PDA

View Full Version : KΟΚ



ledz
17/07/2006, 13:44
O Κωδικας Οδικης Καφροσυνης δε λεει οτι πρεπει να παρκαρουμε σε καποια αποσταση απο τα φαναρια; Συμφωνοι κανεις δε το κανει με τα κουτια γιατι δεν εμποδιζει... αλλα ενα προκειται για φορτηγο ψυγειο?!?!? Παραθετω τι συνεβη:

Την παρασκευη πηγαινοντας να παρω κρανος, ξεκινησα και πηρα τη μεσογειων προς μιχαλακοπουλου. Εκει που χωριζει στα τρια η μεσογειων (αριστερα μιχαλακοπουλου, κεντρο ... κεντρο, δεξια αλεξανδρας) πηγα αριστερα προς το μοτο μαρκετ. Μη εχοντας κανει παααρα πολλες φορες αυτο το κομματι, ηξερα οτι εχει 2 φαναρια: ενα αμεσως πριν χωριστει ο δρομος στα 3 και ενα στο τελος πριν την σχεδον επιτοπου (προς γουδι που λεει)... ΕΛΑ ΝΤΕ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΑΛΛΟ ΕΝΑ?!? Παλι καλα πηγαινα με νορμαλ ταχυτητα και ειδα την κυρια να βγαινει με το 306 και να με εχει βαλει στοχο. Την απεφυγα ολα καλα, κρυος ιδρωτας και τα σχετικα. Σταματαω στο επομενο φαναρι στο τελος και την ωρα που κοιταω να δω που ηταν το φαναρι (με εβριζε και ενας παραδιπλανος λεωφορειατζης με τα κλασσικα "αλητη μηχανοβιε, γιατι περασες με κοκκινο") βλεπω νταλικα ψυγειο να πουμε να το κρυβει. ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΕΔΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΚΑΘΗΣΤΕ!

ΥΓ: Να'ναι καλα ο ανθρωπος που επαθε κι'αυτος την ιδια κρυολουσια πισω μου ακριβως. "Εγω σ'ακολουθουσα" μου'πε "αλλα ηταν το φορτηγο κι'εκρυβε το φαναρι"


55560

antonis21
17/07/2006, 15:04
ρε αδερφε γιατι δεν πηρες αμεσως τηλ την τροχαια... να του βαζανε το φορτηγο στον.... ?? αλητη μηχανοβιε:rotflmao:

ledz
17/07/2006, 18:34
Ηθελα να προλαβω το μοτο μαρκετ ανοιχτο! :D ΤΣΑΝΤΑΚΙΑ! ΟΥ 666


55583

antonis21
17/07/2006, 20:31
αλητη μηχανοβιε ντροπη σου... ΑΛΗΥΗ ΑΛΗΤΗ :a24: :a24:

oulas
17/07/2006, 20:59
Μεγεια τα πραγματα!

antonis21
17/07/2006, 23:05
τα γαντια πρεπει να γα.... το κρανος τι λεει καλο...?:wave2:

Draculas-GR
18/07/2006, 01:04
Καλορίζικο το κράνος (και αχρείαστο..)
πάρε και μια μαύρη ζελατίνα, και θα δεις μεγάλη διαφορά με τον ήλιο..

οσο για τον οδηγό της νταλίκας, νομίζω του άξιζε μια τροχαία επι-τόπου, να του φτάσει το σκατό στην κάλτσα..

ledz
18/07/2006, 14:02
Τα γαντια φοβερά αν και τα'χα απο πιο πριν Spidi Strada 89 euro. Για το δικο μου χερι ιδανικα σε σχημα, θερμοκρασια και προστασια αρκει να μη ΒΡΕΧΕΙ! (κανα μισαωρο αντεχει αλλα μετα βγαλσιμο)

Τωρα για το κρανος λουκ χιαρ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=24740)
Ευχαριστω ολους για τη συμπαρασταση, αυτο το φαναρι πλεον το θυμαμαι καλα (και το φορτηγο επισης... δε θα ξανασταματησει εκει γυρω ξανα...)

skous
18/07/2006, 14:45
oraio to kranos, arkei na min arxizoun na sou feygoun oi aeragogoi opws se emena.


btw ftais kai esi, exei kai fanaria sta dexia sou se ekeino to simeio, eprepe na to prosexeis.

To oti ftais kai esy sto lew oti ftais pou den isoun 100% prosektikos.

ledz
18/07/2006, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
oraio to kranos, arkei na min arxizoun na sou feygoun oi aeragogoi opws se emena.


btw ftais kai esi, exei kai fanaria sta dexia sou se ekeino to simeio, eprepe na to prosexeis.

To oti ftais kai esy sto lew oti ftais pou den isoun 100% prosektikos.

Συμφωνω, αλλα αμεσα δεξιά μου (στο πεζουλι που με χωριζε) δεν ειχε φαναρι, ειχε στο παραπερα... Γενικά δεν καιω κοκκινα και στοπ, ουτε καν τα "νεκρά"