PDA

View Full Version : Εκδρομη και .....



Σελίδες : [1] 2

hornet
24/05/2004, 11:32
το πρωινο της κυριακης στο περιπτερο ειχαμε μαζευτει καμια δεκαρια μηχανες.
Ο theod ,η nimbus η nefeli ο idi o xrider o filippos-hornet o thanos ο αφρο μετα συζυγου,periklisk
ο μακης ο γιωργος ο ηλιας(εκτος φορουμ παιδια) και τα παιδια με το cb.Καφεδακι τσιγαρακι ωσπου να μεζευτουμε και σιγα την κανουμε για να μαζεψουμε και αλλα δυο παιδια φιλους μου τον χρηστο με την αθηνα και τον βαγγελη με το χχ.Εκει για λιγο που περιμεναμε η κατασταση στα διοδια θυμιζε εκκινηση απο GP.Ολοι μα ολοι με οτι και αν ειχαν εφευγαν με ολα και πολλοι με σουζα(μεχρι και transalp καντηλαρα ειδαμε!!!).Αλλα επρεπε να προχωρησουμε ειχα και το theod που γκρινιαζε οτι ζεστενεται και ξεκινησαμε για ναυπλιο.Στη διαδρομη για κορινθο να σου και ο νοντας (bikenest) με δυο φιλους του με χαιρετανε και σφαιρα φυγανε.Στη διασταυρωση με τριπολη ο τασος (petridist) ξαπλα πανω στη μηχανη περιμενε.Τσιγαρο και σκαει και ο navigator με (cbr!!!!) και ενας φιλος του με tenere.καβαλα παλι και συνεχεια για ναυπλιο οπου τα κατεφεραμε και πηγαμε απο τρεις διαφορετικους δρομους για εκει.Βρεθηκαμε ομως τελικα ολοι εκει.Πιασαμε μετα βασανων 8 τραπεζια και κατσαμε.Τηλεφωνο illu:
Φτασατε
ναι
καλα μαζευω τα κομματια και ερχομαι
α καλα
Ερχονται και οι υπολοιποι καφες και φυγαμε.Η διαδρομη απο εκει και περα ειναι πολυ ωραια με πολυ καλη θεα αλλα και πολλες στροφες.Ειναι ομως και αρκετα απαιτητικη αφου ειχει τυφλες πολλες και σε σημεια η ασφαλτος γινεται ασχημη και αλλου γλυστραει.Τελικα με τα πολλα και αφου μαζευτηκαμε φτασαμε στην παραλια του λεωνιδιου (πλακα αν δεν κανω λαθος λεγεται) ενα ωραιο λιμανακι με ψαροταβερνες.Ευτυχως που εχει καλο πλατωμα γιατι αλλιως δεν θα χωραγαν οι μηχανες.Ενωσαμε καμποσα τραπεζια τα οποια δεν εφτασαν και χωριστηκαμε λιγακι και την πεσαμε για μασα.Αλλα μετα τη μασα καποιοι θελαν και ξαπλα και νασου ο ntariosk και ο bikenest σε παρακειμενη παραλια υπο τη σκια δεντρου και ξαπλα τρελλη εριξαν.(Το σχολιο του αποστολη επ αυτου ηταν ολα τα λεφτα αλλα ρωτηστε τον ιδιο!!!Αυτα δεν λεγονται δημοσιως).Επιστροφη και χαλαρα γιατι ειμασταν και φαγωμενοι και στην διασταυρωση αργους με τριπολη χανω τον φιλιππο.Τελικα συνεχιζω γιατι εχω παει στους υπολοιπους να περιμενουν στα διοδια.Εκει και βγαινοντας εθνικη μαστιγωσα λιγο τα αλογα.Στη σταση στα διοδια τσιγαρο και αποφαση για καφε -μπυρα στο θησειο.Ηρθε και ο φιλιππος ο οποιος τραβηξε για ναυπλιο ακολουθωντας αλλη μηχανη.Η επιστροφη στην αθηνα ειχε λιγο κινηση αλλα τιποτα το ανησυχητικο.Μπυριτσα λοιπον στο θησειο και σπιτι για μπανακι και απολογισμος:
Καλα ηταν και με την παρεα και με τη θεα!




Υ.Γ1:το διδυμο φιλιππος -περικλης ιδιως ο περικλης οπου εβαζαν το κεφαλι κατω και πηγαιναν πηγαιναν και καποια στιγμη χανονταν μπροστα και μας εψαχναν και μας περιμεναν στα πιο κουφα σημεια.
Nimbus τρελλοκοτσιδου μες τη καλη χαρα τραλλαλα τραλλαλο αχαχαα αλλου τελειως.Μπραβο κοριτσι μου παντα ετσι
Thanos ρε αυτα τα fz6 πως πανε ετσι....πραγματικα βολιδακια κανονικα
nefeli ωραιες στροφες ωραια ωραια ...μες στη καλη χαρα
φιλιππος-hornet τον κυνηγαει οικολογικη οργανωση για γεννοκτονια μυγακιων
theod παιδια ζεσταινομαι
idi .....σοβαρος με ενα κινητο στο χερι και φωτογραφιες
αφρο ....πολυ γελιο παιδια πολυ γελιο τα πηρε και στο κρανιο και πηγαινε σε καποια φαση και γρηγορα την παντοφλα το βραδυ να δω λεωνιδα!
Περικλης εμεινα απο βενζινη στην αττικη (ντοινκ!!!!)
petridist οπου χωμα και καημος!!
navigator παιδια αμα πατε λουτρακι παω μια στιγμη κιατο και γυρναω (ντοινκ ντοινκ!!!!!)
illu η τρελλη σου γαμπα ολα τα λεφτα ρεεεεε
Μακης τι το θελα το 12 δεν επαιρνα την αγκουστα μου......

petridist
24/05/2004, 11:45
καλή παρέα,καλός καιρός εεε δε θελει και τιποτααλλο η συνταγη για να πετύχει!!!


όλα καλά λοιπόν παντα τετοια να περνάμε!!!

Αλλα ρε Στάθη το ''Τάσος'' πως σου έχει κολλησει ρε φιλε?? Θοδωρή με βαφτίσανε (σόρρυ κι όλας αν θες το αλλάζω δε τρεχει μια:rotflmao: )

jimbar
24/05/2004, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
.........



Αχ πουτάνα τύχη … και πάλι αχ

hornet
24/05/2004, 11:49
Ενταξει ρε τασο απο δω και περα θα σε λεω θοδωρη!:rotflmao:



Χαχαχα σορρυ εκ παραδρομης:eyepop:

DEMINIO
24/05/2004, 11:50
και βγαινοντας εθνικη μαστιγωσα λιγο τα αλογα

Γεια σου ρε Στάθη γητευτή.... :uplate: :lol: :D

:wave2:

idi
24/05/2004, 11:55
Καλημέρα και απο μενα...
Όλα ήταν φανταστικά...μαγικά... ο καιρός, η μεγάλη και καλή παρέα, η καλή διάθεση, τα απαραίτητα απρόοπτα....Λίγο βαρετά στην εθνική (έπρεπε να πάμε από Επίδαυρο... γνώμη μου...) μια χαρούλα στα κλειστά στροφιλίκια, ακολουθούσαμε τον hornet μιας και ήξερε τη διαδρομή που σε μερικά κομμάτια γλίστραγε... Η εκδρομούλα ήταν αντάξια της παρέας, με οργάνωση και ασφάλεια, πράγμα που με εξέπληξε ευχάριστα, μιας και είναι πρώτη φορά που ήρθα μαζί σας παιδιά (και φυσικά όχι η τελευταία...). Μπράβο σε όλους για την άψογη μοτοσυκλετιστικη νοοτροπία και συμπεριφορά. Και η μέρα τελείωσε με χαλαρωτικό μπυρονιο στο Θησείο και την επίσης χαλαρή και γελαστή παρέα... και μια πίτα του παπού για μένα και τον Περικλή... αργαμιση και κάτι, για να επανέλθει η μπάκα στο σύνηθες τουμπανιασμένο ακαταμάχητο στις γυναίκες στιλ ... Να ‘μαστε καλά και να ξαναμαζευτούμε όλοι και ακόμα περισσότεροι την επόμενη φορά

Hornet εγώ σοβαρός??? χαχαχχαχαχ:look:

Nimbus συγνώμη για το κατά λάθος μπουγέλωμα στο Ναύπλιο... αισθάνθηκα πολύ άσχημα. Ευχαριστώ για το χαμόγελο και τη προσπάθεια να με κάνεις να αισθανθώ ότι δεν τρέχει τίποτα... να’σαι καλά...

afrotwin
24/05/2004, 11:58
lipon o sta8is pou mastigose ta aloga....
ekane mia ora na er8i sta teleftea diodia pou stamatisame prin ksekinisoume gia a8ina
ti diaolo ataista ta ixe?:lol: :lol:

re agori mou eki stin eparxia ine tingka sto sano pare ligo na ta taizis krima ine :lol: :lol:

telika mou emine emena to anxos
re theod eftases prin nixtosi?
:lol: :lol: :lol:

hornet
24/05/2004, 12:01
ρε χαημενε αυτο εκανα.Τα ταισα καπου στη διαδρομη αλλα μου παθανε κοψιμο και ετσι αναγκαστηκα να σταματησω...εσυ και οι ιδεες σου!!!!

periklisk
24/05/2004, 12:03
Ολεεεε!!!

Γεμίσαμε μπαταρίες για πολύ καιρό!!!!!

Σούπερ παρέα, σούπερ βόλτα, σούπερ μέρος!!!!

Είχε και τα ευτράπελα που μένουν προκαλώντας μας το γέλιο τις περισσότερες φορές.....

Άντε πάντα τέτοια!!!!

Επιφυλασόμεθα και για φωτό!!!!

idi
24/05/2004, 12:04
χαλια φοτο απο κουνιστρο..


2037

afrotwin
24/05/2004, 12:05
ena periergo pragma ke i gineka mou ixe provlima malon tin piraksane i tripes apo ta kalamarakia

re min ekanes la8os ke ta taises kalamarakia ke vixoklanane ston dromo?
:lol: :lol: :lol:

afrotwin
24/05/2004, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Ολεεεε!!!

Γεμίσαμε μπαταρίες για πολύ καιρό!!!!!

Σούπερ παρέα, σούπερ βόλτα, σούπερ μέρος!!!!

Είχε και τα ευτράπελα που μένουν προκαλώντας μας το γέλιο τις περισσότερες φορές.....

Άντε πάντα τέτοια!!!!

Επιφυλασόμεθα και για φωτό!!!!

den pistevo na les gia ton tipo me to nefti?
:lol: :lol: :lol: :lol:

idi
24/05/2004, 12:06
:cool:


2038

idi
24/05/2004, 12:08
Nimbus μαγεία το aprilia, δε μπορούσα να σε φτάσω με τίποτα γμτ...:dizzy:


2039

GyPsy
24/05/2004, 12:09
..Παλιοπαιδα....
Παντα τετοια!!!:D

idi
24/05/2004, 12:10
Nefeli wanabe racer… :wave2:


2040

periklisk
24/05/2004, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
den pistevo na les gia ton tipo me to nefti?
:lol: :lol: :lol: :lol:


Ρε Λεωνίδα τι νέφτι!!! Αυτός τα ήπιε όλα..... κάτι ψιθυρίστηκε ότι σνιφάρει καυσαέριο από ultimate, μετά πίνει νίτρογλυκερίνη και καπνίζει μαύρο ποτισμένο με μαζούτ και αμμοχάλικο ποταμίσιο.....:dizzy: :hypnotize :uplate:

:lol: :lol: :lol:

idi
24/05/2004, 12:16
O Thanos «αναβολικά δίνεις στο FZ6 σου και δε σε φτανω...» και η κοπέλα του... αμφότεροι χαλαροί και ήρεμοι και υπέρ-συμπαθητικοί ... μου μετέφεραν και εμένα χαλαρότητα... cool…:wave2:


2042

filippos_hornet
24/05/2004, 12:18
για του λογου το αληθες

Συγνωμη Θανο που σκοτωσα περισσοτερα :p σε προσεξα με ποσο δεος κοιταζες το κρανος


2043

filippos_hornet
24/05/2004, 12:28
εδω ο αγαπητος Σταθης αντιμετωπισε σοβαρο προβλημα, καθως το μοτοσακο που αγορασε δεν παει χωμα αλλα δεν μπορουσε και να το αφησει πανω στη στροφη


2044

filippos_hornet
24/05/2004, 12:31
και εδω φανερα προβληματισμενος αφου σπαταλησε τοσα λεφτα και παλι βρισκεται πισω απο hornet!!!!

Σταθη ο μονος τροπος να βρεθεις μπροστα ειναι να σε βαλω στο ντεποζιτο

εξω προδοτη


2045

afrotwin
24/05/2004, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos_hornet
και εδω φανερα προβληματισμενος αφου σπαταλησε τοσα λεφτα και παλι βρισκεται πισω απο hornet!!!!

Σταθη ο μονος τροπος να βρεθεις μπροστα ειναι να σε βαλω στο ντεποζιτο

εξω προδοτη

lipon o kirios filipos ir8e sta teleftea diodia pou stamatisame mia ora meta ton argoporimeno sta8i :lol: :lol:
ke milai kiolas:lol: :lol:

o telefteos itane:lol: :lol: :lol:

Nefeli
24/05/2004, 13:31
Επεράσαμε όμορφα όμορφα
Επεράσαμε όμορφα και τούτη τη φορά…………………..


Ωραία παρέα, πανέμορφη θέα, ωραίο φαγητό καλά τσακίσαμε το μαγαζί.

Να ευχαριστήσω το Στάθη που με είχε μαζί του κύριος και η vefa κυρία με τα όλα της.

Να πω όμως κάτι

Σε μια στροφή ακούω ένα χρατς κοιτάω σκίσιμο στο αριστερό γόνατο του τζιν
Ακούω ένα χρουτς σκίσιμο στο δεξί γόνατο του τζίν

Πω πω ομορφιά το τζιν μέσα στη μόδα είμαι

Φιλάκια



:wave2: :wave2: :wave2:

Nefeli
24/05/2004, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
lipon o sta8is pou mastigose ta aloga....
ekane mia ora na er8i sta teleftea diodia pou stamatisame prin ksekinisoume gia a8ina
ti diaolo ataista ta ixe?:lol: :lol:

re agori mou eki stin eparxia ine tingka sto sano pare ligo na ta taizis krima ine :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol:

Κουτό κουτό παιδί, είσαι και μαρτυριάρικο………….

για σένα το έκανε για να μην βλέπεις.....................

στο καλύτερο

Βρε επίτηδες σε άφησε να περάσεις μπροστά για να τα ταΐσει με την ησυχία του

Και να φάνε με την ησυχία τους γιατί ήταν πολύ λαίμαργα

Αλλά ένα πράγμα περίεργο όλο με τη φύση ασχολείσαι............

Στάθη πότε είπες θα πάμε να ξαναταίσουμε τα αλογάκια να σκάσουν οι εχθροί μας????????

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :wave2:

nimbus
24/05/2004, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από petridist
καλή παρέα,καλός καιρός εεε δε θελει και τιποτααλλο η συνταγη για να πετύχει!!!


όλα καλά λοιπόν παντα τετοια να περνάμε!!!

Αλλα ρε Στάθη το ''Τάσος'' πως σου έχει κολλησει ρε φιλε?? Θοδωρή με βαφτίσανε (σόρρυ κι όλας αν θες το αλλάζω δε τρεχει μια:rotflmao: )



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
καλημέρα συνονοματε. ελπιζω να εφτασες καλα χθες στην Πάτρα.

nimbus
24/05/2004, 13:49
ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΩ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ!:sun: ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ, ΑΨΟΓΗ ΠΑΡΕΑ, ΓΕΛΙΟ ΠΟΛΥ:lol: ΚΙ ΟΛΑ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΘΕΣΠΕΣΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΚΟΣΜΟ ΤΩΝ ΘΕΤΙΚΩΝ ΣΚΕΨΕΩΝ.
ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ:wave2: :sun:

Nefeli
24/05/2004, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Λιαν συντομως διοτι ειναι ηδη πεινασμενα τα σκασμενα!

Ναι βρε Στάθη γιατί πείνασα και εγώ και είμαι και λαίμαργη όπως διαπίστωσες

Φιλάκια




:wave2: :wave2: :wave2:

petridist
24/05/2004, 14:06
έφτασα μια χαρά κατα τις 9 και κάτι Πάτρα... όλα οκ σχεδόν καθόλου κίνηση στο δικό μου ρεύμα οπότε πολύ άνετα αν και βραδάκι..

Λοιπόν ακολουθούν φωτόοοοοοο..

petridist
24/05/2004, 14:07
1. φτάσαμε Ναύπλιο


2048

petridist
24/05/2004, 14:08
2. το μπούρτζι..


2049

petridist
24/05/2004, 14:08
3. το κάστρο του Ναυπλίου


2050

petridist
24/05/2004, 14:15
4 καφεδάκι στο Ναύπλιο


2051

petridist
24/05/2004, 14:17
5 οι ερωμένες....


2052

petridist
24/05/2004, 14:18
μάααααασεεεεςςςς στο Λεωνίδιο - Πλάκα..


2053

petridist
24/05/2004, 14:18
Idi βαριέται να φάει... Θεοδώρα ακριβώς το αντίθετο......:lol:


2054

petridist
24/05/2004, 14:20
άποψη του λιμανακίου.. το ιστιοφόρο κουβαλούσε μοντέλα που μας περιποιήθηκαν μετά το φαγητό.. αντε βρε καλή χώνεψη:eyepop:


2055

petridist
24/05/2004, 14:21
εδώ βλέπουμε το πανέμορφο aprilia... εε τι κάτι ξεχνάω? τί βρε? ααααα είναι και η θεοδώρα επάνω!!!!!!! χαχαχα:beer: :beer:


2056

petridist
24/05/2004, 14:22
μια βάρκα επειδή έτσι γουστάρω... και θα αρέσει και στο Μαρκέλλο!!! :beer:


2057

petridist
24/05/2004, 14:23
άλλη μία..


2058

petridist
24/05/2004, 14:24
και μια τελευταία.. απο την παραλία της Πλάκας


2059

jimbar
24/05/2004, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από petridist
...και θα αρέσει και στο Μαρκέλλο...

και σε μένα αρέσει ... ντάξ;;;

x-rider
24/05/2004, 14:27
Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ?

petridist
24/05/2004, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ?

η τελευταία είναι στην παραλία πίσω απο το λιμανάκι στο ίδιο μέρος που φάγαμε!!

εσύ που χάθηκες βρε παιδί?? γιατι δεν ήρθες και προς τα κάτω??

x-rider
24/05/2004, 14:38
ΒΡΗΚΑ ΔΥΟ ΦΙΛΟΥΣ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ. ΠΗΓΑΙΝΑΝΕ ΠΡΟΣ ΣΤΕΝΗΤΣΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
ΕΝΩ ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΕΙ 3-4 ΦΟΡΕΣ
ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ! ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ
ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ!

petridist
24/05/2004, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
ΒΡΗΚΑ ΔΥΟ ΦΙΛΟΥΣ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ. ΠΗΓΑΙΝΑΝΕ ΠΡΟΣ ΣΤΕΝΗΤΣΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
ΕΝΩ ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΕΙ 3-4 ΦΟΡΕΣ
ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ! ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ
ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ!

μήπως εννοείς Στεμνίτσα?? αν ναι.. πες εντυπώσεις και αν έχεις φωτο βάλτες σε κάνα άλλο post.

εγώ δεν έχω πάει προς τα εκει και θέλω να πάω. ωραία ήταν? .. έχω ακούσει για φανταστικό τοπίο!

kapeos
24/05/2004, 14:58
... που περάσατε τόσο καλά. Κρίμα που δεν ήρθα κι εγώ αλλά λόγω επικείμενου 3ημέρου στο Γύθειο το άφησα.

Ευχομαι πάντα τέτοια. Τελικά η καλή παρέα είναι το σημαντικό και όχι ο προορισμός. :wave2:

Καλημέρες, Καπέος.:lol:

Θάνος
24/05/2004, 16:47
Πολύ ωραία, πολύ ωραία!!!

Αν και κατά τύχη σας πέτυχα το πρωί στο περίπτερο μετά από τηλεφώνημα του Στάθη, γιατί έχοντας σκοπό να πάω από Επίδαυρο υπολόγιζα να σας βρω κατευθείαν στο Ναύπλιο.

Πολύ όμορφη η παραλιακή διαδρομή μέχρι το Λεωνίδιο, με πράσινο, πολλές ωραίες στροφούλες για όλα τα γούστα και πολλές εναλλαγές στην άσφαλτο που σε κρατούσαν στην πρίζα. Ο ρυθμός της παρέας εξαιρετικός, χωρίς υπερβολές και χωρίς να κινδυνέψει κανένας! Το χωριό του Λεωνίδα και η ταβέρνα στο λιμανάκι ήταν ο καλύτερος προορισμός!

Η επιστροφή από εθνική γρήγορη για ξεκάπνισμα κι εκεί που πάλευα με τα μυγάκια στα 220+ προσπαθώντας να φτάσω το ντοπαρισμένο fazer του idi, με πέρασε ο Μάκης βαριεστημένα με το 12άρι...

Φίλιππε τι να πω... μια εικόνα = 1000 μυγάκια! Από τις μπότες μέχρι την κορυφή του κράνους!!! ΧΑΧΑΧΑ απίστευτο θέαμα στα διόδια!!!

Θεοδώρα φοβερό το γέλιο σου στο Θησείο!

Πολύ ωραία ήταν ρε παιδιά, να το ξανακάνουμε σύντομα!!


Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Λίγο βαρετά στην εθνική (έπρεπε να πάμε από Επίδαυρο... γνώμη μου...)

Εμ... :confused:

Εγώ πάντως αυτομόλησα μετά τον Ισθμό και πήγα από Επίδαυρο... Δεν ερχόσουνα μαζί μου...;

idi
24/05/2004, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_

Εγώ πάντως αυτομόλησα μετά τον Ισθμό και πήγα από Επίδαυρο... Δεν ερχόσουνα μαζί μου...;

τωρα ξερω : follow the leader...thanos :wave2:

Θάνος
24/05/2004, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
τωρα ξερω : follow the leader...thanos :wave2:

Χαχαχα!! Leader εγώ;; μπαααά... leader είναι ο Στάθης... σταθερή αξία!

idi
24/05/2004, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Χαχαχα!! Leader εγώ;; μπαααά... leader είναι ο Στάθης... σταθερή αξία!

Στην αυτομόληση :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

THEOD
24/05/2004, 17:24
Άντε τώρα που χαλάρωσα να πω και γω δυο λόγια για την εκδρομή.

Άγχος το πρωί για να προλάβω και να μην καθυστερήσω στο περίπτερο. Τελικά μάταιος κόπος. Φθάνω κατά τις 9.40 και δεν βλέπω κανέναν γνωστό.
Τρελάθηκα. Δεν θες να φύγανε νωρίτερα και να έμεινα πάλι αμανάτι, η να ματαιώθηκε η εκδρομή και να μην το πήρα χαμπάρι ? Εκεί ήταν ήδη ο afrotwin με την γυναίκα του, έλα ντέ όμως που δεν τους γνώριζα.
Πίνω καφέ και ένας-ένας αρχίζουν να σκάνε μύτη. Πολύ χαμός…Τόσα μηχανάκια δεν τα περίμενα.

Μετά τις απαραίτητες συστάσεις και αφού η ώρα είχε αρχίσει να περνάει, ξεκινήσαμε χαλαρά για τα πρώτα διόδια. Τι να σας πώ, τόσες μηχανές μαζί στην Εθνική σαν συμμορία ήμασταν…
Στάση για μέτρημα και τις απαραίτητες συνεννοήσεις μέσω κινητών. Αυτός ο Στάθης πρέπει να έχει δωρεάν χρόνο ομιλίας ! Δίνουμε ραντεβού ακριβώς μετά την στροφή για Τρίπολη και ξεκινάμε γιούρια.
Αποφάσισα να ακολουθήσω τον Στάθη με το σκεπτικό "αν είναι να χαθούμε καλύτερα να είμαι με τον διοργανωτή" .

Ανεβαίνουν τα χιλιόμετρα και αμέσως μετά τον ισθμό προσπαθώ να δω και την τελική του FZ6. Αμέσως τα 200, λίγο πιο αργά τα 220 και από εκεί και πέρα θέλει υπομονή και σκύψιμο. Τελικά το ψηφιακό κοντέρ δείχνει 235 (236 για την ακρίβεια…) και αυτή πρέπει να είναι και η τελική, άσχετα αν σε γκρεμίλα μάλλον δείξει και παραπάνω μιας και τα 235 είναι κάτω από το κόκκινο.

Στάση αμέσως μετά την είσοδο της Τρίπολης και ο Petridist ξαπλωμένος ! πάνω στο Tράνσαλπ μας περιμένει, ενώ ο Περικλής (αν δεν κάνω λάθος) δεν έχει δει τίποτα και έχει προχωρήσει μερικά χιλιόμετρα…
Βγάλσιμο κράνη, μπουφάν και τα σχετικά περιμένοντας τον Navigator από το Κιάτο που και αυτός είχε χάσει την έξοδο για Τρίπολη.
Νάσου και σκάει μύτη σ' ένα CBR600 που δεν ενέπνεε και πολύ εμπιστοσύνη, μαζί με έναν φίλο του μ' ένα Super Tenere. Χαρές να δείτε που έκανε ο Afrotwin που επιτέλους βρήκε αντίπαλο…

Σχετικά χαλαρά στην Τριπόλεως, και στην πρώτη στροφή για Ναύπλιο ο Φίλιππος-χόρνετ σκυμμένος (γυμνό γαρ) δεν προλαβαίνει την στροφή και συνεχίζει ευθεία… Μικρό το κακό, θα βρεθούμε εκεί.
Επαρχιακός δρόμος και αρχίζουν να σχηματίζονται μικρά γκρούπ. Ακολουθώ τον Στάθη μαζί με ένα V-STORM 1000 σε ρυθμούς άνετους, και σε μια διασταύρωση οι μισοί παίρνουν λάθος δρόμο.

Δεν μπορεί να γίνει τίποτα άλλο παρά να συναντηθούμε στο Ναύπλιο.

Πάντως έστω και από 3 διαφορετικούς δρόμους καταφέραμε να φτάσουμε όλοι σχετικά ταυτόχρονα σ' ένα Ναύπλιο τίγκα από κόσμο.
Άλλο πράγμα να πιείς καφέ και άλλο να βρείς μαγαζί που να μας χωράει. Αφού βγάλαμε βόλτα τα τραπέζια τελικά καταφέραμε να χωρέσουμε, και μετά από λίγο έφτασε και ο illuminatios που βρισκόταν στην περιοχή.

Μετά από καμιά ώρα όλοι μαζί ξεκινάμε για Λεωνίδιο. Αρκετά σφιχτό στροφιλίκι με καλή άσφαλτο που όμως σε αρκετά σημεία γλίστραγε πολύ χωρίς να το δείχνει. Εύκολα θα μπορούσες να ξεγελαστής.
Ακολουθώντας συνήθως τον Θάνο με το 1000άρι Φείζερ, δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα εκτός από ένα - δυό γλιστρηματάκια από το πίσω λάστιχο που μάλλον έφταιγα ΚΑΙ εγώ αλλά ΚΑΙ τα Dunlop.
Πίσω μου συνήθως το τράνσαλπ του Petridist που μόλις είδε υποψία χώματος εξαφανίστηκε μπροστά και τον ξαναείδα μετά από καμιά 5αριά χιλιόμετρα !
Σ΄αυτό το κομμάτι άνοιξαν και οι διαφορές ανάμεσα στα γκρουπ.
Ευτυχώς δεν είχαμε κανένα απρόοπτο και τελευταία στάση λίγο πριν την παραλία για να περιμένουμε τους υπόλοιπους που κατάφεραν και χάθηκαν…πάλι…

Παραλιακή ψαροταβέρνα ευτυχώς με μπόλικο χώρο, και ο διπλανός μαγαζάτορας έμεινε με την γλύκα. Για φαΐ και τα σχετικά δεν λεω τίποτα γιατί κοντεύει να μου βγει και το όνομα.
Αφού κατάφερα να ξαναφορέσω την ζώνη μέσης ήταν θαύμα !
Πάνω στην κουβέντα συνειδητοποιώ ότι πήρα μαζί μου μόνο σκούρα γυαλιά χωρίς να έχω σκεφτεί ότι τελικά θα οδηγήσουμε και βράδυ. Αρχίζει να με πιάνει άγχος και μόνο στην ιδέα.

Αργά στην αρχή, ξεκινάμε και βρίσκομαι πάλι πίσω από τον Θάνο για αρκετά χιλιόμετρα και έχοντας χάσει επαφή με τους υπόλοιπους.
Στάση για βενζίνη και ακούω μηχανές να προσπερνάνε. Νομίζοντας ότι είναι όλοι οι δικοί μας και έχω μείνει τελευταίος, πλακώνομαι για να τους προλάβω. Τελικά ήταν ένα μόνο γκρούπ και οι υπόλοιποι ήταν ακόμα πιο πίσω. Χωρίς να το ξέρω συνεχίζω πότε γρήγορα και πότε αργά και τελικά προσπερνούσα συνέχεια τους ίδιους…

Στάση πριν το Άργος και εκεί μαζευτήκαμε όλοι. Τσιγαράκι, φωτογραφίες, και αποφασίζουμε να μην σταματήσουμε πάλι Ναύπλιο αλλά να βρεθούμε στα διόδια της Τρίπολης και να αποφασίσουμε εκεί για περαιτέρω.
Κομβόι μέχρι τον καινούργιο δρόμο και μετά ο καθένας ανάλογα την μηχανή του και το κέφι του.
Τώρα πως ο Στάθης με το VFR κατάφερε να αργήσει τόσο πολύ πρέπει να τον ρωτήσετε.

Πέφτουν κάτι ιδέες για καφέ στο Λουτράκι αλλά δυστυχώς η νύχτα πλησιάζει και πρέπει να την κάνω χωρίς καθυστέρηση. Χαιρετούρες και βουρ για Αθήνα χωρίς άλλη στάση. Αρκετή κίνηση στον δρόμο, αλλά χωρίς πρόβλημα. Διαλέγω την Αττική λόγω καλού φωτισμού και κατά τις 9 και κάτι είμαι σπίτι μετά από μια πολύ όμορφη μέρα.
Δυστυχώς δεν μπόρεσα να ακολουθήσω μετά στο Θησείο, ελπίζω όμως την επόμενη φορά να τα καταφέρω.

Ο καιρός άψογος, όλα τα παιδιά σωστά, χαμογελαστά, χωρίς απρόοπτα και περίεργες καταστάσεις.

Το FZ6 στην πρώτη του ουσιαστική εξόρμηση μετά το στρώσιμο, συμπεριφέρθηκε πολύ καλά και έδειξε ότι μπορεί να κινηθεί πολύ γρήγορα και με ασφάλεια.
Να σκεφτείτε ότι στον δρόμο με τα στροφιλίκια παρ' όλο που δεν ανέβηκα σε καμία περίπτωση πάνω από τις 8-9000 στροφές, ακολουθούσε εύκολα τα υπόλοιπα μηχανάκια αν και δεν φημίζεται για την καλή του ροπή στα χαμηλομεσαία.
Φαντάζομαι ότι μ' ένα ζευγαράκι Diablos θα ήταν ακόμα καλύτερο.
Στην Εθνική, το μοτεράκι γουργουρίζει ευχάριστα εκεί γύρω στα 180-200 και το σασί δείχνει βράχος με αποτέλεσμα το μηχανάκι αν και δεν σου γεμίζει το μάτι, τελικά να ίπταται χαμηλά.


ΌΜΟΡΦΑ ΗΤΑΝ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ…

idi
24/05/2004, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Τελικά το ψηφιακό κοντέρ δείχνει 235 (236 για την ακρίβεια…) και αυτή πρέπει να είναι και η τελική, άσχετα αν σε γκρεμίλα μάλλον δείξει και παραπάνω μιας και τα 235 είναι κάτω από το κόκκινο.

Θανάση στο γυρισμό πηγαίνοντας «τάπα» το δικό μου έγραψε 248 .... γουστάρει εκεί ψηλά το «τερατάκι»...

petridist
24/05/2004, 17:39
εγώ θέλω να δηλώσω οτι είμαι ερωτευμένος με τα καινούρια μου λαστιχάκια τα οποία με έβγαλαν ασπροπρόσωπο στα στροφιλίκια οπου πήγαινα σαν τον διάολο και πολύ το χάρηκα!!!!

ήταν πραγματικά φανταστική διαδρομή!!! όσο για την εθνική εκεί βεβαίως πάω πάσο αν και είδα πολύ καλύτερη σταθερότητα και κρατήματα πάνω απο τα 150... κάτι που το περίμενα αλλα όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό... πραγματικά άξια λαστιχάκια!!!

periklisk
24/05/2004, 17:53
ρε συ τεό δεν είναι από τα λάστιχα η αστάθεια..... είχε τρελό αέρα σε κάτι κομμάτια...... εμένα το κράνος κόλλαγε στη μύτη!!!!:dizzy:

THEOD
24/05/2004, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Θανάση στο γυρισμό πηγαίνοντας «τάπα» το δικό μου έγραψε 248 .... γουστάρει εκεί ψηλά το «τερατάκι»...

Δεν αμφιβάλω.
Εμένα έγραψε 235 στην ευθεία και με 12500 στο στροφόμετρο.
Με κόκκινο στις 14000, σε ευνοικές συνθήκες έχει το περιθώριο και για παραπάνω.
Μην ξεχνάς ότι με μόνο 2200χλμ στο κοντέρ, το μοτεράκι θέλει μερικά ακόμα για να ανοίξει τελείως και να τα δώσει όλα.
Εξ΄άλλου λιγη σημασία έχει.
Αυτό που έχει σημασία είναι ότι τόσο το μοτέρ όσο και κυρίως το πλαίσιο δείχνουν να αισθάνονται πολύ καλά εκεί γύρω στα 200.

Θάνος
24/05/2004, 18:27
Θανάση είσαι το ταίρι μου στο δρόμο; :D

Δεν σε πήρα χαμπάρι αμέσως που σταμάτησες για βενζίνη και συνέχισα μόνος...

Αρκετά παρακάτω σταμάτησα κι εγώ για γέμισμα αλλά ο μόνος που πέρασε ήταν ο Φίλιππος και νόμιζα ότι πήρα λάθος δρόμο. Μάλλον βάρυναν όλοι μετά την ταβέρνα...

kapeos
24/05/2004, 20:27
Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω,
Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω,
Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω,
Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω,
Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω,
Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω,
Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω,
Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω,
Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω, Ζηλεύω
:mad: :mad: :mad: :bawl: :bawl: :bawl:

jtoros
25/05/2004, 00:10
... κι εγώ ζηλεύω... αλλα όχι τόσο. Γιατί έκανα τη βόλτα μου προς Αθήνα μεριά για να δω, όπως είναι γνωστό, το ξαδερφάκι μου. Χίλια συγγνώμη στον Μητσάρα που τον έστησα τηλεφωνικώς, καθώς δεν τον πήρα ποτέ τηλέφωνο για να του πω ότι δεν θα έρθουμε.
Στο δια ταύτα τώρα. Χίλια μπράβο ρε παιδιά. Περάσατε τέλεια αν κρίνω από τα λεγόμενα σας. Αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσα να έρθω. Αλλά θα πάρω τις φωτό του Τεό.
Να διατυπώσω κι εγώ τον ενθουσιασμό μου για τα λαστιχάκια μου (ίδια με του petridist), καθώς πηγαίνοντας για Αθήνα (με ελάχιστη κίνηση και έναν υπέροχο πρωινό Σαββατιάτικο ήλιο να με καίει) κρατούσαν ποοοοοολύ καλα τα σκασμένα. Έστριβα με 140 εκεί που δεν το πίστευα! Μιλάμε λες και είχαν κόλλα τα μπιιιιιιιιπ!!! Εν ολίγοις το γλέντησα το ταξίδι. Είδα και το ξαδερφάκι μου, είδα το νέο του σπίτι, και κάπου στο ενδιάμεσο πήρε και η Πανάθα το πρωτάθλημα! Ονειρεμένο Σαββατοκύριακο! Ελπίζω και σε άλλα...

thnx for listening...

ΥΓ: Το έχω ξαναπεί. "Ποιός θα μας σώσει από τους ηλίθιους;;;"
Είμαι καμιά 10αριά χλμ από τον σταθμό του ΚΤΕΛ στον Κηφισό, εκεί που έχει 3-4 "γρήγορες" στροφές, πριν τις 2 γέφυρες που περνάνε κάτω από το οδόστρωμα. Ελπίζω να καταλάβατε πού εννοώ. Τέσπα, το κάθε ρεύμα εκεί έχει 4 λωρίδες. Στρίβω με καμιά 100χλμ/ώρα σε μια αριστερή στροφή, στην τέρμα αριστερή λωρίδα, δίπλα στην μπαριέρα. Στην τέρμα αριστερή λωρίδα του αντίθετου ρεύματος στρίβει ένα φορτηγό (ουσιαστικά μας χωρίζει μόνο η μπαριέρα) που δεν φαινόταν να έχει κάτι στην καρότσα του. Κι όμως... Είμαι καμιά 100μ πριν διασταυρωθώ με το φορτηγό, πλαγιασμένος με 100χλμ, και σηκώνεται μια μελαμίνη 2x1 από την καρότσα, καβαλάει τις βάσεις των παραπέτων και προσπαθεί να περάσει πάνω από την μπαριέρα, και να σκάσει στο ρεύμα μου. Ευτυχώς δεν τα κατάφερε. Έσκασε δίπλα στο φορτηγό και όλο το ρεύμα πίσω από το φορτηγό πέφτει σε φρένα πανικού. Ευτυχώς δεν ήταν κάποιος με μηχανή εκει.
Και σκέφτομαι εγώ τώρα. ΑΝ περνούσε την μπαριέρα η μελαμίνη και με πετύχαινε; Καληνύχτα Δημήτρη!
ΑΝ έσκαγε μπροστά μου και την πατούσα πλαγιασμένος; Για φρένα ούτε λόγος, δεν προλάβαινα με ΤΙΠΟΤΑ να σταματήσω. Καληνύχτα Δημήτρη...
Και να πεις ότι δεν έχει γίνει θέμα με τα άδετα φορτία στα φορτηγά; Τα αγγελούδια που χάθηκαν στα Τέμπη δεν νουθέτησαν κάποιους; Δυστυχώς απ' ό,τι φαίνεται όχι.
Αυτά
Καλή σας νύχτα...

Κανένας
25/05/2004, 03:13
Λοιπόν
Κατά αρχάς να ξεκινήσω με ένα μεγάλο συγνώμη (σε στυλ jimbar)

Διότι έκανα τα παιδιά να με περιμένουν, στην διασταύρωση για Τρίπολη, αφού κατάφερα να χαθώ, προσπαθώντας να βρω τον δρόμο, για να φτάσω στο σημείο του ραντεβού τάχα από καλλίτερο δρόμο από αυτόν που ήξερα , με αποτέλεσμα να κάνουμε 15 χλμ περισσότερα στους παραδρομους της εθνικής

Μετά οποία έκπληξη
πολλές περισσότερες συμμετοχές από τους 5 που είχαν γράψει στο ποστ
καλά λεει ο νλς
δήθεν δεν γράφεται στο ποστ και ξαφνικά τσούπ μαζευόμαστε όλες μαζί

Mε του που μας βλέπουν εμένα με ένα φίλο μου τον Παύλο (που του έχω πουλήσει το σούπερ τενερε μου)
φεύγουν όλοι, λες και χάρηκαν που μας είδαν .Mπουχός γίνανε, όπως λεμε εμείς κάτω από το αυλάκι

Mέχρι να ξεκινήσουμε λοιπόν και να αρχίσουμε και εμείς να φτάνουμε τους άλλους που νόμιζα ότι είναι στην παρέα, φτάνουμε ένα αφρικα δικαβαλο αργό
E λεω ο Λεωνίδας θα είναι... κάτσε να μην τον περάσουμε και παρεξηγηθεί ...
Tελικά ο τύπος ήταν άσχετος με τη παρέα αλλά και αυτός πήγαινε Ναύπλιο και εμείς φάγαμε το λούκι του δήθεν αργού Λεωνίδα

Ο οποίος, αληθινός Λεωνίδας και όχι ο δήθεν, πήγαινε αέρα πατέρα
Eκείνο που δεν κατάλαβα βέβαια, ήταν γιατί του έριχνε παντοφλιες η γυναίκα του? για να πηγαίνει πιο γρήγορα η πιο αργά? γιατί είτε αργά πήγαινε, είτε γρήγορα αυτή τον βάραγε

Tέλος πάντων φτάσαμε στο Ναύπλιο ανά γκρουπ από 3 τουλάχιστον διαφορετικές διαδρομές, όπως ακριβώς δηλαδή, τα ποστ που ανοίγουμε στο φόρουμ, για το ίδιο θέμα

Tο μοναδικό μείον είναι ότι η παρέα ήταν μεγαλη και δεν κατάφερα να γνωρίσω όλα τα παιδιά
Tέλος πάντων αφού καταφέραμε να ξαναχαθουμε στο Λεωνίδιο, 1678 μέτρα από την ταβέρνα,
την πέσαμε στην ταβέρνα
Kαι ενώ ο ταβερνιάρης, είχε ψαράκια έτοιμα στο ψαροχωρι και στην ψαροταβέρνα του
αναγκάσθηκε να σφάξει ένα γουρουνόπουλο, επιτόπου, για να μας το σερβίρει και το οποίο σημειωτέον ,εξαφανίστηκε σε χρόνο ντε Τε

Eπίσης, εξαφανίστηκαν όλοι την ώρα του λογαριασμού και πήγαν στις μηχανές και έκαναν ότι ξύνουν το κεφάλι τους, ότι κάτι ψάχνουν και έλεγε ο ένας στον άλλον, κοίτα πόσο πάτησα το λάστιχο

Στα συν η πόζα του Στάθη στον μόλο, σε στυλ η γοργόνα της Κοπεγχάγης
η nimbus κρυψίνους που καβάλησε όλα τα μηχανάκια, κάτι σε τεστ ύψους δήθεν και τελικά δεν της άρεσε κανένα, γιατί ήσαν όλα αργά
και ο αφρολέξ που τελικά δεν μιλάει ρε παιδιά greeklish

Όμορφη και η επιστροφή
Μια χελώνα σταμάτησε στην μέση του δρόμου για να μας χαιρετήσει, νομίζοντας ότι είμαστε συνάδελφοι...

Με τα πολλά και τα λίγα, φτάσαμε στην ανασυγκρότηση των διοδίων Τριπόλεως, αφού καταφέραμε να χαθούμε μέσα στο Αργος

Δοθείσης ευκαιρίας, θέλω να καταγγείλω τον Στάθη, ότι έκανε την σκούπα, τάχα για να έχει δικαιολογία να πλακωθεί, να φτάσει τους πρώτους, να τους μετρήσει, μετά να ξαναγυρίσει πίσω για να δει αν αυτοί που είχαν χαθεί (και που τους είχε βρει ήδη ) αν είναι στον σωστό δρόμο και ούτω καθεξής
Επισης οφείλω να τον μαρτυρήσω στην γιαγιά αρκούδα ότι είχε πατήσει όλο το λάστιχο, άρα δεν είναι γρήγορος

Τέλος στην ανασυγκρότηση, έτσι και αλλιώς, έπρεπε να φύγω με τον φίλο μου, προς το Κιάτο διότι είχα ξεχάσει τα κλειδιά του σπιτιού στην πόρτα και η μαμά μου φώναζε
και δεύτερον ο Παύλος είναι από τους λίγους φίλους μου, που μου μιλάει η γυναίκα του και έπρεπε να γυρίσει νωρίς το σπίτι, άσχετο αν έφτασε, στις 12 το βράδυ γιατί είχε τάχα κίνηση όπως της έλεγε

THEOD δεν κατάλαβα το cbr γιατί δεν σου ενέπνεε εμπιστοσύνη, επειδή είχα δεμένη την ουρά του με ζελατίνα θα το κάνουμε θέμα?

Σταματάω εδώ, γιατί γράφω από εχθές και με πονάει το δάκτυλο και θα αδικήσω και τους υπόλοιπους που περιμένουν στη σειρά, να τελειώσω για να γράψουνε και αυτοί
Α ήθελα να σας πω ότι όλη η παρέα ήταν φοβερή, αλλά δεν σας το λεω για να μην ζηλέψουνε αυτοί που δεν ήρθαν, όπως ο dimikap

Jimbar μας έλειψες

Ξανά βάζω την φωτογραφία του dras.Για να μη χαθεί ο λογαριασμός...

:beer: :beer: :beer: :sun: :smokin:


2066

periklisk
25/05/2004, 08:51
Επανέρχομαι με τις φωτογραφίες που τράβηξε ο Μάκης και είναι πολλές.

Εδώ ο Ηλίας παίζει με τη μηχανή και δίπλα του η Βιβή με το Γιώργο...


2071

periklisk
25/05/2004, 08:56
τα μηχανάκια παρκαρισμένα στο περίπτερο....

γμτ.... αν ξεχάσεις να βάλεις φωτό.... δεν μπορείς μετά....

periklisk
25/05/2004, 08:58
.


2072

periklisk
25/05/2004, 08:59
Άλλη μια από το περίπτερο....


2073

periklisk
25/05/2004, 09:00
άλλη μια.... ο Θανάσης (theod) παραλίγο να γεμίσει τη φωτογραφία....:eyepop: :wave2:


2074

periklisk
25/05/2004, 09:04
μια πιο κοντινή.... Η Θεοδώρα έχει αρχίσει να ανεβαίνει στα μηχανάκια... εδώ στ ΖΧ12 του Μάκη..... δίπλα της ο Γιώργος με τη Βιβή....


2076

periklisk
25/05/2004, 09:06
Έχουμε φτάσει στο Ναύπλιο και παρκάρουμε μετά μπινελικίων κλπ λόγω των μέτρων που δεν μας άφησαν να πλησιάσουμε πιο κοντά και δημιούργησαν ένα μπάχαλο στην κίνηση....


2077

periklisk
25/05/2004, 09:07
Η Ρούλα με το κόκκινο σακίδιο αρχίζει να στραβώνει με το φακό....:eyepop:


2078

periklisk
25/05/2004, 09:09
Γιώργος (idi) συζυτά με Κώστα (navigator) και Θεοδώρα (nimbus)... Πιό μέσα ο Παύλος και ο Θοδωρής (pertidist)


2079

periklisk
25/05/2004, 09:11
Στάθης ο trip master σε συνεννόηση με κόσμο για λεπτομέρειες... Είπαμε... να του χορηγηθεί κινητό με δωρεάν χρόνο ομιλίας για να μαζεύει τον κόσμο.... Άρε Στάθη αν δεν είχαμε και σένα.... :wave2:


2080

periklisk
25/05/2004, 09:12
Η επέλαση στην καφετέρια.... καταστρέψαμε το μαγαζί....


2081

periklisk
25/05/2004, 09:13
Από μια άλλη πλευρά... ο σερβιτόρος ζαλίστηκε μέχρι να μας βάλει να καθήσουμε, να παραγγείλουμε και τα σχετικά...


2082

periklisk
25/05/2004, 09:14
Στάθης και Θεοδώρα σε σοβαρό ύφος.... περίεργο..... συνήθως γέλαγε......


2083

periklisk
25/05/2004, 09:15
Εγώ πρώτη μούρη και ο Γιώργος στο βάθος πάει να βγάλει φωτογραφία το Μάκη που βγάζει έμας.....


2084

periklisk
25/05/2004, 09:16
Ο Γιώργος συνεχίζει με το παιχνίδι.... πάρτε του ένα τζένγκα!!!!!!!


2085

periklisk
25/05/2004, 09:18
Η κυρία afro σε πρώτο πλάνο και πιο μέσα ο Θοδωρής με τον Άρη (x-rider)...


2086

periklisk
25/05/2004, 09:18
το Μπούρτζι.... λίγο χάλια με τα κεφάλια....


2087

periklisk
25/05/2004, 09:20
Η Θεοδώρα έχει φάει μπουγέλο το ποτήρι με το νερό από τον Γιώργο (idi) κατά λάθος τάχα μου τάχα μου..... :lol: :wave2:


2088

periklisk
25/05/2004, 09:21
Ξεκινάμε για Λεωνίδιο.... Στάθης, Ρούλα, Θεοδώρα, Γιώργος, Θοδωρής..., πιο μέσα οι υπόλοιποι....


2089

periklisk
25/05/2004, 09:22
Για να παρκάρουμε τις μηχανές πιάσαμε το πάρκινγκ του τρενακίου που κάνει βόλτα τους τουρίστες στο Ναύπλιο.....


2090

periklisk
25/05/2004, 09:26
...


2093

periklisk
25/05/2004, 09:28
Η Θεοδώρα καβάλα στο ZXR μου.... Δώσε μου το! Δε στο δίνω κτλ.....


2094

periklisk
25/05/2004, 09:32
Αμάν αυτό το παιδί.... κανένας να του πάρει εκείνο το τζένγκα?????


2096

periklisk
25/05/2004, 09:33
μια άποψη το φοβερού τοπίου....


2097

periklisk
25/05/2004, 09:35
άπλετος χώρος να παρκάρουμε τα μηχανάκια μας....


2099

periklisk
25/05/2004, 09:36
το καημένο το γατί... που να ήξερε τι το περίμενε.....


2100

periklisk
25/05/2004, 09:36
έχουμε πέσει με τα μούτρα.....


2101

periklisk
25/05/2004, 09:37
η Ρούλα ταπηροκρανιασμένη...... γμτ! με κόβεις! ουστ!


2102

periklisk
25/05/2004, 09:40
Ο Γιώργος ποζάρει (είπαμε ψώνιο....) και εγώ γκριμάτσες.....


2103

periklisk
25/05/2004, 09:41
Τώρα τούτοι εδώ πρέπει να κοιτάνε τον τύπο που κατανάλωσε το νέφτι και φώναζε συνέχεια: Καπετάνιοοοοο όοχι άλλο κάρβουνο!!!


2104

periklisk
25/05/2004, 09:42
Στάθης φωτογραφίζει.... στη γωνία το πρόσωπου του Φίλιπου....


2105

periklisk
25/05/2004, 09:45
Ρεεεε αφήστε τίποτα να φάμε και μεις!!!! ντοιιινγκ! Η Στέλλα βγήκε μισή, ο Θοδωρής παλεύει με το καλαμαράκι, ο Θανάσης κάνει break (ζεστάθηκε το πηρούνι), ο Λεωνίδας ορθοπεταλιές....


2106

periklisk
25/05/2004, 09:46
οι τελευταίες στιγμές του γατιού!!! Ρε σεις αφήστε το κάτω... δεν είναι κατοχή!!!!!


2107

periklisk
25/05/2004, 09:48
Η Θεοδώρα (και καλά δεν τρώω) κάτι λέει με τη Στέλλα, και ο Θοδωρής κοιτάει περίεργα... με ύφος γμτ μου φάγανε τις πατάτες.... θα σας δείξω εγώωωω θα δείτε τι θα πάθετε!!!!:wave2: :beer: :lol:


2108

periklisk
25/05/2004, 09:49
Η Θεοδώρα και ο Μάκης!!! πσσσ βγήκε και σε μια φωτογραφία!


2109

periklisk
25/05/2004, 09:51
Άπαιχτο!!!!


2111

periklisk
25/05/2004, 09:52
!!!!


2112

periklisk
25/05/2004, 09:53
Έχουμε αρχίσει τα πέρα-δώθε για να χωνέψουμε.....


2113

periklisk
25/05/2004, 09:54
Γιώργος: Να τους πετάξω μέσα, να μην τους πετάξω....:D


2114

periklisk
25/05/2004, 09:54
.


2115

periklisk
25/05/2004, 09:55
Η Θεοδώρα πάει να ανέβει στο μηχανάκι του Νώντα (bikenest).... οι λοιποί παρακολουθούμε....


2116