PDA

View Full Version : προτεινω



b_bong12
22/07/2006, 08:36
να βαλετε ενα thread με ορολογιες σχετικα με μηχανες-τεχνικα θεματα π.χ. τι ειναι το πατιναρισμα,οταν φιδιαζει η αλυσιδα, η κορονα,ξερω γω τι αλλο. Παντως τα περισσοτερα τεχνικα που διαβαζω και εχουν τετοια ορολογια,δεν καταλαβαινω και πολλα. Μπορει να ειμαι μονο εγω αλλα και για καποιον καινουργιο πιστευω θα ηταν μεγαλη βοηθεια. ευχαριστω

BILLY FILTH
22/07/2006, 12:52
συμφωνώ απόλυτα με το φίλο γιατί σίγουρα κάποια παιδιά όπως και εγώ δεν ξέρουν πολλά πράγματα γύρω από τις μηχανές με αποτέλεσμα να μην μπορούν να παρακολουθήσουν κάποια threads που μπορεί και να τους ενδιαφέρουν. Σίγουρα θα είναι ένα είδος αγγαρίας για τους γνώστες αλλά σίγουρα θα είναι χρήσιμο.

tai
22/07/2006, 16:13
ΝΑΙ ΝΑΙ :p
θα’θελα να μάθω επιτελούς τι εννοείτε όταν λέτε ‘πάω τάπα’:rolleyes:

gcrook
22/07/2006, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από b_bong12
να βαλετε ενα thread με ορολογιες σχετικα με μηχανες-τεχνικα θεματα π.χ. τι ειναι το πατιναρισμα,οταν φιδιαζει η αλυσιδα, η κορονα,ξερω γω τι αλλο.

Αυτα δεν ειναι ορολογια αλλα μπακαλιστικα....

Το πατιναρισμα πρεπει να το ζησεις για να το κατανοησεις πληρως:rotflmao:

Το φιδιασμα....ασε την αλυδιδα σου 10.000 χλμ χωρις καθαρισμα/σπρει/και ρυθμιση και θα καταλαβεις πως φιδιαζει...αν δεν κοπει πρωτα.
(Ασε που ο παλιανθρωπας το εξηγησε τοσο καλα που και απο τα συμφραζομενα μονο...)

Η Κορωνα ειναι μπυρα για να πινουν με το κιλο οι Αγγλοπουστες (και με αδειο στομαχι) , και να μην γινονται ντιρλα :rotflmao:
Αν μιλας για του ελαστικου τοτε θα σου πω το εξης:
Βρες στο ιντερνετ φωτο απο 2 λαστιχα για μοτο.
1)Bridgestone BT 92
2)Pirelli Diablo Corsa.

Το πρωτο εχει χαμηλη η επιπεδη κορωνα και το αλλο ψηλη.
Θα καταλαβεις.
(και παλι απο τα συμφραζομενα και απο τις υπεραριθμες φορες που εχει αναφερθει ο ορος στο φορουμ θα ειχες καταλαβει αν διαβαζες πιο προσεκτικα).


Σε γενικες γραμμες, ανοιξτε κανα περιοδικο, διαβαστε ΚΑΛΑ το φορουμ αυτο καθως και αλλα (bikenet.mybike) ,και γενικα αφιερωστε λιγο χρονο.

Ουτε εμεις τα βρηκαμε ετοιμα, χτυπαγαμε το κεφαλι μας στον τοιχο και ψαχναμε συνεχεια μεχρι να μπορεσουμε να βγαλουμε ακρη με τα βασικα.

Και ακομα το παλευουμε...

FestoNero
24/07/2006, 11:28
Το ματι του βολαν θα μου καποιος τι ειναι;;;





:rotflmao: :rotflmao: :lol:

idi
24/07/2006, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Το ματι του βολαν θα μου καποιος τι ειναι;;;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

KaTaNaS
24/07/2006, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Το ματι του βολαν θα μου καποιος τι ειναι;;;





:rotflmao: :rotflmao: :lol:

κλειδαροτρυπα για να βλεπεις μεσα στο κινητηρα της μοτο! :rotflmao: