PDA

View Full Version : ΑΣΦΑΛΤΟΣΤΡΩΣΗ ΓΛΥΨΙΜΟ....



zephyr1
15/07/2006, 19:47
Πρεπει ολοι τον τελευταιο καιρο σε οποιο μερος και αν μενετε,να ειδατε οτι οι Δημοι προχωρησαν σε ασφαλτοστρωση πολλων δρομων.

Βλεπετε πριν τις εκλογες καλο ειναι να :a8: λιγο τους πολιτες που μας ψηφισαν με την ελπιδα να μας ξαναψηφισουν.

Εγω θα μιλησω για το μερος που μενω για να εκφρασω την αντιθετη αποψη περι αυτης της κινησης.

Μενω σε παραλιακο μερος εντος αττικης,(αρτεμιδα)και οπως καταλαβαινετε η περιοχη τον χειμωνα ειναι σχετικα αδεια,η κινηση των οχηματων γινεται σχετικα ευκολα χωρις ιδιαιτερο προβλημα.

Αντιθετα με το καλοκαιρι που γινεται της π@τ@νας.

Ολοι οι χαραμοφαιδες του δημου και του καθε δημου επελεξαν αυτην την περιοδο (για να φανουν οτι κανουν εργο)να ριξουν ασφαλτο σε ολους τους δρομους.

Και ιδιαιτερα σ'αυτους που ειναι πολυ χαλια.

Ελα ομως που στη περιοχη μας περα απο το προβλημα την κινησης που εχει δημιουργηθει,υπαρχει ενα πολυ μεγαλυτερο προβλημα.

Ποιο ειναι αυτο?

Λοιπον,λογω της θαλασσας και επηδη ολοι ερχονται για να κανουν καποιες διακοπες,κυκλοφορουν με τα μηχανακια τους με σαγιοναρα αμανικο χωρις κρανος και τα λοιπα γνωστα.

Επισης πολλα παιδια χωρις διπλωμα βρισκουν την ευκαιρια να παιρνουν τα μηχανακια απο τους γονεις τους και κυκλοφορουν.

Βεβαια φταινε οι γονεις που τους τα δινουν χωρις διπλωμα,ομως ετσι ειναι τα πραγματα.

Το λοιπον ολοι αυτοι οι πιτσιρικαδες(χωρις να εχουν καθολου εμπειρια φυσικα)ενω πριν οι δρομοι -στενα, ηταν τοσο χαλια που δεν μπορουσαν να τρεξουν,τωρα σε οποιο στενο και να πανε υπαρχει καινουργιος ταπητας.

Φανταστητε,(και οποιος ερχεται θα το εχει δει),οτι παντου υπαρχουν οδηγοι που θες απο τον ηλιο,η απο την καλη χαρα που βρισκονται στην θαλασσα κανουν οτι τους κατεβει στο κεφαλι.

Διπλοπαρκαρουν,βγαινουν χωρις να ελεγκσουν,με λιγα λογια δε προσεχουν.

Οι πιτσιρικαδες και καποιοι που δεν ξερουν τους δρομους,πλακονωνται οπουδηποτε και πανε κομματια.

Ξερετε ποσα παιδιακια(17-20) χανονται στην περιοχη μου απ'αυτες τις λαλακιες?

Και οι απερισκεπτοι ηγετες κανουν αυτοι την κινηση μεσα στο καλοκαιρι.

Οι δρομοι η οποιοι εχτες δεν μπορουσες να τους περασεις απο την λακουβα ,την επομενη ειναι ετοιμη για αγωνες.

Για αστυνομευση,ξεχαστε το δεν υπαρχει τπτ.

Γιατι ρε γαμωτο τοση αναισθησια? :bigcry:

Tropeas
15/07/2006, 19:56
Αγαπητέ Ζέφυρε , για άλλη μια φορά βλέπω και καταγράφεις την ευαισθησία σου και καλά κάνεις...
...μακάρι να βοηθήσει έστω και έναν κάθε φορά να σκέφτεται ελάχιστα παραπάνω...
είναι ρε γαμώτο τόσα πολλά ...
ας κάνουμε ότι μπορούμε όπου μπορούμε περισσότερο...
είδα πάλι γονέα εχθές με πάπια και 2 κοριτσάκια χύμα στο κύμα...
...δεν καταλαβαίνω...:sick:

zephyr1
15/07/2006, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Αγαπητέ Ζέφυρε , για άλλη μια φορά βλέπω και καταγράφεις την ευαισθησία σου και καλά κάνεις...
...μακάρι να βοηθήσει έστω και έναν κάθε φορά να σκέφτεται ελάχιστα παραπάνω...
είναι ρε γαμώτο τόσα πολλά ...
ας κάνουμε ότι μπορούμε όπου μπορούμε περισσότερο...
είδα πάλι γονέα εχθές με πάπια και 2 κοριτσάκια χύμα στο κύμα...
...δεν καταλαβαίνω...:sick:

Γεια σου ρε Λαμπρο.

Τι να κανω ρε γαμωτο εχω φρικαρει?

Αυτο το διαβασες?
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=25682

:a4: :wave2:

Tropeas
15/07/2006, 20:16
Αγαπητέ ,
με το Log που κρατάω , το ξέρω εδώ και καιρό...
αλλά προσπαθώ να βρώ ακόμα τρόπο να το αποδείξω...
δεν μπορεί το ντεπόζιτό μου άλλωτε να πέρνει 12λίτρα μόλις ανάβει το λαμπάκι και άλλωτε 14 :eyepop: :eyepop: :eyepop: !!!

zephyr1
15/07/2006, 20:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Αγαπητέ ,
με το Log που κρατάω , το ξέρω εδώ και καιρό...
αλλά προσπαθώ να βρώ ακόμα τρόπο να το αποδείξω...
δεν μπορεί το ντεπόζιτό μου άλλωτε να πέρνει 12λίτρα μόλις ανάβει το λαμπάκι και άλλωτε 14 :eyepop: :eyepop: :eyepop: !!!


Ειπαμε 4λιτρο μπιτονιι και τηλεφωνο επιτοπου.:beer:

Tropeas
15/07/2006, 20:56
Για πες και το τηλέφωνο να το χουμε πρόχειρο....

(γιατί για νοθευμένη βενζίνη μια φορά για μια φίλη που χα μια διαδικασία, ξέρεις πότε πήγαν για έλεγχο στο πρατήριο απο το ΙΝΚΑ? σε 15 μέρες που φυσικά η δεξαμενή είχε αδειάσει γεμίσει 15 φορές...)

H.A.Balafoutre
17/07/2006, 13:25
Όλα ωραία και καλά αλλά την νοοτροπία "να έχουμε κακούς δρόμους για να μην τρέχουν και σκοτώνονται" δεν συμβαδίζει με αυτά που λες.

Άσε που την θεωρώ πολύ χάλια σαν τρόπο σκέψης.

Με το συμπάθιο κιόλας.

Ά και για τον οργασμό ασφαλτοστρόσεων, όλοι οι δήμοι εντάχθηκαν σε επιδοτούμενο πρόγραμμα από E.U. ονόματι αν δεν κάνω λάθος "Θησέας".

ktm640lc4
17/07/2006, 14:27
τον πειραια πρεπει να τον εχουν χεσμενο παντως γενικοτερα.

τιποτα δεν γινεται...............

Sabre
17/07/2006, 14:30
Που να δείς την Λ.Μαρκοπούλου.....:bigcry: :bigcry:

ktm640lc4
17/07/2006, 14:42
Γιατι δεν βγαινουν να πουν ποσα λεφτα χρειαζονται για να φτιαχτει ενας δρομος να τα μαζεψουμε να τα δωκουμε να τελειωνουμε?

Να βγει ας πουμε ο πρωθυπουργεας να πει θελουμε τοσα, αντιστοιχουν τοσα στον καθε ελληνα, δωστε.

Να τα δωσουμε μια και οξω να φτιαχτει κανας δρομος πια......








ΗΜΑΡΤΟΝ..............................:mad:

niewbe
17/07/2006, 15:37
Πρέπει να δείτε το δρόμο δίπλα από το σπίτι μου. Είμαι 35 και δεν θυμάμαι να τον έχουν στρώσει ποτέ. Πιστεύω ότι είναι ένα κομμάτι της ιστορίας. Περνώντας τον βλέπεις πως ήταν οι δρόμοι πριν 50 χρόνια.
Ο δρόμος αυτός χωρίζει 2 δήμους (Νίκαια και Κορυδαλλό) και κανένας τους δεν αναλαμβάνει να τον στρώσει. Οποιος φτιάχνει καμια οικοδομή κοντά εκεί ξεκλέβει και λίγο τσιμέντο και κλείνει καμιά λακούβα αν και με το τσιμέντο που χρειάζονται κάποιες για να αλφαδιάσουν ρίχνει πλάκα.

zephyr1
17/07/2006, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
1)Όλα ωραία και καλά αλλά την νοοτροπία "να έχουμε κακούς δρόμους για να μην τρέχουν και σκοτώνονται" δεν συμβαδίζει με αυτά που λες.

2)Άσε που την θεωρώ πολύ χάλια σαν τρόπο σκέψης.

Με το συμπάθιο κιόλας.

3)Ά και για τον οργασμό ασφαλτοστρόσεων, όλοι οι δήμοι εντάχθηκαν σε επιδοτούμενο πρόγραμμα από E.U. ονόματι αν δεν κάνω λάθος "Θησέας".

1)Εγω υποστηριξα πουθενα τιποτα τετοιο?
Εγω αυτο που ειπα ηταν ας το καναν το χειμωνα που οι δρομοι ειναι αδειοι ωστε να μην εμποδιζουν την κυκλοφορια και τους ανθρωπους που ερχονται να ξεκουραστουν λιγο.
Και ειδικα για τους πιτσιρικαδες με τα μηχανακια που δεν ξερουν τους δρομους και το χειμωνα ειναι 100 ντοπιοι και οχι χιλιαδες που ειναι τωρα.

2)Δεν σκεφτηκα αυτο οποτε , ακυρο.


3)Και κατα τυχη πεφτει 2 μηνες πριν τις εκλογες.:a46:

Και ετσι να ειναι γιατι δεν σκεφτονται τον κοσμο τωρα,και να τους φτιαξουνε τον χειμωνα?

Πληροφοριακα,τον χειμωνα οι κατοικοι ειναι 17000.
Τωρα ειμαστε με τους επισκεπτες γυρω στους 120.000 με 150.000.

Φιλικα.

H.A.Balafoutre
18/07/2006, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
1)Εγω υποστηριξα πουθενα τιποτα τετοιο?
Εγω αυτο που ειπα ηταν ας το καναν το χειμωνα που οι δρομοι ειναι αδειοι ωστε να μην εμποδιζουν την κυκλοφορια και τους ανθρωπους που ερχονται να ξεκουραστουν λιγο.
Και ειδικα για τους πιτσιρικαδες με τα μηχανακια που δεν ξερουν τους δρομους και το χειμωνα ειναι 100 ντοπιοι και οχι χιλιαδες που ειναι τωρα.

2)Δεν σκεφτηκα αυτο οποτε , ακυρο.


3)Και κατα τυχη πεφτει 2 μηνες πριν τις εκλογες.:a46:

Και ετσι να ειναι γιατι δεν σκεφτονται τον κοσμο τωρα,και να τους φτιαξουνε τον χειμωνα?

Πληροφοριακα,τον χειμωνα οι κατοικοι ειναι 17000.
Τωρα ειμαστε με τους επισκεπτες γυρω στους 120.000 με 150.000.

Φιλικα.

Το ότι τα κάνουν τώρα πρίν από τις εκλογές πιστεύω είναι σύμπτωση με την έγκριση των επιδοτήσεων από E.U., οπότε τώρα θα ταλαιπορήσουν τον κόσμο. Διαφορετικά, εγώ προσωπικά στην πόλη μου, δεν θυμάμαι ποτέ να έφτιαχναν δρόμους πρίν από εκλογές.


Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Το λοιπον ολοι αυτοι οι πιτσιρικαδες(χωρις να εχουν καθολου εμπειρια φυσικα)ενω πριν οι δρομοι -στενα, ηταν τοσο χαλια που δεν μπορουσαν να τρεξουν,τωρα σε οποιο στενο και να πανε υπαρχει καινουργιος ταπητας.

Σε αυτά τα λεγόμενά σου είδα κάποια τάση, αλλά από την στιγμή που μου το εξηγείς παρακάτω, οπότε και ήταν για να μας δόσεις να καταλάβουμε τι παίζει....ΟΚ.

Gandalf dr685sm
18/07/2006, 14:08
oxi...δεν είναι συγκυρία ο χρόνος που κατασκευάζουν τους δρόμους.

Απλά το καλοκαίρι , είναι το καλύτερο χρονικό σημείο για την στρώση της ασφάλτου, χωρίς να επιβαρρυνθούν με καθυστερήσεις , λόγω βροχής, χιονιών (σε μερικές περιοχές) ακόμα και κατολισθήσεων.

όπως ειπώθηκε...ας κάνουν καλούς δρόμους και ας τους κάνουν όποτε θέλουν.

Ο παπάκιας-ινδιάνος χωρίς δίπλωμα , με μηδαμινή οδική εμπειρία, δεν έχει πρόβλημα με τις εποχές , για να πέσει... Με την ξερή του την κεφάλα έχει.


Gandalf

Draculas-GR
19/07/2006, 10:07
Αν βλέπατε τι έκαναν στην Καλαμάτα...
Αντι να φτιάξουν δρόμους, τους καταστρέφουν..!
για μήνες έσκαβαν στον ΜΟΝΑΔΙΚΟ δρόμο που οδηγεί στην Μάνη, για να περάσουν αποχέτευση, με αποτέλεσμα απίστευτες ουρές, να κλείνει ο δρόμος απο τον κάθε ηλίθιο που έκανε σφήνε με το κωλό-κουτό του, λακούβες να ξεφυτρώνουν απο την μια μέρα στην άλλη, χώματα στο κομμάτι του δρόμου που δεν σκάφτηκε, ελλειπής φωτισμός το βράδυ με κάτι χαντάκια 5-6 μέτρα βάθος και ενα μέτρο δίπλα σου..
Το καλύτερο όμως δεν είναι αυτό, που στο κάτω-κάτω ήταν αναγκαίο έργο, και έπρεπε να γίνει.. το καλύτερο είναι η ασφαλτόστροση που έγινε μετά, για να καλύψει τα χαντάκια (τα οποία στην ουσία έχουν μήκος χιλιομέτρων και καλύπτουν ολόκληρο το ρεύμα προς καλαμάτα..) ρίξανε μια πίσσα η οποία είναι ανώμαλη, με φοβερά βουναλάκια και βυθίσματα, ενω που και που ξεπροβάλει και κανένα καπάκι της αποχέτευσης.. και φυσικά η υψομετρική διαφορά της με το υπόλοιπο δρόμο που δεν πειράχτηκε, σε μερικά σημεία είναι 2-3 πόντοι..
Και λέτε για τους δικούς σας ηλίθιους.. που να δείτε τους δικούς μας..
Θα ανεβάσω φωτο να φρικάρετε..
:eyepop: :a31: :a31: :a31: :a018: :a018:

gilysis
19/07/2006, 11:37
symptvmatika, o dromos anikei sto YPEXWDE, pantws oxi sto dimo, pou prospathei na kleisei oti mporei.
an kapoioi xrisimopoioun tous dromous, prepei na plirwnoun, diodia i oti alla skata to sizitame alliws apo ton korvana.
gia ta fortiga poy pernane se kati dromakia 2x2 exei kaneis apopsi ???
apo xasapides koutakides allo tipota,
tipota pio peistiko, energhtiko, drastiko...

SPORAKIAS
19/07/2006, 11:38
ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΤΑΝ ΠΑΝΕ ΝΑ ΑΣΦΑΛΤΟΣΤΡΩΣΟΥΝΕ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΜΙΣΟΥΣ.ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΑ 300Μ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΤΑ 120Μ.ΓΙΑΤΙ??ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΙΧΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΑΚΟΥΒΕΣ.ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙ.ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΑΝΕ ΟΤΙ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΡΥΒΑΝ.ΑΠΟ ΕΞΩ ΚΟΥΚΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΠΑΝΟΥΚΛΑ!!

Sabre
19/07/2006, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΤΑΝ ΠΑΝΕ ΝΑ ΑΣΦΑΛΤΟΣΤΡΩΣΟΥΝΕ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΜΙΣΟΥΣ.ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΑ 300Μ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΤΑ 120Μ.ΓΙΑΤΙ??ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΙΧΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΑΚΟΥΒΕΣ.ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙ.ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΑΝΕ ΟΤΙ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΡΥΒΑΝ.ΑΠΟ ΕΞΩ ΚΟΥΚΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΠΑΝΟΥΚΛΑ!!


Σωστός! Και πιστεύω ότι αυτή είναι η ουσία στην Ελλάδα.Κάνουμε κάτι και το κάνουμε μισό.

the_passenger
19/07/2006, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΤΑΝ ΠΑΝΕ ΝΑ ΑΣΦΑΛΤΟΣΤΡΩΣΟΥΝΕ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΜΙΣΟΥΣ.ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΑ 300Μ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ ΤΑ 120Μ.ΓΙΑΤΙ??ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΙΧΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΛΑΚΟΥΒΕΣ.ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙ.ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΑΝΕ ΟΤΙ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΡΥΒΑΝ.ΑΠΟ ΕΞΩ ΚΟΥΚΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΠΑΝΟΥΚΛΑ!!

+1

Γιατι και αυτούς που φτιάχνουνε τους φτιάχνουνε σωστά; ΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΤΑ ΑΦΗΝΟΥΝ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ, με αποτέλεσμα τη ΔΙΜΙΟΥΡΓΙΑ "ΤΡΥΠΩΝ" 10 - 20cm!!! :a31: :a31: :a31: :a31: :a31:

adam_tsouk
19/07/2006, 22:02
τουλαχιστον καθε 4ετια φτιαχνουν και κανα δρομο, καμμια λαμπα...

εν κακο... μηπως να τις καναμε ετησιες τις εκλογες; :lol:

zephyr1
19/07/2006, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
... μηπως να τις καναμε ετησιες τις εκλογες; :lol:


Μη το γελας καθολου............

Draculas-GR
20/07/2006, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
τουλαχιστον καθε 4ετια φτιαχνουν και κανα δρομο, καμμια λαμπα...

εν κακο... μηπως να τις καναμε ετησιες τις εκλογες; :lol:

Τι λέτε ρε? ούτε να το σκέφτεστε..
μονίμως δεν θα φταίει κανείς.. θα λένε οτι "μέσα σε ενα χρόνο δεν προλάβαμε να διορθώσουμε τα χάλια των προηγούμενων.."
Δεν θυμάστε με την ΝΔ, τι γινότανε στην αρχή? της είχαν δώσει μερικούς "μήνες προσαρμογής" μέχρι να δουν αν θα κάνει θετικό έργο..
Ούτε φαντάροι να ήτανε..!

zephyr1
20/07/2006, 18:00
Ναι αλλα σε 3 χρονια θα ειχαμε ψηφισει ολα τα κομματα και θα καταληγαμε στο κομμα που θα κανε την καλυτερη δουλεια.

Και αυτη που δεν εχουν βγει ποτε θα κανανε δουλεια για να μεινουνε.

Πολυ συντομα θα καταλαβαιναμε ποιος ειναι ποιος και ολοι αυτη θα ξεραν οτι, οτι και να γινει δεν θα ειναι στην εξουσια για 4 years.

Οποτε θα δουλευαν για να μεινουν.
Η το πολυ πολυ ο κοσμος να σταματαγε να τους δινει σημασια.

Μην σου αναλυσω ολη την θεωρια μου τωρα,γιατι με βλεπω να με κραζει ολο το forum η το μισο.:smokin:

Draculas-GR
20/07/2006, 18:46
Δεν νομίζω να ισχύει.. διότι ο μ@λ@κας ο κλασσικός ο Ελληνας, έχει την τάση να ξεχνάει εύκολα, ποιός του κάνει κακό, και ποιός καλό, και να επιμένει δικοματικός και φανατικός..

zephyr1
20/07/2006, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Draculas-GR
Δεν νομίζω να ισχύει.. διότι ο μ@λ@κας ο κλασσικός ο Ελληνας, έχει την τάση να ξεχνάει εύκολα, ποιός του κάνει κακό, και ποιός καλό, και να επιμένει δικοματικός και φανατικός..


Μεσα σ' ενα χρονο?
:confused:

Sabre
20/07/2006, 19:48
Επιλεκτική αμνησία λέγεται...... και είναι Ελληνικό ιδίωμα....

ktm640lc4
21/07/2006, 09:18
Ψιλοασχετο.

Στην Αγγλια λεει απο την πολυ ζεστη που κανει σημερα η ασφαλτος ''λιωνει'' και ριχνουν χαλικι για να μην κολανε τα παπουτσια.

Τωρα ισως ειναι και ιδιοματισμος, καμια τοπικη αργκο, αλλα ετσι ειπαν ξερω γω??????

Φαντασου κλισεις που θα περνεις εκει. Θα κολαει σαν κολλα πανω στην ασφαλτο το λαστιχο. Αν σκεφτουμε οτι ουτως η αλλεως κολλαει λογω ποιοτητας φαντασου τωρα.........:eyepop: