PDA

View Full Version : Whitesnake - Scorpions Θεσσαλονικη !!



lyk0s
22/07/2006, 03:53
35 ευρω ηταν λεω δεν γ... δεν παω;

Μες την ζεστη 5 ηωρα ανοιξαν οι πυλες ακομα δεν ειχαν σχολασει αρκετοι και καπως ετσι χασαμε τους Godiva που ανοιγαν την συναυλια...

Κατα τις 8 βγηκαν οι Whitesnake! Μπηκαν πολυ δυνατα με το "burn" των D.P. αλλα μετα το γυρισαν σε μπαλαντες...βασικα 4 τραγουδια αντεξε ο Coverdale και αρχισαν τα solo με τις κιθαρες και μετα απο δυο τραγουδια χτυπιοταν ο drummer για να ξεκουραστει λιγο ..παντως μετα ανεβηκαν και επαιξαν αρκετα καλα οχι για πολυ ακομα ομως ως τις 9 που εκλεισαν με το "still of the night".

Ηταν πολυ καλοι παντως με τον Coverdale να το χει ακομα-φοβερη σκηνικη παρουσια και τρομερη φωνη ακομα και τωρα...

Ο ηχος ηταν σχετικα καλος-εχουμε ακουσει και πολυ χειροτερους...

Παντως για μενα καπου εκει τελειωσε η συναυλια γιατι μετα βγηκαν οι Scorpions και αντεξα ως το "wind of change" οπου και την εκανα οταν ολοι αναψαν τους αναπτηρες...

Boxer
24/07/2006, 07:01
Εγω τους ειδα στην Αθηνα.

1. O Coverdale πρεπει να παρει συνταξη.Εγω τον λυπηθηκα.Δεν μπορουσε. Και ο ηχος ηταν χαλια.
2.Μαλακια μου που δεν ειδα τους Scorpions περσι.Απο 70s μονο το We'll burn the sky και δεν παιξανε το No one like you , Dynamite , Cant live without you , When the smoke is going down , Loving you sunday morning η εστω κανα δυο απο αυτα. Ηχος ελαφρως βελτιωμενος απο πριν.Ο Meine ΜΠΟΡΕΙ ακομα.Οταν εκανε την επεμβαση το 83 του δωσανε εγγυηση 30 χρονια.

kakofonixx
24/07/2006, 13:08
Θεσσαλονικη παντως παιξανε σιγουρα τα Dynamite και When the smoke is going down :)
Δεν ημουν μεσα στο σταδιο, αλλα πηγα καποια στιγμη απ'εξω (κοντα στην εισοδο των επισημων) οπου ακουγοταν μια χαρα η συναυλια.
Βασικα δεν πηγα γιατι ηθελα να δω μονο τους Whitesnake.
Τους ειχα δει στις 12/6/2003 χρονια που ειχαν ξαναερθει Θεσσαλονικη και πραγματικα ηταν μια απολαυση να βλεπεις τον (κατα τ'αλλα γερασμενο) Coverdale να ερωτοτροπει με τη βαση του μικροφωνου :D
Τους Scorpions τους εχω δει δυο φορες και πραγματικα δεν μου εκανε κεφι να τους ξαναδω.
Οποτε λεω ?35 για καμια ωριτσα συναυλια, δε λεει :rolleyes: