PDA

View Full Version : τιμη μεταχειρισμενου Dl 650



kalant
15/07/2006, 12:32
Ρε παιδια τωρα που βγηκαν dl 650 με abs στα ποσα παιζουν οι τιμες των μεταχειρισμενων, δινω το δικο μου μοντελο 2005 με 7000 χλμ (περιπου) στα 5.800 ευρω και δεν βλεπω καμια ανταποκριση...

αυτο συγκεκριμενα...

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=24714

beholder
15/07/2006, 23:12
Απο οτι διαβαζω εδω μεσα η καινουργια εχει 7.400-7.500 γυμνη.
Αρα 5.800 ειναι (στα ορια) λογικη η τιμη.

Προσπαθησε να το βαλεις 100-200 ευρω κατω εαν σε καιει να το πουλησεις, γιατι ετσι γινεται πιο δελεαστικη η τιμη. Εαν δεν καιγεσαι αστο και θα φυγει καποια στιγμη Απο οτι μπορω να δω ειναι σε πολυ καλη κατασταση
Η γνωμη μου παντα ετσι?

Θα σου ελεγα να δεις και καμμια Χρυση ευκαιρια άλλα δε στο λεω γιατι και εκει η μαλακια παει συννεφο.
Τη προηγουμενη κυριακη που κοιταγα τις αγγελιες ειχα δει κανα δυο που ο ενας ζηταγε 7.000 και ο άλλος 7.400 επειδη λεει ητανε με λιγα κλμ.

Τι να του πεις του λαλακα τωρα Γιατι να δωσει ο αλλος 7.400 ή εστω 7.000 να παρει μεταχειρισμενη με εστω και 10 κλμ οταν μπορει να παρει ολοκαινουργια με τα ιδια λεφτα και να εχει την ευχαριστηση οτι τη καβαλησε αυτος πρωτος??

Κριμα που δεν το ειχες αποφασισει κανα μηνα νωριτερα Θα το συζηταγαμε μαζι σε αυτη τη τιμη.

kalant
15/07/2006, 23:52
ειδα οτι το καινουριο εχει 7.959...

εισαγωγης γυρω στα 7.500 εχει...

οποτε φανταζομαι για ενος ετους μοντελο 5.800 ειναι πολυ καλα για τοσα λιγα χλμ και για την κατασταση του...

η αληθεια ειναι οτι το βιαζομαι λιγακι, θελω τον αυγουστο το καινουριο...

αιντε να δουμε...

terlegas
16/07/2006, 20:31
Ego pou psaxno gia metaxeirismeni se ekeina ta epipeda mono einai to logiko.
Pano apo 6.000 einai apati!!
Alla den mporo na bgalo akri giati exo kai antallagi,kai me osa magazia milao meta ta periplekoun.

Sorry gia ta greeklish,ki ego ta sixainomai alla eneka pc
:confused: :evil:

kalant
16/07/2006, 20:58
τι εννοεις τα περιπλεκουν, αν καταλαβα καλα θες να παρεις μοτο

μεταχειρισμενη αλλα θες να κανεις ανταλλαγη με την δικια σου...

br492
17/07/2006, 01:08
Φίλος προχθες αγόρασε από Γιάννενα παραεισαγωγής το vstrom με 7100 οπότε μεταχ πρέπει να πιέζει προς κάτω την τιμή

beholder
17/07/2006, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
ειδα οτι το καινουριο εχει 7.959...
εισαγωγης γυρω στα 7.500 εχει.....



Προσεξε 7.959 εχει με καγκελλα χουφτες και βαλιτσα
Καινουργια Σφακιανακης εχει 7.500 γυμνη. Το ρωτησα το Σαββατο
Εσυ εχεις μονο καγκελλα απο οτι βλεπω στη φωτο

Αρα θα πρεπει να πεις οτι καινουργια με αυτη τη συνθεση εχει 7.500 + 110 περιπου τα καγκελλα = 7610
Και παλι 5.800 ειναι καλα Κατα τα αλλα ισχυουν οσα ειχα πει πριν

Σου εστειλα ενα ατομο που ψαχνοτανε για μεταχειρισμενο απο το bikenet
Του αρεσε απο οτι καταλαβα και μακαρι να κατσει

kalant
17/07/2006, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από beholder
Προσεξε 7.959 εχει με καγκελλα χουφτες και βαλιτσα
Καινουργια Σφακιανακης εχει 7.500 γυμνη. Το ρωτησα το Σαββατο
Εσυ εχεις μονο καγκελλα απο οτι βλεπω στη φωτο

Αρα θα πρεπει να πεις οτι καινουργια με αυτη τη συνθεση εχει 7.500 + 110 περιπου τα καγκελλα = 7610
Και παλι 5.800 ειναι καλα Κατα τα αλλα ισχυουν οσα ειχα πει πριν

Σου εστειλα ενα ατομο που ψαχνοτανε για μεταχειρισμενο απο το bikenet
Του αρεσε απο οτι καταλαβα και μακαρι να κατσει



οταν λες μου εστειλες? για να εχω το νου μου για πμ ρωταω...

ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον παντος ετσι κι αλλιως...

beholder
17/07/2006, 12:41
Δες αυτο (http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=4922&st=45) κατω-κατω

Απο την απαντηση του μαλλον δειχνει οτι του αρεσε

zoudis
17/07/2006, 13:13
ρε κολλητε, ρε κολλητε....

Βαζοντας ενα ποστ εδώ μέσα, με 5 γραμμές και 2 φωτο, νομίζεις οτι θα πουλήσεις τη μηχανη σε 10 μέρες ????:eyepop:

Κια όταν βλέπεις οτι κάνεις δεν δίνει σημασία ιδιαίτερη τι κάνεις ? Κατεβάζεις την τιμη άρων αρων ? :eyepop:

Ενα είναι σίγουρο....δεν είσαι καλός στις πωλήσειςκαι στο Μαρκετιν....σκέτη αποτυχία θα έλεγα....:lol:

Ακου τι σου γράφει ο kakofonix...και δεν φαντάζομαι να είναι μέσα Ιουλίου και να περιμένεις να πάρεις καινουργια μοτο τον Αυγουστο ? :eyepop:

Εκτος αμα πάρεις μηχανακι που ΔΕΝ πουλάει και το σπρώχνει ο εμπορος/ιδιοκτήτης....

Υπομονή και θέσε ρεαλιστικά χρονοδιαγράμματα πλιζ...:winka:

Και μην απαξιεις το μηχανάκι σου....σίγουρα δεν αξίζει 5.600...το σκοτώνεις....(εκτος αν είναι παραεισαγωγής, οπότε αλλάζει...)

:wave2:

kalant
17/07/2006, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoudis
ρε κολλητε, ρε κολλητε....

Βαζοντας ενα ποστ εδώ μέσα, με 5 γραμμές και 2 φωτο, νομίζεις οτι θα πουλήσεις τη μηχανη σε 10 μέρες ????:eyepop:

Κια όταν βλέπεις οτι κάνεις δεν δίνει σημασία ιδιαίτερη τι κάνεις ? Κατεβάζεις την τιμη άρων αρων ? :eyepop:

Ενα είναι σίγουρο....δεν είσαι καλός στις πωλήσειςκαι στο Μαρκετιν....σκέτη αποτυχία θα έλεγα....:lol:

Ακου τι σου γράφει ο kakofonix...και δεν φαντάζομαι να είναι μέσα Ιουλίου και να περιμένεις να πάρεις καινουργια μοτο τον Αυγουστο ? :eyepop:

Εκτος αμα πάρεις μηχανακι που ΔΕΝ πουλάει και το σπρώχνει ο εμπορος/ιδιοκτήτης....

Υπομονή και θέσε ρεαλιστικά χρονοδιαγράμματα πλιζ...:winka:

Και μην απαξιεις το μηχανάκι σου....σίγουρα δεν αξίζει 5.600...το σκοτώνεις....(εκτος αν είναι παραεισαγωγής, οπότε αλλάζει...)

:wave2:

αδερφε 14/6 την ειχα βαλει, απλα εβαλα νεα αγγελια...

για την τιμη ισως εχεις δικιο, 5600 ειναι λιγα...

kakofonixx
18/07/2006, 01:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
αδερφε 14/6 την ειχα βαλει, απλα εβαλα νεα αγγελια...

για την τιμη ισως εχεις δικιο, 5600 ειναι λιγα...
Σου το εγραψα και στο αλλο θεμα (της αγγελιας)
Υπομονη.....
Η μηχανη σου ειναι μια χαρα
Εσυ ξερεις τι εχει "τραβηξει" και ποσο αξιζει...
Αν πιστευεις οτι την εστρωσες χαλια και οτι την εχεις ξεσκισει, βαλε μια τεραστια ταμπελα "ΕΥΚΑΙΡΙΑ" και δωσ'την ?4000 :bigcry:
Αν παλι πιστευεις οτι ειναι προσεγμενη (και μαλλον αυτο φαινεται απο τις φωτο) τοτε η μαγικη συνταγη ειναι μια: ΥΠΟΜΟΝΗ μεχρι να βρεθει καποιος να την εκτιμησει και να την αγαπησει οσο και εσυ :wave2:

Ενα θα σου πω: Οταν εψαχνα να πουλησω το σκουτερακι μου αρχικα ζητουσα ?1500.
Ρωτησα, εμαθα και σταδιακα εριξα την τιμη στα ?1200.
Αρκετοι το ειδαν και μου προσφεραν μεχρι ?1000. Ευγενικα αρνηθηκα.
Καποια στιγμη βρεθηκε ενα παλικαρι και μου ειπε ?1100. Του λεω "?1200 ακατεβατα"... :sick:
Το ειδε, το εκανε μια βολτα και εφυγε.
Μετα απο μερικες μερες με πηρε τηλεφωνο για να κανουμε μεταβιβαση!

Τι θελω να πω... Ειναι μεχρι να βρεθει ο ανθρωπος που κατι θα του κανει η μηχανη σου. Αυτος ο ανθρωπος δε θα σκεφτει τα παραπανω ??. Θα το εκτιμησει το μηχανακι.
Και μεταξυ μας, ειναι πολυ ασχημο να πουλησεις μια μηχανη που εχεις περασει αρκετες ομορφες στιγμες μαζι της, να την ξαναδεις τυχαια μετα απο καιρο και να ειναι ξεχαρβαλωμενη... (μου εχει τυχει και ξερω...)

:wave2: :wave2:

zoudis
18/07/2006, 08:34
Σωστός ο Βάρδος μας...:winka:

Είναι αμαρτία επειδη κ@υλώσες με άλλη μηχανη (δεκτό και κατανοητό) να θες να σκοτώσεις αυτη που έχεις τώρα...

Στα 7000 χλμ μυρίζει ακόμα μαμα....και να χάσει 2.000+ χιλ Ευρώ ??? :nono:

Αφρικα με 35.000-40000χλμ και τα δίνουν 5.500 Ευρώ (και καλά κάνουν)