PDA

View Full Version : Klisi -Na tin pliroso?



Kenai
20/07/2006, 08:15
Εχθες κοντα στο αττικα στην αθηνα εφαγα κληση 65.50 για παρκαρισμα.Η πινακηδα μου ομως ηταν λερωμενη και διπλωμενη με αποτελεσμα να μην βλεπετε.κανονικα ειναι 608 αλλα νομιζω οτι ο μπατσος εγραψε 628...Να την πληρωσω η οχι?

Vezouvios
20/07/2006, 08:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kenai
Εχθες κοντα στο αττικα στην αθηνα εφαγα κληση 65.50 για παρκαρισμα.Η πινακηδα μου ομως ηταν λερωμενη και διπλωμενη με αποτελεσμα να μην βλεπετε.κανονικα ειναι 608 αλλα νομιζω οτι ο μπατσος εγραψε 628...Να την πληρωσω η οχι?


Εαν εισαι σιγουρος οτι ειναι 2 και οχι 0!!!!
Καταλαβες την απαντηση μου!!!!!;)

thewhiteowl
20/07/2006, 08:32
Το σωστό είναι να πας να την πληρώσεις διότι την έκανες την κουτσουκέλα σου (αν πας μάλιστα μέσα σε 10 μέρες σου κάνουν και έκπτωση απ' όσο ξέρω).
Από την άλλη τώρα, χωρίς την σωστή πινακίδα, η κλήση δεν μπορεί να πάει ούτε στην εφορία ούτε μπορεί να εντοπιστεί πίσω σε εσένα (το traced back to you έτσι δεν μεταφράζεται; ), οπότε αν είσαι τόσο αλήτης μηχανόβιος, μπορείς να κάνεις την πάπια (quack!).
Πάντως απ' όσο μπορώ να δω εγώ πάνω στην κλήση, γράφει 628 και όχι 608.

EVI
20/07/2006, 08:34
τωρα που το εγραψες εδω......πληρωσε την καλυτερα δε ξερεις ποιος διαβαζει


:smokin:

AFTER
20/07/2006, 08:39
Δεν ξερω......
Κανε και ενα thread στην εφημεριδα της κυβερνησεως να δεις τι θα σου πουνε....:rolleyes:

Nostra
20/07/2006, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
τωρα που το εγραψες εδω......πληρωσε την καλυτερα δε ξερεις ποιος διαβαζει

Ναι μπάινει η ΣΔΟΕ στο ΜΟΤΟ.Γκρρρ και ψάχνει θύματα....

άστο βρε φίλε πρωί πρωί θες να δώσεις 2 μεροκάματα....

άλλη φορά να μήν ξαναπαρκάρεις στο πεζοδρόμιο...

να την αφήνεις στη βουκουρεστίου που εχει θέσεις για μηχανές (ξέρω-ξέρω μπορεί να μην έχει ελεύθερες)...


Α, και που 'σαι... σβήσε και την Φωτό... μη μας βλέπει και ο μεγάλος σου αδελφός....


EVI Z750 πως πάει βρε με το πόδι... ?


bonjour

Tropeas
20/07/2006, 08:56
Πλήρωσέ την γιατί ο αστυνομικός διαβάζει τα γράμματά του , εσύ όμως όχι,
και πλέον μετά η κλήση μπαίνει στην Φορολογική σου δήλωση (γιαυτό ζητάνε και ΑΦΜ με τα διπλώματα)και μάλιστα σε πολλαπλάσιο αντίτιμο....:rolleyes:

SPORAKIAS
20/07/2006, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
τωρα που το εγραψες εδω......πληρωσε την καλυτερα δε ξερεις ποιος διαβαζει


:smokin:

o big brother παραμονευει

αν τα στοιχεια δεν ειναι σωστα η' ευδιακριτα τοτε μπορει ο δικαστης να σε απαλλαξει.

αλλα οπως ειπε Vezouvios εισαι σιγουρος οτι ειναι 2

ολα ειναι θεμα δικαστη

αν εχει στραβοκοιμιθει αω εχειν στραβοξυπνηση αν εχει στραβογ@......

καταλαβες ;)

και αν ειναι καμια @γ@......τη δικαστινα

την εβαψες :a26:

EVI
20/07/2006, 09:08
NOSTRA το ποδαρακι βγηκε απο το γυψο αλλα ειναι τουμπανο πρισμενο και ποναει λιιιγο περπαταω ομως :D


παιδια ....ξαναλεω κανεις δε ξερει ποιος διαβαζει

εσεις καντε οτι θετε


τι με νοιαζει εμενα στη τελικη?

:wave2:

Vezouvios
20/07/2006, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
NOSTRA το ποδαρακι βγηκε απο το γυψο αλλα ειναι τουμπανο πρισμενο και ποναει λιιιγο περπαταω ομως :D


παιδια ....ξαναλεω κανεις δε ξερει ποιος διαβαζει

εσεις καντε οτι θετε


τι με νοιαζει εμενα στη τελικη?

:wave2:

τωρα που το λεει η ευη ,σαν να εχει δικιο!!!
κenai καλυτερα ρε φιλε να την πληρωσεις!!
Μαλλων κακως το εβαλες public Γιατι κανεις δεν ξερει ποιος το διαβασε?

adam_tsouk
20/07/2006, 09:30
δε περναει πουθενα

αλλα περιμενε κανα μηνα να σου πω τι θα γινει με τη δικια μου και αν ειναι πας και συ



:lol: :lol:

kxIII
20/07/2006, 09:34
Να την πληρώσεις
:wave2:

gcrook
20/07/2006, 10:51
Πριν αποφασισεις τι θα κανεις στειλε πμ σε καποιον mod αμεσα, να φυγει η φωτο, και βλεπεις μετα.
Μπορει να μην βλεπει το ποστ ο Διοικητης της Τροχαιας, αλλα μπορει να την βλεπουν αλλοι 10 που τον ξερουν (με πιανεις ε;)

Kenai
20/07/2006, 11:16
OK tin ebgala alla akoma den apofasisa einai 2 merokamata vlepete..

anf125
20/07/2006, 15:45
Δεν μας είπες αν η κλήση είναι απο τροχαία ή δημοτική αστυνομία... Αν είναι απο τροχαία καλύτερα μην το ρισκάρεις, τυχερός είσαι που δε σου πήραν και την πινακίδα. Αν είναι απο δημοτική είναι πιο ελαστικά τα πράγματα, ειδικά αν είναι λίγα κυβικά η μηχανή και δεν είναι δηλωμένη στην εφορία. Γενικά ο Δήμος τις ανείσπραχτες κλήσεις τις στέλνει στην εφορία μετά από κάποια διάστημα (αρκετά μεγάλο συνήθως) και μετά η εφορία απαιτεί το ποσό της κλήσης (μαζί με προσαύξηση συχνά) από σένα. Αν δεν είναι δηλωμένη η μηχανή η εφορία για να σε εντοπίσει πρέπει να ζητήσει από την τροχαία τα στοιχεία σου, και σύνήθως δεν μπαίνουν στη διαδικασία για τέτοια ποσά.

VanDiemen
20/07/2006, 16:18
Πλήρωσέ την ρε συ... σκέψου σε τι μπελάδες θα μπει ο 628 που δε φταίει και σε τίποτα.. κι αν το δει πατριωτικά και το κυνηγήσει, μπορεί μετά ο αστυνομικός που ξέρει τη μηχανή σου, να σε ξαναπετύχει και να βγάλει το απωθημένο του!

AFTER
20/07/2006, 16:20
Γινε λουφαδορος, οχι χωστης

Trans
20/07/2006, 16:50
afou einai gia paranomh sta8meysh mhn thn plhroneis kan.... An exei grapsei sosta to noymero 8a sou er8ei se enan xrono ATOKA :D:D:D na thn plhroseis. An pali exei kanei la8os noumero 8a paei se kapoion allon dysmoiropou 8a trexei sthn troxaia gia na toy thn sbhsoun....

Kai ti noymero eipes oti einai h mhxanh?:D:D:D:D:D

Kai siga mhn katsei o troxaios na ksanadei tis klhseis poy exei grapsei.... 8a dosei to mplokaki sthn yphresia kai apo kei kai ystera mia kopelitsa h enas neos 8a analaboun ta peraitero... An oloi diabazoun 628 tote ki aytoi 628 8a diabasoun... opote kane thn papia:)

SPORAKIAS
20/07/2006, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Πλήρωσέ την ρε συ... σκέψου σε τι μπελάδες θα μπει ο 628 που δε φταίει και σε τίποτα.. κι αν το δει πατριωτικά και το κυνηγήσει, μπορεί μετά ο αστυνομικός που ξέρει τη μηχανή σου, να σε ξαναπετύχει και να βγάλει το απωθημένο του!

αν υπαρχει 628 ;) :cool: ;)

λιγο χλωμο με την ιδια μηχανη

bzrmiltos
20/07/2006, 17:52
θα τσεκαρουν αν αρνηθεις αν το 628 !!!
δεν θα αντιστοιχει σε αλλη αδεια κυκλοφοριας

πριν περιπου 3 χρονια ενα κοκκινο Κυψελης και κορδικτωνος το περασα
προσεχτικα γιατι ειχα αργησει στη δουλεια
που ειμουν σχετικα νεος με το σκουτερ Ηταν πισο απο 2 αμαξια παρκαρισμενα επι της Κορδικτωνος δεξια μπλοκο οι δυο τρωγανε τυποπιτες
(απεναντι εχει τυροπιταδικο ) Και ο τριτος με μαρκαλευε!!
ΜΙα και ξεχασα να παω και στο δικαστηριο
τα 150 ευροπουλα εγιναν 600
το χειροτερο καλεσαν στη μανα μου απο αστ,τμημα για προσωπικη υποθεση του γιου της (ΜΑΜ DALTON)

τα 640 πηγαν κατοπιν συνενοησης πηγαν στην εφορια με 1,5 % τοκο για διακανονισμο που εχω ξεχασει να παω να
ταχτοποιησω και ανεβαινουν
απο Σεπτεμβριο θα πρεπει να μη ξεχασω να παρω τον κουμπαρα μου μαζι
γιατι μου ειπε ο παππους μου οτι η εφορια δε χαριζει!!
:beer: :beer:
και ο προππαπους μου ελεγε

ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΚΑΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΜΠΑΡΑ!!!!:beer: :beer:

Nostra
20/07/2006, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από bzrmiltos
ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΚΑΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΜΠΑΡΑ!!!!:beer: :beer:

κουμπαρά ή κουμπάρα ?


:lol: :lol: :lol: :lol:

VanDiemen
20/07/2006, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από bzrmiltos
θα τσεκαρουν αν αρνηθεις αν το 628 !!!
δεν θα αντιστοιχει σε αλλη αδεια κυκλοφοριας

πριν περιπου 3 χρονια ενα κοκκινο Κυψελης και κορδικτωνος το περασα
προσεχτικα γιατι ειχα αργησει στη δουλεια
που ειμουν σχετικα νεος με το σκουτερ Ηταν πισο απο 2 αμαξια παρκαρισμενα επι της Κορδικτωνος δεξια μπλοκο οι δυο τρωγανε τυποπιτες
(απεναντι εχει τυροπιταδικο ) Και ο τριτος με μαρκαλευε!!
ΜΙα και ξεχασα να παω και στο δικαστηριο
τα 150 ευροπουλα εγιναν 600
το χειροτερο καλεσαν στη μανα μου απο αστ,τμημα για προσωπικη υποθεση του γιου της (ΜΑΜ DALTON)

τα 640 πηγαν κατοπιν συνενοησης πηγαν στην εφορια με 1,5 % τοκο για διακανονισμο που εχω ξεχασει να παω να
ταχτοποιησω και ανεβαινουν
απο Σεπτεμβριο θα πρεπει να μη ξεχασω να παρω τον κουμπαρα μου μαζι
γιατι μου ειπε ο παππους μου οτι η εφορια δε χαριζει!!
:beer: :beer:
και ο προππαπους μου ελεγε

ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΚΑΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΜΠΑΡΑ!!!!:beer: :beer:

:eyepop: Άλλος έχει το όνομα κι άλλος τη χάρη :p (Έχω αμνησία)

bzrmiltos
20/07/2006, 21:20
:wave2: επρεπε να τους δειτε !ετρωγαν τυροπιτες και γραφαν και εγω ο μ@Λ@κ@Σ κοιταγα !!:beer: :wave2: :wave2:

Trans
21/07/2006, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από bzrmiltos
:wave2: επρεπε να τους δειτε !ετρωγαν τυροπιτες και γραφαν και εγω ο μ@Λ@κ@Σ κοιταγα !!:beer: :wave2: :wave2:

και δεν πήρες κι εσύ καμία στριφτή τυρόπιττα? είναι σπεσιαλιτέ του μάστορα εκεί.... Μιλάς για το τυροπιτάδικο απένταντι από το ΙΕΚ και την Dominos αν δεν κάνω λάθος.... Μαλακία, έπρεπε να ΄πάρεις κι εσύ κάτι να φας.... Μην παίρνεις τις κλήσεις νηστικός, μπορεί να σε πειράξουν:D:D:D

tsiros_temp
22/07/2006, 08:13
Πλήρωσέ τη ώστε να σε τσούξει λιγάκι και έτσι να σιγουρέψεις ότι θα είναι η μοναδική κλήση που θα φας και θα κληθείς να πληρώσεις. Έτσι γλυτώνεις όλες τις υπόλοιπες κλήσεις. Αν δεν την πληρώσεις, θα σου έρθουν και άλλες κλήσεις αργότερα που θα ψάχνεσαι να τις γλυτώσεις.

antonis21
22/07/2006, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans
και δεν πήρες κι εσύ καμία στριφτή τυρόπιττα? είναι σπεσιαλιτέ του μάστορα εκεί.... Μιλάς για το τυροπιτάδικο απένταντι από το ΙΕΚ και την Dominos αν δεν κάνω λάθος.... Μαλακία, έπρεπε να ΄πάρεις κι εσύ κάτι να φας.... Μην παίρνεις τις κλήσεις νηστικός, μπορεί να σε πειράξουν:D:D:D σωστα τα λες φιλαρακι πρωτομαστορας και γαμω τις τυροπιτες απεναντι απο το ιεκ ΑΚΜΗ...... :eyepop: :eyepop:

Trans
22/07/2006, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
σωστα τα λες φιλαρακι πρωτομαστορας και γαμω τις τυροπιτες απεναντι απο το ιεκ ΑΚΜΗ...... :eyepop: :eyepop:

Ki an eisai Kypselioths poy mallon 8a eisai gia na ksereis kai ton protomastora na kanonisoume na bre8oume gia kafe:):) h kana Delear kamia Deytera me ta ypoloipa paidia....

bzrmiltos
22/07/2006, 15:05
παιδες και εγω μεσα για δελεαρ αν και πικραμενος !!:wave2: :wave2: :D :D

antonis21
22/07/2006, 22:30
Μεσα ειμαι κ εγω για καφεδακι ελπιζω να μην δουλευω εκεινη την ημερα... καλλιθεα μενω αλλα πηγαινα στο ιεκ ΑΚΜΗ... παντως εχουμε πολυ γελιο ο φιλος εκανε μια ερωτηση για το αν θα πληρωσει την κληση και εμεις λεμε για τυροπιτες..... ΖΗΤΩ Η ΤΡΕΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΛΕΜΕ....:a012: :a012: :a012: :a54: :a54:

antonis21
22/07/2006, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από bzrmiltos
παιδες και εγω μεσα για δελεαρ αν και πικραμενος !!:wave2: :wave2: :D :D Γιατι πικραμενος αδερφε???

antonis21
22/07/2006, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από bzrmiltos
:wave2: επρεπε να τους δειτε !ετρωγαν τυροπιτες και γραφαν και εγω ο μ@Λ@κ@Σ κοιταγα !!:beer: :wave2: :wave2: ΖΗΛΙΑΡΗ............................:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bzrmiltos
23/07/2006, 03:31
Γιατι πικραμενος αδερφε??

την κληση να την πληρωσει-πληρωσε τη φιλε !να καθαρισεις ,,, να η πικρα που λεγα!! --
:confused:
και οταν πασ να την πληρωσεις να τρως τυροπιτα και να γεμισεις τον τοπο ψιχουλα και λαδιες :D :D:wave2: