PDA

View Full Version : ΣΟΥΖΕΣ...ΜΠΑΝΤΙΛΙΚΙΑ..ΚΤΛ..ΚΤΛ....



tati
19/07/2006, 08:32
Θελω να ρωτήσω κατι.............

στο φόρουμ εδώ που γραφουμε όλοι και απο κατι...........είτε σχετικό είτε ασχετο.............γενικο.........ανούσιο.......ουσιαστικό.........γε νικώς......αλλά παντα κουβεντα΄γίνεται...ανταλλάζουμε απόψεις......κτλ...κτλ..........έχω παρατηρήσει οτι μολις καποιος παει να ανοίξει ενα θεμα περί σουζας......παντιλίκια........ποσο γρηγορος είναι (και σίγουρα δεν έννοω στην ευθεία γιατί απο αυτους/ες όλοι παγκόσμιοι είναι....;) )......κατευθείαν πολλοί πανε να πεσουν σα κοράκια..........και να κατακρίνουν τη συζήτηση.......


εντάξει..........καταλαβαίνω πως θα μου πείτε.........διαβάζουν μικρα παιδιά...........

ή καποιος μπορεί να εστιάσει στους κινδύνους που έχει αυτή η συμπεριφορά πανω στη μοτοσυκλέτα......(σουζες..κτλ..)

αλλος θα μου πει καντα αλλά μην τα αναφέρεις στο φορουμ.......

όλα αποδεκτά....ο καθένας ξερει καλύτερα για τον εαυτο του.....

αλλά δεν καταλαβαίνω αυτο το ύφος του κατακριτή..........μιας και το φορουμ........εχει να κανει με μηχανόβιους.............και σίγουρα το να είσαι μοτοσυκλετιστής δεν είναι να κανεις μονο σούζες...και παντιλίκια.....αλλά για μερικούς είναι ΚΑΙ αυτό.........ενα μερος της μοτοσυκλετιστικής τους ζωής και εμπειρίας εκτός απο την ήρεμη, αμυντική οδήγηση
.......δηλαδή να μη φέρνουμε τετοια θεματα στην επιφάνεια απο τη στιγμή που τα ζούμε???? να κανουμε οτι δεν υπάρχουν? να μη τα συζητάμε?

rsp
19/07/2006, 08:45
Νομιζω οτι γενικα το κραξιμο παει σε αυτους που μιλανε με το γνωστο υφος ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ και συνηθως ειναι δικαιολογημενο...Ολοι κανουμε τις μαλακιες μας αλλοι περισσοτερο και αλλοι λιγοτερο. Δεν θα υπηρχε κακος σχολιασμος αν παρουσιαζε καποιος με σωστο τροπο κατι που εκανε. Δεν νομιζω οτι σχολιαζει κανεις ασχημα τα παιδια που πανε στα track days και μετα ποσταρουν. Χτες καθομουν με το Μπουστα για αρκετη ωρα και μιλαγαμε, εκτος απο τον ευλογο θαυμασμο που του εχω για τις οδηγικες του ικανοτητες δεν θα σταματησει ποτε να με εντυπωσιαζει το ποσο απλο παιδι ειναι και που δεν εχει καθολου το τουπε του ειμαι ο Νουμερο 1, θα μπορουσε δικαιολογημενα να εχει καβαλησει το καλαμι, αλλα ειναι μια χαρα ανθρωπος προσγειωμενος.Εκει καταλαβαινεις γιατι ειναι και παντα πρωτος!
:wave2:

DUKASII
19/07/2006, 08:50
αν είσαι μέλος εδώ δε κάνεις σούζες..ουτε πάρτιλίκια πως τα λενε..: ούτε κοντρες..ουτε τρέχεις...

ούτε τίποτα από δαύτα τα διαβολικά πράματα.


κοινώς εδώ το φόρουμ έχει κοινωνικό ενδιαφέρον έχει ένα άλφα επίπεδο...

όπου κανονίζονται συνεστιάσεις και συζητιούνται τα θέματα της καθημερινής συμβίωσης μας με τις μοτοσικλέτες μας και τρόποι αντιμετώπισης όποιου προβλήματος προκύπτει από αυτή.

γιαυτο και αμα δεις κανεναν απο το φορουμ να κανει σουζα πρεπει να τον βγάλεις φωτο και να τη κοτσαρεις εδω μέσα να τον λιθοβολήσουμε.

620
19/07/2006, 09:00
Oloi edw mesa einai kyrioi kai kyries.Alla genika oi swstoi mhxanobioi kai oxi oi alloi oi gnwstoi mhxanobioi dhl. oi ksekranwtoi pou anebokatebainoun thn paraliakh me souzes,den kanoun tetoia.
Gia ayto an pas ekei pou pane oi swstoi "mhxanobioi" diladi epidayro, b.eyboia tha deis ena tsourmo motosikletistes na apolaybanoun thn fysh se xalarous rythmous kai oxi flasakia kai spasmena plastika se kathe strofi ths Epidayrou kai kana asthenoforo.
Alimono an kapoios edw mesa den exei kanei pote tou souza h kontra estw kai mia fora estw kai ena anoigma.Tha einai pseytis terastion diastaseon.
Gi ayto einai eirwnia otan sas grafei kapoios gia mia kontra h gia mia souza na tou thn lete kai me eirwniko yfos,les kai eseis den ta exete kanei pote ayta.

+1000 gia ton tati.

Tropeas
19/07/2006, 09:01
Το τι να φέρνουμε , να γράφουμε ή όχι δεν είναι το θέμα...
και την σούζα μας θα κάνουμε,
κάποια στιγμή όταν μας βγεί είτε το θέλουμε είτε όχι και τις μ@λ@κίες μας αλλά κατά την ταπεινή μου κρίση, επειδή θα χάσουμε ως συνήθως το μέτρο αναφοράς ή θα συνδυάσουμε και άλλα και θα χάσει το νόημα , δεν πρόκυται να γράψω για το "προχθές έκανα μια σούζα να..." αν και έχω σχολιάσει κλπ κλπ , και υπάρχει και αντίστοιχο "εκπαιδευτικό" τόπικ για αυτό το θέμα... ;) :rolleyes: :p :wave2:

div400
19/07/2006, 09:25
εχμμ ναι βασικα εχεις δικο αλλα.....

αυτο που μας ενοχλει μαλλον ειναι το υφος κομπασμου και συμπερθφορες του τυπου ''εγω ο γαμαουα και τα α@#$%δια μου κρεμονται και κανουν λουκια''.....

ολοι μα ολοι κανουμε και μαλακιες και σταντιλικια κτλ αλλα δεν κομπαζουμε για τα κατορθοματα μας (που σιγα τα λαχανα στο κατω κατω)

με αλλα λογια τις πραξεις αυτες τις κανουμε για ΔΙΚΗ μας ευχαρηστηση πρωτα και πανω απο ολα και οχι για να ανεβουμε ενα σκαλοπατι στην βαθμιδα κοινωνικης καταξιωσης οπως λανθασμενα θεωρουν οι παραπανω τυποι..

βεβαια ισχυει παντα το

''ο αναμαρτυτος πρωτος τον λιθο (βαλετο ? )''

tati
19/07/2006, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
εχμμ ναι βασικα εχεις δικο αλλα.....

αυτο που μας ενοχλει μαλλον ειναι το υφος κομπασμου και συμπερθφορες του τυπου ''εγω ο γαμαουα και τα α@#$%δια μου κρεμονται και κανουν λουκια''.....

ολοι μα ολοι κανουμε και μαλακιες και σταντιλικια κτλ αλλα δεν κομπαζουμε για τα κατορθοματα μας (που σιγα τα λαχανα στο κατω κατω)

με αλλα λογια τις πραξεις αυτες τις κανουμε για ΔΙΚΗ μας ευχαρηστηση πρωτα και πανω απο ολα και οχι για να ανεβουμε ενα σκαλοπατι στην βαθμιδα κοινωνικης καταξιωσης οπως λανθασμενα θεωρουν οι παραπανω τυποι..

βεβαια ισχυει παντα το

''ο αναμαρτυτος πρωτος τον λιθο (βαλετο ? )''

μα αυτο θελω να πω..........σίγουρα το ύφος του κανω ρανω...κτλ...δεν εχει κανενα νοημα και εκει μπορω να καταλάβω γιατί ενοχλούνται ορισμένοι.........αλλά εχω την εντύπωση πως και με τετοιο ύφος να μη γραψεις...... αλλα το θεμα της συζήτησης να έχει να κανει με τα παραπανω που έγραψα..............οτι στανταρ θα βγουν ατομα και θα κατακρίνουν.............

λες και αυτοι που τα κανουν είναι οι αμαρτωλοί..............στην πυρα..............κατευθείαν:a015:

:lol:

Kizoku
19/07/2006, 09:55
Γενικά από τη στιγμή που υπάρχουν πόσα μέλη δεν ξέρω εδώ μέσα είναι λογικό ότι κάποιοι θα διαφωνούν με τις απόψεις μας και κάποιοι όχι. Αυτό είναι και το ζητούμενο του διαλόγου άλλωστε. Η αντιγνωμία.

Βέβαια εξαιτίας αυτής πολλές φορές τα threads γίνονται λίγο κώλος....


Σίγουρα όμως το στύλ που γράφει κάποιος προδικάζει και την αντιμετώπιση των άλλων προς αυτόν.

kxIII
19/07/2006, 10:03
tati, tati που κακα
:wave2:

tati
19/07/2006, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από kxIII
tati, tati που κακα
:wave2:

???
:wave2:

Cpt. Haddock
19/07/2006, 10:07
Πολύ προβληματίζεσαι ρε κορίτσι μου τώρα τελευταία....

:rolleyes: :confused:


:wave2:

tati
19/07/2006, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Πολύ προβληματίζεσαι ρε κορίτσι μου τώρα τελευταία....

:rolleyes: :confused:


:wave2:

Παντα προβληματίζομαι..........αφού είμαι προβληματικό ατομο ποιος σου είπε το αντίθετο????:D

μενδάτορα αρχισε να σβήνεις παλι!!!!;)

kxIII
19/07/2006, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
???
:wave2:


Του διαβόλου πράματα. Ου 666

:wave2:

gixxerpap
19/07/2006, 10:22
σινεμα χωρις ποπ-κορν γινεται????

γινεται τσιπουρακι χωρις λουκανικο????

ε, δε γινεται ρε παιδια πως να το κανουμε...

KaTaNaS
19/07/2006, 10:28
Τί έγινε Τάνια;


σηκώνεται το κατσίκι μόνο του στα φανάρια ... και φοβάσε μη φάς κράξιμο; :rotflmao:

Να σε δώ στο βουνό! :ninja: :rotflmao:

Kizoku
19/07/2006, 10:28
Πάει καταστράφηκε και αυτό......... :(

tati
19/07/2006, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Πάει καταστράφηκε και αυτό......... :(

καποιος υπευθυνος να κοψει και να ραψει????

sniper
19/07/2006, 10:41
Σε ποστ με σούζες και παντιλίκια.... δεν κόβεις.... Αφήνεις να αυτοσχεδιάσει ο καλλιτέχνης....

ΟΟΟΟοοοοοοοοοοοοοπππππ μόνο του σηκώνεται :D

alexk
19/07/2006, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Σε ποστ με σούζες και παντιλίκια.... δεν κόβεις.... Αφήνεις να αυτοσχεδιάσει ο καλλιτέχνης....

ΟΟΟΟοοοοοοοοοοοοοπππππ μόνο του σηκώνεται :D

Είπα και εγώ δεν θα απαντήσεις... Δεν γινόταν...:beer:

latris mixanis
19/07/2006, 11:23
Δεν νομίζω ότι παίρνουμε κάποιον απ τα μούτρα μόλις ανοίγει τέτοιο θρεντ.
Κάθε φορά παίζει ρόλο ο τρόπος που παρουσιάζεις ένα θέμα:winka:
Αν ο άλλος προκαλεί με τον τρόπο γραφής λογικό είναι ότι θα τον/την δουλεύουν ή και θα του/της την πουν.
Καγκουρίες, βλακείες κάνουμε όλοι έστω και σε μικρό βαθμό, απλά άλλοι το λένε και άλλοι πάλι όχι.


:wave2:

sniper
19/07/2006, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Είπα και εγώ δεν θα απαντήσεις... Δεν γινόταν...:beer:

Δεν υπάρχει κάποιος που καβαλάει μηχανή και δεν θέλησε ποτέ να την δει όρθια....

Τώρα αν το κάνει ή όχι είναι άλλη ιστορία. Άλλος μπορεί, άλλος δεν μπορεί, άλλος μπορεί αλλά δεν το κάνει για τους λόγους του κλπ κλπ....

Και ορισμένες σούζες (τα παντιλίκια τα αφήνω ήσυχα - τζάμπα λάστιχο χαλάς) είναι πολύ όμορφες όταν γίνονται από κάποιον που ξέρει πως και τι :D

Αυτό όμως που πρέπει να δείξουμε είναι και η άλλη μεριά του νομίσματος. Μια σουζα που δεν θα πάει καλά, πονάει.... Και στο σώμα και στην τσέπη..... Και επειδή μας διαβάζουν άσχετοι και σχετικοί καλό θα ήταν να είμαστε λιγάκι χαμηλών τόνων.....

:smokin:

Kizoku
19/07/2006, 11:53
Και είναι και αναμενόμενες κάποιες συμβουλές του στυλ "Να προσέχεις, μόνο σε άδειους δρόμους, όχι καγκουριές κλπ..."

Απλά για το καλό μας!
:wave2:

alexk
19/07/2006, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν υπάρχει κάποιος που καβαλάει μηχανή και δεν θέλησε ποτέ να την δει όρθια....

Τώρα αν το κάνει ή όχι είναι άλλη ιστορία. Άλλος μπορεί, άλλος δεν μπορεί, άλλος μπορεί αλλά δεν το κάνει για τους λόγους του κλπ κλπ....

Και ορισμένες σούζες (τα παντιλίκια τα αφήνω ήσυχα - τζάμπα λάστιχο χαλάς) είναι πολύ όμορφες όταν γίνονται από κάποιον που ξέρει πως και τι :D

Αυτό όμως που πρέπει να δείξουμε είναι και η άλλη μεριά του νομίσματος. Μια σουζα που δεν θα πάει καλά, πονάει.... Και στο σώμα και στην τσέπη..... Και επειδή μας διαβάζουν άσχετοι και σχετικοί καλό θα ήταν να είμαστε λιγάκι χαμηλών τόνων.....

:smokin:

Δεν διαφωνώ μαζί σου σε αυτό που λες. Πράγματι, μερικές φορές ένα thread του στυλ "πως να κάνω σούζα με το μοτό μου" προϊδεάζει ότι κάτι επικίνδυνο θα συμβεί μιας και κάποιος παίζει με την τύχη του. Αλλά από την άλλη, κάποια μέλη να αντιδρούν στο στυλ "είστε οδηγάρες? σαν δεν ντρέπεστε", πιστεύω ότι είναι εξίσου λάθος. Γιατί κρίνεις έτσι τον άλλο επειδή λιώνει το μηχανάκι του ή δεν το λιώνει ή οτιδήποτε άλλο?

Γιατί άν το πρόβλημά μας είναι γιατί π.χ. ο MOZART στρίβει τάπα (τυχαίο παράδειγμα ο "πράσινος" φίλος) έχουμε χάσει το παιχνίδι προ πολλού. Ας κοιτάξουμε λίγο γύρω μας, τους δρόμους, το οδόστρωμα και πως οδηγούμε εμείς (κόκκινα φανάρια, ποτό και οδήγηση, διπλώματα οδήγησης με λάδωμα κτλ κτλ) και ας αφήσουμε τον άλλο να ξύνει. Άλλα είναι τα σημαντικά προβλήματα και όχι γιατί μερικοί είναι Ινδιάνοι.

idi
19/07/2006, 12:15
ασχετο αλλα Ο MOZARD ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΛΟΣ !!!!

ειναι ο κουλαμαριας του kawasaki-bikers

και ειναι και ασχημος

και δε τρωει τιποτα-δε καπνιζει

και δε κλανει

LOOSER :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nimbus
19/07/2006, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν υπάρχει κάποιος που καβαλάει μηχανή και δεν θέλησε ποτέ να την δει όρθια....

Τώρα αν το κάνει ή όχι είναι άλλη ιστορία. Άλλος μπορεί, άλλος δεν μπορεί, άλλος μπορεί αλλά δεν το κάνει για τους λόγους του κλπ κλπ....

Και ορισμένες σούζες (τα παντιλίκια τα αφήνω ήσυχα - τζάμπα λάστιχο χαλάς) είναι πολύ όμορφες όταν γίνονται από κάποιον που ξέρει πως και τι :D

Αυτό όμως που πρέπει να δείξουμε είναι και η άλλη μεριά του νομίσματος. Μια σουζα που δεν θα πάει καλά, πονάει.... Και στο σώμα και στην τσέπη..... Και επειδή μας διαβάζουν άσχετοι και σχετικοί καλό θα ήταν να είμαστε λιγάκι χαμηλών τόνων.....

:smokin:


να σε δω να σουζάρεις και τι στον κόσμο:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
19/07/2006, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
να σε δω να σουζάρεις και τι στον κόσμο:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

δεν μου το επιτρέπει ο γιατρός :D

nimbus
19/07/2006, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
δεν μου το επιτρέπει ο γιατρός :D


αλλιώς θα έκανες ε? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
γειά σου βρε Νικολί:beer: :lol:

sniper
19/07/2006, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
αλλιώς θα έκανες ε? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
γειά σου βρε Νικολί:beer: :lol:

τώρα;

Χμμμμ δεν χρειάζεται να θέλω... μόνο του πάει :D

rsp
20/07/2006, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
τώρα;

Χμμμμ δεν χρειάζεται να θέλω... μόνο του πάει :D

Αλλωστε το προηγουμενο ηταν αργο γι αυτο δεν το σηκωνες....:lol: :wave2:

tati
20/07/2006, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Αλλωστε το προηγουμενο ηταν αργο γι αυτο δεν το σηκωνες....:lol: :wave2:

:lol: :lol: :lol:

nimbus
20/07/2006, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
τώρα;

Χμμμμ δεν χρειάζεται να θέλω... μόνο του πάει :D



σε πάει θες να πεις:lol: :lol: :lol:

Nefeli
20/07/2006, 10:31
Χθες βράδυ γύρω στις 12:30 και ενώ κατέβαινα την Κηφισίας στο ύψος λίγο μετά το Χαλάνδρι και κάτω από την γέφυρα ένα παλικαράκι με μπλουζάκι, σορτσάκι και χωρίς κρανάκι ξεκίνησε σούζα από την αρχή έως την έξοδο της.

Θέαμα που κόβει την ανάσα και ξέρεται για ποιους λόγους ……. Έκοψα έκοψα και περίμενα τι? τίποτα να μην γίνει τίποτα και ευτυχώς δεν έγινε



Πριν μερικά χρόνια κάποιος για επίδειξη μηχανής, ικανοτήτων, ανδρισμού κ.λπ. έκανε μερικές σούζες με αποκορύφωμα, σούζα με δύο πάνω στη μηχανή βράδυ στη Βουλιαγμένη να περνάει αυτοκίνητα.

Ήταν και η τελευταία όσο μπορώ να ξέρω, ευτυχώς όχι γιατί του συνέβη κάτι άσχημο

Όταν του ξαναείπαν κάνε μια σούζα να μια τόση δα μικρή η απάντηση ήταν <<όχι δεν θέλω να κάνω κακό στον εαυτό μου και σε αυτήν που αγαπώ, τώρα είμαι καλά, είναι πιο ωραία έτσι χαλαρά, να απολαμβάνουμε την θέα, να αγκαλιαζόμαστε, να χαϊδολογιόμαστε, να γυρίζουμε ασφαλείς…….. >>

Τι να πω όχι στις σούζες……………φόβος, βλακεία, υπερεκτίμηση ικανοτήτων μηχανής και οδηγού……..
Να πω ναι στις σούζες σε <<ασφαλή χώρο με ασφαλή προστατευτικό εξοπλισμό>>……………………….

Δεν ξέρω ο καθένας ότι θεωρεί καλύτερο

Να είστε πάντα καλά

:sun:

DUKASII
20/07/2006, 10:36
και μηχανακια που κάνουν σούζες χωρίς να το θέλει και να το ζήτά ο αναβάτης τους...

αυτοί είναι εξ αμελείας ..και όχι εκ προ μελετης..νομιζω κύριε δικαστα...

gcrook
20/07/2006, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
και μηχανακια που κάνουν σούζες χωρίς να το θέλει και να το ζήτά ο αναβάτης τους...

αυτοί είναι εξ αμελείας ..και όχι εκ προ μελετης..νομιζω κύριε δικαστα...

:rotflmao:
Και γαμω τις δικαιολογιες.
Ετσι εγινε κυριε προεδρε ο V2 φταιει και οχι οι μαλακιες που λεει ο μπατσος:rotflmao:

Dionisisk5
20/07/2006, 16:47
Yπαρχει και η εξης ερμηνεια για αυτους που κραζουν και σνομπαρουν: Οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια...;)

nickmonstro
20/07/2006, 21:30
Ρε παιδια τελικα σουζα πως κανουν??????:confused:

gcrook
20/07/2006, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
Ρε παιδια τελικα σουζα πως κανουν??????:confused:

Πατανε φρενο δυνατα..
Εχει πιο πλακα ετσι:D

tsiros_temp
20/07/2006, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dionisisk5
Yπαρχει και η εξης ερμηνεια για αυτους που κραζουν και σνομπαρουν: Οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια...;)

Συμφωνώ! Γι'αυτό και αυτοί που δε ξέρουν
να οδηγάνε σωστά και καλά (και γρήγορα,
όταν είναι κατάλληλες οι συνθήκες),
κάνουν σούζες.:a38: :a16: :a12: :a55:

H.A.Balafoutre
21/07/2006, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
και μηχανακια που κάνουν σούζες χωρίς να το θέλει και να το ζήτά ο αναβάτης τους...

αυτοί είναι εξ αμελείας ..και όχι εκ προ μελετης..νομιζω κύριε δικαστα...



Ρε συ πλάκα κάνεις:eyepop: :eyepop: :eyepop:


Στο δικαστήριο που πήγα για υπέρβαση του ορίου ταχύτητας, με πιάσανε έξω από την πόλη σε ισόπεδη διασταύρωση, αυτή με τις γραμμές στην άσφαλτο και όριο τα 50χ.α.ω. ενώ εγώ πήγαινα με 100χ.α.ω.(τόσο μου βεβαιώσανε, παραμύθια, με 75χ.α.ω κι αν πήγαινα), άρχισε να με ρωτάει ο δικαστής όταν τους είπα ότι ήμουν με μηχανή, ".....τι επιτάχυνση έχει η μηχανή σου?:eyepop: Είναι γρήγορη, δηλαδή 0-100χ.α.ω. σε πόσο πιάνει.....?":eyepop: και ρωτάει και η εισαγγελέας...."...δηλαδή πόσο τελική έχει, πόσο το έχεις πάει?......":eyepop:


Ρε θα τρελαθούμε τελείως..........νεαρός ο δικαστής και νεαρά η εισαγγελεύς, γύρω στα 35χρονών. Μου έκαναν ερωτήσεις για να μου πούνε τελικά, αναβολή το Φλεβάρη το 2007.


Το είπε κι ένας φίλος παραπάνω. Το ύφος μετράει και να κρατάμε τους τόνους χαμηλά.


Δηλαδή off δι ρέκορντ.:wave2:

bonepeeler
21/07/2006, 00:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Πατανε φρενο δυνατα..
Εχει πιο πλακα ετσι:D

Αυτό είναι το εύκολο.(Εκτός κι αν σου γλυστρίσει ο μπροστινός τροχός και χάσεις 2 χρόνια από τη ζωή σου)

Από την άλλη πλευρά όμως πώς θα κάνουμε;(Μόνο κατά λάθος έχω καταφέρει.και με γκάζι και με συμπλέκτη)

Μιά φορά που το δοκίμασα μετά από επιτυχημένη κατά λάθος σούζα,βρέθηκα στη μέση μιάς διασταύρωσης.
Πάλι καλά που ήταν νύχτα και δεν υπήρχα ψυχή.:a53:

Dionisisk5
21/07/2006, 02:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
Συμφωνώ! Γι'αυτό και αυτοί που δε ξέρουν
να οδηγάνε σωστά και καλά (και γρήγορα,
όταν είναι κατάλληλες οι συνθήκες),
κάνουν σούζες.:a38: :a16: :a12: :a55:

Για να κανεις καλη σουζα πρεπει να το κατεχεις γενικοτερα το αθλημα της μηχανης και σιγουρα δεν μπορει καποιος καινουργιος αναβατης.;) Και οπως και να το κανεις το να πας γρηγορα δεν ειναι δα δυσκολο...Το πολυ γρηγορα ισως.

Nikoskazer2000
21/07/2006, 02:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
εχμμ ναι βασικα εχεις δικο αλλα.....

αυτο που μας ενοχλει μαλλον ειναι το υφος κομπασμου και συμπερθφορες του τυπου ''εγω ο γαμαουα και τα α@#$%δια μου κρεμονται και κανουν λουκια''.....

ολοι μα ολοι κανουμε και μαλακιες και σταντιλικια κτλ αλλα δεν κομπαζουμε για τα κατορθοματα μας (που σιγα τα λαχανα στο κατω κατω)

με αλλα λογια τις πραξεις αυτες τις κανουμε για ΔΙΚΗ μας ευχαρηστηση πρωτα και πανω απο ολα και οχι για να ανεβουμε ενα σκαλοπατι στην βαθμιδα κοινωνικης καταξιωσης οπως λανθασμενα θεωρουν οι παραπανω τυποι..

βεβαια ισχυει παντα το

''ο αναμαρτυτος πρωτος τον λιθο (βαλετο ? )''

:a18: :a20:

Nikoskazer2000
21/07/2006, 02:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Δεν νομίζω ότι παίρνουμε κάποιον απ τα μούτρα μόλις ανοίγει τέτοιο θρεντ.
Κάθε φορά παίζει ρόλο ο τρόπος που παρουσιάζεις ένα θέμα:winka:
Αν ο άλλος προκαλεί με τον τρόπο γραφής λογικό είναι ότι θα τον/την δουλεύουν ή και θα του/της την πουν.
Καγκουρίες, βλακείες κάνουμε όλοι έστω και σε μικρό βαθμό, απλά άλλοι το λένε και άλλοι πάλι όχι.


:wave2:

Μια απ' τα ίδια :a18: :a20:

Γειά σου ρε κοπελιά!!! :beer: :sun: :beer:

Nikoskazer2000
21/07/2006, 03:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ασχετο αλλα Ο MOZARD ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΛΟΣ !!!!

ειναι ο κουλαμαριας του kawasaki-bikers

και ειναι και ασχημος

και δε τρωει τιποτα-δε καπνιζει

και δε κλανει

LOOSER :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :bigcry: :lol:

Leipsippos
21/07/2006, 08:52
Χθες στην καθοδο Κηφησιας κατα τις 5 στο φαναρι της Αγιας Βαρβαρας, σταματησε διπλα μου μια Βαραντερο, μαυρη, στο επομενο φανρι, του φαρου, αφου ειχε κανει οτι σφηνα γινοταν ριχνοντας την μηχανη μια δεξια μια αριστερα ο Τρισυποστατος ξεκινησε με σουζα. Θελω να του πολλα οτι ολοι που ειμασταν στο φαναρι ειχαμε μεινει αναυδοι γιατι δεν ξαναειχαμε δει τετοια μηχανη να κανει σουζα και ευτυχως που δεν φοραγε κρανος για να μπορουμε να δουμε ποιος "χεράς" αναβατης ηταν και να θυμμαστε να μην τα βαζουμε μαζι του. Ειχαμε εκστασιαστει ολοι τοσο πολυ με το μοναδικο θεαμα και στματησαμε ΟΛΟΙ και αρχισαμε να μιλαμε για αυτο. Ειδικα η κοπελια που πηγε να περασει το φαναρι απο την αλλη πλευρα και δεν περιμενε οτι θα εβλεπε τη μηχανη να φευγει σαν να απονηωνεται απο το Νιμιτζ. Και αυτη βεβαια απο την απολυτη εκλυση αδρεναλινης που της χαρισε τον χαιρετησε με τον απανταχου χιαρετισμο των σουζακηδων απο τους υπολοιπους κουλους, ανοιχτη παλαμη! :wave2:

tsiros_temp
21/07/2006, 08:58
Δε βλέπω γιατί η σούζα με οποιοδήποτε
σχεδόν μηχάνημα είναι δύσκολο. Μου
φαίνεται (και πιθανότατα είναι) απλούστερο
από το να κινείσαι γρήγορα σε στροφές.

Δε ξέρω τι είναι "καλή σούζα". Εγώ δε
μίλησα για σούζες με αλλαγή σχέσης ή κάτι
άλλο. Εγώ μίλησα για αυτούς που βλέπω
συνήθως δυνατά μοτόρια που απλά
"κάνουν σούζες" με το γκάζι. Όταν είχα
ποδήλατο το σήκωσα μια δυο, αλλά
σταμάτησα γιατί μου φαινόταν χαζό και
δεν ήθελα να σπάσω το πηρούνι. Η σούζα
εξακολουθεί να μου φαίνεται χαζό. Και
είναι. Είναι ανούσιο. Αλλά έχει πλάκα.

tati
21/07/2006, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
Η σούζα
. Είναι ανούσιο. Αλλά έχει πλάκα.


καλά μη χασουμε εντελώς το νοημα κιόλας...........

δε νομίζω απο όσους κανουν σουζες να προσπαθούν να βρουν κανα βαθυστόχαστο νόημα .................


το ανούσιο σχτικό είναι..............σίγουρα δεν έχει καμία ουσία.....

αλλά είναι η ευχαρίστηση που σου δίνει.........

tsiros_temp
21/07/2006, 09:19
δηλαδή συμφωνείς........................ μαζί μου.......................

............................

Οι τελίτσες που ........................ βάζεις (.............................) έχουν κάποιο νόημα;.................... ή είναι........................... χωρίς νόημα; (= ανόητες :a22: )

θες να δείξεις με τις τελείες..................... ότι κάνεις παύση στο λόγο σου;

tati
21/07/2006, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
δηλαδή συμφωνείς........................ μαζί μου.......................

............................

Οι τελίτσες που ........................ βάζεις (.............................) έχουν κάποιο νόημα;.................... ή είναι........................... χωρίς νόημα; (= ανόητες :a22: )

θες να δείξεις με τις τελείες..................... ότι κάνεις παύση στο λόγο σου;
............................................................:a22: :wave2:

nickmonstro
21/07/2006, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Πατανε φρενο δυνατα..
Εχει πιο πλακα ετσι:D Μα ρε grouki ετσι δεν κανουν endo?????:confused:

Dionisisk5
21/07/2006, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
Δε βλέπω γιατί η σούζα με οποιοδήποτε
σχεδόν μηχάνημα είναι δύσκολο. Μου
φαίνεται (και πιθανότατα είναι) απλούστερο
από το να κινείσαι γρήγορα σε στροφές.

Δε ξέρω τι είναι "καλή σούζα". Εγώ δε
μίλησα για σούζες με αλλαγή σχέσης ή κάτι
άλλο. Εγώ μίλησα για αυτούς που βλέπω
συνήθως δυνατά μοτόρια που απλά
"κάνουν σούζες" με το γκάζι. Όταν είχα
ποδήλατο το σήκωσα μια δυο, αλλά
σταμάτησα γιατί μου φαινόταν χαζό και
δεν ήθελα να σπάσω το πηρούνι. Η σούζα
εξακολουθεί να μου φαίνεται χαζό. Και
είναι. Είναι ανούσιο. Αλλά έχει πλάκα.

Ρε συ αμα δεις καποιον πως στριβει δεν μπορεις να καταλαβεις αν το κατεχει το αθλημα της μηχανης ή οχι? Εεε το ίδιο ειναι και με την σουζα. Ειναι ενας τροπος να δειξεις τι κατεχεις στην ευθεια:)
Χωρια που μονος σου το λες "εχει πλακα". ;)

tsiros_temp
21/07/2006, 12:02
Να σου περιγράψω κάτι.

Βλέπω ένα παιδί, που ξέρω ότι δίπλωμα έχει/δεν έχει πάνω από μήνα και οι οδηγικές του ικανότητες είναι αντίστοιχες (στην αλλαγή σχέσης το αμάξι χοροπηδάει κτλ).

Και μου λέει σε κάποια φάση "προσπαθώ να κάνω παντιλίκι με χειρόφρενο".

Το παντιλίκι έχει πλάκα δεκτόν, και γω αν τύχει με το lancia και μου πετάξει κώλο, το αφήνω να κάνει το δικό του για λίγο παραπάνω και δε το διορθώνω αμέσως. Αυτό που κάνει ο νέος, όμως; Έχει πλάκα;

Dionisisk5
21/07/2006, 19:08
Aκριβως το ιδιο ειναι το παντηλικι για το αυτοκινητο οτι ειναι η σουζα για την μηχανη.
Αν δεις καποιον να εχει παρει το αμαξι και να το driftarei και καποιον που προσπαθει να μαθει να πεταξει κολο δινοντας παραπανω γκαζι(ή τραβωντας χειροφρενο) ειναι το ιδιο που λες για τον αλλο με την μηχανη και την σουζα.
Και τι να κανουμε ρε συ κανενας μας δεν γενηηκε ξερωντας να σουζαρει ή να driftarei.Αμα τα ξεραμε δεν θα ειχε πλακα. Όλοι καπως πρεπει να ξεκινησουν για να μαθουν. Και πιστεψε με για τον νεο εχει πλακα. Αμα γινει στραβη ομως θα μου πεις? Εεε εκει φιλτατε ο καθενας τα ζυγιαζει και περνει τα ρισκα του.Τι να κανουμε δηλαδη? Υπαρχει καπου χωρος να πας να το πατιλικωνεις το αμαξι με την ησυχια σου να μαθεις ή να σουζαρεις και δεν το ξερω?Ή μηπως να πας στη πιστα και για αυτα οπως ειναι η καραμελα πολλων?:confused:

Krokodilos001
21/07/2006, 19:46
re gamoto, thelo ke ego na kano suzes....alla den ematha tote pou eprep, ke to thorikto, tora arinite.

:lol:


tha mou mathi ke emena kapios na kano zouses???/



:lol: