PDA

View Full Version : ΔΩΣΕ ΘΑΡΡΟΣ...........



bat12
28/07/2006, 15:28
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑΚΙ ΣΤΗ ΛΙΟΣΙΩΝ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ. ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ ΛΟΙΠΟΝ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΝΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΩ. ΒΓΑΙΝΩ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΟΙΤΑΖΩ ΚΑΘΡΕΠΤΗ. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑ SCOUTER ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ <<ΣΦΑΙΡΑ>>ΚΑΙ ΦΡΕΝΑΡΩ. Ο ΤΥΠΟΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΡΟΜΑΞΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΕΛΙΓΜΟ ΚΟΒΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΑΧΥΤΗΤΑ. ΚΟΙΤΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΧΕΙΡΟΝΟΜΙΕΣ. ΚΡΙΜΑ ΛΕΩ ΤΟΝ ΤΡΟΜΑΞΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ ΝΑ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΝΩΜΗ. ΤΟΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΦΑΝΑΡΙ ΚΑΙ ΠΑΩ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ. ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΣΑΣΤΙΣΜΕΝΟ, ΦΟΒΙΣΜΕΝΟ (ΚΡΑΝΟΣ ΑΝΟΙΧΤΟ ΣΤΟ ΣΑΓΟΝΙ). ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ <<ΜΑΛΑΚΙΑ>>. ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΟΥ ΛΕΩ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΩΣ ΑΛΛΑΞΕ Η ΦΑΤΣΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣΕ ΣΥΓΝΩΜΗ.ΤΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ, ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ (???? ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΗΤΑΝ) ΜΟΥ ΛΕΕΙ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΝΟΙΩΣΑ ΜΑΛΑΚΑΣ ΠΟΥ ΕΚΑΤΣΑ ΚΙ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.
ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΗΚΑ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΛΩΤΣΗΣΩ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΩ.ΤΕΛΙΚΑ ΣΥΓΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΚΝΕΥΡΙΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΑΝ ΕΒΛΕΠΕ ΤΟ ΦΛΑΣΑΚΙ ΜΟΥ ΘΑ ΕΠΕΡΝΕ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΟΥ, ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΑΦΟΥ ΕΦΥΓΕ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΧΕΙΡΟΝΟΜΙΕΣ ΚΑΙ ΒΡΙΖΟΝΤΑΣ. :mad:

EVI
28/07/2006, 15:35
μην το βλεπεις ετσι αναγωγοι υπαρχουν παντου......εγω οταν μου ανοιγουν τα αυτοκινιτα χωρο να περασω λεω παντα ευχαριστω

:wave2:

Meni0s
28/07/2006, 15:36
Ενα τραγουδι του Παπακωνσταντινου ελεγε....:καλος με τους καλους, τρελος με τους τρελους.... :smokin: :wave2: :winka:

CyBeRseXX
28/07/2006, 16:01
k o scooter paranoma itan sto antithero reuma. esy mporeis na min ton eides afou forouses kranos k einai diskolo na stripseis poly piso to kefali, alla as min etrexe k autos.

K ego otan kinoume anamesa sta koutia k paei na mou xothei kapoios, kovo k ton afino.

Metaksu katergareon, eilikrinia..:)

the_passenger
28/07/2006, 16:12
Είναι πολλοί οι άσχετοι/αρχάριοι/ανάγωγοι/αφηρημένοι/ανίκανοι/άρρωστοι/παλαβοί/απρόσεχτοι/ατάλαντοι/απροσάρμοστοι/γλοιώδεις/χαζοι/κουτσοί/στραβοί κι ανάποδοι εκεί έξω..

Το κακό με τον σκουτερά είναι όχι τόσο οτι ήταν ανάγωγος, αλλά οτι μάλλον δεν πήρε κανένα "μάθημα" να προβλέπει τι μπορεί να γίνει την επόμενη στιγμή με βάση αυτά που βλέπει (ή δεν βλέπει) μπροστά του. Αυτό είναι το πιό λυπηρό... :mad:

:wave2:

fazer - hucker
30/07/2006, 18:51
Το τραγούδι του Παπακωσταντίνου συνεχίζει με το πολύ σωστό... " και με τις γάτες σκύλος! "

Ότι και αν σημαίνει για τον κάθε ένα αυτό.

Πόσο χρονών ήταν το παληκάρι???:confused:

AFTER
30/07/2006, 19:49
Oτι λακαμια και να μου κανουν, αν μου ζητησουν συγνωμη το ξεχασα το επομενο δευτερολεπτο

Οταν η συγνωμη δεν γινεται δεκτη, ειτε εισαι μοτοσυκλετιστης να εισαι, ειτε ταριφας, ειτε πρεζακιας να πεφτεις κατω, τοτε εισαι μεγαλο ρεντικολο.

gian_nykt
01/08/2006, 07:40
Παιδιά, ΠΡΟΣΟΧΗ........τα μάτια σας 1024 οχι 14!!! Πολλά συμβένουν τελευταία...πολά ατυχήματα. Λογικές ταχύτητες, προσοχή και πάντα να δίνετε προτεραιότητες ή αν έχετε να τις πέρνετε με ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Ενας λόγος που έψαχνα για μοτο με ABS κλπ είναι κι αυτός...μπάς και γλυτώσουμε τίποτα σε μια κακή φάση.

bonepeeler
01/08/2006, 07:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazer - hucker

Πόσο χρονών ήταν το παληκάρι???:confused:

Τι σημασία έχει αυτό;

makis206
01/08/2006, 08:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Oτι λακαμια και να μου κανουν, αν μου ζητησουν συγνωμη το ξεχασα το επομενο δευτερολεπτο

+1

Αν είναι δυνατόν. Είχε τελειώσει η κακή η στιγμή, το παλικάρι θέλησε να ζητήσει συγνώμη γιατί έτσι ένιωσε κι ο άλλος ο μαλάκας το βιολί βιολάκι.

Τόσο δύσκολο ήταν να απαντήσει ευγενικά αφού όλα έληξαν καλά και χωρίς κανένα πρόβλημα ;

Τόσο δύσκολο ήταν να εκτιμήσει την ευγενική χειρονομία του bat12 ; Πόσο χρόνο θα χρειαζόταν αυτός ο κύριος για να καταλάβει οτι έκανε μαλακία με την ηλίθια αντίδρασή του ;

Προσωπικά και μια χειρονομία να μου κάνουν δείχνοντάς μου οτι κατάλαβαν το λάθος τους, είναι υπεραρκετό για να κάνω κι εγώ άλλη μία δείχνοντάς τους να καταλάβουν ότι "οκ, όλα καλά."

:beer: :beer:

Kizoku
01/08/2006, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Oτι λακαμια και να μου κανουν, αν μου ζητησουν συγνωμη το ξεχασα το επομενο δευτερολεπτο

+1000 και από εμένα


Εχθές το βράδυ στο σινε+ έβλεπα ένα ντοκιμαντέρ σχετικά με τις εκφράσεις του προσώπου και το πως ερμηνέυονται αυτές αλλά και τη σημασία που έχουν στην κοινωνικότητα και επικοινωνία των ανθρώπων.

Μεταξύ άλλων αναφέρθηκε και στο λόγο που η συμπεριφορά των ανθρώπων όταν οδηγούν αυτοκίνητο ή μοτοσικλέτα είναι τόσο διαφορετική από όταν είναι πεζοί. Και το δικαιολόγησε ότι δεν υπάρχει άμεση οπτική επαφή με τον άλλο ώστε να βλέπει τις εκφράσεις του προσώπου του!!!

Το έχετε καλοσκεφτεί όταν σκουντάμε κάποιον στο δρόμο ή έστω κλείνουμε το δρόμο του κατά λάθος (πεζοί) γιατί δεν έχουμε τα ίδια αποτελέσματα με όταν οδηγούμε? Όχι μόνο αυτό αλλά σε πολλές περιπτώσεις ζητάμε και συγνώμη και συνεχίζουμε το δρόμο μας χωρίς να έχουμε νευριάσει.
Ενω στην οδήγηση!!!
Γινόμαστε πολύ πιο επιθετικοί και αγενείς με το παραμικρό!!!

bat12
01/08/2006, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazer - hucker
Το τραγούδι του Παπακωσταντίνου συνεχίζει με το πολύ σωστό... " και με τις γάτες σκύλος! "

Ότι και αν σημαίνει για τον κάθε ένα αυτό.

Πόσο χρονών ήταν το παληκάρι???:confused:

Φίλε μου, πανω απο 28 δεν ήταν, αν και πιατεύω πως αυτό δεν έχει καμμία σημασία. Έχω γνωρίσει ανθρώπους σε νεαρή ηλικία που έχουν την ωριμότητα και την συμπεριφορά ανθρώπων δεκαετίες μεγαλυτερών τους.
Αυτό πάντος που με παρηγορεί είναι ότι υπάρχουν ανθρωποι που οδηγούν και σκέπτονται όπως εσείς.:)

taxydromos
01/08/2006, 23:21
o χωρος αναμεσα στα κουτια και η εξωτερικη μερια εχουν γινει δρομος ταχειας κυκλοφοριας απο τους βεσπακηδες, τους <φτιαγμενους> παποβιους, τους courier και τους σπορταδες της πολης.......την ωρα που ετοιμαζομουνα να περασω καποιο κουτι με περασε με 120κμ τουλαχιστον ss στην β.σοφιας!......ευτυχως που παντα κοιταω τους καθρεφτες και βγαινω σιγα-σιγα για να δωσω περιθωρια στον αλλο να αντιδρασει.....μεγαλη προσοχη λοιπον!! καλυτερα να αργησεις λιγο μεσα στη ζουγκλα της πολης παρα να αποκτησεις κοληταρι συνεπιβατη κανα GSX-R...:nono:

bat12
02/08/2006, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos950
o χωρος αναμεσα στα κουτια και η εξωτερικη μερια εχουν γινει δρομος ταχειας κυκλοφοριας απο τους βεσπακηδες, τους <φτιαγμενους> παποβιους, τους courier και τους σπορταδες της πολης.......την ωρα που ετοιμαζομουνα να περασω καποιο κουτι με περασε με 120κμ τουλαχιστον ss στην β.σοφιας!......ευτυχως που παντα κοιταω τους καθρεφτες και βγαινω σιγα-σιγα για να δωσω περιθωρια στον αλλο να αντιδρασει.....μεγαλη προσοχη λοιπον!! καλυτερα να αργησεις λιγο μεσα στη ζουγκλα της πολης παρα να αποκτησεις κοληταρι συνεπιβατη κανα GSX-R...:nono:


:a013: :wave2:

latris mixanis
03/08/2006, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meni0s
Ενα τραγουδι του Παπακωνσταντινου ελεγε....:καλος με τους καλους, τρελος με τους τρελους.... :smokin: :wave2: :winka:

σωστός!

road spirit
04/08/2006, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Oτι λακαμια και να μου κανουν, αν μου ζητησουν συγνωμη το ξεχασα το επομενο δευτερολεπτο

Οταν η συγνωμη δεν γινεται δεκτη, ειτε εισαι μοτοσυκλετιστης να εισαι, ειτε ταριφας, ειτε πρεζακιας να πεφτεις κατω, τοτε εισαι μεγαλο ρεντικολο.

Παιδιά επιτρέψτε μου να γίνω κάφρος και να διαφωνίσω ελαφρώς. Ναι, ως επί το πλείστον η συγνώμη πρέπει να γίνεται δεκτή, εξ'αλλου όλοι κάνουμε τα λάθη μας, μηδενός εξαιρουμένου. Και εγώ τις έχω κάνει τις μαλακίες μου.

Αλλά νομίζω πως εξαρτάται και από το μέγεθος της λαλακίας. Τι να την κάνω τη συγνώμη ότι περνάει η άλλη το κοκκινο φανάρι και εμβολίζει τον άλλο?
Γυρνούσα χτες το βράδυ, διασταύρωση Γερακα. Εγω κατεύθυνση απο Λαυρίου να στρίψω προς Αγ. Παρασκευή, πράσινο φανάρι. Και ενώ προσεγγίζω ελέγχοντας διαστάυρωση (τι και αν εχω πρασινο, πάντα ελέγχω), βλεπω fabia να ερχεται πλακομενο. Δεν μπορεί λεω, θα σταματήσει (εξάλλου δεν ήταν για να προλάβει το φανάρι, ήταν ήδη κοκκινο), κόβω, εστιάζω στο πρόσωπο του (της) οδηγού, τπτ! σε άλλο κόσμο ήταν η τύπισα. Πέρασε σε απόσταση περίπου 2 μετρων και δεν κατάλαβε τπτ! ο κόσμος που ήταν σταματημένος στα γύρω φανάρια τραβούσε τα μαλιά του...

Sabre
04/08/2006, 13:42
Αν είχες Φορτηγό και της πάταγες κόρνα την ώρα που ξεκίναγες θα σου έλεγα εγώ - η κουφάλα τι έκφραση θα είχε στο πρόσωπο της...
:evil:

tsiros_temp
04/08/2006, 14:28
Υπάρχει μια κόρνα για μηχανές, aftermarket πράμα, εννοείται, που έχει τρομακτική ένταση. Τρομακτική στην κυριολεξία:eyepop: . Αυτή θα βάλω στο μοτόρι μου. Φυσικά θα την έχεις για εξέχουσες περιπτώσεις γιατί όχι μόνο συναγερμοί των τριγύρω αυτοκινήτων θα πάρουν μπρος, αλλά ακόμα και κουφοί θα την ακούσουν :rotflmao: