PDA

View Full Version : ΡΥΘΜΙΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ Vfr800 06



X_NR750
23/07/2006, 22:48
zω στην Μυτιληνη και οι δρομοι ειναι απαραδεκτοι θα ηθελα καπως να ρυθμισω τις αναρτησεις αλλα δεν ξερω τι κανουν οι ρυθμισεις,θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει εν ταχει τι κανουν οι διαφορες ρυθμισεις και πως να ρυθμισω την βεφα μου για οδοστρωμα με αρκετες ανωμαλιες?

kostasdirt
24/07/2006, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
zω στην Μυτιληνη και οι δρομοι ειναι απαραδεκτοι θα ηθελα καπως να ρυθμισω τις αναρτησεις αλλα δεν ξερω τι κανουν οι ρυθμισεις,θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει εν ταχει τι κανουν οι διαφορες ρυθμισεις και πως να ρυθμισω την βεφα μου για οδοστρωμα με αρκετες ανωμαλιες?
Το VFR με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις είναι μαλακό πιστευω θα σε βολέψει, για κυνήγι (στρίψιμο) σφίξε σίγουρα προφόρτιση πίσω αυτή μαζί με την απόσβεση επαναφοράς είναι οι ρυθμίσεις της μηχανής εμπρός και πίσω.
Το μοντέλο χωρίς ABS (αυτό που έχεις) αν δεν κάνω λάθος δεν έχει τηλεπροφόρτιση πίσω άρα θέλει λίγο δουλίτσα παραπάνω...Διάβασε και το κείμενο θα σε βοηθήσει στο setup!
ΥΓ. λάστιχα τα MEZ4 εχεις? εγώ ναι άθλια είναι δεν βλέπω την ώρα να τα βγάλω..


56417

X_NR750
25/07/2006, 19:42
Metzeler εχει street κατι τετοιο γραφουν
και εγω ετσι καταλαβα οτι ειναι για τα μπαζα
ποια θεωρουνται καλη επιλογη για την βεφα? sport touring λαστιχα βεβαια,κοστος ξερουμε?

kostasdirt
30/07/2006, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Metzeler εχει street κατι τετοιο γραφουν
και εγω ετσι καταλαβα οτι ειναι για τα μπαζα
ποια θεωρουνται καλη επιλογη για την βεφα? sport touring λαστιχα βεβαια,κοστος ξερουμε? Την Τρίτη βάζω Michelin 2CT εντάξει δεν είναι απλά spor touring αλλά γουστάρω και τα στροφιλίκια κόστος στο 400σάρι..

X_NR750
31/07/2006, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasdirt
Την Τρίτη βάζω Michelin 2CT εντάξει δεν είναι απλά spor touring αλλά γουστάρω και τα στροφιλίκια κόστος στο 400σάρι..

Ναι οντως φοραει τα Metzeler Mez4A

Τι ενοεις λεγοντας "Michelin 2CT εντάξει δεν είναι απλά spor touring"?

Διαρκεια εχουν η θα θελεις αλλαγη γρηγορα?

hornet
31/07/2006, 11:46
τα ΜΕΖ4 ειναι τελέιως αχρηστο λαστιχο και σε μερικες περιπτωσεις επικινδυνο λαστιχο ,κρατα το μεχρι τα 7-8000 χλμ και μετα στειλτο εαν υπαρχει η οικονομικη δυνατοτητα...εγω παντως εχω βαλει diablo και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και απο το κρατημα επι ελληνικου εδαφους αλλα και απο τη διαρκεια του ελαστικου

X_NR750
31/07/2006, 12:35
Ευχαριστω παιδια
και εγω για χαλια τα καταλαβα τα Metzeler