PDA

View Full Version : Να φοράς το φαίριννκ ή να μη το φοράς...Ιδού η απορία!



DULAPIS
22/07/2006, 16:20
Παίδες καλησπέρα!

Έχω ένα μαύρο μονστεράκι 620i.e. που έχει από μαμά το φαίρινγκ και το κοκοβιό...

Γενικά πιστέυω οτί αυτά τα 2 η πάνε μαζί η τίποτα...

Ο κοκοβιός μου αρέσει πάρα πολύ και είναι φορές που γυρνάω μόνος μου σπίτι επειδη γουστάρω να τον φοράω..

Τέλοσπάντων το τελευταίο καιρό σκέφτομαι να βγάλω το φαίρινγκ και θα ήθελα γνώμες από την ομάδα εδώ στο φόρουμ.

Φυσικά ξέρω ότι περί γούστου κολοκυθόπιτα...αλλά θα ήθελα να ξέρω πως τη βλέπετε και σείς τη φάση.



:wave2:

AFTER
22/07/2006, 17:47
Καθαρα προσωπικη επιλογη
Εμενα μου αρεσει

Runner Ducati
22/07/2006, 17:55
το Μονστερακι ειναι ομορφο και με το μασκακι μπροστα και χωρις αυτο, οπως επισης και με το καλυμα της σελας του συνεπιβατη, εαν το Μονστερακι ειναι μαυρο η dark τοτε και χωρις το κοκοβιο δειχνει ενταξει λογο του σκουρου χρωματος σελας-μοτοσυκλετας, εαν ειναι διαφορετικου χρωματος η μοτοσυκλετα, χανει αρκετα ομως χωρις αυτο...

στο μασκακι υπαρχει ενα μικρο θεμα, ειδικα το χειμωνα βεβαια, χωρις αυτο ο αερας χτυπαει στον στηθος, και εκτος της αντιστασης που κουραζει, τον χειμωνα ειναι πακετο για το στηθος απο κρυωμα κλπ... το καλοκαιρι ειναι δροσιστικο το αερακι, αλλα η αντισταση του αερα στην εθνικη κυριως, μετα τα 120km μεγαλη, ειδικα με τα μελτεμια...
σε πολη και στροφιλικια δεν υπαρχει προβλημα...

δοκιμασε το...

nickmonstro
23/07/2006, 00:17
Μηπως πουλας το μασκακι?????:D :D :D

marios8
23/07/2006, 00:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από DULAPIS
Παίδες καλησπέρα!

Έχω ένα μαύρο μονστεράκι 620i.e. που έχει από μαμά το φαίρινγκ και το κοκοβιό...

Γενικά πιστέυω οτί αυτά τα 2 η πάνε μαζί η τίποτα...

Ο κοκοβιός μου αρέσει πάρα πολύ και είναι φορές που γυρνάω μόνος μου σπίτι επειδη γουστάρω να τον φοράω..

Τέλοσπάντων το τελευταίο καιρό σκέφτομαι να βγάλω το φαίρινγκ και θα ήθελα γνώμες από την ομάδα εδώ στο φόρουμ.

Φυσικά ξέρω ότι περί γούστου κολοκυθόπιτα...αλλά θα ήθελα να ξέρω πως τη βλέπετε και σείς τη φάση.



:wave2:

Δηλαδη δεν καταλαβα τι ρωτας. Αν πρεπει ή οχι να χαλασεις την αεροδυναμικη της μηχανης σου?:a24:

DULAPIS
23/07/2006, 16:07
Φίλε Μάριε δεν έχω κανένα SS που θα βγάλω το φαίρινγκ και θα αρχίσουμε να μιλάμε γιά αεροδυναμική...

Μιλάμε γιά ενα μοντέλο το οποίο έτσι και αλλιώς κυκλοφορεί χωρίς φαίρινγκ και ουσιαστικά πιό πολύ το θέμα που θέτω είναι αισθητικό...

Αnyway χέρομαι που προς το παρών λαμβάνω θετικά μηνύματα σε σχέση με το φαίρινγκ, γιατί έχω αρκετούς δικούς μου που με έχουν πρήξει οτί δεν είναι ωραίο...(Προσωπικά μου αρέσει...)

marios8
23/07/2006, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από DULAPIS
Φίλε Μάριε δεν έχω κανένα SS που θα βγάλω το φαίρινγκ και θα αρχίσουμε να μιλάμε γιά αεροδυναμική...


Δεν εχει σημασια που δεν ειναι ss. Μπορει στο ss το φερινγκ να επηρεαζει πχ 30% ενω σε σενα 3%. Γιατι να το χασεις αυτο το 3%? :beer: :wave2:

Xrider
23/07/2006, 21:11
EMENA DEN MOY ARESEI HMASKA SE MONSTER KAI GIAFTO DEN THN EXO...APO THN ALLH PREPEI NA SE GLYTONEI APO POLY XTHPYMA TOY AERA,POY META APO ORA KOYRAZEI KIOLAS...
EINAI 2LYMA

tsoukas77
24/07/2006, 22:09
Ο,τι γραφει Ducati,ειναι πανεμορφο.Ειτε με φαιρινγκ,ειτε χωρις,ειτε με ροδες,ειτε χωρις...