PDA

View Full Version : Αποτελέσματα Laguna Seca



Tigas
23/07/2006, 23:47
1ος Nicky Hayden
2oς Danni Pedrosa
3oς Marco Melandri


56317

marios8
23/07/2006, 23:49
Kοιτα να δεις που θα βγει πρωταθλητης ο βρωμοαμερικανος. Τι να πει κανεις. Αν εχεις τυχη διαβαινε και ριζικο περπατα :mad: (αντιγραφη απο διπλανo post)

Tigas
23/07/2006, 23:49
Danni Pedrosa που στους τελευταιους γύρους προσπέρασε
τον πολύ καλό Chris Vermulen που οδηγούσε το gp για παραπάνω απο το μισό του


56318

Tigas
23/07/2006, 23:52
Marco Melandri που ευνοήθηκε κατα πρώτον απο ότι φαίνεται το ΄΄τελείωμα΄΄ των ελαστικών του Valentino που τον είχε περάσει στο τελείωμμα του αγώνα και το φινάλε για τον γιατρό το ΄΄κλατάρισμα ΄΄ της εργοστασιακής M1


56319

Tigas
23/07/2006, 23:57
Μεγάλος άτυχος του αγώνα , ο Stoner ο οποίος υπο την απειλή του Pedrosa έφυγε απο μπροστινό μετα απο μερικά 1-2 με τον Danni.

Nakano εγατέλειψε τον αγώνα είχε να ψήσει κάτι καλαμάκια σε τοπικό οβελιστηριο.:lol: στις αρχές του αγώνα.

Τα ducati είχαν βγεί βόλτα γιατί στον αγώνα δυστυχώς δεν τα είδαμε να κάνουν κάτι.

Colin Edwards δεν τον είδαμε να κυνηγάει τους πρωτοπόρους παρά τις υπερωπτικές του δηλώσεις πρίν τον αγώνα.

K.Roberts πολύ καλός αλλά απ ότι φάνηκε δεν έχει διάρκεια στον αγώνα , παρόλαυτά βγήκε 4ος

Φανταστικός αγώνας με την στροφή απόλυτο χέσ... μιλάμε Cork Screw, ακόμα και σαν τηλεθεατής είχα πάθει πλάκα λέμε πόσο τάπα μπορούν και στρίβουν αυτου του επιπέδου οι αναβάτες.

Το πρωτάθλημα εκτός απροοπτου είναι στα χέρια του Nicky Hayden που σήμερα πέτυχε την 2η νίκη του αυτή τη σεζόν και όλα εξατώνται πλέον απο αυτόν.

zephyr1
24/07/2006, 00:38
Καινουργιο thread με ελλιπη αποτελεσματα μονο και μονο για τον hayden kai Honda.

Κριμα!:sad:

<Εκτος απροοπτου>:lol: :bawl: :smokin: :evil:


Τα γελια στο τελος θα ειναι εκτος απροοπτου.

Και το πρωταθλημα παλι για τον μοναδικο αναβατη που ειναι ενα τοσο δα σκαλακι UP from others.:lol:


Αλλα πολυ χλωμο το βλεπω.

Θάνος
24/07/2006, 01:43
Ο Stoner μόνο άτυχος δεν είναι. Αν και μου αρέσει πολύ, το να πέφτεις για ακόμα μία φορά από μπροστινό δεν μπορεί να θεωρηθεί ξανά ατυχία.

Γρήγορος είναι αυτός που δεν πέφτει κιόλας...

Για τον χέιντεν τι να πω... δεν με πείθει και σίγουρα εκτός από μένα δεν νομίζω να πείσει και κανέναν άλλο για πρωταθλητής.

Anyway... δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα... μία μαλακία πίστα με μία στροφή όλη κι όλη και κατά τα άλλα πόλεμος με τα σαμαράκια και βαρεμάρα σε βαθμό ύπνου... Ίσα για να κερδίζει ο βλάχος υπάρχει στο καλεντάρι; Άμα είναι ας βάλουν και τα Μέγαρα να κερδίσει και ο Μπούστας κανένα GP..

Κατά τα άλλα αδιάφορος αγώνας χωρίς θέμα...

Kizoku
24/07/2006, 07:33
Αυτό το μαύρο σύννεφο στο κεφάλι του Rossi πότε θα φύγει?

Και λάστιχο και κινητήρας?
Αυτά δεν γίνονται. Κάποιος του ριξε κατάρα να μην τερματίσει.

FZMAN
24/07/2006, 08:16
Πραγματικά φέτος υπάρχει μια συνεχιζόμενη γκίνια για τον VALE. Πρώτη χρονιά που τα YAMAHA είχαν τόσες εγκαταλείψεις και μου κάνει εντύπωση που τις προηγούμενες χρονιές δεν είχαν κανένα πρόβλημα. Εμένα προσωπικά μου φαίνεται ύποπτο.

Alx 84
24/07/2006, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Kοιτα να δεις που θα βγει πρωταθλητης ο βρωμοαμερικανος. Τι να πει κανεις. Αν εχεις τυχη διαβαινε και ριζικο περπατα :mad: (αντιγραφη απο διπλανo post)


Αν κ hondaκιας δε μου αρέσει η φάτσα του τύπου.

Κρίμα για τον γιατρό που του έχουν τύχει όοοολες αυτές οι ατυχίες φέτος.


Εμ, δε πάει κ εκείνος σε μια εταιρία της προκοπής.:winka:

Α, ρε Honda.

giberrluck
24/07/2006, 09:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από 654321
Πραγματικά φέτος υπάρχει μια συνεχιζόμενη γκίνια για τον VALE. Πρώτη χρονιά που τα YAMAHA είχαν τόσες εγκαταλείψεις και μου κάνει εντύπωση που τις προηγούμενες χρονιές δεν είχαν κανένα πρόβλημα. Εμένα προσωπικά μου φαίνεται ύποπτο.
YΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!!!!

giberrluck
24/07/2006, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Αυτό το μαύρο σύννεφο στο κεφάλι του Rossi πότε θα φύγει?

Και λάστιχο και κινητήρας?
Αυτά δεν γίνονται. Κάποιος του ριξε κατάρα να μην τερματίσει.
ΠΑΡΑΖΕΣΤΑΘΗΚΕ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΚΑΙ ΞΕΡΑΣΕ!!!!

ruyjin
24/07/2006, 09:04
A
για τον Χευντεν αν και εμενα δε με πειθει, δε μπορουμε να αγνοησουμε οτι ειναι ενας πολυ καλος οδηγος με παραδοσιακα ενα παρα πολυ καλο μηχανακι αν οχι το καλυτερο - Repsol Honda - (θυμηθειτε οταν το οδηγουσε ο γιατρος τι τους εκανε)
και οπως ειχα πει και σε αλλο ποστ, πρωταθλητης βγαινει οποιος μαζεψει τους περισσοτερους βαθμους ειτε μας αρεσει ειτε οχι

Β
για τον αγωνα τι να πω...
ειμαι οπαδος του Ροσσι οπως και το 90% αυτων που παρακολουθουν
ΑΛΛΑ
μη μου ξαναπειτε για Honda & π@π@ριες
δεν ξερω αν ειναι θυμος αλλα ειναι κριμα, πραγματικα να βλεπεις εναν αναβατη σα το Ροσσι να μην εχει ενα μηχανακι της προκοπης για να μπορεσει να τρεξει
kawasaki.... εσκασε κινητηρας
yamaha.... εσκασε κινητηρας

εχετε δει να σκαει κινητηρας σε Honda?????

και για οποιον κολημενο αντι-Hondakiko σπευσει να πιστεψει πως τα σχολια αυτα ειναι για να παινευσουν τη Honda τους προλαβαινω και τους λεω πως εχουν λαθος
τα σχολια αυτα εινα για τη yamaha κυριως που σε ενα χρονο δε μπορεσε να δωσει ενα μηχανακι στο Ροσσι, οχι κατ αναγκη το καλυτερο αλλα τουλαχιστον αξιοπιστο
γιατι και ετσι ακομα ο Ροσσι δε θα ειχε προβλημα, μιας και το εχει αποδειξει

εγω παντως χτες ξενερωσα μολις ειδα το Ροσσι να μενει εκτος για ακομα μια φορα απο ..............."ατυχια"

αυτα....................

giberrluck
24/07/2006, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
Αν κ hondaκιας δε μου αρέσει η φάτσα του τύπου.

Κρίμα για τον γιατρό που του έχουν τύχει όοοολες αυτές οι ατυχίες φέτος.


Εμ, δε πάει κ εκείνος σε μια εταιρία της προκοπής.:winka:

Α, ρε Honda.
ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΙ ΑΑΑΑΑΑΑΛΕΣΣ!!

Sabre
24/07/2006, 09:20
Οφείλουν όλοι να ομολογήσουν πάντως (Hondaκιδες-αντι-Hontaκιδες, Rossiκοι-αντι-Rossiκοι) ότι αυτό το πρωτάθλημα είναι το συναρπαστικότερο των τελευταίων ετών!
Ναι η laguna seca δεν είναι η καλύτερη πίστα στο καλλεντάρι, Ναι ο Γιατρός έχει αρκετές ατυχίες φέτος ,Ναι ούτε εμένα μου αρέσει η φάτσα του Hayden....ΑΛΛΑ

Ας το πάρει φέτος κάποιος άλλος γιατί βαρέθηκα να βλέπω κάθε χρόνο πρωταθλητή τον ίδιο αναβάτη...

ΘΕΑΜΑ κύριοι και εναλλάγη είναι το θέμα μας.
Τα υπόλοιπα τα ακούω βερεσέ και δεν με νοιάζουν.

idi
24/07/2006, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sabre
Οφείλουν όλοι να ομολογήσουν πάντως (Hondaκιδες-αντι-Hontaκιδες, Rossiκοι-αντι-Rossiκοι) ότι αυτό το πρωτάθλημα είναι το συναρπαστικότερο των τελευταίων ετών!
Ναι η laguna seca δεν είναι η καλύτερη πίστα στο καλλεντάρι, Ναι ο Γιατρός έχει αρκετές ατυχίες φέτος ,Ναι ούτε εμένα μου αρέσει η φάτσα του Hayden....ΑΛΛΑ

Ας το πάρει φέτος κάποιος άλλος γιατί βαρέθηκα να βλέπω κάθε χρόνο πρωταθλητή τον ίδιο αναβάτη...

ΘΕΑΜΑ κύριοι και εναλλάγη είναι το θέμα μας.
Τα υπόλοιπα τα ακούω βερεσέ και δεν με νοιάζουν.

+1

βασικα εγω ειμαι φαν του Melandri αλλα ειναι στη Honda και δε μπορω να εκδηλωθώ :lol: :lol: :lol: :lol:

ruigin ΦΕΤΟΣ η Rcv δε παιζεται ... αλλο περσυ ομως !!!

και ναι εχει σκασει το μοτερ της honda και οχι μονο μια φορα(gibernau)... και αλλες εμεινε απο τρομπα κτλ Μη κολλας σε "αξιοπιστιες κτλ" απλα ΓΙΑ ΜΕΝΑ δε δωσαν μεγαλο budget οι ομαδες (οσο επρεπε τουλαχιστον) σε εξελιξη φετος λογο αλλαγης σε 800cc του χρονου

τη φημη του "αξιοπιστου" στα GP την εχει η Υamaha βασικα!!!!!

byron
24/07/2006, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
εχετε δει να σκαει κινητηρας σε Honda?????


Ο Gibernau πέρυσι εγκατέλειψε από κινητήρα στην Ισπανία, αν θυμάμαι καλά, αλλά δεν έχεις άδικο αν σκεφτείς το πλήθος των RCV211 που τρέχουν και δεν εγκαταλείπουν με τίποτα...

Δυστυχώς τα πράγματα είναι παρα πολύ δύσκολα για τον Doctor, πλέον...:bawl:

Με κίνησεις τακτικής, (που θα τις κάνει), ο Hayden θα το πάρει, και ας έχει 2 νίκες.

Παρόλο που δεν τον γουστάρω καθόλου, οδήγησε πάρα πολύ όμορφα και γρήγορα εχθές.
Το προσπέρασμα που έκανε στον Roberts, πάνω στην Corkscrew....ήταν @ρχιδ@το :eyepop:

ruyjin
24/07/2006, 09:33
ρε Γιωργο ξενερωσα τελειως μιλαμε χτες γι αυτο με βλεπεις να μιλαω ετσι
ο Sabre ειπε σωστα οτι φετος το πρωταθλημα ειναι το καλυτερο των τελευταιων χρονων

και με σενα θα συμφωνησω μιας και εχεις δικιο στο οτι οι ομαδες μαλλον ριχνουν ολο το βαρος στα 800cc

ruyjin
24/07/2006, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Το προσπέρασμα που έκανε στον Roberts, πάνω στην Corkscrew....ήταν @ρχιδ@το :eyepop:

+100000000000000000

MOZART
24/07/2006, 09:36
πιστευω οτι o vale στους επομενους αγωνες απλα θα γινεται καπνος.ξερει οτι ειναι πολυ μακρυα απο το πρωταθλημα, ξερει οτι ο hayden ειναι πολυ σταθερος ετσι το μονο που εχει να κανει ειναι να αποδειξει οτι εναι ο πιο γρηγορος

Kizoku
24/07/2006, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από MOZART
πιστευω οτι o vale στους επομενους αγωνες απλα θα γινεται καπνος.ξερει οτι ειναι πολυ μακρυα απο το πρωταθλημα, ξερει οτι ο hayden ειναι πολυ σταθερος ετσι το μονο που εχει να κανει ειναι να αποδειξει οτι εναι ο πιο γρηγορος


Αρκεί να καταφέρνει να μένει στον αγώνα, εεε!!!

Πάντως αυτό που βλέπω είναι ότι στη Yamaha έχουν πρόβλημα στο στήσιμο της μοτοσικλέτας. Ευτυχώς ο Rossi κάνει τη διαφορά στον αγώνα.

RαNd
24/07/2006, 13:04
Ο rossi τοσα χρονια ειχε ελαχιστες εγκαταλιψεις, ελαχιστες βλαβες κλπ κλπ . ..

Ο GibernnauxΔενΕχωΤυχη περσι τι να πει δηλ ???

Η τυχη ειναι τυφλη . . .

Kαι εν τελει να δουμε κ λιγο θεαμα :beer:

H.A.Balafoutre
24/07/2006, 15:55
Εμένα περισσότερο από όλα μου άρεσε η εικόνα των κορυφαίων αναβατών του MotoGp, πάνω στις μηχανές που αγοράζουν κάποιοι από τον τοπικό τους αντιπρόσωπο. Και το πλήθος γύρο τους να έχει πάθει πλάκα.

Δηλαδή, τα CBR1000RR, GSXR1000, ZX10R, YZFR6 (κρίμα δεν έβαλαν το R1), το Ducati 999R & το RR.

Πραγματικά εντυπωσιακό. Και να σκεφτείτε πως οι διαφορές είναι της τάξης του 10% σε δυνατότητες.

Δηλαδή ένα αγορασμένο από ιδιώτη για τον δρόμο είναι στο 90% των δυνατοτήτων των MotoGp από άποψη χρόνων στην πίστα.

anf125
24/07/2006, 21:52
Εμένα μου άρεσε η Laguna Seca για ένα ακόμα λόγο... με τα σαμαράκια και τις σκόνες θύμιζε... ελληνικούς δρόμους! :D Μπορούμε λοιπόν να νιώθουμε λίγο... αγωνιζόμενοι και οι έλληνες οδηγοί΄που δεν τρέχουμε σε πίστες :lol: :rotflmao: :cool:

giberrluck
25/07/2006, 12:09
ROSSI:THE TITLE FIGHT IS OVER


56603

giberrluck
25/07/2006, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από giberrluck
ROSSI:THE TITLE FIGHT IS OVER
ANTE ΚΟΡΟΙΔΕΨΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΜΩΡΗ ΣΟΥΠΙΑ!!

idi
25/07/2006, 12:14
:a31: ...

EVI
25/07/2006, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από giberrluck
ANTE ΚΟΡΟΙΔΕΨΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΜΩΡΗ ΣΟΥΠΙΑ!! [/SIZE=9]


το προβλημα σου ειναι απο παλια παιδικα ψυχολογικα τραυματα?


7 πρωταθληματα σου λενε κατι?...μπα ε?σωστα


εισαι σαν τους τυπους που καθοντε στην καφετερια πινωντας μπυρες και βλεπουν ποδοσφαιρο και φωναζουν ΑΝΤΕ ΡΕ ΤΡΕΧΑ ΚΟΥΝΙΣΟΥ ΜΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ?ΡΕ ΔΩΣΕ ΠΑΣΑ ....




ολοι προπονητες και παιχτρονια ΟΛΟΙ .....κουλαδια ΟΛΟΙ ....λεμε τωρα.........



εξαλου ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

ο κοσμος θα τραγουδα για τον ΡΟΣΙ

και αυτο ειναι μαγκια απο μονο του


cheers :beer:

sniper
25/07/2006, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
........

εισαι σαν τους τυπους που καθοντε στην καφετερια πινωντας μπυρες και βλεπουν ποδοσφαιρο και φωναζουν ΑΝΤΕ ΡΕ ΤΡΕΧΑ ΚΟΥΝΙΣΟΥ ΜΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ?ΡΕ ΔΩΣΕ ΠΑΣΑ ....
......

Εγώ πάλι δεν ξέρω αν είναι σαν τους τύπους που λες αλλά ξέρω ποιος είναι. Έτσι giberrluck;

Και κάνει και ζέστη και δεν έχω όρεξη.....

:smokin:

tools
26/07/2006, 18:46
διπλο νικ μυριζει...


ωραιος αγωνας,
κριμα για το γιατρο,θα τους προλαβαινε κ θα γινοταν της πουτ@νας μετα...
μπραβο στο χειντεν που δεν τον επαιρνε κ αλλιως,θα επρεπε να σηκωθει να φυγει...:evil:παντως οδηγησε καλα...
ο πεντροζας πως κ τοσο ψηλα ρε???:eek: ps2 φοβαμαι...

kerasaki
31/07/2006, 20:56
Εγω πάντως θα ήθελα και φέτος να πάρει τον τίτλο ο valentino ώστε να είναι ο μόνος αναβάτης που θα το έχει καταφέρει με 990cc. Ο τελευταίος με 500cc το 2001 και επίσης μακάρι να είναι και ο πρώτος με 800cc.Μάλλον το αξίζει.Μετά.... ας πάει και στη... φόρμουλα.
Κρίμα για τις ατυχίες, προσωπική άποψη:πιστεύω πως και πάλι μπορεί κάνει την έκπληξη, έχει τις δυνατότητες::winka: