PDA

View Full Version : ΠΗΓΑ Whitesnake - Scorpions!



conkark
27/07/2006, 00:16
--Ευτυχώς, ακριβώς απ'έξω απ'το στάδιο Καραϊσκάκη, έδεσα σε κάγκελα Π τη μηχανή+ cryptonite+ δισκόφρενο. Και είχα και αγωνία. Πολλές μηχανές απέξω, και πάνω στη νησίδα. Είχε και τροχονόμους, βέβαια. Γεμάτο το στάδιο και πίτα η αρένα. Καλός όπως πάντα ο Coverdale, χαρντ ροκάς, φωνάρα, έπαιξαν μια ώρα χωρίς ανκόρ. Μετά μισή ώρα περίπου, για ν'αλλάξουν όργανα και κονσόλες, οι Scorpions όπως τους ξέρουμε. Με τρία ανκόρ. Στο τέλος μποτιλιάρισμα εξόδου.Όλη η αρένα από μιά πόρτα. Σπάσιμο νεύρων με βήμα σημειωτόν και ούτε...Ευτυχώς η μηχανή ήταν στη θέση της.:lol:
--Δυστυχώς έχασα τους Deep Purple. Θα είχαν και άλλο αρμονίστα, στη θέση του John Lord, τον Don Airey, που δεν τον έχω ξαναδεί, και φυσικά Steve Morse στη κιθάρα. Ήταν και το εισιτήριο 50 ευρώπουλα...:sick:

conkark
02/08/2006, 03:46
--Καλά, όλοι στα σκυλάδικα πάτε, βρε my friends;

George-3-
02/08/2006, 07:14
Oχι ρε συ Conkark αλλα οι Scorpions εχουν γινει σηριαλ... πηγα περυσι γουσταρα αλλα φετος κρατησα τα λεφτα για Waters, το αντιστοιχο εκαναν πολλοι αφου φετος ηρθαν ονοματα που δεν ερχονται συχνα. ;)

Alx 84
02/08/2006, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
Oχι ρε συ Conkark αλλα οι Scorpions εχουν γινει σηριαλ... πηγα περυσι γουσταρα αλλα φετος κρατησα τα λεφτα για Waters, το αντιστοιχο εκαναν πολλοι αφου φετος ηρθαν ονοματα που δεν ερχονται συχνα. ;)

κάθε χρόνο μας έρχονται. Μάλλον θέλουν να κάνουν κανένα μπανάκι και... κάνουν καμια συναυλιούλα να βγάλουν τα έξοδα.

Ήθελα να δω Whitesnake, αλλά δε μπορούσα να δε για 3η φορά Scorpions. Καλοί χρυσοί και άγιοι (παλιά ήταν το αγαπημένο μου συγκρότημα), αλλά πόλύ μπαλάντα... Δε το αντέχω αυτή την περίοδο.

Nostra
02/08/2006, 09:14
Τους είχα δει πρόπερσυ στον Λυκαβηττό....


Εχει αρχίσει και μου την σπάει πάρα πολύ που μερικά συγκροτήματα με τα οποία μεγάλωσα μας θυμηθήκανε στη δύση της καρριέρας τους απλά για να κάνουν αρπαχτή....

γιατί δεν ερχόντουσαν στην ψαροκώσταινα όταν ήταν στα πάνω τους? Τότε μας έγραφαν στα @@ τους εμάς από την Ουγκάντα...

τώρα όμως που εμείς οι ηλίθιοι θα δώσουμε 30-40-50 και ίσως 60 ευρώ για μια συναυλία παππούδων θα έρθουν για τα φράγκα και όχι για το κοινό τους....

άει σιχτίρ.... τους ακούω και από το CD ή το βυνίλιο...

ΥΓ: και μη μου πει κανένας ότι αποδίδουν το ίδιο στη σκηνή με πριν 20+ χρόνια.. όσα drugs+alcohol και να παίρνουν....

Boxer
02/08/2006, 09:50
Πηγα στους Scorpions αλλα δεν παιξανε 70s οπως περσι και ξενερωσα.

Πηγα ομως και Depeche Mode.

Οποιος δεν πηγε ΕΧΑΣΕ.

Φοβερη συναυλια με μια απιστευτη πιανο εκτελεση του Shake the disease με τον Gore στα φωνητικα οπου δακρυσα.

Enjoy the silence μεγαλο trip.

Personal Jesus !!!!!!
Walking in my shoes
Photografic
In your room
I feel you !!!!!!!!!
Never let me down

κ.α.

gcrook
02/08/2006, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από conkark
--Καλά, όλοι στα σκυλάδικα πάτε, βρε my friends;

Εγω ημουν εκει και πετυχα και αλλον συμφορουμιτη.
Ελεγα να γραψω κανα-δυο σχολια, αλλα μονο για τους Whitesnake.
Μετα βαρεθηκα...:D

conkark
05/08/2006, 01:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
Oχι ρε συ Conkark αλλα οι Scorpions εχουν γινει σηριαλ... πηγα περυσι γουσταρα αλλα φετος κρατησα τα λεφτα για Waters, το αντιστοιχο εκαναν πολλοι αφου φετος ηρθαν ονοματα που δεν ερχονται συχνα. ;)



Σου βγάζω το καπέλλο και υποκλίνομαι, αν πήγες Waters. Eγώ δυστυχώς μόνο σ'αυτή πήγα. :a10: :a18: :a23:

conkark
05/08/2006, 01:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
Τους είχα δει πρόπερσυ στον Λυκαβηττό....


Εχει αρχίσει και μου την σπάει πάρα πολύ που μερικά συγκροτήματα με τα οποία μεγάλωσα μας θυμηθήκανε στη δύση της καρριέρας τους απλά για να κάνουν αρπαχτή....

γιατί δεν ερχόντουσαν στην ψαροκώσταινα όταν ήταν στα πάνω τους? Τότε μας έγραφαν στα @@ τους εμάς από την Ουγκάντα...

τώρα όμως που εμείς οι ηλίθιοι θα δώσουμε 30-40-50 και ίσως 60 ευρώ για μια συναυλία παππούδων θα έρθουν για τα φράγκα και όχι για το κοινό τους....

άει σιχτίρ.... τους ακούω και από το CD ή το βυνίλιο...

ΥΓ: και μη μου πει κανένας ότι αποδίδουν το ίδιο στη σκηνή με πριν 20+ χρόνια.. όσα drugs+alcohol και να παίρνουν....



ΠΕΣ τα μεγάλε! Κι εγώ τα ίδια είπα σε άλλο thread και "μου την είπανε". Ότι και καλά δεν φταίνε τα γκρούπς, αλλά οι διοργανωτές. Εγώ πιστεύω ότι όλοι φταίνε.
--Εγώ πήγα, περισσότερο για Coverdale, αλλά γενικά με συγκινεί να βλέπω live, τα συγκροτήματα που με έχουν στιγματίσει μέσα μου, γιατί αποτελούν ακουστικά μου βιώματα. Όσο για τον μπαγάσα τον Klaus Maine, έχει ακόμα τη φωνή που είχε και παλιά. Και έκταση κλπ. Κι εγώ είχα τις αμφιβολίες μου, και όμως απέδειξε ότι κρατάει γερά.:wave2: