PDA

View Full Version : cbr600f vs tdm900



monstermind
23/05/2004, 16:08
ποιός παίρνει ποίον, και κατά πόσο???

γιά να ακούω γνώμες... γιατί οι φήμες είναι διφορούμενες... μη μιλήσει κανείς εκ-πείρας... :p

GST
24/05/2004, 11:39
ΜΙΛΑΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΠΕΙΡΑ ΟΠΟΤΕ ΑΜΑ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ Μ@Λ@ΚΙ@ ΜΗ ΒΑΡΑΤΕ!! ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΤΟ MULTI ΠΟΥ ΕΧΩ ΧΑΜΗΛΑ ΤΑ ΠΕΡΝΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΤDM. ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΓΙΑ ΝΟΡΜΑΛ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΟΠΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΤDM ΜΕΧΡΙ ΤΑ 150-180 ΧΛΜ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΤΟ CBR F 600 ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΨΙΛΟΑΝΕΤΑ ΜΙΑ ΠΟΥ TO TDM ΣΤΙΣ ΨΗΛΕΣ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΤΡΥΠΑ. ΑΜΑ ΔΕΙΣ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΗ ΤDM VS MULTI ΡΙΧΝΩ ΣΤΟ ΤDM ΑΠΟ ΤΙΣ 2500 ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ 5 ΗΡ ΠΟΥ ΣΤΙΣ 8000 ΓΙΝΟΝΤΑΙ 12 ΗΡ.ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΙ ΚΟΝΤΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤDM TO KANOYN NA ΕΠΙΤΑΧΥΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ.

ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ..........:wave2:

hornet
24/05/2004, 12:07
Καλα η μπαλα στα γκραβαρα τελειως εχετε τρελλαθει τελειως μου φαινεται ρε πιο tdm.
Θα σας πω κατι πολυ απλο κοντρα hornet-vstrom αποδειξε οτι πανε τα ιδια περιπου απλα ειναι που βαζει τη ροπη του το καθενα.Αλλα οχι τωρα οτι μεχρι τα 150-180 θα ειναι μπροστα το tdm ......πωθεν......εχετε καταλαβει οτι εχουν 20+αλογα διαφορα μη ειναι και παραπανω δεν θυμαμαι



Μπορεγα που λεει και καποιος γνωστος!!

swtos
24/05/2004, 12:33
Καλά έχετε μπερδέψει τη @@@τσα με τη βούρτσα......
Με το multiMulinex τα παίρνεις και τα δυό, πού στο ρελαντί ????
Ολα είναι θέμα ισχύος ..... Γι' αυτό και ποτέ μα ποτέ, κανένα
tdm δεν θα περνάει 600άρι δρόμου ...... (παρά μόνο στο ρελαντί...και στα όνειρά του ... ).



ΥΓ. Καλημέρα Παλιοφόρουμ

GST
24/05/2004, 12:42
OK ΠΑΣΟ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΑΛΛΟΝ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΕ

monstermind
26/05/2004, 09:57
kiomos ...

mexri na ropiasei i 2nd taxitita sto crb600f (dld stis 7000strofes) pame dipla dipla me to tdm...

an to multistrada einai pio dinato apo to tdm... pithanon na pairnei sta prwta metra to cbr600f...

kai gia na min arxisoun twra merikoi merikoi... sto sigekrimeno test, to tdm ksekinise aeroporia (!) enw to cbr kirile...

auta ek peiras...

parepiptwntos... to esteisa (cbr600) kai me kwloftiagmeni africa... kai peira poulous... sta prwta metra:sad:

GST
26/05/2004, 10:56
ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΥΠΕΘΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΡΕ MONSTERMIND ΣΕ ΣΧΕΣΗ V2 ΚΑΙ ΤΕΤΡΑΚΥΛΙΝΔΡΟΥ ΜΕ ΤΟ CBRF NA ΥΠΟΛΙΠΕΤΕ 2,KATI KGR ΡΟΠΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤDM ΠΟΥ ΠΙΑΝΕΙ ΜΑΧ ΗΡ ΣΤΙΣ 7500 ΚΑΙ ΤΟ CBRF ΣΤΙΣ 10500 ΑΛΛΑ ΠΕΣΑΝΕ ΝΑ ΜΕ ΦΑΝΕ . :(
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ MULTIMULINEX ΜΟΥ ΦΙΛΕ SWTOS ONTΩΣ ΕΧΕΙ ΦΟΒΕΡΟ ΡΕΛΑΝΤΙ :beer:

hornet
26/05/2004, 11:10
οταν λεμε παιρνει λεμε σε καποια προκαθορισμενη αποσταση....
400 μετρα ενα χιλιομετρο κλπ.
Ναι ειναι ευκολο στα πρωτα μετρα να παει μπροστα μια μηχανη με "αλλη ροπη" αλλα μεχρι εκει.Οταν το cbr μαζεψει και αρχιζει να αλλαζει ταχυτητες μεσα στη ροπη του δηλαδη στα ψηλα μην τον ειδατε τον παναη!!!

Τωρα και το ξαναλες εαν μιλατε για τα πρωτα 10-20 μετρα!Ναι υπαρχουν πιθανοτητες να βγει μπροστα αλλα αυτο δεν εχει κανενα νοημα ετσι μπορει να του φυγει και σκουτερακι οχι tdm.
Επισης νομιζω οτι εχετε μπλεξει τις εννοιες ροπη και ιπποδυναμη.

swtos
26/05/2004, 11:11
Δε λέμε κάτι διαφορετικό απ' ότι κατάλαβα... Εκεί που τελειώνει
το πρώτο, αρχίζει το δεύτερο ....


Re: gst

Το παρεξήγησες ....

DUKASII
26/05/2004, 11:12
ANTERA EXEI KANEIS APO ESAS...POY MATHATE KAI TIS KONTRES;;

E;;

GST
26/05/2004, 11:37
KONTRES:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

:nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ Ο ΓΛΗΓΟΡΟΤΕΡΟΣ:beer:

RapidShade
26/05/2004, 11:45
Εγω παίδες δεν τα έχω στήσει, αλλα τα έχω
πάρει (οδηγήσει) και τα δύο...

Σε μια κατηγορία παραπάνω (Varadero - XX) ή έστω με το δικό μου (Varadero - R1)
μπορώ να πω ότι το Varadero πραγματικά σκοτώνει από πολύ χαμηλά...

τώρα για στήσιμο, δεν νομίζω να με
παίρνει ούτε στα πρώτα μέτρα :cool: :cool: :cool:

(αμα δεν παινέψεις το σπίτι σου)

Φιλιά σε όλους, καλημέρες!

IMPETUOUS
26/05/2004, 17:10
Ειχα CBR 600 και φιλος ειχε και εχει TDM 900 καιαυτα που γραφω ειναι γεγονοτα!Μαμα τα μηχανακια μεχρι τα 140χλμ το 900 μπροστα και στο 400αρι το 600 ειναι 15 μετρα μπροστα.Σε ρεπριζ το 900 φευγει αιωνες μπροστα και το 600 για να ακολουθησει χρειαζεται πολλα κατεβασματα.Ολα ομως αντιστραφηκαν οταν με την αλλαγη της αλυσιδας και των γραναζιων αυτης,αποφασισα να βαλω δυο δοντια μεγαλυτερο πισω.Το 600 και απο εκκινησεις σε ψιλοκαλη ασφαλτο,τα εριχνε κανονικα στο 900 και η τελικες του δεν μειωθηκαν σημαντικα.Πιστευω οτι τα ιδια συμβαινουν και με ολα τα 600 SS

monstermind
26/05/2004, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ANTERA EXEI KANEIS APO ESAS...POY MATHATE KAI TIS KONTRES;;

E;;


TI NA KΛΑΣΕΙΣ ΜΩΡΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΦΕΚΟΠΤΕΙΟ ΣΟΥ.... ΑΝΤΕ ΦΤΙΑΞΕ ΚΑΝΑ ΚΑΦΕ ΒΑΡΥ ΠΙΚΡΟ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΕΤΟΙΜΟ ΣΑΝ ΣΕ ΠΕΤΥΧΩ ΣΕ ΚΑΝΑ ΦΑΝΑΡΙ... ΤΣΑΠΕΡΔΟΝΟΣΦΥΡΙΚΤΡΑ...

:rotflmao:


Δεν βάλαμε κόντρα με την "κακή" έννοια... πιάσαμε κουβέντα στο φανάρι και στο 2ο φανάρι τον ρώτησα "με έχεις ή σε έχω?"

ε... στο τρίτο φανάρι δεν απάντησε αλλά ξεκίνησε με σούζα, (εγώ δεν έκανα "εκκίνηση", αλλά έχω ένα δοντάκι παραπάνω πισω :p ) μαζί πηγαίναμε, αλλά όταν άρχισε να δίνει η δευτέρα μου... πήρε...

Όταν λέω μαζί εννοώ δίπλα-δίπλα, ούτε μέτρο διαφορά...

στην 3τη δεν νομίζω να με έβλεπε...

====

παρεπιπτώντως κύριε δούκα, η κοπελιά μου παραλίγο να σε τραβήξει φωτογραφία (αν διάβασες το πμ...) "ήταν ενα duke με δυο άτομα"...

παρεπιπτώντως (2) η "πισίνα" είναι τεχνητο ιχθιοτροφείο :p

DUKASII
27/05/2004, 10:19
ME TO MPRIKI SOY!:hypnotize :hypnotize


RE SY ....POU NA PROLABEI H KOPELIA SOY NA MAS PAREI FOTO;;;

AFOU PHGENAME TAPA...LEME..GIA TA KOKORETSIA!!!
EIXE MYRISEI OLH H DIADROMH KAI ME EKANE NA STIBO TO GAZI!!



TA POYLMAN TA EIDA RE SY TO ENA PISO APO TO ALO SE ENA DROMO..POY DE XORAGE ALO AYTOKINHTO APO TO ANTITHETO REYMA!!

FYSIKA PISO TOYS EIXANE MAZEYTEI 15 KOYTIA AKOMA...KAROTSAKI!!
GAMO LEME H MOTO......OTAN EGO ETROGA..AYTOI.....PARKARANE..!!:rotflmao: :rotflmao:

monstermind
27/05/2004, 21:28
ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ????

ΑΚΟΥΛΟΥΘΟΥΣΑΝ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΙΑ ΜΟΥ 5 ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΥΛΜΑΝ????

ΘΑ ΤΗΝ ΣΦΑΞΩ! ! !

:rotflmao:

tidime
28/05/2004, 11:57
Μην μπερδεύτε τα πράγματα . Αλλη μηχανή το CBR άλλη το TDM. Αλλού αποδίδει το ένα και αλλού το άλλο. Πάντως από εμπειρία προσωπική στις ρεπρίζ εν κινήσει εκεί που στο CBR χορεύεις πάνω στον λεβιέ ταχυτήτων για να βρείς την καλή περιοχή της ροπής με το TDM απλά ανοίγεις το γκάζι και.......φευγεις. Σε τελικές το CBR είναι ποιό γρήγορο αλλά για εκεί απευθύνεται σε άνεση ,ροπή και χαλαρότητα το TDM που ,πάλι, για εκεί απευθύνεται. Χώρια που με το TDM φτάνει πιό ξεκούραστος.

monstermind
28/05/2004, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από tidime
Χώρια που με το TDM φτάνει πιό ξεκούραστος.

για αυτο μην εισαι και τοσο σιγουρος.... ειναι απο τα πιο ξεκουραστα μηχανακια στην κατηγορια του το cbr600f, ενω το tdm900 δεν ειναι (απο τα πιο ξεκουραστα στην κατηγορια του)

αλλα οπως και να εχει και τα δυο μοτοσυκλετες ειναι οποτε μπορει να γινει συγκριση ...

swtos
28/05/2004, 15:58
Γιατί ρε παιδιά δεν παίρνετε από ένα custom 1500-3000 cc
αφού σας ενδιαφέρει τόσο η ροπή και η ξεκούραση??
'Η καλύτερα να αγοράσετε αυτοκίνητο και πιό ροπάτο είναι
και ξεκούραστο. Ασε που χαϊδεύεις και το πόδι της καλής σου
με τη συνοδεία μουσικής......

Και αφήστε τους υπόλοιπους να ταλαιπωρούνται με μικρές
ζελατίνες, κόφτες και έλλειψη ανέσεων.


Α, και καλά Κρασά.

hornet
31/05/2004, 09:41
Χαχαχα σωτερ ......!!!

SpyrosTDM
31/05/2004, 12:16
ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΩΣ ΕΝΑΣ ΕΥΤΥΧΗΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ ΛΙΓΟ???
ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΟΥ TDM850. ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΚΟΝΤΡΑ ΑΠΟ ΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ CBR600 (KOLLHTOS ME CBR600FS ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ) ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΕΞΗΣ. ΜΕΧΡΙ ΤΑ 130 -140 ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΔΙΠΛΑ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ MPROSTA TO TDM AN ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΟΔΗΓΕΙ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΣΩΣΤΑ. ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΠΙΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ CBR ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ.ΤΩΡΑ ΣΕ ΡΕΠΡΙΖ ΟΠΟΥ ΕΚΕΙ ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Η ΡΟΠΗ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΕΥΡΟΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ 100 - 160 ΜΕ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΜΕΣΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ CBR ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΦΙΛΑΚΙΑ...
ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ...
ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ......

nastro_azzuro
01/06/2004, 16:00
Katarxin i kouventa gia kontra einai teleiws anousia.
Alla ante kai ksekinisame...milame gia mama motoria?
Gia 400 m?
Ante kai milame gia mama motoria kai 400 m...poios ta odigaei?
Pws ksekinisan?Oi allages stis poses ginan?

Mia kali methodos einai o idios odigos na ta parei kai ta dyo kai na xronometrisei ton eauto tou.

Tote tha katalavei oti to Cbr kovei to nima twn 400 pio grigora apo to TDM.

Alla giati xanetai to xrono sas me tis eftheies?

Sto vouno fainontai ta motoria...sta strofilikia!

Ekeina ta 400 m tou Agriniou na doume poios ta kanei pio grigora!
Ayta einai 400 m!!!!!

:nono:

THEOD
01/06/2004, 17:24
Για την διαμάχη μεταξύ cbr και tdm δεν ξέρω.
Ξέρω όμως από την εμπειρία μου επι διετίας με το ΠΡΟΗΓΟΎΜΕΝΟ FZS600 FAZER, ότι αν το TDM με πετύχαινε στον ύπνο η με λάθος σχέση στο κιβώτιο κέρδιζε κάποια μέτρα που το ΦΕΙΖΕΡ άρχιζε να τα καλύπτει αρκετά αργότερα. Συνήθως στους δρόμους της Αθήνας η άτυπη κόντρα τελείωνε γρήγορα και υπό αυτές τις συνθήκες το tdm έβγαινε "νικητής". Παρόμοιο τέλος είχε και η περίπτωση που και τα δύο μηχανάκια ήταν δικάβαλα. Εκεί η ροπή του δικύλινδρου έδινε την λύση.

Εκτός πόλης όμως, η από στάση και με αποφασιστική εκκίνηση, το Φέιζερ δεν έχασε ποτέ μάχη από το TDM.

Τώρα με το καινούργιο fz6 μέχρι στιγμής δεν μου έχει δοθεί ευκαιρία αλλά πιστεύω ότι κάτι αντίστοιχο θα συμβεί πάλι και ίσως πιο έντονο λόγω του πιο ψηλόροπου χαρακτήρα του νέου FZ6 .

Κάπως έτσι θα πρέπει να συμβαίνει και με το CBR. Πιστεύω ότι στις ρεπρίζ το TDM λόγω ροπής και απόδοσης σε χαμηλότερες στροφές θα φύγει μπροστά και είναι θέμα χρόνου (και δρόμου) πότε το CBR θα το καπακώσει... Τα άλογα και ο βήχας δεν κρύβονται...

Αυτή δεν είναι και η διαφορά μεταξύ δικύλινδρου-τετρακύλινδρου ?

tidime
02/06/2004, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
για αυτο μην εισαι και τοσο σιγουρος.... ειναι απο τα πιο ξεκουραστα μηχανακια στην κατηγορια του το cbr600f, ενω το tdm900 δεν ειναι (απο τα πιο ξεκουραστα στην κατηγορια του)

αλλα οπως και να εχει και τα δυο μοτοσυκλετες ειναι οποτε μπορει να γινει συγκριση ...

Μπορώ να κάνω την σύγκριση καθώς τα έχω οδηγήση και τα δύο. Με το cbr μέσα σε μιά ώρα στροφιλικια είχαν πιαστεί τα χέρια και η πλάτη μου. Πράγμα που σε καμμία περίπτωση δεν μου συμβαίνει στο tdm και πιστεψέ με έχω γυρίσει Ευρώπη-Ελλάδα με πολλά χιλιόμετρα ανα ημέρα. Στο 36ωρο του 2003 είμουν παρέα με 2 cbr και ένα R6. Και πιό ξεκούραστος ακολουθούσα και με λιγότερη κατανάλωση. Μόνο που στις ευθείες εξαφανιζόντουσαν , αλλά παρακάτω έκοβαν ρυθμό καθώς η μπαγκαζιέρα μου είχε νερά και σάντουιτς :) :) . Το ότι το cbr ειναι το πιό ξεκούραστο στην κατηγορία του δεν λέει ότι είναι και ξεκούραστο καθώς η κατηγορία του ΔΕΝ απευθύνετε για ξεκούραστη οδήγηση.
Και να επαναλάβω ότι είναι ανόμοιες μοτοσυκλέτες οπότε η σύγκριση είναι ατυχής.

monstermind
02/06/2004, 10:49
ρε κουτορνήθια...

