PDA

View Full Version : ΠΕΡΙ ΒΑΛΙΤΣΩΝ



panos26
17/07/2006, 15:08
ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ:
ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΑΛΙΤΣΕΣ (ΕΠΩΝΥΜΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ)
ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΙΑ,ΥΦΑΣΜΑΤΙΝΕΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙ, ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΣΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΠΑΓΕ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ ΓΔΑΡΣΙΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΕΣ!!!!!!!!
ΣΤΟ ΓΥΡΙΣΜΟ ΕΒΑΛΑ ΠΕΤΣΕΤΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΦΑΓΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ.
ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟ ;



Υ.Γ. ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
ΔΕΝ ΕΔΩΣΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΣΙΑ.............ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΣΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΟΣΩ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΖΑ ΑΓΟΡΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ....

gcrook
17/07/2006, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos26
ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ:
ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΒΑΛΙΤΣΕΣ (ΕΠΩΝΥΜΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ)
ΣΑΜΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΙΑ,ΥΦΑΣΜΑΤΙΝΕΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙ, ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ ΣΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΠΑΓΕ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ ΓΔΑΡΣΙΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΕΣ!!!!!!!!
ΣΤΟ ΓΥΡΙΣΜΟ ΕΒΑΛΑ ΠΕΤΣΕΤΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΦΑΓΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ.
ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟ ;



Υ.Γ. ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
ΔΕΝ ΕΔΩΣΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΣΙΑ.............ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΣΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΟΣΩ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΖΑ ΑΓΟΡΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ....

Αφου το θρεντ κινειται σε εντελως υποθετικο επιπεδο (δεν λες ποια Ελληνικη εταιρεια, ποιο μοντελο,δεν δημοσιευεις αποδειξεις/φωτο) , σου λεω και εγω εντελως υποθετικα οτι μου φαινεται δυσκολο βαλιτσες ταξιδιου να φθαρουν τοσο πολυ και τοσο ευκολα,(εκτος και αν μιλας για φθορα στα πλαστικα της μοτο), οποτε εκανες καποιο σφαλμα στο δεσιμο η δεν ξερω και εγω τι αλλο.

Και αν ειναι η Ελληνικη εταιρεια που νομιζω εμενα μου εχει φερθει παρα πολυ καλα στο παρελθον, καθως και στους περισσοτερους πελατες της.

Οποτε μεχρι να εχουμε πιο κατατοπιστικες πληροφοριες:a022: :a41:

panos26
17/07/2006, 15:51
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ,ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΦΘΑΡΟΥΝ ΟΙ ΒΑΛΙΤΣΕΣ,ΟΣΩ ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΑΦΕΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΩΡΗΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ Η΄ΔΥΣΦΥΜΙΣΗ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΥΝΗΜΑ.
ΑΝ ΣΕ ΕΝΦΙΑΦΕΡΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΟ ΣΤΕΙΛΩ PM.

ΟΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΣΙΜΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΟ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΕΙΣ,ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΒΑΛΙΤΣΕΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΣΩ ΠΙΟ ΣΤΑΘΕΡΕΣ ΓΙΝΕΤΑΙ!:wave2:

RapidShade
17/07/2006, 15:55
[i]Υ.Γ. ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
ΔΕΝ ΕΔΩΣΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΣΙΑ.............ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΣΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΟΣΩ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΖΑ ΑΓΟΡΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ....[/B]

Οταν λες ότι δεν σου έδωσαν και πολλή σημασία τι εννοείς;
Τι σου απάντησαν ας πούμε όταν τους
εξήγησες το πρόβλημα και τους είπες
για τα σημάδια?

gcrook
17/07/2006, 15:59
Λογικα αμα ειναι σταθερες δεν γρατζουνιζουν τα πλαστικα.
Βεβαια μπορει να φταιει και η μοτο αλλα τι να σου πω.
Δεν τιθεται θεμα δυσφημισης να πεις οτι η Colori (λεμε τωρα μια τυχαια) βγαζει το ταδε προβληματικο προιον και οριστε οι αποδειξεις.

Δυσφημιση μπορει να θεωρηθει οταν πουμε οτι γνωστη Ελληνικη εταιρεια (ποσες ειναι πια) , μου εκανε αυτο και αυτο χωρις να δωσουμε στοιχεια.

Αν δεις σε αντιστοιχα τοπικ εδω μεσα με προβληματικα προιοντα, (και τελικα πολλα ΔΕν ηταν προβληματικα προβληματικη ηταν η χρηση τους η οποια η δεν εγινε σωστα η προοριζοταν για αλλο σκοπο) , οσοι μιλησαν μιλησαν με αποδειξεις.

Το ζητημα ειναι να προστατευτει ο καταναλωτης, αλλα να μην το κανουμε και λαικο δικαστηριο, ουτε να αρχισουμε να πεταμε υποννοουμενα.
:wave2:

panos26
17/07/2006, 15:59
ΜΕ ΕΝΑ ΜΟΡΦΑΣΜΟ ΣΑΝ ΝΑ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝΕ : ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ :(

panos26
17/07/2006, 16:12
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΩ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΣΤΑ ΥΛΙΚΑ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ. Η ΖΗΜΙΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ
ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΝΑ ΜΕ(ΜΑΣ) ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ ΚΑΘΕ ΑΠΟΡΙΑ ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΘΕΤΙΜΕΝΟΣ ΝΑ ΣΤΗΣ ΔΑΝΕΙΣΩ!!!

adam_tsouk
17/07/2006, 16:27
εγω κολησα ταινια στα πλαστικα και δεν υπαρχει καμμια γρατζουνια....


οσο καλα και να τα δεσεις σιγουρα θα εχουν μικροτρανταγματα που θα σου αφησουν γρατζουνιες.

Krokodilos001
17/07/2006, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
εγω κολησα ταινια στα πλαστικα και δεν υπαρχει καμμια γρατζουνια....


οσο καλα και να τα δεσεις σιγουρα θα εχουν μικροτρανταγματα που θα σου αφησουν γρατζουνιες.

i opos ego, bazo ena anti-slip pataki, opote oute metakinountai oi imantes, oute gdarsimata

panos26
18/07/2006, 08:19
otan les anti-slip pataki ti akribos enoeis ;;;
poy mporo na to bro;

apolon10
18/07/2006, 09:09
υπάρχει ειδική Κουβερτα (ετσι λεγεται) της oxford. Ειναι σαν ενα ευκαμπτο πλαστικο λεπτο καλυμα που προστατευει τα πλαστικα και δεν αφηνει τα σαμαρια να γλυστρισουν.