PDA

View Full Version : Ρεμπετάδικο στην Πάτρα;



megatim
26/07/2006, 12:15
Ξέρω πως οι μισοί εδω μέσα είστε χεβιμεταλλάδες και οι άλλοι μισοί προγκρεσιβάδες αλλά όσοι ξέρετε από Πάτρα λόγω φοιτητικών οργίων ή μόνιμης διαμονής, πείτε μου που έχει κανένα καλοκαιρινό ρεμπετάδικο; Έρχεται η κοπέλα μου και θέλει να μερακλώσει από τις ζειμπεκιές που θα ρίχνω. :cry:

Άκουσα για το Στέκι του Πατέρα, στις σκάλες της Αγ. Νικολάου. Είναι ανοιχτό το καλοκαίρι;

villy
26/07/2006, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από megatim
αλλά όσοι ξέρετε από Πάτρα λόγω φοιτητικών οργίων πείτε μου που έχει κανένα καλοκαιρινό ρεμπετάδικο;
Άκουσα για το Στέκι του Πατέρα, στις σκάλες της Αγ. Νικολάου. Είναι ανοιχτό το καλοκαίρι;


Αχ,... τί μου θύμησες τώρα....:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

Δεν είμαι σίγουρος αν είναι ανοιχτό. το καλύτερο που έχεις να κάνεις έιναι να τηλ στο 11888 να σου δώσουν το τηλ του.

(μπορεί να χρειαστεί να κλείσεις τραπέζι)

:wave2: :wave2: :wave2:

Vasilis_Strom
26/07/2006, 13:15
Ρε Ευθυμακο αγόρι μου, θα έρθει η κοπέλα καλοκαιριάτικα στην Πάτρα και θα την πας σε ρεμπεταδικο? Τραβά κλείσε ρε κανένα τραπέζι στο ΧΑΡΑΜΑ να γουστάρει η κοπέλα.

Καλοκαίρι δεν νομίζω να βρεις κανένα ανοιχτό. Ο ΣΚΕΝΤΖΟΣ έχει κλείσει, το στέκι του πατέρα έχω την εντύπωση ότι και αυτό έχει κλείσει, δεν ξέρω για τον ΦΩΝΟΓΡΑΦΟ στα Αργυρά αλλά το βλέπω λίγο δύσκολο, ρίξε ένα τηλ 2610 998588 και θα μάθεις, έχει και ωραία μάσα.

Οπότε μάλλον για μπουζούκια σε κόβω :winka:

tsiros_temp
26/07/2006, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από megatim
Ξέρω πως οι μισοί εδω μέσα είστε χεβιμεταλλάδες και οι άλλοι μισοί προγκρεσιβάδες

Απ'όσο ξέρω, τα μέταλα γουστάρουν ρεμπέτικα, γιατί και το μέταλ και το ρεμπέτικο μπορούν να γίνουν "βαρυά και ασήκωτα" :smokin:

tsiros_temp
26/07/2006, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vasilis_Strom
Τραβά κλείσε ρε κανένα τραπέζι στο ΧΑΡΑΜΑ να γουστάρει η κοπέλα.

Σινιάλο._

(τί χάραμα και αηδίες;;; )

villy
26/07/2006, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
Σινιάλο._

(τί χάραμα και αηδίες;;; )

Το σινιάλο είναι φοβερό για φαϊ αλλά δεν μπορεί να χορέψει...!
:wave2: :wave2: :wave2:

Vasilis_Strom
26/07/2006, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
Σινιάλο._

(τί χάραμα και αηδίες;;; )

Από πότε ανοίγεις μπουκάλα στο Σινιάλο και έχει και ζωντανή μουσική;

Alx 84
26/07/2006, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
Απ'όσο ξέρω, τα μέταλα γουστάρουν ρεμπέτικα


μη παίρνεις όρκο:rolleyes:

megatim
26/07/2006, 13:55
Ωραίο το Σινιάλο tsiro, απλά θα προτιμούσα λάιβ μουσική.

Το Χάραμα είναι καλή ιδέα, αλλά την Τετάρτη θα μας πάει Χαραμα η εταιρία που δουλεύω γιατί έρχεται ο CEO απο Αμερική!
:smokin:

Βέβαια δεν με χαλάει να πάω το Σάββατο με την κοπελιά, και καπάκι την Τετάρτη, και να μου λένε τα γκαρσόνια "Χαιρόμαστε που είστε πάλι μαζί μας!". Να πουλήσω και λίγη μούρη στα μεγάλα αφεντικά! :a01:

Τα Αργυρά που είναι ρε Βασίλη loverboy? Μα καλά, έχεις αφήσει κανένα δρόμο που να μην έχεις πατήσει; Στέιλε βιογραφικό στο Google Maps ρε συ!
:rotflmao: :rotflmao:

tsiros_temp
26/07/2006, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
μη παίρνεις όρκο:rolleyes:

Αυτοί που γουστάρουν τη μέταλ μουσική, σε γενικές γραμμές γουστάρουν και ρεμπέτικα. Αυτοί που ακούνε μέταλ για τον εκάστοτε περίεργο λόγο (αντίδραση/μούρη/κακία/gothαδες), όχι, δε θα ακούνε ρεμπέτικα. Δε βλέπω γιατί τίθεται θέμα όρκων.

αλλά ξεφεύγουμε...

Alx 84
26/07/2006, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
Αυτοί που γουστάρουν τη μέταλ μουσική, σε γενικές γραμμές γουστάρουν και ρεμπέτικα. Αυτοί που ακούνε μέταλ για τον εκάστοτε περίεργο λόγο (αντίδραση/μούρη/κακία/gothαδες), όχι, δε θα ακούνε ρεμπέτικα. Δε βλέπω γιατί τίθεται θέμα όρκων.

αλλά ξεφεύγουμε...


Να σΕ πώ. Δε ξέρω κανένα μέταλο να ακούει ρεμπέτικα. μπορεί να ισχύει, αλλά δε μου έχει τύχει.

Εγώ πχ ακούω Μέταλ, ρόκ και λίγο τζάζ...:wave2:

sotpag
26/07/2006, 17:17
εγω τωρα τι να πω;;; παλι



ρε Ευτυχη -Ευθυμη τι ερωτισεις ειναι αυτες που κανεις ρεεεε



τραβα στον "κουλο" στην Ολγας .....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



εισαι και απο Πατρα και κανεις κατι ερωτησεις :wave2: :wave2:

megatim
26/07/2006, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
εγω τωρα τι να πω;;; παλι

τραβα στον "κουλο" στην Ολγας .....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Περικαλώ; Δεν αντιλαβού....

Ποίος είναι ο "κουλός"; Έχει λάιβ κομπανία;

LuckyStrike
26/07/2006, 19:34
Δεν ξέρεις τον Μάκη???
:eyepop: :eyepop: :eyepop:
:nono: :nono: :nono:

Αρχίζεις με :beer: στον Μάκη και μετά
From-God στο Ρίο!!!

Tropeas
26/07/2006, 19:38
Γκομενα θες να πας εκεί ρε????:blush: :p :lol: :lol: :lol: :rolleyes:

tsiros_temp
26/07/2006, 19:48
Ρε σεις, πάμε το βραδάκι στο μαγαζί αυτό το apotheosis ( τι όνομα είναι αυτό; :yuck: );

Δε ξέρω οι πατρινοί συντοπίτες μου τι λένε..

megatim
27/07/2006, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
Ρε σεις, πάμε το βραδάκι στο μαγαζί αυτό το apotheosis ( τι όνομα είναι αυτό; :yuck: );

Δε ξέρω οι πατρινοί συντοπίτες μου τι λένε..

Από ότι έχω ακούσει (δεν έχω πάει) στο Αποθέωσις πας με την Σβετλάνα την 2μετρη και όχι με την κοπέλα σου!

:rotflmao: :rotflmao:

zoropatra
27/07/2006, 19:49
ΡΕ ΚΑΘΗΣΤΕ ΣΠΙΤΙ ΡΕΕΕΕΕ!!!!!!!!

ΕΓΩ ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΙΜΑΙ.........:confused: :a13: :a13: :a22: :a22: :a22:

megatim
02/08/2006, 10:14
Τελικα Σαββατο βράδυ ξεκίνησα για Χαραμα. Στην διασταύρωση όμως του Τόφαλου είδα κάτι που ξυπνάει το αίμα σε όλες τους. Στο Γη & Υδωρ εμφανιζόταν ο μοναδικός, ο ένας, ο ανεπανάληπτος, ο θεός της νύχτας, ο Μάκης Χριστοδουλόπούλος. :yuck: :yuck: :yuck:

Για κάποιο λόγο που δεν πολυκατάλαβα, βρέθηκα στις 12:00 να κάθομαι στο μπαρ. Και ο Μάκης βγήκε στις 2:00. Και η κοπέλα μου δεν ήθελε να φύγουμε πριν τις 5:00. Και το ποτό έκανε 10 ευρό!!:bigcry: :bigcry:

Και να ακούω το "Τέλεις να πετάνω;" και να τσακώνονται οι γύφτοι (κυριολεκτικά) διπλα μου για χάρη μιας τσιγγάνας που τα είχε πετάξει όλα έξω, και να λικνίζονται όλες σαν χανούμισες από το σαράι.

"Το προσκλητήριο που μού΄πεσε απ΄τα χέρια ...."

:ZZZ: