PDA

View Full Version : Μπαγκαζιερες - βαλιτσες



el_hymador
26/07/2006, 00:37
Τελος Αυγουστου φευγω για διακοπες (over)
Θα παω σε νησι (over)
Θα παω με την μηχανη (over)
Δεν θα ειμαι μονος μου (over)
Ως εκ΄τουτου θα χρειαστω αρκετο αποθηκευτικο χωρο ρωτησα για τριβαλιτσο και μου ηρθε ντουβρουτζας απο τις τιμες που ακουσα λεω να βαλω ενα top case δυο σαμαρια και το tank-bag που εχω ωστε να εξασφαλισω την επαρκεια χωρου που χρειαζεται για τα σκατολοϊδια το σεσουαρ τα πεντε ζευγαρια παπουτσια και τα εικοσι τοσα παρεο που θα παρει η καλη μου (το χρυσο μου)απο τιμες γνωριζετετι παιζει? ποσο θα κοστιζει περιπου ενα top-case και δυο σαμαρια? τι να κανω? να ξαναρωτησω ? βαριεμαι εχετε ρωτησει εσεις και ξερω οτι θα μου απαντησετε καλοκαγαθες οντοτητες , συνοδοιποροι στο συμπαντικο ταξιδι μας βοηθηστε με εναλλακτικα σκεφτομαι μονο για δυο σαμαρια και ενα μεγαλο SUCK βουαγιαζ αλλα το γ@μημενο δεν θα χωραει στην ουρα γιατι δεν εχω και σχαρα σκεφτομαι να παω μονος διακοπες και να μην εχω τετοιου ειδους διληματα σκεφτομαι οτι καλυτερα θα ηταν να παω διακοπες με γυμνηστρια αλλα συνηθως αυτες ειναι νεο-χιπισσες αξυριστες και απλυτες και θα ξενερωσω ρε γαμοτο δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο πειτε μου τιμες για δυο σαμαρια πανινα Θεσσαλονικη - Γιαννενα και ενα Top-case ....The case is closed.Κανω αιματηρες οικονομιες για αυτες τις διακοπες εχω κοψει ακομη και τα σημεια στιξης χαλαλι σας ενα , μια . και ενα !
:alien:

makis206
26/07/2006, 06:40
Εδώ μπορείς να ρίξεις μια ματιά στα σαμάρια της COLORI (http://www.coloriposto.gr/posto/gr/products.asp?id=6&sub=21).

To top case 46 λίτρων υπολόγισέ το γύρω στο 200άρι μαζί με τη σχάρα τοποθέτησής του..:uplate:

Συνήθως πάντως οι γυναίκες που παίρνουν πολλά στο ταξίδι είναι γυναίκες που φροντίζουν να είναι πάντα όμορφες οπότε χαλάλι της !:lol:

Και καλές διακοπές !!



:beer: :beer: :beer:

taxydromos
26/07/2006, 10:15
μολις εχθες πηρα τα σαμαρια της oxford απο τα mac.. ειναι λιγο ακριβουτσικα(200€) αλλα ειναι αθανατα, πανεμορφα, 65lt, και συνοδευονται απο πολλα αξεσουαρ...

makis206
26/07/2006, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos950
μολις εχθες πηρα τα σαμαρια της oxford απο τα mac.. ειναι λιγο ακριβουτσικα(200€) αλλα ειναι αθανατα, πανεμορφα, 65lt, και συνοδευονται απο πολλα αξεσουαρ...

Υπάρχει κανένα λινκ για τα καταστήματα Mac ;

Κάποιο online shop ίσως ;;

:beer: :beer:

vrider
26/07/2006, 18:09
Συμπασχω μαζι σου!:cry:

Λοιπον ακου, σαμαρια Bufallo απο Μπαξεβανη 63 lt 88 ευρω με την εκπτωση ( απο 98)

Tank Bag Givi ( 42lt) νομιζω το μεγαλυτερο που κυκλοφορει και μπαινει στο Strom απο Δημητροπουλο ( Νομιζω ετσι λεγεται στη Μιχαλακοπουλου) 90 ευρω ( με μια μικρη εκπτωσουλα απο 110) αγορασμενο περυσι.

Τωρα το TopCase δεν ειναι απλη υποθεση γιατι και καλο πρεπει να ειναι, και πολυ μεγαλο δεν πρεπει να ειναι γιατι εξεχει πολυ και αλλαζει και τη συμπεριφορα της μηχανης. Κοντολογις κατεληξα στο 46αρι της Krauser (Κ7 νομιζω) γυρω στα 250 μαζι με τη βαση της (παντα υπολογιζομενης και της εκπτωσης - ειμαι παζαρτζης οπως θα καταλαβες)που χωραει ακριβως 2 κρανη full-face.

Τελικα με τα πολλα βολευτικα. Βεβαια στις διακοπες η Krauser βγαινει γιατι δεν χωραει τιποτα ( μην εχεις ψευδεσθησεις ουτε η 52αρα χωραει τα ατελειτα μαγιω, καφτανια,παρεο, σαγιοναρες κλπ) και στη θεση της μπαινει ενα sac-voyage Delsay ( περιπου 90 ευρω, μην ξαναπω για την εκπτωση, εννοειται) ουτε κι εγω ξερω ποσων λιτρων (ατελειωτων) που εχει και πτησομενο χερουλι για να την σερνεις και ετσι "παταει" πολυ καλα πανω στη βαση της Krauser, οπου δενεται με λαστιχα!

Αυτα και καλο κουραγιο!

Χαρης