PDA

View Full Version : Aristeri lorida.



TheJackal
15/07/2006, 12:24
Oi ellines/ellinides odigoi exoyn enan aneksigito erota me thn aristerh lorida.
den pa na nai adeios olos o dromos me treis lorides... oxi. aytoi tha katsoyn aristera kai as pigainoyn me 80xlm kai otan koliseis telika apo piso kai kaneis sinialo me ta fwta tha soy koynisoyn kai to xeri xaraktiristika enoontas "ti thes??".
to asteio einai oti ean oi idioi anthropoi bgoyn se kamia autobahn h kamia autostrada tha symperiferthoyn apolytws swsta (oi perissoteroi toylaxiston).
den mporw na katalavo ti symvainei sto kefali ayton twn anthropon!!

AFTER
15/07/2006, 17:06
Τωρα επιασες ενα θεμα, για το οποιο εχω συζητησει πολλες φορες, και εχω καταληξει σε ενα και μοναδικο συμπερασμα.....








Ειμαστε βλαχοιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!

:beer:

bzrmiltos
15/07/2006, 18:08
καραμπουρτζοβλαχοι!!!

και σε κοιτανε κιολλας λες και εκανες
ζαβολια και πας πιο γρηγορα απο τη δεξια!:beer: :beer:

AFTER
15/07/2006, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από bzrmiltos
καραμπουρτζοβλαχοι!!!

και σε κοιτανε κιολλας λες και εκανες
ζαβολια και πας πιο γρηγορα απο τη δεξια!:beer: :beer:

Αλητες μηχανοβιοι πατε και σκοτωνεστε και λερωνετε την ασφαλτο με τα αιματα σας :mad:
Τι κι αν ειστε ντοκτορες με 45 πτυχια, ειστε ΑΛΗΤΕΣ :mad:

Θάνος
15/07/2006, 19:53
Και στο υπόλοιπο κεντρικό εθνικό δίκτυο συμπεριφέρονται σωστά (στην πλειοψηφία τους).

Το πρόβλημα εστιάζεται μέσα στην Αθήνα και στην εθνική από Κόρινθο μέχρι Σχηματάρι.

Κατεβαίνεις από τον Έβρο μέχρι το Σχηματάρι γαμώ και μόλις μπεις κάτω από τον Αττικό ουρανό αρχίζει η μπαστουνοβλαχιά. Σου λέει εδώ είμαστε σπίτι μας τώρα ας το γυρίσουμε στη μαλακία...

Jo.Da.
17/07/2006, 19:08
αυτό το έχω παρατηρήσει κι εγώ και έχω προβληματιστεί ιδιαίτερα.βασικά δεν ξέρω αν φταίει το ότι είμαστε 'βλάχοι' (γιατί το να είσαι βλάχος δεν είναι κακό...), εγώ τείνω να πιστεύω πως για αυτή την οδηγική συμπεριφορά ευθύνεται το τεράστιο κόμπλεξ του να μην σε περάσει κάποιος... βέβαια σίγουρα υπάρχουν κι άλλοι παράγοντες!

AFTER
17/07/2006, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jo.Da.
αυτό το έχω παρατηρήσει κι εγώ και έχω προβληματιστεί ιδιαίτερα.βασικά δεν ξέρω αν φταίει το ότι είμαστε 'βλάχοι' (γιατί το να είσαι βλάχος δεν είναι κακό...), εγώ τείνω να πιστεύω πως για αυτή την οδηγική συμπεριφορά ευθύνεται το τεράστιο κόμπλεξ του να μην σε περάσει κάποιος... βέβαια σίγουρα υπάρχουν κι άλλοι παράγοντες!

Oταν λεω ''βλαχοι'', εννοω πνευματικα!

Δεν παει να πει οτι αν εισαι απο την Φιλοθεη ή την Εκαλη, δεν μπορει να εισαι και βλαχος!

lyk0s
18/07/2006, 18:26
.

Jo.Da.
19/07/2006, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Oταν λεω ''βλαχοι'', εννοω πνευματικα!

Δεν παει να πει οτι αν εισαι απο την Φιλοθεη ή την Εκαλη, δεν μπορει να εισαι και βλαχος!
man δεν το είπα σαν μομφή, σα διευκρίνιση το είπα...:wave2:

Akis@SF
19/07/2006, 14:02
Για την αριστερη μονο.....πες.....παει στο διαλο!!!!
Οταν ομως μου αραζουν μεταξυ αριστερης, μεσαιας με κινητο και cigareto......
τοτε ειναι που μου ψιλοαναβουν τα λαμπακια!!!!!

Υ.Γ. το εχω δει και στην εθνικη αθηνων-κορινθου, πολλες φορες!!!!

TROOPER
20/07/2006, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Τωρα επιασες ενα θεμα, για το οποιο εχω συζητησει πολλες φορες, και εχω καταληξει σε ενα και μοναδικο συμπερασμα.....








Ειμαστε βλαχοιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!

:beer:



:a23: :a23: :a23: :a23:

latris mixanis
21/07/2006, 02:17
Για αρχή θα πρέπει να μάθουμε να χρησιμοποιούμε σωστά τις λωρίδες,γιατί είναι η καθεμία και ποια τα όρια ταχύτητας...
Η αριστερή για παράδειγμα είναι μόνο για προσπέραση.
Είναι άδειος ο δρόμος πηγαίνει ο άλλος στην αριστερή με τα χιλιόμετρα που λέει ο νόμος αλλά εμείς θα πάμε και θα κολλήσουμε από πίσω του, θα του παίξουμε τα φώτα, θα κορνάρουμε και όταν τελικά κάνει στην άκρη θα του πούμε άντε μαμήσου μλκ και θα του ρίξουμε και ένα φάσκιελο :rolleyes:

VanDiemen
21/07/2006, 08:22
Κρίμα που δεν μπαίνει κάποιος από αυτούς, που περιγράψατε πολύ παραστατικά, να δει τι πιστεύουμε γι' αυτούς όλοι οι υπόλοιποι! Δε λέω ότι δε μπαίνουν στο internet...Γι' αυτούς άλλωστε το 50% του internet είναι τσόντες! Πάντως με τέτοιου είδους ελληνικές πρωτοτυπίες, γράφεις άνετα βιβλίο.