PDA

View Full Version : Μια απλή ερώτηση



vstromgr
21/07/2006, 08:46
Καλημέρα στους κυρίους
Από ποιο μοντέλο και μετά έχει abs το vfr (προφανώς σκέφτομαι να πάρω ένα)
Άλλες Major αλλαγές στα τελευταία χρόνια υπάρχουν?

ruyjin
21/07/2006, 09:54
βασικα το τελευταιο VFR βγαινει ΚΑΙ με ABS
και οταν λεω τελευταιο, εννοω αυτο που κυκλοφορει τωρα και πρωτοβγηκε το '02
το δικο μου που το πειρα μεταχειρισμενο και ειναι '02 εχει ABS
αρα ψαχνεις για VTEC απο '02 και μετα

:wave2:

αντε με το καλο

ελπιζω να το παρεις στο σωστο χρωμα τουλαχιστον...ΜΑΥΡΟΟΟΟΟΟΟ!!!

ξεχασα
οσο για Major αλλαγες δε θα βρεις
το '04 απο το δικο μου του '02 εχει επιπλεον αλαρμ και αναγλυφο λογοτυπο
και το '06 απο το '04 εχει πιο χαμηλα το VTEC, μια αισθητικη αλλαγη στο στροφομετρο, διαφανη κρυσταλλα και ισως πιο μεγαλα μπροστινα φλας

ΤΡΟΜΕΡΕΣ αλλαγες
:D :wave2:

vstromgr
21/07/2006, 10:27
ευχαριστώ ... το μαύρο είναι όμορφο!

zolotas
21/07/2006, 21:43
και δε νομιζω να αλλαξει ριζικα για αρκετα χρονια .......καποια face lift θα δεχτει σιγουρα ......ενα πραγμα θα ζητουσα για πρωτη φαση ,να αυξηθει η χωρητικοτητα ρεζερβουαρ γιατι στα 160-180 διψαει πολυ και ψαχνει βενζιναδικα :bigcry: ........τωρα αν πηγαινεις με 120 γλιτωνεις αρκετα αλλα χλωμο ......:uplate:

vstromgr
24/07/2006, 21:37
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες

Επειδή το καινούριο είναι πανάκριβο (για μένα) αν ξέρετε κανένα να πουλάει το δικό του…….πείτε κάτι!!
To mail μου είναι vstrom650gr@yahoo.com

ΥΓ αν είναι στο χρωμα που αρέσει στον ruyjin
με abs ακόμη καλύτερα

hornet
31/07/2006, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
και δε νομιζω να αλλαξει ριζικα για αρκετα χρονια .......καποια face lift θα δεχτει σιγουρα ......ενα πραγμα θα ζητουσα για πρωτη φαση ,να αυξηθει η χωρητικοτητα ρεζερβουαρ γιατι στα 160-180 διψαει πολυ και ψαχνει βενζιναδικα :bigcry: ........τωρα αν πηγαινεις με 120 γλιτωνεις αρκετα αλλα χλωμο ......:uplate:


zol Μηπως εχεις κανα προβληματακι;;;;;

Μιλαμε με οτι ταχυτητα και να την παω κατω απο 220 χλμ δεν εχει μπει ουτε καν στη ρεζερβα και δεν μιλαω φυσικα για ταχυτητες 120χλμ/ωρα

Αν πηγαινεις σταθερα 160-180 εκει γυρω στο vtec σε βγαζει κανα 260αρι πριν τη ρεζερβα

SOL-VFR-VTEC
01/08/2006, 01:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
zol Μηπως εχεις κανα προβληματακι;;;;;

Μιλαμε με οτι ταχυτητα και να την παω κατω απο 220 χλμ δεν εχει μπει ουτε καν στη ρεζερβα και δεν μιλαω φυσικα για ταχυτητες 120χλμ/ωρα

Αν πηγαινεις σταθερα 160-180 εκει γυρω στο vtec σε βγαζει κανα 260αρι πριν τη ρεζερβα :a013: ......SOSTOS O HORNET.....VALE KAI KATI PARAPANO(XORIS VTEC)....

sotokan
01/08/2006, 21:24
270 μου έβγαλε εμένα μέχρι λαμπάκι , τελευταία φορά,δικάβαλος και με μπαγκαζιέρα φουλ (testing την νέα σχαρίτσα και μπαγκαζιέρα),αλλά είναι από τις λίγες φορές που δεν δούλευε 16V....Άμα δουλεύεις vtec συνέχεια υπολογίζεις γύρω στα 200.


Ελπίζω φίλε (REP)SOL Αυστρία,Τσεχία να μας βγάλει τα λίγα παραπάνω γιατί τσούζει η βενζίνα στην Ευρώπη

vstromgr
02/08/2006, 13:11
Καλά κανείς δεν πουλα το δικό του?? :)
τι να πάρω αν δεν βρίσκω vfr?

hornet
02/08/2006, 13:26
ουτως η αλλως στην αυστρια και στη τσεχια δεν θα πηγαινετε κολλα!!!

Οποτε χαλαρα και ομορφα

SOL-VFR-VTEC
02/08/2006, 22:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
ουτως η αλλως στην αυστρια και στη τσεχια δεν θα πηγαινετε κολλα!!!

Οποτε χαλαρα και ομορφα KAI KSANA SOSTOS.....GIATI AN KSEXASTOUME KAI PAME ME KATITIS PARAPANO THA EXEI....:a021: :a021: SOTO(KAN)

sotokan
03/08/2006, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
ουτως η αλλως στην αυστρια και στη τσεχια δεν θα πηγαινετε κολλα!!!

Οποτε χαλαρα και ομορφα


Έτσι ακριβώς το σκέφτομαι και εγώ......Α και κάτι άλλο...
Στάθη να ζήσετε και να ευτυχήσετε ρε φίλε...welcome to the club και....σιδεροκέφαλος:wave2: :wave2:

hornet
03/08/2006, 11:21
ευχαριστω παιδες να στε καλα

zolotas
07/08/2006, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
zol Μηπως εχεις κανα προβληματακι;;;;;



οχι δεν εχω προβλημα ,αλλα ειμαι της αποψης για μεγαλυτερο ρεζερβουαρ .......τελος παντων οκ ,δεν προκειται να παω στη σαχαρα .......

αλλα θελω στανταρ δορυφορικη πλοηγηση ,αεροσακο και το νεο συστημα που διαβασα οτι θα βαλει μια εταιρια κατι σαν το esp νομιζω ,ηλεκτρονικα ρυθμιζομενους καθρεφτες ,αυτοματη λιπανση αλυσιδας και ενδειξη πιεσης ελαστικων .......πολλα ζηταω??
cdιερα δεν θελω παντως :D