τι πεταγεστε και λετε το μακρυ σας και το κοντό σας?

:o

οταν βλέπουν τη μηχανή μου με ρωτάνε αν παίρνω το tdm900.

Φυσικά και εννοείται σε αστικη κόντρα... φυσικά και εννοείται μονοκάβαλο, φυσικά και εννοείται με μια "κυριλλέ" εκκίνηση...
φυσικά και εννοείται σε ευθεία, φυσικά και εννοείται με νορμάλ οδόστρωμα, κτλ κτλ κτλ...

λέω ποιά είναι η απάντηση στην ερώτηση

"μεγάλε το έχεις το tdm ή σε έχει?"

και η απάντηση είναι... "μέχρι να ροπιάσει η δευτέρα είμαστε ίσα, δίπλα δίπλα"


τι θα γίνει δηλαδη.... κάθε φορά που θέλει κάποιος να πεί κάτι πρέπει να θέσει και 15 σελίδες τι ακριβώς εννοεί και τι όχι?

πέρα του γεγονότως οτι έχω βαρεθεί να ακούω το "ειναι διαφορετικα δεν συγκρίνονται"
φυσικα και συγκρίνονται γιατι είναι
πραγματα>μέσα μεταφοράς>μοτοσυκλέτες>μοτοσυκλέτες δρόμου

έχουν πολλά κοινα...

ασταδιαλα πια!

DUKASII
02/06/2004, 10:52
MIA MERA NA MAZEYTOYME OLOI KAPOY ....SE MIA EYTHIA POY NA MAS PAREXEI KAPOIA ASFALEIA KAI NA BGALOYME EKEI TA ANTERA MAS KAI TA LYSAKA MAS...PERA DOTHE..LIONONTAS MOTER!!


META THA GRAPSOYME 1 POST ME TA SYMPERASMATA!







....PAO TORA NA PARO AYTH TH MPOUKALA POY GRAFEI NOS PANO...KAI BLPOYME..:lol:

DUKASII
02/06/2004, 11:29
OLOI PISO APO THN OTHONH EISTE GRIGOROI;


ME TA PARTALIA SAS....ERPETA...

:rotflmao: :rotflmao:

ANTE KANTE KANA 0-400 GRAMMATA STO PLHKTROLOGIO...SE KANA WORD...

dela
02/06/2004, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
MIA MERA NA MAZEYTOYME OLOI KAPOY ....SE MIA EYTHIA POY NA MAS PAREXEI KAPOIA ASFALEIA KAI NA BGALOYME EKEI TA ANTERA MAS KAI TA LYSAKA MAS...PERA DOTHE..LIONONTAS MOTER!!


META THA GRAPSOYME 1 POST ME TA SYMPERASMATA!







....PAO TORA NA PARO AYTH TH MPOUKALA POY GRAFEI NOS PANO...KAI BLPOYME..:lol:

Γεια σου ρε Βιβικο γρήγορε με τα γρήγορα και λυσσασμένα αλογατα σου...:evil: :evil: :evil:

Εμένα θα με παίξετε ...:confused:

:wave2:

DUKASII
02/06/2004, 11:42
MPOROUN NA SYMETEXOYN...ANALOGA TO MPRIKI POY KABALANE:rotflmao: :rotflmao:


ESY THA KANEIS 0-1000 KAI OI YPOLOIPOI 0-400 RE STEFANE...GIA NA EINAI DIKAIO...


EXEIS KANEI KAI AYTA TA STADIA..1-2-3..POIOS EISAI ..O KALATRABAS;;

dela
02/06/2004, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
MPOROUN NA SYMETEXOYN...ANALOGA TO MPRIKI POY KABALANE:rotflmao: :rotflmao:


ESY THA KANEIS 0-1000 KAI OI YPOLOIPOI 0-400 RE STEFANE...GIA NA EINAI DIKAIO...


EXEIS KANEI KAI AYTA TA STADIA..1-2-3..POIOS EISAI ..O KALATRABAS;;

Ακου καλατραβας ....τη μαλάκα ειναι τη μαλάκα είναι :lol: :lol: :lol:

Πλάκα πλάκα έχω καιρό να το αμολήσω (2 εβδομάδες)
και είμαι λίγο ταραγμενοκαυλομενο...:blush: :blush: :blush:

:wave2:

hornet
02/06/2004, 12:24
ταραγμενοκαυλομενο αααα τι ειπες τωρα ρε στεφανε...........θελω βολτααααααα ρεεεεεε!!!!!!!!!!!!!


και ολοι ειναι στο εχω γαμο.....δεν εχω λεφτα..ρε ετσι οπως παμε θα το κανουμε οπως περισυ θα βγουμε παλι με τις βροχες το χειμωνα σαν τα σαλιγκαρια!!!!!!



Εγω ειμαι τουμπανος παντως και περιμενω αποφαση για εκτοξευση


2315

dela
02/06/2004, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
ταραγμενοκαυλομενο αααα τι ειπες τωρα ρε στεφανε...........θελω βολτααααααα ρεεεεεε!!!!!!!!!!!!!


και ολοι ειναι στο εχω γαμο.....δεν εχω λεφτα..ρε ετσι οπως παμε θα το κανουμε οπως περισυ θα βγουμε παλι με τις βροχες το χειμωνα σαν τα σαλιγκαρια!!!!!!



Εγω ειμαι τουμπανος παντως και περιμενω αποφαση για εκτοξευση

Παππού....κοντός ψαλμός αλληλούια κάνε λίγο υπομονή.
Η Κυριακή είναι κοντα ...έχω διάφορα στο μυαλό μου θα προσπαθήσω να μαζέψω τα απολολά πρόβατα για βοσκή!!!!


:wave2:

SpyrosTDM
03/06/2004, 15:53
ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ.ΣΕ 20 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΟΤΟΡΙ. XX1100 ME AKRAPOVIC POWER COMMANDER KAI ENA TURBAKI ΤΗΣ GARRET ΠΑΝΩ.
ΤΟ TDM ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΝ ΑΓΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΟΥΡΜΠΙΣΜΑ.ΞΕΡΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΚΙΝΔΥΝΕΥΜΕΝΟ PROJECT . EXOYN ΗΔΗ ΓΙΝΕΙ ΤΡΙΨΙΜΑΤΑ ΑΥΛΩΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ , ΑΛΛΑΓΗ ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΩΝ ΠΟΙΟ ΣΚΛΗΡΑ ΕΛΑΤΗΡΙΑ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΤΟΥΡΜΠΑΚΙ ΑΠΟ ΑΓΓΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΤΟ ΤΕΡΑΣ. ΤΗΝ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΜΕ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 120 ΜΕ 122 ΑΛΛΟΓΑΤΑ , ΤΡΕΛΗ ΡΟΠΗ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑ ΜΠΑΜ.
ΑΝΤΕ ΡΕ ΣΥΝΟΝΟΜΑΤΕ ΣΠΥΡΟ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΠΡΙΚΙΑ ΜΑΣ.

DUKASII
03/06/2004, 16:03
KAI ALA PISTONIA...

AYTA THS JE NA PROTIMHSEIS TA SFYRHLATA!!


ALIOS..SE BLEPO NA TA PAIRNEIS TA MAMA STO XERI!

SpyrosTDM
04/06/2004, 10:05
ΣΠΥΡΟ ΤΑ ΠΙΣΤΟΝΙΑ ΘΑ ΑΛΛΑΧΤΟΥΝ ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΤΑ ΜΑΜΑ ΘΑ ΜΟΥ ΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΧΕΡΙ....

ΑΠΛΑ ΤΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΩ ΛΙΓΟ ΣΚΕΦΤΟΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΚΑΙ ΚΥΒΙΣΜΟ. ΣΥΝ 150 ΚΥΒΙΚΑ ΘΑ ΔΕΙΧΝΑΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ.

ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΦΤΙΑΧΝΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...
ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΤΑ TDM ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΛΕΟΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΚΙΣΙΜΑΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ.
ΞΕΡΕΙΣ ΤΩΡΑ ... ΒΑΡΑΝΕ ΜΠΙΕΛΕΣ, ΕΙΧΑΝ ΑΠΟ ΜΑΜΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΝ ΚΑΜΠΑΝΑ ΤΟΥΣ ΚΤΛ ΚΤΛ...
ΕΙΔΩΜΕΝ.....

ΔΕΝ ΑΝΧΩΝΟΜΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ PROJEΚΤΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΒΓΕΙ...