PDA

View Full Version : Προστατευτικό πλάτης



tombell
20/07/2006, 14:24
Καλησπέρα,

Θα ήθελα πληροφορίες για προστατευτικό πλάτης.

Αυτά που μπαίνουν σε θήκη από μπουφάν

Τι προτείνετε?

Τι κυκλοφορεί?

Τιμές?

:wave2:

latris mixanis
21/07/2006, 01:46
Εγώ έχω ένα της Dainese(μην ακούσω σχόλια:evil: ) και υπολόγισε περίπου στα 45 με 50€.
Βέβαια υπάρχουν και άλλες εταιρίες όπως Acerbis,Alpinestars κλπ

Nikoskazer2000
21/07/2006, 02:11
Εγώ είχα πάρει πριν πολύ καιρό το AdvanceX της Knox με 25ευρώ.

tombell
21/07/2006, 07:49
Όλα αυτά προσαρμόζουν σε όλες τις μάρκες μπουφάν, ή πρέπει να βρείς της εταιρείας του μπουφάν?

:wave2:

latris mixanis
24/07/2006, 16:57
Όχι, δεν προσαρμόζουν όλες οι πλάτες σε όλα τα μπουφάν!!
Η πλάτη που εχω εγώ δεν κάνει σε αυτά που έχουν μικρό άνοιγμα για προστατευτικό πλάτης.
Αν για παράδειγμα το μπουφάν σου δεν χωράει κάποιο μπορείς να βάλεις κροκόδειλο:winka:

fazer - hucker
31/07/2006, 13:03
www.motomarket.gr

Έχει αρκετά πράγματα για προστασία.Νομίζω γύρω στα 80-100 ευρώ χρειάζεσαι.

Γνώμη μου πάρε κροκόδειλο.Και το μπουφάν να σου χαλάσει θα σου μείνει η προστασία.Περίπου στα ίδια λεφτά είναι ή λίγο ακριβότερο αλλά πιστεύω αξίζει.Εγώ έχω τη warrior.Ελπίζω να μη χρειαστεί να μάθω αν αξίζει τα λεφτά της...:eyepop: :uplate: :eyepop:

tombell
31/07/2006, 13:21
Πήρα τελικά από motomarket το warrior (όχι τον κροκόδειλο). Μπαίνει μια χαρά στο μπουφάν μου.

Καλός ο κροκόδειλος αλλά μέσα στην πόλη πιστεύω ότι δεν είναι και πολύ πρακτικός

:wave2:

fazer - hucker
31/07/2006, 13:26
Καλορίζικο, καλοφόρετο και αχρείαστο να είναι:sun:

Όντως για την πόλη είναι υπερβολικός ο κροκόδειλος, πάντως και για μέσα στην πόλη η πλάτη αυτή που πήρες μου φαίνεται κάπως υπερβολική.Εγώ χρησιμοποιώ κάτι παρόμοιο για ταξίδια:confused: .Μήπως είμαι υπερβολικά "γενναίος":rolleyes:

sniper
31/07/2006, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazer - hucker
Καλορίζικο, καλοφόρετο και αχρείαστο να είναι:sun:

Όντως για την πόλη είναι υπερβολικός ο κροκόδειλος, πάντως και για μέσα στην πόλη η πλάτη αυτή που πήρες μου φαίνεται κάπως υπερβολική.Εγώ χρησιμοποιώ κάτι παρόμοιο για ταξίδια:confused: .Μήπως είμαι υπερβολικά "γενναίος":rolleyes:

ΤΙΠΟΤΑ δεν ειναι υπερβολικό όταν αφορά την ασφάλειά μας.... Ειδικά στην πόλη όπου και η στραβή είναι πιο εύκολη αλλά και τα σταθερά εμπόδια είναι πολύ περισσότερα....

:smokin:

tombell
31/07/2006, 13:29
Για την πόλη πιστεύω ότι είναι ιδανικό για την πλάτη. Και πιστεύω ότι χρειάζεται.

Δεν το καταλαβαίνεις καν.
Για ταξίδι σίγουρα ο κροκ. είναι πολύ καλός.

Αχρείαστα να είναι πάντα