PDA

View Full Version : ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ Uvex Rs 720



X_NR750
22/07/2006, 13:30
Ξερει κανεις το συγκεκριμενο κρανος το παρηγγειλα αν και η τιμη του μου φαινεται υποπτη για το βαρος του τα χαρακτηριστικα του και την προσφορα που το συνοδευει

Uvex Rs 720 (http://www.motomarket.gr/news.html)

airamhag
22/07/2006, 13:37
δεν γνωριζω γι αυτο που ρωτας ...

θα ηθελα να σε ρωτησω εγω ομως...θα το παραγγειλεις απο ιντερνετ ?

το εχεις δοκιμασει ?

X_NR750
22/07/2006, 13:44
Ζω στην επαρχια και δεν το ειχαν στοκ
τα καλυτερα που βρηκα ηταν κατι Lazer που δεν μου αρεσαν, για τα uvex εχω ακουσει καλα λογια οποτε δοκιμασα αλλα μοντελα uvex για να καταληξω στο νουμερο
το ξερω οτι δεν ειναι οτι ποιο σωστο αλλα τι να επαιρνα τα αλλα που πουλουσαν ηταν φτηνιαρικα

airamhag
22/07/2006, 13:46
παντως κ αυτο στην τιμη , απο οτι καταλαβα , που εχει 280 ευρω περιπου δινουν κ ζελατινα κ γυαλια ?

X_NR750
22/07/2006, 13:48
Ναι και δες και το βαρος με τετοια χαρακτηριστικα δεν επρεπε να κανει ακριβοτερα δεν ξερω ρωταω

airamhag
22/07/2006, 13:56
εαν δεν βιαζεσαι ...μαλλον μεστη βδομαδα θα παω να το δοκιμασω με ενα φιλο που εχει εμπειρια απο κρανη , μια κ εχει χρονια μηχανη ...

αν θες σου λεω εντυπωσεις..τουλαχιστον αυτο...

X_NR750
22/07/2006, 13:57
Καλα μην σε τρεχω θα γραψω εντυπωσεις οταν το παρω για να μαθετε

απο περιεργεια τι μηχανη εχεις?

airamhag
22/07/2006, 14:00
δεν με τρεχεις...ψαχνω κ εγω για κρανος κ ειμαι ασχετη ...

δεν εχω μηχανη..ακομα...συνεπιβατης μονο..:(

αλλωστε το μαγαζι αυτο ειναι πολυ κοντα μου !

X_NR750
22/07/2006, 14:03
Οκ ευχομαι να παρεις την δικη σου
γραψε εντυπωσεις και εσυ παντως φαινεται καλο γιατι καταταλα ποτε δεν ξερεις

Anritsu
22/07/2006, 15:35
file kai gw UVEX exw ..ena paliotero sxedio to V1 . Toso pane panw katw ta UVEX . Den einai oute arai oute shoei . An einai malista kai afto modello etous polu logika ta dinoune .An den exeis ipervolikes apaithseis apo eksaerizmo kai thorivo alla thes h zelatina sou na mhn tholwnei gia plaka xtipa to . Den kserw an h standar zelatina einai afth pou exw egw pou einai elafrws fime xwris na se enoxlei to vrady .Ta double D rings tha se kourasoune sthn arxh , alla ama ta sinithiseis tha goustareis trella .Oi ependhseis plenonte men , alla einai ligo mpelas to vale vgale . Egw to epixeirhsa kai sto vale espasa to ena magoulo logw asxetosinhs . Eftixws mpainoune koumpwta kai logo pieshs den exei prob .To sistima tou vale vgale zelatina einai ligo vlammeno kai genikotera h efarmoghths panw sto kranos pote den me ikanopoihse . Ta gialia den kserw ti soi einai alla fantazomai tpt stock tha einai .Mhn perimeneis kai tpt to tromero.EPISHS dokimase na mporeis to idio to kranos giati apo kranos se kranos ta noumera diaferoun apo ligo ews poly ...

X_NR750
22/07/2006, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
file kai gw UVEX exw ..ena paliotero sxedio to V1 . Toso pane panw katw ta UVEX . Den einai oute arai oute shoei . An einai malista kai afto modello etous polu logika ta dinoune .An den exeis ipervolikes apaithseis apo eksaerizmo kai thorivo alla thes h zelatina sou na mhn tholwnei gia plaka xtipa to . Den kserw an h standar zelatina einai afth pou exw egw pou einai elafrws fime xwris na se enoxlei to vrady .Ta double D rings tha se kourasoune sthn arxh , alla ama ta sinithiseis tha goustareis trella .Oi ependhseis plenonte men , alla einai ligo mpelas to vale vgale . Egw to epixeirhsa kai sto vale espasa to ena magoulo logw asxetosinhs . Eftixws mpainoune koumpwta kai logo ,pieshs den exei prob .To sistima tou vale vgale zelatina einai ligo vlammeno kai genikotera h efarmoghths panw sto kranos pote den me ikanopoihse . Ta gialia den kserw ti soi einai alla fantazomai tpt stock tha einai .Mhn perimeneis kai tpt to tromero.EPISHS dokimase na mporeis to idio to kranos giati apo kranos se kranos ta noumera diaferoun apo ligo ews poly ...

Ευχαριστω φιλε
γμτ δεν ηξερα τι ειναι τα Double D rings
αυτα τα κρικακια ε?
που θα παει θα τα συνηθισω
στο XL το βαρος του ειναι 1270γρ ΚΑΛΟ!!! για τετοια τιμη
ενταξει δεν ειναι και της πλακας νομιζω ,γνωστη καλη μαρκα ειναι η Uvex
τα γυαλια δεν με νοιαζουν εχω Oakley γαματα η extra ζελατινα καθρεφτης λεει ομως πολλα

X_NR750
26/07/2006, 17:14
Λοιπον το παρελαβα
σε μια μικρη βολτα που εκανα εχουμε

παναλαφρο

η ζελατινα πολυ καλη,καλη ορατοτητα και λιγο φιμε, κατεβαινει σε σκαλες αλλα ποιοτικα ενα caberg και Fm που ειχα μου φαινονται ποιο στιβαρα στην ζελατινα

τα γυαλια που δινουν καλουτσικα
μαζι με θηκη και δινουν και ενα σωμα δυο διαφανων φακων που δεν καταλαβα την χρησιμοτητα του

την εξτρα καθρεφτη ζελατινα δεν την δοκιμασα

δινουν και θηκη υφαματινη για το κρανος

οι οδηγιες ειναι ελιπεστατες

OZRICrazy
27/07/2006, 21:53
Tα uvex ειναι πολυ μουφα στην ζελατινα προ δυο ημερων πηρα το ps400 και το πηγα πισω τρεχοντας μετα τα πρωτα 10 χλμ.Στα ογδοντα αρχιζε η μπαντα να σφιριζει και ολος ο θορυβος ηταν απο την ζελατινα που ειχε μισο ποντο αερα απο το κρανος.Με το nolan δεν ειχα τετοια προβληματα ελπιζω το μοντελο που πηρες να ειναι καλυτερο.

X_NR750
28/07/2006, 07:39
Δεν εχει περισσοτερο θορυβο απο αλλα κρανοι που ειχα
η ζελατινα εχει πολυ καλη ορατοτηρα ειναι λιγο φιμε, καλο κοντραστ και ειναι μια χαρα και το βραδυ

οι αεραγωγοι ειναι οκ δεν κανουν θαυματα αλλα καλυτερα απο τα αλλα που ειχα

πολυ καλο βαρος XL μεγεθος 1270γρ +-50γρ

περιβλημα carbon,cevlar και κατι ακομα που δεν θυμαμαι

για 288 euro το περιμενα καλυτερο ποιοτικα