PDA

View Full Version : Οδική ασφάλεια



kxIII
17/07/2006, 11:09
Παίδες μία ερώτηση....

Σε δύο εβδομάδες κατεβαίνω στα πάτρια εδάφη. Θέλω να πάω με την μηχανή.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι το θέμα της ασφάλειας.

Τί κάνω δηλαδή σε περίπτωση βλάβης, ελαστικού ή κάτι άλλο.

Με καλύπτει η ασφάλειά μου, πρέπει να κάνω συνδρομή στην ΕΛΠΑ ή κάτι τέτοιο?

Δεν έχω ξανακάνει μεγάλο ταξίδι γι αθτό ζητάω τα φώτα σας

Ευχαριστώ

crs-k
17/07/2006, 11:14
Εδω ταιριαζει μαλλον καλυτερα ... :smilea:

kxIII
17/07/2006, 11:24
Ίσως να μην έγινα απόλυτα κατανοητός.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι, αν είσαι εκτός Αθηνών (έδρας) και χρειαστείς οδική βοήθεια, τί γίνεται?

Αυτό
:wave2:

crs-k
17/07/2006, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από kxIII
Ίσως να μην έγινα απόλυτα κατανοητός.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι, αν είσαι εκτός Αθηνών (έδρας) και χρειαστείς οδική βοήθεια, τί γίνεται?

Αυτό
:wave2:


Κατανοητος εγινες! :winka:


Για λαστιχο εχε μαζι ενα fast για να φτασεις μεχρι το κοντινοτερο βουλκανιζατερ.

Κανονικα ΟΛΕΣ οι οδικες βοηθειες σε καλυπτουν σε ΟΛΗ την Ελλαδα ...

kxIII
17/07/2006, 11:52
Φίλε Χρήστο, υπάρχει οδική βοήθεια για μηχανές?

Παλιά είχα συνδρομή στην European Dynamics (ή κάτι τέτοιο) η οποία έκλεισε και από ό,τι κατάλαβα δεν υπάρχει κάποια Οδική Βοήθεια πια με συνδρομή. Δεν "βγαίνανε" άκουσα. Όσες φορές χρειάστηκα βοήθεια, υπάρχει εταιρεία(?) που παίρνω τηλέφωνο έρχεται βανάκι φορτώνεις την μηχανή και πληρώνεις επί τόπου την μεταφορά η οποία όμως καλύπτει και λογικό είναι μόνο Αθήνα - Αττική νομίζω.

Έχεις υπόψη σου κάτι?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.
:wave2:

Nostra
17/07/2006, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από kxIII
Όσες φορές χρειάστηκα βοήθεια, υπάρχει εταιρεία(?) που παίρνω τηλέφωνο έρχεται βανάκι φορτώνεις την μηχανή και πληρώνεις επί τόπου την μεταφορά η οποία όμως καλύπτει και λογικό είναι μόνο Αθήνα - Αττική νομίζω.


όλες οι ασφαλιστικές πλέον έχουν συνεργασία με εταιρείες οδικής βοήθειας πανελλαδικής κάλυψης. πάρε την ασφαλιστική σου και ρώτα... λογικά δε θα είναι πάνω από 20-30 ευρώ το χρόνο παραπάνω από το ποσό του ασφαλιστηρίου σου...

:wave2:

crs-k
17/07/2006, 12:04
Ψαξε λιγο ...

Εμενα μου προσφερει Ο.Β. η ασφαλεια μου ("Φοινικας").

kxIII
17/07/2006, 12:13
Ευχαριστώ παίδες.

Να είστε καλά
:wave2:

latris mixanis
17/07/2006, 15:08
Και η Ιντεραμέρικαν επίσης έχει.
:wave2:

megatim
17/07/2006, 16:33
Αν έχεις ΕΛΠΑ για το αυτοκίνητο, με λίγα παραπάνω την κάνεις upgrade και για τη μηχανή σου.

kostisthegreek
17/07/2006, 21:01
Και να μην είσαι συνδρομητής, αν τους χρειαστείς, τους τηλεφωνάς σε εξυπηρετούν και μετά τα βρίσκετε. (ή θα τους πληρώσεις ή θα γίνεις συνδρομητής)

zolotas
18/07/2006, 00:22
αν εχεις ορεξη να ξηλωθεις γερα απλα εχε μαζι σου μερικα τηλεφωνα απο οδικες βοηθειες π.χ εξπρες,ιντεραμερικαν..........

γι αυτο παρε προληπτικα μετρα και γραψου καπου ,φυσικα εχει καλυψη πανελλαδικα αλλα και εξωτερικο .

Draculas-GR
18/07/2006, 01:56
Και η Διεθνής ένωση έχει..
όταν έκανα το συμβόλαιο με ρωτήσανε αν θέλω, και το κόστος όντως είναι καμια 30αριά ευρώ, άντε 40..

Με το ER-6 θα πας? θελω εντυπώσεις.. :wave2: :wave2: :beer: :wave2:

Tropeas
18/07/2006, 08:31
Η εκάστοτε ασφαλιστική έχει στάνταρ και αν το κάνεις στο ήδη υπάρχον συμβόλαιο τα χρήματα είναι σχετικά λίγα σε σχέση με μια ανεξάρτητη...

Εμένα η General Union συνεργάζεται με την Extra Service που μου χουν πει ότι είναι θυγατρική της Εξπρές Service...
όσες φορές χρειάστηκε, όλα μια χαρά δόξα το θεό ...

kxIII
18/07/2006, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Draculas-GR
Και η Διεθνής ένωση έχει..
όταν έκανα το συμβόλαιο με ρωτήσανε αν θέλω, και το κόστος όντως είναι καμια 30αριά ευρώ, άντε 40..

Με το ER-6 θα πας? θελω εντυπώσεις.. :wave2: :wave2: :beer: :wave2:

Εγώ με τον Tweety :p και η σύζυγος με το αμάξι.

Παιδιά και πάλι ευχαριστώ :wave2:

the_passenger
18/07/2006, 12:41
Ακόμα μια ασφαλιστική η οποία περιλαμβάνει και δωρεάν οδική βοήθεια: www.sinco.gr

:wave2:

Draculas-GR
18/07/2006, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από kxIII
Εγώ με τον Tweety :p και η σύζυγος με το αμάξι.

Παιδιά και πάλι ευχαριστώ :wave2:


χαχαχαχα.. tweety για το κίτρινο?
εγω λεω να το βγάλω sylvester..
:lol: :lol: :rotflmao: