PDA

View Full Version : Δε Τους ΑντεΧω Αλλο!!!!!!



Ora_Nihil
24/05/2004, 01:06
Αφορμή γι' αυτό το ποστάκι στάθηκε ο τσακωμός δυο μεθυσμένων άγγλων έξω από το παράθυρο μου.:yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

Η ώρα είναι 10:54 Κυριακή σήμερα και έχουνε λυσσάξει τα εγγλεζάκια. Όχι ότι δε λυσσάνε τις καθημερινές αλλά λέμε τώρα.

Ρε παιδιά περπατώ στους δρόμους και πατώ πάνω σε μπουκάλια, ξερατά και κάτουρα. Στα λεωφορεία οι διάδρομοι είναι γεμάτοι μπουκάλια, κεμπάμπ και χάμπουρκερ.

Μου είχε πεί ένας φίλος άγγλος το εξής: Πήγαινε την βασίλισσα σε μια pub να δεις πόσο κυρία είναι.

Έχω ακούσει επίσης και το εξής από το ίδιο παιδί: Ο Θεός να φυλάει αυτή τη χώρα αν οι ποδοσφαιριστές, οι μπυραρίες και οι ηθοποιοί σαπουνόπερας κατέβουν σε απεργία.

Όταν είναι ξεμέθυστοι; Τότε φαίνεται η δυστυχία σε όλο της το μεγαλείο. Μητέρες που έχουν ξεχάσει ότι έχουν παιδιά, Πατεράδες που προετοιμάζουν τα παιδιά τους για χούλιγκαν, παιδιά να αλητεύουν
(Ναι πολλά από τα 14χρονα και τα 15χρονα έχουν γευτεί για τα καλά τη ζωή και κυκλοφορούν με τη κοιλιά τούμπανο ή σέρνοντας καροτσάκια. Το μεγαλύτερο ποσοστό εφηβικής εγκυμοσύνης στην Ευρώπη). Απ' ότι φαίνεται αυτός ο λαός κρύβει μέσα του μίσος. Οι ίδιοι δε το ξέρουν, αλλά αυτό φαίνεται από τον τρόπο που αντιμετωπίζουν τη ζωή. (Αυτό φαίνεται και από τα γραφόμενα των εφημερίδων και γενικότερα από τα ΜΜΕ τους και τον τρόπο που αντιμετωπίζουν τις καταστάσεις).


Η ΠΑΡΑΚΜΗ ΜΙΑΣ ΧΩΡΑΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ

Σταματώ εδώ την κουβέντα γιατί

α)γίνομαι κουραστικός
β)Θα χρειαστώ 1000 ποστάκια για να διηγηθώ τα όσα έχω δεί τα τέσσερα χρόνια που είμαι εδω πάνω


Συγνώμη αν σας κούρασα

ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΤΟΥΣ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ



Να να είστε όλοι καλά και να περνάτε καλύτερα

monstermind
24/05/2004, 02:38
re kollite, tha kanonisoume ekdromi, na mas filokseniseis gia kamia evdomada na ta gamisoume ola... na to isopedwsoume to skatoniso...

gamietai i agglia

zitw o sakis

Ora_Nihil
24/05/2004, 03:22
Ρε Μαρίνο ελάτε ρε φίλε απ' εδώ καμμιά βολτίτσα στο εξοτικό
Pinner, Middlesex :rotflmao: :rotflmao:

Όσο για την onboard camera σου είχα απαντήσει με PM αλλά δεν στάλθηκε γμτ.


Ελάτε όλο το φόρουμ ευπρόσδεκτο. Φέρτε και τα μηχανάκια σας λέμε

:beer: :beer: :beer:

Ora_Nihil
24/05/2004, 03:31
Ρε Μαρίνο πώς και τέτοια ώρα στο φόρουμ;

Ora_Nihil
24/05/2004, 03:43
ΕΛΑΤΕ ΓΙΑ ΜΠΥΡΕΣ


2029

AFTER
24/05/2004, 10:51
Αμα αρχισω και εγω να διηγουμαι τι εχω δει 6 χρονια στην Ιταλια που σπουδαζα....θα θελαμε 10mb χωρο στο νετ!

Ελλαδα και παλι Ελλαδα ρε!!!

Ora_Nihil
24/05/2004, 13:00
Σίγουρα after. Και για Ιταλία δέν έχω ακούσει τα καλύτερα(από φοιτητές). Εκεί έχω πάει σαν τουρίστας οπότε μόνο καλά θα μπορούσε να είναι.

Άποψή μου όμως οι Ιταλοί έχουν όμως μια άλφα ποιότητα σαν άνθρωποι. Οι εγγλέζοι μόνο άλφα έχουν. Δεν είναι τυχαίο οτι μόνο οι Σουηδοί τους πάνε σαν λαό. Η υπόλοιπη Ευρώπη τους έχει χεσμένους:rotflmao:



:wave2:

milaber
24/05/2004, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nihil
Άποψή μου όμως οι Ιταλοί έχουν όμως μια άλφα ποιότητα σαν άνθρωποι. Οι εγγλέζοι μόνο άλφα έχουν. Δεν είναι τυχαίο οτι μόνο οι Σουηδοί τους πάνε σαν λαό. Η υπόλοιπη Ευρώπη τους έχει χεσμένους.

Ρε σκατά εντελώς είναι...
Τους βλέπεις και από τις μαλακίες που κάνουν κάθε καλοκαίρι σε Κύπρο ή Ελλάδα!
Μόνο ως τουρίστες του ξέρω, αλλά σίγουρα είναι σκατά λαός...

:mad: :mad: :mad:

Ora_Nihil
25/05/2004, 00:42
Milaber εγώ πιστεύω ότι δεν μπορείς να κρίνεις έναν λαό απο τους τουρίστες ή απο τους "φιλάθλους". Αυτό είναι άδικο. Επέτρεψε μου να συμμερίζομαι περισσότερο την άποψη του After που τους έζησε 6 χρόνια.

Το θέμα είναι οτι πάω κάθε καλοκαίρι απο το '85 (Τουρίστας το ξαναλέω) στην Ιταλία και συναναστρέφομαι με Ιταλούς (μερικοί απο τους οποίους έρχονται και Ελλάδα τακτικότατα). Αυτά τουλάχιστον τα άτομα ποτέ δεν μου έδωσαν δικαίωμα για να τους χαρακτηρίσω (ή και να τους σιχτιρίσω :rotflmao: ). Για να λέει ο After αυτά μάλλον ξέρει κάτι παραπάνω απο μένα

Πάντως πιστεύω πως οι Ιταλοί (όχι οτι είναι άγιοι) είναι κλάσεις ανώτεροι απο τους Εγγλέζους που σφάζονται στα Φαλιράκια και στους ποδοσφαιρικούς αγώνες. Που βγάζουν το κώλο τους έξω κάθε φορά που θέλουν να "στη πούν"

Απλά παραθέτω την ταπεινή μου άποψη

φιλικά
Χρήστος

milaber
25/05/2004, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nihil
Που βγάζουν το κώλο τους έξω κάθε φορά που θέλουν να "στη πούν"

:confused: :confused: :confused:

Ora_Nihil
25/05/2004, 16:14
Ναι γίνεται αυτό και το ονομάζουν "mooning". Εγώ το ονομάζω Βρετανικός πολιτισμός.

dez
26/05/2004, 00:20
Παντως ρε συ Nihil αν πηγαινεις στο Middlesex Uni, δε φανταζομαι να σου λειπει η Ελλαδα γιατι αν θυμαμαι καλα, Ελληνικη παροικια ειναι ;)

Καταλαβαινω ακριβως τι λες και θυμαμαι παρομοια περιστατικα στο εξωτικοτερο Middlesbrough :)
Οπως π.χ κυριακη βραδυ, 11pm, να σπανε απειρα μπουκαλια και ποτηρια εξω απ το παραθυρο μου, αλλα στο δρομο κι αλλα σε κεφαλια ... και γω να δινω εξετασεις την αλλη μερα :)

Ειναι γεγονος οτι υπαρχουν πολλοι καφροι Αγγλοι, ιδιαιτερα στο βορρα, αλλα δεν ειναι σωστο να κρινεις ολοκληρο λαο ετσι. Ακομα κι αυτοι οι καφροι εχουν ελαφρυντικα. Ειχα μπει στον κοπο (τοτε) και γνωρισα αρκετους, ακομα και απο τους καφρους. Ενας απ αυτους, κλασσικο Boro lad: χρυσοι κρικοι, χρυση αλυσιδα, ξυρισμενο κεφαλι, πολλα ξεθωριασμενα tattoo, ζωακι (ο ιδιος ηταν), μπυροκοιλια και ... καθολου λαιμος :) - εμενε απο κατω μου και ειχε υποσχεθει να μας κλεψει και να με σπασει στο ξυλο επειδη -λεει- ειμουν cocky bastard. Για να μην πολυλογω, γνωριστηκαμε βλεποντας μπαλλα (τι αλλο), ηταν το προ-προ-προηγουμενο μουντιαλ (USA?). Οταν λοιπον τον ρωτησα γιατι μας αντιπαθουσε μου απαντησε οτι κυριως μαw ζηλευε επειδη : 1. ειμασταν φοιτητες και 2. καποια στιγμη θα φευγαμε απο το middlesbrough (!!!) . Μην ξεχνας οτι τα μεγαλυτερα προβληματα της Αγγλιας ειναι η εγκληματικοτητα και η ανεργια (οπου το 2ο προκυπτει απο το 1ο)

Απ την αλλη, αν δε σ αρεσει η Αγγλια,, δε σ αρεσει , τερμα και τελειωσε (εμενα μ αρεσε). Κοιτα να περασει ο καιρος οσο πιο αναιμακτα γινεται (μεταφορικα και μη) και γυρνα πισω....

καλα κουραγια :)

milaber
26/05/2004, 02:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nihil
Ναι γίνεται αυτό και το ονομάζουν "mooning". Εγώ το ονομάζω Βρετανικός πολιτισμός.

Tέτοια κόλπα δεν έχω δει φίλε μου...

Απλά να γίνονται κομμάτια και να μαμιούνται στο δρόμο, σε περίπτερα, σε μαγαζιά και λοιπά.

Ora_Nihil
26/05/2004, 03:02
Σίγουρα Dez η ανεργία είναι σημαντικός παράγοντας

Δεν λέω οτι μόνο χάλια περνάω.

Το θέμα είναι οτι αυτός ο λαός δεν ξέρει να συμπεριφερθεί γι αυτό και βλέπουμε CCTV κάμερες παντού. Στα λεωφορεία, στους δρόμους, στις μπυραρίες, "στη Δέλτα της γειτονιάς"

Αν θυμάσαι όταν οι άγγλοι αστυνομικοί έφτασαν στο Φαλιράκι πρότειναν να εγκατασταθούν CCTV κάμερες παντού κάτι που δεν είχε προταθεί στο παρελθόν πρίν την έλευση των άγγλων τουριστών.

Ας μην ξεχνάμε πως η λέξη Hooligan είναι "αγγλική εφεύρεση"

Σίγουρα ΔΕΝ είναι όλοι έτσι. Ένα μεγάλο μέρος απο αυτούς όμως είναι.

Σίγουρα υπάρχουν παντού τέτοια άτομα. Αλλά πώς να στο πώ βρε φίλε τέτοιες καταστάσεις με κάνουν να νιώθω ανεπιθύμητος, ώρες - ώρες νοιώθω σαν εξωγήινος. Με το υφάκι των δέκα καρδιναλίων με έχουν αντιμετωπίσει πολλές φορές και με έχουν κάνει να νοιώσω χάλια (το πρώτο έτος αυτά απλά τώρα πήρα το "κολλάει" και δεν το σκέφτομαι καθόλου).

Συν τοις άλλοις η αφορμή για το ποστάκι στάθηκε η καφρίλα μερικών κάτω απο το παραθυρό μου και ρε γαμώτο διάβαζα για τις εξετάσεις.

Απλά αυτά που παρέθεσα με τον τρόπο που τα παρέθεσα ήταν προιόν εκνευρισμού.

Έχεις μεγάλο δίκιο όταν λές οτι δεν είναι όλοι έτσι. Αυτό αδικεί και τους άγγλους φίλους μου.

Αυτά

φιλικά
Χρήστος



ΥΓ 1 Όχι δέν είμαι στο πανεπιστήμιο του Middlesex. Εδώ που είμαι δεν υπάρχει παροικία οι περισότεροι είναι στο κέντρο και αλλού διασκορπισμένοι. Στο πανεπιστήμιό μας είναι ελάχιστοι (Westminster, Harrow Campus). Δεν βρίσκομαι με Έλληνες γιατί δεν έκατσε. (Είμαι 5η ζώνη Λονδίνου. Middlesex)


ΥΓ 2 Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου


Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
Ενας απ αυτους, κλασσικο Boro lad: χρυσοι κρικοι, χρυση αλυσιδα, ξυρισμενο κεφαλι, πολλα ξεθωριασμενα tattoo, ζωακι (ο ιδιος ηταν), μπυροκοιλια και ... καθολου λαιμος :)

ΥΓ 3 Ρε γαμώτο ίδιοι είναι και εδώ. "Pinner lads" :(

:wave2:

greekshadow
27/05/2004, 02:19
Δεν ξέρω τι κάνετε εκει κάτω αλλα εμείς εδώ (Liverpool) στα βόρεια περνάμε μια χαρά!!!!!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Ora_Nihil
27/05/2004, 13:45
Γειά σου Greekshadow Liverpoodlian. Μακάρι να περνάς καλά εκεί πάνω. Πόσο σου μένει ακόμα;

greekshadow
27/05/2004, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nihil
Γειά σου Greekshadow Liverpoodlian. Μακάρι να περνάς καλά εκεί πάνω. Πόσο σου μένει ακόμα;



Greetings from the Bloodypool :smokin:

Τον Οκτώμβρη τελείωνω, αλλα λέω να κάτσω κανα δυο χρόνια ακόμα για δουλειά γιατί Ελλάδα οι μισθοί είναι για τον π@@τσο.:sad:

monstermind
27/05/2004, 22:28
Δεν φοράνε μαύρη κουκούλα (αν και θα έπρεπε) αλλά τα φωσφοριζέ διακριτικά γιλέκα της τροχαίας και κάνουν βόλτες ανά ζευγάρια στο επαρχιακό δίκτυο. Πληρώνονται από τους εκάστοτε δήμους, οι οποίοι μάλιστα έχουν εγκρίνει και τα κονδύλια για τα ραντάρ. Αργόσχολοι μικροαστοί και φανατικοί πολέμιοι της μοτοσικλέτας, ή απλά φιλήσυχοι επαρχιώτες που θέλουν να διατηρήσουν την ησυχία τους? Εσείς αποφασίστε!

Ora_Nihil
28/05/2004, 02:38
2 χρόνια ε; Καλή τύχη.

Καλά να περνάς εκεί πάνω :wave2: