PDA

View Full Version : TDM 900 vs XJR 1300



giopar
17/07/2006, 16:53
Ποια η προτίμηση σας?

AFTER
17/07/2006, 16:58
Δυο εντελως διαφορετικα μηχανακια

Το xjr για την πολη πρεπει να ειναι ταλαιπωρια, στα ταξιδια ομως μαλλον οτι καλυτερο, εαν θελεις να εισαι και λιγο sportive

RapidShade
17/07/2006, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από giopar
Ποια η προτίμηση σας?

Τι προτιμάς εσύ?

Εχουμε μπερδέψει την φούστα με το μπούστα μου φαίνεται....

ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ?....

giopar
17/07/2006, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Δυο εντελως διαφορετικα μηχανακια

Το xjr για την πολη πρεπει να ειναι ταλαιπωρια, στα ταξιδια ομως μαλλον οτι καλυτερο, εαν θελεις να εισαι και λιγο sportive

Αυτό ακριβώς ήθελα να μάθω επειδή γνωρίζω για το TDM αλλά έχω πλήρη άγνοια για το XJR.
Ευχαριστώ που μου ξεκαθάρισες πως το XJR δεν είναι για ελιγμούς με χαμηλές ταχύτητες.

Κάθε άλλη βοήθεια ευπρόσδεκτη.

AFTER
17/07/2006, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από giopar
Αυτό ακριβώς ήθελα να μάθω επειδή γνωρίζω για το TDM αλλά έχω πλήρη άγνοια για το XJR.
Ευχαριστώ που μου ξεκαθάρισες πως το XJR δεν είναι για ελιγμούς με χαμηλές ταχύτητες.

Κάθε άλλη βοήθεια ευπρόσδεκτη.

ΩΠΑ ΛΑΘΟΣ!!!!

Μπερδευτηκα και διαβασα FJR 1300

Οποτε:
Μια χαρα για την πολη το XJR, και αν δεν εισαι και ιδιαιτερα ψηλος, θα το βρεις πιο ευκολο απο το TDM.
Σε ταξιδι καλυτερο το TDM.
Επιδοσεις καλυτερες το XJR, αλλα μην περιμενεις οτι θα τις εκμεταλευτεις σε ταξιδι στην εθνικη, εκτος και αν ο σβερκος σου ειναι σαν του Ζουγκλακου!

Αν σε ενδιαφερει η μεταπωληση, τοτε γερνει υπερ του tdm, κατα πολυ!

Τετρακυλινδρο το XJR , αλλα τα 1300 κιβυκα του, και το ρυθμισμα του, θα σου δωσουν τονους ροπης.

giopar
18/07/2006, 10:01
Tι διαφορές πρέπει να προσέξω πριν καταλήξω από πλευράς κινητήρα, αναρτήσεων, φρένων?

Γνωρίζω πως το TDM έχει πλήρως ρυθμιζόμενες αναρτήσεις εμπρός-πίσω καθώς και τα φρένα του R1 όπως και δυνατότητα για ΑΒS.

Ευχαριστώ.

AFTER
18/07/2006, 10:05
Βασικα καβαλησε τες και τις δυο, για να δεις τι απο τα δυο σου ταιριαζει καλυτερα!
Οπως ειπαμε, ειναι διαφορετικη κατηγορια.

giopar
18/07/2006, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Βασικα καβαλησε τες και τις δυο, για να δεις τι απο τα δυο σου ταιριαζει καλυτερα!
Οπως ειπαμε, ειναι διαφορετικη κατηγορια.

Εκεί είναι το πρόβλημα.
TDM βρίσκω ενός γνωστού να οδηγήσω αλλά ζω επαρχία και από XJR ούτε δείγμα. Οι εδώ αντιπροσωπείες δεν φέρνουν καν τέτοιες μηχανές παρά μόνο κατόπιν παραγγελίας. Πόσο μάλλον για test drive.