PDA

View Full Version : σκατα, πανε οι διακοπες..



mbjp
25/07/2006, 23:22
ειμαι στα προθυρα να παρω το γαμωΑΧ1 και να το πεταξω στην Πειραϊκή :uplate:

Ειναι η δευτερη φορα μεσα σε 10 μηνες που μου σκαει η βαλβιδα/τρομπα του ψυγειου, η οποια βρισκεται στο καπακι του κινητηρα. Την προηγουμενη φορα τα ειχα ψιλοβολεψει με ενα μεταχειρισμενο ανταλλακτικο. Απ'οτι μου ειπαν τοτε στο συνεργειο, η τρομπα δεν βγαινει απο τη Honda σε ξεχωριστο ανταλλακτικο και χρειαζεται αλλαγη ολοκληρο το δεξι καπακι. Τωρα η μαλακια ξαναεσκασε και μαζι εχω σκασει κι'εγω.

Καταρχας να ρωτησω το προφανες: ειναι δυνατον να μην βγαινει ενα τοσο δα ανταλλακτικο και να χρειαζεται να αγορασεις ολοκληρο καπακι κινητηρα;

Στο συνεργειο αυτη τη φορα μου ειπαν οτι "ισως μπορεσουμε να βρουμε ανταλλακτικο", λεω κατσε ρε ανθρωπε, την προηγουμενη μου ειπες οτι δε γινεται. "Ε ναι και εγω οτι μου λενε στα ανταλλακτικα σου λεω"..

Τρεχα γυρευε :alien: :alien: :alien:


Τι να κανω..; Να το αφησω να σαπισει το (*!@#!(*@μενο; Να αγορασω καινουριο το ανταλλακτικο; (200-250 ευρω :cry: ) να ξαναψαξω για μεταχειρισμενο;

οπως και να εχει η ζημια εγινε..Παρασκευη εφευγα. Σκαααααααατα :sad:

Tropeas
25/07/2006, 23:31
Εχεις πάει να γυρέψεις αυτό το αντ/κο στον Τογιάλο? στην Λιοσίων?

mbjp
26/07/2006, 10:21
κανενα τηλεφωνο για Τογιαλο εχεις;
μου ειπανε οτι παιζει μονο καινουριο καπακι..177+56 η τσιμουχα +12 η φλατζα, και παραγγελια για 4-5 εργασιμες.

bartlal
26/07/2006, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από mbjp
κανενα τηλεφωνο για Τογιαλο εχεις;
μου ειπανε οτι παιζει μονο καινουριο καπακι..177+56 η τσιμουχα +12 η φλατζα, και παραγγελια για 4-5 εργασιμες.

παρε...

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=4270

υπαρχει εκει μεσα και του Ταγιαλου... :wave2:

Tropeas
26/07/2006, 12:29
Τογέλος είναι τελικά...

the_passenger
26/07/2006, 12:34
Ναι δες για κάτι μεταχειρισμένο!

Στη Λιοσσίων όπως λέει και ο φίλος υπάρχει αυτό το μαγαζί, αλλά και Λιωσίων και γενικα έχει κι άλλους.. Εγώ όταν χρειάστηκα μεταχ. ανταλλακτικό πλάκωσα τα τηλέφωνα από τα σχετικά μαγαζιά (θα τα βρείς στις τελευταίες σελίδες μοτοπεριοδικού, εγώ συγκεκριμένα είχα δεί το ΜΟΤΟ)

:wave2: