανι στον Πειραια. Μετα απο την Αγ.Τριαδα σκαει καθετα δεν ξερω και εγω με ποσα, Κουριερ της ACS ερχομενο αναποδα απο την Εθν.Αντιστασεως (=μονοδρομος)..

Ειχα το νου μου 100% στο δρομο αλλα ο τυπος πραγματικα διακτινιστικε μπροστα μου.

Πλακωνομαι στα φρενα, κανω διαφορα ακροβατικα για να μαζεψω το μηχανακι μην φαω τα μουτρα μου και αρχιζω τα καντηλια..

η οργισμενη αντιδραση του:

-- "Δεν κοιταγες;;"

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

-- "Ελα παμε στην Τροχαια τωρα να δουμε ποιος θα κοιταει ποιον"

στου κουφου τη πορτα που λεμε.. :rolleyes:


Σε κατι τετοιες καταστασεις θελω να ειναι εκει σε μια γωνια ενας μπατσος που να εχει κοψει τη φαση και μετα να του κοψει και το κωλο του μαλακα. Αλλα φυσικα τα οργανα της "ταξης" δεν ειναι ποτε εκει που τα θες..Καμμια κληση για ζωνη αντε και κρανος, τα βασικα δηλαδη..

Cpt. Haddock
14/07/2006, 16:37
Στην τροχαία πήγατε;

Αν όχι, γιατί;

:confused:

Nostra
14/07/2006, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Στην τροχαία πήγατε;

Χωρίς μάρτυρα?

άντε μετά να αποδείξεις πως δεν είσαι ελέφαντας....


Το μόνο που μπορούσε να κάνει είναι να πάρει τον αριθμό κυκλοφορίας του και μετά να συντάξει ένα πολύ ωραίο γράμμα προς τα κεντρικά της ACS περιγράφοντας το περιστατικό....

αν ήταν να με σκοτώσει ? όχι δώσιμο απλά... στεγνό καθάρισμα...

Cpt. Haddock
14/07/2006, 16:43
Ναι, ρε Nostra αλλά βλέπεις τι γίνεται...

Όπως και με το φίλο από τη Μάνη...

Βλέπουμε κάτι, τα παίρνουμε, ερχόμαστε εδώ να το γράψουμε να ξεχαρμανιάσουμε και δεν κάνουμε επι της ουσίας τίποτε..

Γνήσια ελληνική αντιμετώπιση


Και δεν βγάζω τον εαυτό μου έξω από αυτό

:sick:

mbjp
17/07/2006, 09:07
Ο λεβεντης στο επομενο φαναρι εγινε καπνος. Αυτο για το γραμμα στην ACS το σκεφτηκα αλλα δε γινεται τιποτα. Ισα ισα που μπορει να του πουν και μπραβο αφου ετσι τους θελουν, να τρεχουν σαν παλαβοι να παραδωσουν τα δεματα.

Μη νομιζεις οτι δεν "ενθαρρυνουν" τετοια ακροβατικα. Οχι αμεσα, να του πουν δηλαδη "πηγαινε αναποδα στο δρομο" αλλα εμμεσα, "εχεις να παραδωσεις 513401283 δεματα σε μιση ωρα"

:rolleyes:

EVI
17/07/2006, 09:13
στο πειραια γενικως γινετε της μουρλης στον δρομο..κανεις δε βλεπει κανεναν οι δρομοι ειναι δικοι μας και τετοια...πειραιωτισα ειμαι ξερω...

:mad:

div400
17/07/2006, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από mbjp
Ο λεβεντης στο επομενο φαναρι εγινε καπνος. Αυτο για το γραμμα στην ACS το σκεφτηκα αλλα δε γινεται τιποτα. Ισα ισα που μπορει να του πουν και μπραβο αφου ετσι τους θελουν, να τρεχουν σαν παλαβοι να παραδωσουν τα δεματα.

Μη νομιζεις οτι δεν "ενθαρρυνουν" τετοια ακροβατικα. Οχι αμεσα, να του πουν δηλαδη "πηγαινε αναποδα στο δρομο" αλλα εμμεσα, "εχεις να παραδωσεις 513401283 δεματα σε μιση ωρα"

:rolleyes:


δεν εχεις αδικο σε αυτο....:rolleyes:
η πιεση της δουλειας φταιει σε ενα μεγαλο βαθμο για τετοιες συμπεριφορες....

βεβαια για να λεμε του στραβου το δικιο και οι διανομεις πολλες φορες κανουν κατι τετοια με δικη τους ''πρωτοβουλια'' διοτι τους βολευει ετσι το δρομολογιο, για να μην κανουν κυκλο εως την επομενη παραδοση/παραλαβη.........

απαραδεκτο και ακρως επικινδυνο και για αυτους (πρωτα απο ολα) και γι τους υπολοιπους...

α και κατι ακομα: ακομα και εαν ο εργοδοτης τους το επισυμαινει και επιμενει σε αυτο ειναι παρα πολλοι που δεν φορουν το κρανος απο μονοι τους ή το βγαζουν δυο στενα παρακατω φευγοντας απο το μαγαζι...:rolleyes:

ktm640lc4
17/07/2006, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
στο πειραια γενικως γινετε της μουρλης στον δρομο..κανεις δε βλεπει κανεναν οι δρομοι ειναι δικοι μας και τετοια...πειραιωτισα ειμαι ξερω...

:mad:


και εγω επισης. Ο πειραιας σε λιγο θα εχει ακινητοποιημενα αυτοκινητα. Εχει τεραστιο προβλημα κινησης.

Ασε το αλλο. Ο πειραιας ειναι φτιαγμενος σαν χωνι βασικα. Για να ερχονται απο αθηνα και λοιπα για τα καραβια το καλοκαιρι.

Μπαινεις μια χαρα, αλλα βγαινεις μεθαυριο.

Nostra
17/07/2006, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από mbjp
Αυτο για το γραμμα στην ACS το σκεφτηκα αλλα δε γινεται τιποτα. Ισα ισα που μπορει να του πουν και μπραβο αφου ετσι τους θελουν, να τρεχουν σαν παλαβοι να παραδωσουν τα δεματα.

:nono:

αν έγραφες με το κατάλληλο ύφος και διαφημίζοντας τη δυσφήμηση που δημιουργεί το γεγονός... μέχρι και που θα έχανε τη δουλειά του ο τύπος....

και μην ακούσω μ@λακίες για δώσιμο και κρίμα και τέτοια γιατί αν αύριο μεθαύριο σκοτώσει ο τύπος εμένα ή καποιον από εμάς θα βρίζουνε και οι κάλτσες σας...
καλύτερα άνεργος ή με κάποια άλλη δουλειά (εκτός δρόμων) παρά μόνιμος υποψήφιος δολοφόνος μου/μας....


καλημέρα...:wave2:

EVI
17/07/2006, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
και εγω επισης. Ο πειραιας σε λιγο θα εχει ακινητοποιημενα αυτοκινητα. Εχει τεραστιο προβλημα κινησης.

Ασε το αλλο. Ο πειραιας ειναι φτιαγμενος σαν χωνι βασικα. Για να ερχονται απο αθηνα και λοιπα για τα καραβια το καλοκαιρι.

Μπαινεις μια χαρα, αλλα βγαινεις μεθαυριο.


+1000