PDA

View Full Version : Απο που να αγορασω μηχανή !!! Help



xrisostomos
23/07/2006, 14:08
Καλημέρα σας. Θα ηθελα να σας ρωτησω κάτι πολύ σημαντικό...

SOS!

:confused: :confused: :confused:
Αυριο πρώτα ο θεός θα πάω να κλείσω τη μηχανή, την CBF 500. Το πρόβλημα ειναι ότι δεν ξέρω απο που να την πάρω, π.χ έχω ακούσει για βυνιο ότι είναι φρίκη κ.α. Ξέρεις κανείς κανα καλό μαγαζι με καλο service, καλες τιμές και προσφορές να παώ να πάρω την μηχανή!!!! Εχει φοβηθεί το μάτι μου...
Σας ευχαριστώ παίδες, περιμένω νέα σας!!

Tropeas
23/07/2006, 21:45
Πέρνα μια βόλτα απο Αρνόκουρο για τιμή (Πειραιώς) σε Suzuki & Yamaha κάνει πολύ καλές τιμές...
...αλλά είναι μόνο κατάστημα πώλησης...:rolleyes:

xrisostomos
23/07/2006, 21:59
ευχαριστώ φίλε θα περάσω αν και ενδιαφέρομαι για HONDA CBF 500.Να σαι καλα!
Ωραιο το μηχανακι σου!! Πρώτο!
:beer: :beer: :beer:

Tropeas
23/07/2006, 22:13
Και Honda έχει....:rolleyes:

takistrigonis
17/08/2006, 16:46
Φίλε εγώ μόνο από Κ. Βύνιο έχω αγοράσει 2 μηχανές του δίνω την παλιά μπροστά και μου την παίρνει σε καλή τιμή πάντα. Όμως του έχω ξηγηθεί ότι αν μου παίρνει σε καλλή τιμή την παλιά θα ψωνίζω μόνο από αυτόν. Εγώ δεν έχω πρόβλημα.Μοτο Βύνιος στην Καλλιθέα μόνο εκεί.Άντε και καλές αγορές.

kostisthegreek
18/08/2006, 21:15
Πήγαινε σε όσους πιο πολλούς μπορείς και ρώτα τους "τι μου δίνεις με τη μηχανή?".
Οποιος σου δώσει τα πιο πολλά δώρα θα είναι και ο καλύτερος.

nelson
27/08/2006, 16:45
ti exeis akoysei gia Bynio giati lew na parw apo kei?

kinhsh
27/08/2006, 20:14
Eγω την Χοντα Vtr sp2 την πηρα απο τον Ιακωβιδη στην Πρεβεζα γιατι βρηκα την φθηνοτερη τιμη αναμεσα σε 7 Αθηναικα μαγαζια και αυτον τον αντιπροσωπο Xοντα στην Πρεβεζα.

Filosofos
28/08/2006, 12:33
Κοίτα εγώ έχω να σου προτείνω έναν...
Εμένα, μόνο που είμαι λίγο μακριά.
Πέρα από την πλάκα τώρα καλό θα είναι να ψάξεις τι σου προσφέρει ο κάθε έμπορος από extra. Παράλληλα όμως κοίτα και ποιος έχει ανταλλακτικά αλλά και συνεργείο(εκτός αυτού κάποια μαγαζιά προσφέρουν δωρεάν τα πρώτα σέρβις ψάξ’ το).
Πληροφοριακά για να βρεις καλύτερη τιμή από αυτήν της επίσημης αντιπροσωπίας είναι να είτε ο έμπορος να θέλει να χτυπήσει άλλον έμπορο είτε να πρόκειται για παρά εισαγωγή (98% οι πιθανότητες για το δεύτερο) οπότε θα πρέπει να έχει συνεργείο και να έχει προσυμφωνηθεί ότι θα σε καλύπτει σε οτιδήποτε χρειαστεί(έχει παρατηρηθεί το φαινόμενο να μην καλύπτουν σε περίπτωση που βγει κάτι ελαττωματικό)μιας και οι μηχανές παρά εισαγωγής έχουν την εγγύηση του εργοστασίου αλλά όχι του επίσημου εισαγωγέα επομένως δεν είναι έγκυρες εκτός αν φέρεις τα ανταλλακτικά από Γερμανία.
Αυτά από εμένα ελπίζω να σε προβλημάτισα και να το σκεφτείς.:smokin: :smokin: