PDA

View Full Version : Αναβάτες μοτοσυκλέτας ή μηχανόβιοι;



Σελίδες : [1] 2

VanDiemen
28/07/2006, 17:58
Μερικές φορές αναρωτιέμαι... Τι είναι η μοτοσυκλέτα; Αλήθεια τώρα...τι είναι; Αφήστε τα συναισθηματικά που ακούμε και διαβάζουμε στα περιοδικά, ότι είναι τρόπος ζωής, ελευθερία πνεύματος και σώματος κλπ κλπ. Ένα ακόμη μεταφορικό μέσο είναι, το οποίο έτσι και το μάθεις, είναι πολύ πιο εύχρηστο και βολικό από οτιδήποτε άλλο...αυτό είναι. Συμφωνώ ότι είναι πιο διασκεδαστικό από άλλα οχήματα. Αυτό όμως δε μας κάνει ούτε πιο μάγκες, ούτε πιο νταήδες, ούτε οτιδήποτε άλλο “πιο” από τους υπόλοιπους ανθρώπους! Το ότι μπορούμε και το οδηγούμε ή το γεγονός ότι το αγοράσαμε, μας κάνει σε κάτι πιο ξεχωριστούς, από όλους τους υπόλοιπους; Κι αν η απάντηση είναι όχι, γιατί αυτή η συμπεριφορά; Ποια ε; Αυτή που έχουν ορισμένοι ρε παιδιά!! Εξηγούμαι! Τώρα πριν λίγο, ερχόμουν και μπροστά μου ήταν ένα xt. Τον πιάνει το φανάρι κι αρχίζει να μαρσάρει σαν παλαβός! Φεύγει με σπινάρισμα και απομακρύνεται συνεχίζοντας τα άσκοπα μαρσαρίσματα και τα σπιναρίσματα! Είναι το μόνο περιστατικό που είδατε και ακούσατε; Σας αρέσει όταν αναφέρονται στους μοτοσυκλετιστές εσείς κι αυτός ο τύπος να είστε το ίδιο; Να σας βάζουν στο ίδιο καζάνι; Κάτι πρέπει να κάνουμε! Να τυπώσουμε κάποιο t-shirt; Δεν ξέρω.. Εγώ πάντως όταν κάποιος έχει την άποψη.. “μηχανόβιος; ε..κανένας αλήτης θα είναι!” δεν τον αδικώ.. και δεν θα τον αδικώ μέχρι να περιθωριοποιήσουμε αυτούς τους υπανθρώπους που νομίζουν ότι είναι σπουδαίοι και καβάλησαν μαζί με τη μοτοσυκλέτα και το καλάμι, επειδή έκαναν “πατέντα” στην εξάτμιση και ξεσηκώνουν γειτονιές ολόκληρες στο πόδι!

booZe
28/07/2006, 18:18
Αντίστοιχα παραδείγματα φυσικά συναντάς και στους αυτοκινητιστές. Στερεοφωνικά 1500W κινητές-ντισκο, εξατμίσεις που το κριτήριο αγοράς τους είναι τα dB ηχορύπανσης, αντικοινωνική οδήγηση με επικίνδυνες σφήνες, άσκοπα σπινιαρίσματα κτλ κτλ. Με λίγα λόγια, καραγκιόζηδες υπάρχουν παντού και στην Ελλάδα είναι αήττητοι.

Είμαι πολύ νέος αναβάτης (ούτε 3 μηνών) και αρχικά μου προκαλούσε έκπληξη το γεγονός ότι όταν περνούσα αργά από στενά, όλες οι γυναίκες ανέβαιναν στο πεζοδρόμιο το συντομότερο και άλλαζαν μεριά στην τσάντα τους ώστε να είναι από τη μεριά του πεζοδρομίου. Με το αυτοκίνητο μπορεί να είσαι ακριβώς πίσω τους και ανέβαινουν πολλές φορές στο πεζοδρόμιο βαριεστημένα και να σε κοιτάνε λες και σου κάνουν χάρη. Το συμπέρασμα μου είναι ότι οι πεζοί σέβονται περισσότερο τους μοτοσυκλετιστές, κάνοντας ό,τι περνάει από το χέρι τους για να τους διευκολύνουν!

VanDiemen
28/07/2006, 18:25
Μη θεωρείς το φόβο, σεβασμό! Έχεις δίκιο για το ότι το ίδιο ακριβώς φαινόμενο υπάρχει και σε οδηγούς αυτοκινήτων.. αλλά και γι'αυτούς το ίδιο ισχύει. Υπάνθρωποι!

booZe
28/07/2006, 18:30
Το θαυμαστικό στο τέλος της πρότασης είναι... ειρωνικό. :D

Εννοώ φυσικά ότι επικρατεί η άποψη ότι ο κάθε μοτοσυκλετιστής είναι εν δυνάμει τσαντάκιας. Αισθάνομαι κάπως άσχημα που χαλάω την πιάτσα πάντως... :lol:

VanDiemen
28/07/2006, 18:34
Συγνώμη δεν το κατάλαβα :) Γι' αυτό με ξένισε λίγο η απάντησή σου.. γιατί ξαφνικά άλλαζες ύφος και στάση!

anf125
28/07/2006, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από booZe
Είμαι πολύ νέος αναβάτης (ούτε 3 μηνών) και αρχικά μου προκαλούσε έκπληξη το γεγονός ότι όταν περνούσα αργά από στενά, όλες οι γυναίκες ανέβαιναν στο πεζοδρόμιο το συντομότερο και άλλαζαν μεριά στην τσάντα τους ώστε να είναι από τη μεριά του πεζοδρομίου.

Άλλη χαρακτηριστική περίπτωση είναι οι ηλικιωμένοι... ακόμα και αν σταματήσεις για να τους αφήσεις να περάσουν, δεν τολμούν να διασχίσουν το δρόμο συνήθως :lol: Δικαιολογημένα εν μέρει, αφού έχουν ζήσει σε εποχές με πιο σκληροπυρηνικούς και... αληταράδες μηχανόβιους :smilea:

siokatas
28/07/2006, 22:53
Είμαι πολύ νέος αναβάτης (ούτε 3 μηνών) και αρχικά μου προκαλούσε έκπληξη το γεγονός ότι όταν περνούσα αργά από στενά, όλες οι γυναίκες ανέβαιναν στο πεζοδρόμιο το συντομότερο και άλλαζαν μεριά στην τσάντα τους ώστε να είναι από τη μεριά του πεζοδρομίου.



........:lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



και γω μαζι σου....:lol: την πρωτη φορα νομιζα οτι ειχα κατι μετα την δευτερη σταματησα να ασχολουμαι
το δε γελιο ειναι οταν φορουσα μαυρο μπουφαν μηχανης μαυρο τζην μαυρες μποτες μηχανης και μαυρο κρανος δεν σου λεω πως με κοιτουσαν :lol: :lol: :lol: :lol: ακομα μερικες φορες το σκεφτομαι και λιωνω στο γελιο.....

gcrook
28/07/2006, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από booZe

Είμαι πολύ νέος αναβάτης (ούτε 3 μηνών) και αρχικά μου προκαλούσε έκπληξη το γεγονός ότι όταν περνούσα αργά από στενά, όλες οι γυναίκες ανέβαιναν στο πεζοδρόμιο το συντομότερο και άλλαζαν μεριά στην τσάντα τους ώστε να είναι από τη μεριά του πεζοδρομίου. Με το αυτοκίνητο μπορεί να είσαι ακριβώς πίσω τους και ανέβαινουν πολλές φορές στο πεζοδρόμιο βαριεστημένα και να σε κοιτάνε λες και σου κάνουν χάρη. Το συμπέρασμα μου είναι ότι οι πεζοί σέβονται περισσότερο τους μοτοσυκλετιστές, κάνοντας ό,τι περνάει από το χέρι τους για να τους διευκολύνουν!
ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟΥΣ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ!
Εκτος και αν το ειπες ειρωνικα.:rotflmao: :rotflmao:
Μια μερα μπηκα σε ενα θεοστενο δρομακι που εβγαζε πλατεια Κυψελης, δυστυχωε δεν θυμαμαι ονομα.
Μπροστα ενα κτηνος Mercedes ML κατι, που ισα ισα χωραγε, θα ορκιζομουν οτι εξυνε και λιγο πεζοδρομιο τοσο στενος ηταν ο δρομος.

Στα δεξια μια μαμα με το παιδι να το κραταει απο το χερι το οποιο ηταν μεταξυ πεζοδρομιου και δρομου (βλεπεις ηταν και το πεζοδρομιο θεοστενο) , και απο πισω να ερχεται το κτηνος και πισω εγω.

Το ML περναει τοσο ξυστα που νομιζα οτι "εγλυψε" το πιτσιρικι, αλλα η μαμα αταραχη.
περναω και γω και με το που ακουει η μαμα το "μπραου" τραβαει το παιδι αποτομα απο το χερι, και με κοιταει λες και αναγνωρισε μελος σπειρας που εμπορευεται παιδικα οργανα:hypnotize

Εκει κατι μου ειπε κιολας καθως περναγα, και χωρις πολλα-πολλα σταματαω και την ρωταω τι πινει τελοσπαντων.

Και μου λεει το φοβερο "Εκεινος μας ειδε, εσεις με τα μηχανακια πατε οπου θελετε!!!"

Και εκει που ημουν ετοιμος για καραμπινατη λογομαχια, ζηαω συγνωμη και φευγω σαν βρεγμενη γατα.
Ε δεν ειχε και αυτη τα δικια της στη τελικη, αν εξαιρεσουμε την συγκεκριμενη περιπτωση;

h_m_akis
29/07/2006, 02:33
εγω παντως επιδη βλεπω πολλους να μας γραφουν καθημερινα κανονικοτατα γουσταρω παρα πολυ και χεζομαι στο γελιο που οπου περναω κλανουν πανω τους κατι καθωσπρεπει και σκορπανε αριστερα και δεξια:D

tati
29/07/2006, 07:34
βρίσκουμε λοιπον ατομα τα οποία δεν έχουν καμία σχεση με μηχανες και είτε μας "χρεώνουν" τα παντα είτε γουσταρουν να βλεπουν μηχανόβιους και τους χαίρονται.....


βρισκουμε μηχανόβιους που κατακρίνουν αυτους που μαρσαρουν και σπινιάρουν και βρισκουμε μηχανοβιους που γουσταρουν να μαρσαρουν και να σπινιαρουν......


βρισκουμε ατομα που βρίζουν τους μηχανόβιους και μηχανοβιους που καθονται και προβληματίζονται "μα γιατί να μας εχουν όλοι στη μπουκα???:bawl: και βρισκουμε μηχανοβιους που στα ιδια σχολια απαντουν "πες μου και αλλα....:D "


υπαρχουν.....


υπαρχουν.....



όλα τα ειδη ανθρωπων υπαρχουν με όλα τα ειδη αντιλήψεων..δεν είναι δυνατον να σιγκλίνουν όλες οι αποψεις πανω σε οποιοδήποτε θεμα..... και ειδικά σε ενα θεμα όπως της μοτοσυκλέτας απο τη στιγμή συνδυαζεται και συνοδευεται στα μυαλα των περισσοτέρων (κυριως αυτων που δε σχετίζονται με αυτες) με ατυχήματα, ασκοπους θανατους, τσαντιες...μπλα μπλα μπλα.....


μπλα μπλα μπλα.........................


καλά να μαστε

να αγαπαμε τα μοτορια μας για να μας αγαπανε και αυτα

παντα ορθιοι να μαστε

και απο κει και περα...



:alien:

;) :wave2:

Vezouvios
29/07/2006, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
βρίσκουμε λοιπον ατομα τα οποία δεν έχουν καμία σχεση με μηχανες και είτε μας "χρεώνουν" τα παντα είτε γουσταρουν να βλεπουν μηχανόβιους και τους χαίρονται.....


βρισκουμε μηχανόβιους που κατακρίνουν αυτους που μαρσαρουν και σπινιάρουν και βρισκουμε μηχανοβιους που γουσταρουν να μαρσαρουν και να σπινιαρουν......


βρισκουμε ατομα που βρίζουν τους μηχανόβιους και μηχανοβιους που καθονται και προβληματίζονται "μα γιατί να μας εχουν όλοι στη μπουκα???:bawl: και βρισκουμε μηχανοβιους που στα ιδια σχολια απαντουν "πες μου και αλλα....:D "


υπαρχουν.....


υπαρχουν.....



όλα τα ειδη ανθρωπων υπαρχουν με όλα τα ειδη αντιλήψεων..δεν είναι δυνατον να σιγκλίνουν όλες οι αποψεις πανω σε οποιοδήποτε θεμα..... και ειδικά σε ενα θεμα όπως της μοτοσυκλέτας απο τη στιγμή συνδυαζεται και συνοδευεται στα μυαλα των περισσοτέρων (κυριως αυτων που δε σχετίζονται με αυτες) με ατυχήματα, ασκοπους θανατους, τσαντιες...μπλα μπλα μπλα.....


μπλα μπλα μπλα.........................


καλά να μαστε

να αγαπαμε τα μοτορια μας για να μας αγαπανε και αυτα

παντα ορθιοι να μαστε

και απο κει και περα...



:alien:

;) :wave2:

+1000

tati
29/07/2006, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios
+1000

μονο τοσα????? εισαι και τσιγγουνης!!!!!!!!!!!!!!:lol: :lol: :lol:

:beer: :beer: :beer: :beer:

Vezouvios
29/07/2006, 09:15
αντε καλα παρε αλλα ++ 2000++
:yuck: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tati
29/07/2006, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios
αντε καλα παρε αλλα ++ 2000++
:yuck: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

αντε....καπως το σωσες τωρα;) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer:

GhostDog
29/07/2006, 09:18
εγω παντως επιδη βλεπω πολλους να μας γραφουν καθημερινα κανονικοτατα γουσταρω παρα πολυ και χεζομαι στο γελιο που οπου περναω κλανουν πανω τους κατι καθωσπρεπει και σκορπανε αριστερα και δεξια

χαλαράαααα λέμεεεεε.... :lol: :lol: :lol:


στην αρχή όταν τους έκανα νόημα να περάσουν και με κλάναν έλεγα κάτι δεν πάει καλα.... :look:

αλλά τελικώς κατάλαβα ότι ενγένει οι πεζοί τα χέζονται τα μονοκύλινδρα :lol: :lol:

Επίσης η φιμέ ζελάτινα βοηθάει στο χέζονται ακόμη πιο πολύ... :lol: :lol:

VanDiemen
29/07/2006, 09:41
Το ότι σας φοβούνται δηλαδή σας διασκεδάζει; Το να τους ξυπνάτε και να τους ενοχλείτε, σας τονώνει το "εγώ" σας; Α και μια άλλη ερώτηση...είστε εσείς μια ξεχωριστή κάστα ανθρώπων; Που δεν ανήκουν στις "κότες" που περπατάνε ή μετακινούνται με τα μέσα μαζικής συγκοινωνίας; Εγώ πάντως δεν είμαι ένας από σας.. Κι εγώ οδηγούσα και θα ξαναοδηγήσω μοτοσυκλέτα αλλά ούτε χαίρομαι, ούτε αυτοεπιβεβαιώνομαι όταν ο κόσμος κοιτάζει να προφυλαχθεί, όταν περνάω. Και ξέρετε...όταν κοιτάζουν προς τα σας, όταν μαρσάρετε και σπινάρετε και κάνετε σούζες (δεν αναφέρομαι σε όλους, μη πετάτε πέτρες. Μόνο, σ'αυτούς που τα κάνουν) δεν σκέφτονται... "ΠΩΩΩΩ ΠΩΩΩΩ τι άντρας είναι αυτός...τι θάρρος...τι ομορφιά...τι ατίθασος...πωωω πωωω να έναν τέτοιο γαμπρό,σύζυγο κλπ θέλω!" Μη το πείτε πουθενά.. αλλά από μέσα τους σας σιχτιρίζουν.. Αλλά αφού το διασκεδάζετε, εγώ τι να πω...μπράβο!

tati
29/07/2006, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Το ότι σας φοβούνται δηλαδή σας διασκεδάζει; Το να τους ξυπνάτε και να τους ενοχλείτε, σας τονώνει το "εγώ" σας; Α και μια άλλη ερώτηση...είστε εσείς μια ξεχωριστή κάστα ανθρώπων; Που δεν ανήκουν στις "κότες" που περπατάνε ή μετακινούνται με τα μέσα μαζικής συγκοινωνίας; Εγώ πάντως δεν είμαι ένας από σας.. Κι εγώ οδηγούσα και θα ξαναοδηγήσω μοτοσυκλέτα αλλά ούτε χαίρομαι, ούτε αυτοεπιβεβαιώνομαι όταν ο κόσμος κοιτάζει να προφυλαχθεί, όταν περνάω. Και ξέρετε...όταν κοιτάζουν προς τα σας, όταν μαρσάρετε και σπινάρετε και κάνετε σούζες (δεν αναφέρομαι σε όλους, μη πετάτε πέτρες. Μόνο, σ'αυτούς που τα κάνουν) δεν σκέφτονται... "ΠΩΩΩΩ ΠΩΩΩΩ τι άντρας είναι αυτός...τι θάρρος...τι ομορφιά...τι ατίθασος...πωωω πωωω να έναν τέτοιο γαμπρό,σύζυγο κλπ θέλω!" Μη το πείτε πουθενά.. αλλά από μέσα τους σας σιχτιρίζουν.. Αλλά αφού το διασκεδάζετε, εγώ τι να πω...μπράβο!

κανεις δεν είπε αυτα που λες.....:eyepop:

και ετσι όπως το παρουσιάζεις....αυτο που λες οτι τους ξυπνανε και τους ενοχλουν ή ξυπναμε ή ενοχλουμε όπως θες....δε νομίζω οτι μονο τα μηχανακια είναι αυτα που δε σεβονται την ησυχία και ηρεμία του απλου φιλήσυχου, αναμαρτητου, πολίτη......

VanDiemen
29/07/2006, 09:55
Σίγουρα αν δεν κάνεις κάτι από αυτά δεν αναφερόμουν σε σένα! Αλλά το να χαίρεται κανείς επειδή τον φοβούνται το βρίσκεις φυσιολογικό; Και δε λέω ότι αν καταπολεμηθεί το φαινόμενο των υπανθρώπων που καβαλούν μοτοσυκλέτα αλλά νομίζουν ότι καβαλούν τον Πάπα της Ρώμης, θα λύσουμε όλα μας τα προβλήματα! Το Forum όμως είναι σχετικό με αυτά και γι'αυτά μιλάω..αν ήταν σχετικό με τα σπίρτα τώρα ίσως να λέγαμε ότι δεν πρέπει να παίζουμε μ'αυτά, αλλά είναι σχετικό με μοτοσυκλέτες.

Λες επίσης, ειρωνικά τον πολίτη "αναμάρτητο"!! Είπα εγώ ότι είναι αναμάρτητος; Και επειδή έχει κάνει αμαρτίες εμείς πρέπει να εκδικηθούμε ε; Κάτι σαν θεοί ένα πράγμα!

tati
29/07/2006, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Σίγουρα αν δεν κάνεις κάτι από αυτά δεν αναφερόμουν σε σένα! Αλλά το να χαίρεται κανείς επειδή τον φοβούνται το βρίσκεις φυσιολογικό; Και δε λέω ότι αν καταπολεμηθεί το φαινόμενο των υπανθρώπων που καβαλούν μοτοσυκλέτα αλλά νομίζουν ότι καβαλούν τον Πάπα της Ρώμης, θα λύσουμε όλα μας τα προβλήματα! Το Forum όμως είναι σχετικό με αυτά και γι'αυτά μιλάω..αν ήταν σχετικό με τα σπίρτα τώρα ίσως να λέγαμε ότι δεν πρέπει να παίζουμε μ'αυτά, αλλά είναι σχετικό με μοτοσυκλέτες.

κοιτα...δεν εχεις και απολυτο αδικο αλλα ουτε και δικαιο...θα επιμεινω εγω στην αρχική μου απαντηση...λεγοντας...οτι παντου βρισκεις τα παντα .....όλα τα ειδη....καθε αναβατης είναι και μια διαφορετικη προσωπικοτητα...ακρη δε βγαζεις με τι και πως νιωθει ο καθενας και γιατι κανει οτι κανει....

:beer: :beer:

antonis21
29/07/2006, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από booZe
Το θαυμαστικό στο τέλος της πρότασης είναι... ειρωνικό. :D

Εννοώ φυσικά ότι επικρατεί η άποψη ότι ο κάθε μοτοσυκλετιστής είναι εν δυνάμει τσαντάκιας. Αισθάνομαι κάπως άσχημα που χαλάω την πιάτσα πάντως... :lol: αδερφε για πες μας τι μηχανη εχεις?

booZe
29/07/2006, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
αδερφε για πες μας τι μηχανη εχεις?
Αν και δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει αυτή η πληροφορία με το θέμα, έχω μια φιλήσυχη Pegaso Strada.

VanDiemen
29/07/2006, 10:13
Ααα πρέπει να απολογηθείς!! Τι φιλήσυχη; Ποιος το είπε ότι είναι φιλήσυχη; Την έχω πετύχει να κάνει αταξίες, να καψουρεύεται τσάντες κλπ. :) Έλα πλάκα κάνω... Δε φταίει το τι καβαλάς,αλλά το πως..

antonis21
29/07/2006, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από booZe
Αν και δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει αυτή η πληροφορία με το θέμα, έχω μια φιλήσυχη Pegaso Strada. αν ειχες κανενα θυριο αδερφε λογικο να σε φοβουνται.. τι να πει κανεις..

antonis21
29/07/2006, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Ααα πρέπει να απολογηθείς!! Τι φιλήσυχη; Ποιος το είπε ότι είναι φιλήσυχη; Την έχω πετύχει να κάνει αταξίες, να καψουρεύεται τσάντες κλπ. :) Έλα πλάκα κάνω... Δε φταίει το τι καβαλάς,αλλά το πως.. Σωστος... απλα ηθελα να καταλαβω το πως σκεπτονται αυτοι οι ανθρωποι για αυτο και ρωτησα... Με τι λογικη...

GhostDog
29/07/2006, 10:25
αγαπητέ VanDiemen,

Ξεκόλλα και ξαναδιάβασε τι γράφω. Δεν λέω ότι κάνοντας καγκουριλίκια ο φιλήσυχος πολίτης χέζετε. Λέω:
Όταν κατεβαίνω αργά αργά και φιλήσυχα και αντιμετωπίζομαι σαν να καβάλησα το τέρας της αποκάλυψης και να βγήκα στους δρόμους λογικό είναι να γαμηθώ στο γέλιο.

Και ναι το βρίσκω διασκεδαστικό να σταματάω επειδή έχω stop, να κάνω στον παππού περάστε, και να μου δίνει προταιρεότητα :lol: :lol:

Το βρίσκω απίστευτα διασκεδαστικό να περνάω στενό κοντά στο σπίτι μου τσουλούντας (μην φάμε και κανά παιδάκι) και ξαφνικά όλοι οι πεζοί να ανεβαίνουν στα πεζοδρόμια λες και βγήκε το "tremors" στο μαρούσι :rotflmao: :rotflmao:

αμάν πια με την πολιτική ορθότητα (μη χέσω :yuck: ) μερικών εδώ μέσα...

VanDiemen
29/07/2006, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
....καθε αναβατης είναι και μια διαφορετικη προσωπικοτητα...ακρη δε βγαζεις με τι και πως νιωθει ο καθενας και γιατι κανει οτι κανει....

:beer: :beer:

Άκρη ναι.. δε βγάζεις! Όλοι έχουμε διαφορετική προσωπικότητα.. Και ο εγκληματίας έχει προσωπικότητα.. Αυτό σημαίνει ότι όλοι εμείς οι υπόλοιποι είμαστε υποχρεωμένοι να την ανεχόμαστε ή να απομονώνουμε τέτοιου είδους ακραίες συμπεριφορές, ώστε κάποιος που έχει την τάση να κλίνει προς αυτές, σκεπτόμενος τις συνέπειες που μπορεί να έχει, να προσπαθεί να τις ελέγχει;

VanDiemen
29/07/2006, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
αγαπητέ VanDiemen,

Ξεκόλλα και ξαναδιάβασε τι γράφω.... στα πεζοδρόμια λες και βγήκε το "tremors" στο μαρούσι :rotflmao: :rotflmao:

αμάν πια με την πολιτική ορθότητα (μη χέσω :yuck: ) μερικών εδώ μέσα...

Το διασκεδάζεις δηλαδή έτσι;; Άρα να μην εκπλαγούμε αν αύριο μεθαύριο πας δίπλα σε καμμιά γριούλα και μαρσάρεις απότομα για να πεταχτεί μέχρι πάνω..πολύ διασκεδαστικό!!!! Φαντάζομαι θα πεθάνεις από το γέλιο! Πάρτης και την τσάντα!! Εκεί να δεις τρόμο! Και γέλια που θα κάνεις! Αμάν πια με την ανωριμότητα, την υπεροψία και το "σύμπλεγμα κατωτερότητας" μερικών!!!!! Οι υπόλοιποι δε σας φταίνε σε τίποτα!!

GhostDog
29/07/2006, 10:47
θα σταματήσω εδώ γιατί έχω να κάνω με συνομιλητή που επιμελώς απομονώνει ότι τον συμφέρει απ' τα κείμενα των άλλων προσφιλής τακτική πολιτικάντηδων και troll (http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_troll).

για πάμε ένα repeat...


Το βρίσκω απίστευτα διασκεδαστικό να περνάω στενό κοντά στο σπίτι μου τσουλούντας (μην φάμε και κανά παιδάκι) και ξαφνικά όλοι οι πεζοί να ανεβαίνουν στα πεζοδρόμια λες και βγήκε το "tremors" στο μαρούσι

VanDiemen
29/07/2006, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
θα σταματήσω εδώ γιατί έχω να κάνω με συνομιλητή που επιμελώς απομονώνει ότι τον συμφέρει απ' τα κείμενα των άλλων προσφιλείς τακτική πολιτικάντηδων και troll (http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_troll).
για πάμε ένα repeat...


Ναι! Σταμάτα εδώ γιατί κι εγώ βαρέθηκα να μιλάω στον τοίχο..
Είπα στην αρχή ότι εμένα με πειράζει που κάποιοι με ακραία συμπεριφορά δίνουν την εικόνα ότι όλοι όσοι βρίσκονται πάνω σε 2 τροχούς, είναι το ίδιο! Εσύ είπες ότι ..."μα όχι, εγώ το διασκεδάζω να με φοβούνται!" Κι εγώ σου απάντησα ότι αφού το διασκεδάζεις, δεν απέχεις πολύ από το να είσαι ο αυριανός καμικάζι.. Κατά τα άλλα έχεις δίκιο..ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΩ ΕΣΥ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΟΛΑ!

GhostDog
29/07/2006, 10:57
"μα όχι, εγώ το διασκεδάζω να με φοβούνται!, χωρίς να υπάρχει ΓΑΜΗΜΕΝΟΣ ΛΟΓΟΣ"

το καταλαβαίνεις τώρα;;;

αφού φοβούνται όταν δεν κάνω μαλακίες τι θες να κάνω;;;

να στεναχωρηθώ με τη μαλακία που τους δέρνει και νομίζουν ότι είμαι εγκληματίας επειδή οδηγώ μηχανή;;;

VanDiemen
29/07/2006, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
"μα όχι, εγώ το διασκεδάζω να με φοβούνται!, χωρίς να υπάρχει #%!$@# ΛΟΓΟΣ"

το καταλαβαίνεις τώρα;;;

αφού φοβούνται όταν δεν κάνω μ%@#ς τι θες να κάνω;;;

να στεναχωρηθώ με τη @#$@# που τους δέρνει και νομίζουν ότι είμαι εγκληματίας επειδή οδηγώ μηχανή;;;

Μα αυτό λέω.. το κατάλαβα! Είναι τόσο μα τόσο διασκεδαστικό... Δε σε πειράζει αυτή η κατάσταση και άρα κι αυτοί που δημιούργησαν αυτή την εικόνα κατά βάθος με το μέρος "μας" είναι!! Καλά τους κάνουν ε; Αφού μας φοβούνται "χωρίς λόγο"! Κατά τη γνώμη σου, αυτή η κατάσταση "το να φοβάται" ο πεζός τον μηχανόβιο υπήρχε πριν ανακαλυφθεί η μοτοσυκλέτα! Άρα αφού φοβούνται , εμείς τι να κάνουμε...θα το διασκεδάσουμε αντί να απομονώσουμε αυτούς που δημιουργούν αυτή τη γενική εικόνα για όλους..
Εν τω μεταξύ ηρέμησε λίγο...δεν έχω κάνει φυλακή και δεν χρειάζεται να μου μιλάς με τη διάλεκτό τους..

tai
29/07/2006, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από h_m_akis
εγω παντως επιδη βλεπω πολλους να μας γραφουν καθημερινα κανονικοτατα γουσταρω παρα πολυ και χεζομαι στο γελιο που οπου περναω κλανουν πανω τους κατι καθωσπρεπει και σκορπανε αριστερα και δεξια:D den tha se prolavo poythena.........:mad: :mad: tha deis ksilo kai giaourti pou tha pesei.:a26: :a26: :a38: :a015: :a016:

tai
29/07/2006, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati


Μικρή τι έγινε???? πήραμε αλήτικο μηχανάκι και αγριέψαμε??? Το παίζουμε διαλλακτικότητα στην αλητεία??? μαζέψουυυυυ:evil: :evil: :evil:

:) :lol: :lol:

anf125
29/07/2006, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μια μερα μπηκα σε ενα θεοστενο δρομακι που εβγαζε πλατεια Κυψελης, δυστυχωε δεν θυμαμαι ονομα.


Μάλλον ήταν η οδός Καλογερά ;)

H.A.Balafoutre
29/07/2006, 17:47
Τι να λέμε ρε παιδιά. Τα στραβά στερεότυπα ο κόσμος δύσκολα τα ξεπερνάει κυρίως γιατί φοβάται.

Τα καλά δύσκολα τα δέχεται, οπότε το μόνον που μας μένει είναι να προσπαθούμε συνέχεια. Αλλά όπως και κάθε τι σε αυτήν την ταπεινή ζωή που ζούμε θέλει συνεχή προσπάθεια.

Αφού η οδήγηση της μηχανής είναι έτσι κι αλλιώς ένας καθημερινός πόλεμος για την επιβίωσή μας, ε ας έχουμε κι έναν ακόμη στόχο. Να τους κάνουμε να πάψουν να φοβούνται και να ξεχωρίζουν τα κακώς από τα καλώς κείμενα.

h_m_akis
29/07/2006, 23:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
den tha se prolavo poythena.........:mad: :mad: tha deis ksilo kai giaourti pou tha pesei.:a26: :a26: :a38: :a015: :a016:




ναι..........αλλα πρεπει πρωτα να με προλαβεις...............μπουαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :smokin:



:wave2:

gcrook
29/07/2006, 23:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Μάλλον ήταν η οδός Καλογερά ;)

Ναι ρε συ:eek:

h_m_akis
29/07/2006, 23:54
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen [QUOTE]





φιλε VanDiemen νομιζω πως κατηγορεις τους αλλους (οπως τον GhostDog) ενω εσυ εχεις το προβλημα με την αλλη αποψη. ειναι απολυτα σεβαστο αυτο που πιστευεις αλλα γιατι να πρεπει και οι αλλοι να το ασπαζονται?

Ταξιδευτής
30/07/2006, 08:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Σίγουρα αν δεν κάνεις κάτι από αυτά δεν αναφερόμουν σε σένα! Αλλά το να χαίρεται κανείς επειδή τον φοβούνται το βρίσκεις φυσιολογικό; ......
.....
.....
Λες επίσης, ειρωνικά τον πολίτη "αναμάρτητο"!! Είπα εγώ ότι είναι αναμάρτητος; Και επειδή έχει κάνει αμαρτίες εμείς πρέπει να εκδικηθούμε ε; Κάτι σαν θεοί ένα πράγμα!

Μισο λεπτο ρε συ Πετρο (με ολο το θαρρος). Τα παιδια εδω κανανε ΧΙΟΥΜΟΡ με το θεμα, που ειναι κατι που, αν προσεξες, το κανουν τακτικα σε πολλα θεματα -και κατ εμε καλα κανουν γιατι δινουν χρωμα στην βαρετη και μονοχνωτη καθημερινοτητα μας.

Μην τα παιρνεις ολα τοσο σοβαρα και μετρητοις ρε συ! Δεν βλεπεις που τοσοι και τοσοι που εχουν μπει κατα καιρους εδω και ειναι ΚΑΓΚΟΥΡΕΣ (ξερεις τον ορο, εισαι βορειος), τα παιδια εδω τους εχουν κατα-ΚΡΑΞΕΙ και κανενας δεν εχει βγει να πει "ααα, ναι, κοντριτσες, ωωωω γουσταρουμε, παμε παμε"

Τα παιδια του Μοτο εδω ειναι ατομα ωριμα που αγαπουν την καλη παρεα (και την καλη μπυρα ενιοτε :lol: ), τα ταξιδια και γενικα την ΚΑΛΗ πλευρα του μοτοσυκλετισμου -και ΠΑΝΤΑ με εξοπλισμο ασφαλειας. (εδω για μπανακι πηγαμε πριν μια βδομαδα κ ειδες στις φωτο τι εξοπλισμο ειχαμε βγαλει απο πανω μας!! :lol: )


Για πες μου λοιπον τι σχεση εχουν αυτα με τον ξεκρανωτο καγκουρα (μη χαλασει ο ΖεΛεΣ!) που ειναι με την σεμπριγκατη παπια η το οποιοδηποτε αλλο ινδιανικο μηχανακι κ παει στη μια ροδα αναμεσα στην κινηση η σηκωνει στο ποδι μια συνοικια με την φασαρια του;;

Εν πασει περιπτωσει καλοκαιρι ειναι, ζεστη κανει, μην τα κανουμε ολα θεμα, πηγαινε ριξε μια βουτια, πιες κ μια :beer: και ολα καλα.

A, και κατι ακομα. Πρεπει να καταλαβεις οτι στην κοινωνια μας που οι ανθρωποι φοβουνται κ τον ισκιο τους πλεον, το θεαμα ενος ανθρωπου επανω σε μια μηχανη φοροντας κρανος κλπ προκαλει φοβο κ ας ειναι το καλυτερο παιδι του κοσμου. Γιατι; Μα γιατι εχουν γαλουχηθει στην αντιληψη του "τσαντακια, αλητη, μηχανοβιου"... :(

Εγω πχ οταν ειμαι με την μηχανη δεν πλησιαζει κουνουπι. Επειδη εχω μια προτιμηση στο μαυρο χρωμα κ κρανος, μπουφαν, γαντια, μποτες, παντελονι ειναι μαυρα (και η μηχανη!) πρεπει να δεις τι γινεται στο δρομο... :lol:

Στα φαναρια αμαξια που ειμαι διπλα τους πανε πιο μπροστα, ανεβαζουν παραθυρα, γυρνανε απο την αλλη... Χαμος γινεται! Aμα δε εχω κ τη ζελατινα ιριδιου κατεβασμενη... ασε!
Ηλιθια κατασταση αλλα πρεπει να το διακωμωδησεις για να μην τρελλαθεις....

Dionisisk5
30/07/2006, 13:37
Εγω ρε παιδια παλι γιατι την ευχαριστιεμαι την αλητεια που μου δινει η μηχανη? Και εντωμεταξυ η καθε μηχανη σου δινειν και διαφορετικο στυλ αλητειας:

Ο endurakias ειναι ο κλασικος ροδα τσαντας και κοπανας.Και πολλακις ο βρωμιλος ο διχρονιλας:)

Ο streetakias ειναι ο γκαζοφωνιξ, ο αληταρας που περναει με 200 σφηναροντας και κανοντας σουζες:)

Ο παπακιας ειναι ο deliveras που δεν υπαρχουν νομοι και κωδικες για αυτον και ενιοται για να βγαζει το μεροκαματο κλεβει και καμια τσαντουλα.

Ο bmwακιας που ειναι ο κιριλατος που εχει τα φραγκα και ξαφνικα θελησε στα πενηντα του να νιωσει την ευχαριστηση της μηχανης:p

Ο choperakias ειναι ο χαρλεας ο easy rider. Ο αληταρας ο heavy metalas με τα πολλα tattoo που οταν θα ξεκαβαλησει το μοτο του θα σε κανει καινουργιο.

Και αλλα πολλα. Εεε τι να κανουμε αφου αυτη την γνωμη εχουνε πανω κατω να τους την αλλαξουμε? Αστους εκει περα να νομιζουν οτι θελουν.
Παντως οτι η αποφαση και μονο να οδηγει καποιος μηχανη τον κανει αυτοματα να ξεχωριζει απο το συνολο ειναι σιγουρη για πολλους λογους.

VanDiemen
31/07/2006, 07:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_zr
Μισο λεπτο ρε συ Πετρο (με ολο το θαρρος). Τα παιδια εδω κανανε ΧΙΟΥΜΟΡ με το θεμα, που ειναι κατι που, αν προσεξες, το κανουν τακτικα σε πολλα θεματα -και κατ εμε καλα κανουν γιατι δινουν χρωμα στην βαρετη και μονοχνωτη καθημερινοτητα μας.

Μην τα παιρνεις ολα τοσο σοβαρα και μετρητοις ρε συ! Δεν βλεπεις που τοσοι και τοσοι που εχουν........
.......απο την αλλη... Χαμος γινεται! Aμα δε εχω κ τη ζελατινα ιριδιου κατεβασμενη... ασε!
Ηλιθια κατασταση αλλα πρεπει να το διακωμωδησεις για να μην τρελλαθεις....

Μη με παρεξηγείς!! Αναγνωρίζω το λάθος μου, ότι ορισμένες φορές αντιδρώ κάπως υπερβολικά...Έφταιγε μάλλον η σκηνή που είχα παρακολουθήσει, με τον τύπο που έκανε επίτηδες φασαρία.. Κι εγώ έχω χιούμορ.. Απλώς είναι λίγο βόρειο :) Το Fun-club του χιούμορ μου (εκτός από πολύ!! αστείος είμαι και ψωνάρα), να φανταστείς, αποτελείται από δυο πινγκουίνους, τρεις εσκιμώους και μια φώκια..

VanDiemen
31/07/2006, 08:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dionisisk5
Εγω ρε παιδια παλι γιατι την ευχαριστιεμαι την αλητεια που μου δινει η μηχανη? Και εντωμεταξυ η καθε μηχανη σου δινειν και διαφορετικο στυλ αλητειας:

Ο endurakias ειναι ο κλασικος ροδα τσαντας και κοπανας.Και πολλακις ο.....
..... την αλλαξουμε? Αστους εκει περα να νομιζουν οτι θελουν.
Παντως οτι η αποφαση και μονο να οδηγει καποιος μηχανη τον κανει αυτοματα να ξεχωριζει απο το συνολο ειναι σιγουρη για πολλους λογους.

Ο scooterάκιας;;; :sad: Έτσι;;...άιντε...άιντε τους διαγράφουμε από το χάρτη;;;

(Είδες nikos_zr;; Τι σου' λεγα; Έχω "φανταστικό" χιούμορ!! Έλα, έλα...σταμάτα να σπαρταράς στο πάτωμα! Θα σου τα δώσω τα λεφτά που σου υποσχέθηκα... )

tati
31/07/2006, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Μικρή τι έγινε???? πήραμε αλήτικο μηχανάκι και αγριέψαμε??? Το παίζουμε διαλλακτικότητα στην αλητεία??? μαζέψουυυυυ:evil: :evil: :evil:

:) :lol: :lol:

και που να μ΄εβλεπες πριν το αλητικο μηχανακι:lol: :lol: :lol: :lol:

TATAR
31/07/2006, 11:07
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
[B]Μερικές φορές αναρωτιέμαι... Τι είναι η μοτοσυκλέτα; Αλήθεια τώρα...τι είναι; Αφήστε τα συναισθηματικά που ακούμε και διαβάζουμε στα περιοδικά, ότι είναι τρόπος ζωής, ελευθερία πνεύματος και σώματος κλπ κλπ. Ένα ακόμη μεταφορικό μέσο είναι, το οποίο έτσι και το μάθεις, είναι πολύ πιο εύχρηστο και βολικό από οτιδήποτε άλλο...αυτό είναι. Συμφωνώ ότι είναι πιο διασκεδαστικό από άλλα οχήματα. Αυτό όμως δε μας κάνει ούτε πιο μάγκες, ούτε πιο νταήδες, ούτε οτιδήποτε άλλο

Διαφωνώ απόλυτα. Οι ώριμοι και κατασταλαγμένοι μοτόβιοι, όπως φαίνεται ότι είναι η πλειοψηφία που γράφει στο φόρουμ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ πιο ανυχτόμυαλοι, με ευρήτητα στο πνεύμα τους, δεχτικοί και καταδεκτικοί, με σωστές απόψεις στα περισσότερα θέματα ΚΑΙ ΟΧΙ ΡΟΜΠΟΤ ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΘΕΛΟΥΝ!!! ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ !!!!

VanDiemen
31/07/2006, 11:20
Κι εγώ όμως ανήκω στην κατηγορία που περιέγραψες... εγώ γιατί δεν είμαι "πιο" (αφού εκφράζω λάθος απόψεις);

mbjp
31/07/2006, 11:32
Αν θελετε να δειτε τον φοβο στα ματια των αλλων..

δοκιμαστε να μπειτε σε τραπεζα φορωντας το κρανος :rotflmao:

tati
31/07/2006, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από mbjp
Αν θελετε να δειτε τον φοβο στα ματια των αλλων..

δοκιμαστε να μπειτε σε τραπεζα φορωντας το κρανος :rotflmao:

και που να φωναξεις "ΛΗΣΤΕΙΑ" κιόλας!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Kizoku
31/07/2006, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από mbjp
Αν θελετε να δειτε τον φοβο στα ματια των αλλων..

δοκιμαστε να μπειτε σε τραπεζα φορωντας το κρανος :rotflmao:

Εμένα πάντως με σταματάνε πριν καν μπω μέσα, για να το βγάλω.


Όσον αφορά το θέμα μας πάντως πρέπει να συνειδητοποιήσουμε τη διαφορετικότητα των ανθρώπων.
Άλλοι είναι έτσι άλλοι είναι αλλιώς. Δεν μπορεί όλοι λοιπόν να μας θεωρούν εντάξει τύπους από τη στιγμή που δεν είναι όλοι οι μοτοσικλετιστές εντάξει τύποι.

Αν σου αρέσει που καβαλάς τη μηχανή σου τι σε ενδιαφέρει η άποψη των άλλων?
Στο κάτω κάτω πάντοτε θα βρίσκεις και ομοϊδεάτες για να συζητάς τα περί μηχανών!!!

Η μήπως πολλές φορές και οι μοτοσικλετιστές δεν κατακρίνουμε τους αυτοκινητιστές (κουτιά).
Και εγώ για παράδειγμα έχω μια δόση προκατάληψης προς τους αυτοκινητιστές όταν καβαλάω το μηχανάκι μου γιατί εκείνη τη στιγμή σκέφτομαι για τη δική μου ασφάλεια ότι είναι όλοι κουλοί και αδιάφοροι. Ισχύει όμως κάτι τέτοιο? Σίγουρα όχι.

Από τη στιγμή που μας αρέσει και το απολαμβάνουμε απλά ας μην κολλάμε με τέτοιες αντιλήψεις ορισμένων. Και εμένα με κοιτάνε περίεργα τώρα τις ζέστες με το μπουφάν και μερικοί ψιλογελάνε αλλά....(Who gives a fuck!!!)

Electra
31/07/2006, 12:17
Ακόμη ασχολείστε με το τί λένε οι άλλοι για σας?

Τελικά μετράει πολύ το τί θα πει ο άλλος ε? (Ενώ στους φίλους μας λέμε: "Μη σε νοιάζει ρε τι λένε οι άλλοι, εσύ είσαι ξεχωριστός, κάνε αυτό που σε εκφράζει. Αγάπα όποιον θες, φόρα ό, τι θες, λέγε αυτό που θες")

Αγχωνόμεθα μήπως με τις φοβίες των άλλων?

Αν δεν είμαστε αυτό που νομίζουν γιατί να ενοχλούμαστε?

Ο κάγκουρας θα σου πει ότι είναι μηχανόβιος (χωρίς καν να ξέρει τι σημαίνει η λέξη)... Μη κολλάμε στις λέξεις και μη μας νοιάζει πια για το τί λένε οι άλλοι...



Αυτό που οδηγάς πολλές φορές δε καθορίζει αυτό που είσαι...


:beer:

VanDiemen
31/07/2006, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
Ακόμη ασχολείστε με το τί λένε οι άλλοι για σας?

Τελικά μετράει πολύ το τί θα πει ο άλλος ε? (Ενώ στους φίλους μας λέμε: "Μη σε νοιάζει ρε τι λένε οι άλλοι, εσύ είσαι ξεχωριστός, κάνε αυτό που σε εκφράζει. Αγάπα όποιον θες, φόρα ό, τι θες, λέγε αυτό που θες")

Αγχωνόμεθα μήπως με τις φοβίες των άλλων?

Αν δεν είμαστε αυτό που νομίζουν γιατί να ενοχλούμαστε?

Ο κάγκουρας θα σου πει ότι είναι μηχανόβιος (χωρίς καν να ξέρει τι σημαίνει η λέξη)... Μη κολλάμε στις λέξεις και μη μας νοιάζει πια για το τί λένε οι άλλοι...



Αυτό που οδηγάς πολλές φορές δε καθορίζει αυτό που είσαι...


:beer:



Τα λες πολύ σωστά! Αρκεί όμως, ο τρόπος που συμπεριφερόμαστε να μην ενοχλεί και το γενικό σύνολο. Δε λέω να μην ενοχλήσουμε έναν ή δύο. Είναι αναπόφευκτο, κάποιοι να μη μας πάνε, να μη γουστάρουν τη μάπα μας, να μη τους κάνουμε το κέφι.. (υπάρχουν και στραβάδια τέλος πάντων που τους ενοχλούν όλα). Συμφωνώ μαζί σου, ότι ο λόγος για να είμαστε σωστοί δεν πρέπει να είναι αυτός (τι θα πει ο γείτονας...τι θα πει ο κόσμος!).

Εξάλλου και οι καλύτεροι ψυχολόγοι το έχουν πει, ότι το να μη σε ενδιαφέρει, τι γνώμη έχει ο "δίπλα" σου για σένα, είναι ένα από τα συστατικά της ευτυχίας!

Όταν όμως κάποιος είναι, κατά κανόνα, ενοχλητικός, τότε το πράγμα αλλάζει.. Υπάρχει η αντικειμενική και η υποκειμενική άποψη των πραγμάτων. Όταν είσαι γενικώς ενοχλητικός δεν μπορείς να κλείσεις τα μάτια και να πεις, δε μ' ενδιαφέρει, εγώ περνάω καλά και μάλιστα το διασκεδάζω που με φοβούνται και ενοχλούνται. Ζεις σε μια κοινωνία όπου υπάρχουν κανόνες που πρέπει να σεβαστείς! Αν όλοι ενεργούσαμε μ'αυτή τη λογική, τότε για πιο λόγο να μη πάρω μια βαριοπούλα και να έρθω τα μεσάνυχτα να κάνω τη μηχανή σου πορτατίφ; Αφού εγώ το διασκεδάζω!

Πάντως δε νομίζω ότι οι βλαμμένοι, που επειδή καβάλησαν δυο ρόδες νομίζουν ότι καβαλούν τον Πάπα της Ρώμης, έχουν αυτή τη φιλοσοφία..
κατά τη γνώμη μου αυτοί είναι οι πιο κομπλεξικοί και η υπέρτατη επιδίωξή τους, είναι να κάνουν τον άλλο να τους προσέξει! Θεωρούν ότι είναι σπουδαίοι άνθρωποι.. ότι εμπνέουν μόνο θαυμασμό και ότι αυτοί που δυσαρεστούνται από το γεγονός της διέλευσής τους (και δεν βγαίνουν στο μπαλκόνι να δουν πως αυτός ο ήρωας μπορεί και κουμαντάρει τέτοια μηχανάρα), είναι άντε καμμιά τρελή γιαγιά που την πειράζουν όλα ή κανένας κομπλεξικός.

tsiros_temp
31/07/2006, 17:19
Άλλο να σε ενδιαφέρει το πως παρουσιάζεσαι στους άλλους ανθρώπους. και τελείως άλλο να έχεις σκοπό να παρουσιάζεσαι κάπως στους άλλους.

Εγώ αυτό σκέφτομαι.

BAD BOY
31/07/2006, 17:55
ΤΑ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΟΛΑ.
-ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΠΕΡΠΑΤΑΝ ΜΕΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ.
-ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΟΡΝΑΡΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ...ΠΡΩΤΟΙ ΣΤΟ ΦΑΝΑΡΙ.
-ΑΛΛΟΙ ΠΑΡΚΑΡΟΥΝ ΣΤΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΑ.
-ΑΛΛΟΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ.
-Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΤΟ ΤΕΡΜΑ.
-ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ.
ΚΛΠ
ΔΕΝ Σ'ΕΝΟΧΛΟΥΝ?
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΑΒΑΤΗΣ Η' ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ ΕΓΩ
ΕΙΜΑΙ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ ...ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΜΟΤΟ ΜΟΥ
ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ
ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ.

VanDiemen
31/07/2006, 18:07
Ποια ακριβώς είναι αυτά που βάζω στο ίδιο τσουβάλι;; Αν ανήκεις σ'αυτούς που μαρσάρουν άσκοπα στο φανάρι με άγνωστο σκοπό αλλά το αποτέλεσμα είναι να βλέπεις το φόβο στα μάτια των περαστικών και αισθάνεσαι ότι σε έβαλα στο ίδιο τσουβάλι μ' αυτόν που διασχίζει με σούζα το δρόμο..τότε ναι...σε τσουβάλιασα...έχεις δίκιο! Αλλά αν δεν ισχύει κάτι τέτοιο, τι είναι αυτά που έβαλα στο ίδιο τσουβάλι; Μοτοσυκλετιστής, μηχανόβιος ή αναβάτης δε μ'ενδιαφέρει, μπορείς να βαφτίσεις τον εαυτό σου όπως θέλεις..

Τώρα σχετικά με τα άλλα που λες.. Κι εγώ που νόμιζα ότι αν καταπολεμηθεί το φαινόμενο των "κακών μηχανόβιων" θα λυθούν όλα τα προβλήματα...(θα λυθεί το μεσανατολικό, θα φθηνήνει το πετρέλαιο κλπ) χμμμ ώστε υπάρχουν κι άλλα προβλήματα ε; Μα τότε αφού υπάρχουν κι όλα αυτά που λες, το να μαρσάρουμε, να ενοχλούμε και να κάνουμε σούζες τους πειράζει; Παίρνουμε δηλαδή σαν άλλοθι το χειρότερο από αυτό που κάνουμε και μόλις μας πουν κάτι...τσουπ...τους το πετάμε στη μάπα!...ο άλλος γιατί έκανε εκείνο και δεν του λες τίποτα και τώρα που εγώ κάνω αυτό, μου τη λες; Ωραία λογική.. :( (μου θυμίζει το δημοτικό, που έπιανε κάποιον ο δάσκαλος να κάνει κάτι, και αμέσως η πρώτη ερώτηση του πιτσιρικά "και γιατί τον άλλο δεν του κάνατε τίποτα;"

BAD BOY
31/07/2006, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Ποια ακριβώς είναι αυτά που βάζω στο ίδιο τσουβάλι;; Αν ανήκεις σ'αυτούς που μαρσάρουν άσκοπα στο φανάρι με άγνωστο σκοπό αλλά το αποτέλεσμα είναι να βλέπεις το φόβο στα μάτια των περαστικών και αισθάνεσαι ότι σε έβαλα στο ίδιο τσουβάλι μ' αυτόν που διασχίζει με σούζα το δρόμο..τότε ναι...σε τσουβάλιασα...έχεις δίκιο! Αλλά αν δεν ισχύει κάτι τέτοιο, τι είναι αυτά που έβαλα στο ίδιο τσουβάλι; Μοτοσυκλετιστής, μηχανόβιος ή αναβάτης δε μ'ενδιαφέρει, μπορείς να βαφτίσεις τον εαυτό σου όπως θέλεις.. ΝΑΙ ,ΣΑΥΤΟΥΣ ΑΝΗΚΩ.
ΑΝ ΣΕ ΦΟΒΗΣΑ ΣΟΡΡΥ...ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ.
ΜΕ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑΣΕΣ Η' ΟΧΙ ΣΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ ΜΟΥ@@@@@@@.
ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ ΜΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΠΩΣ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ
ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΕΝΑ.
ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑ...
ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙ ΣΟΥ
ΚΑΙ Σ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΛΙΑ.ΠΑΡΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟ CLUB ΣΟΥ.

:a17:

VanDiemen
31/07/2006, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-BADBOY'STOY
ΝΑΙ ,ΣΑΥΤΟΥΣ ΑΝΗΚΩ.
ΑΝ ΣΕ ΦΟΒΗΣΑ ΣΟΡΡΥ...ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ.
ΜΕ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑΣΕΣ Η' ΟΧΙ ΣΤΑ ΠΑΠΑΚΙΑ ΜΟΥ@@@@@@@.
ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ ΜΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΠΩΣ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ
ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΕΝΑ.
ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑ...
ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΣΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙ ΣΟΥ
ΚΑΙ Σ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΛΙΑ.ΠΑΡΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟ CLUB ΣΟΥ.

:a17:

Ποιο club μου εννοείς; Αυτό που πηγαίνω τα βράδια; Ή αυτό που παίζω γκολφ; Δε με φόβισες καθόλου! Απλώς σου κάνω ορισμένες πολύ απλές ερωτήσεις στις οποίες όπως φαίνεται δεν μπορείς να απαντήσεις! Τι τσουβάλιασα κατά τη γνώμη σου; Πες αυτό το απλό!
Θες απλά να κάνεις το κομμάτι σου, νομίζεις ότι θα σε κοιτάξουν οι άλλοι με θαυμασμό, για να μπεις στις τσόντες σου ικανοποιημένος! Έγραψες πάλι μεγάλε!!

BAD BOY
31/07/2006, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
-Ποιο club μου εννοείς;
-Αυτό που πηγαίνω τα βράδια;-
- Δε με φόβισες καθόλου! Απλώς σου κάνω ορισμένες πολύ απλές ερωτήσεις στις οποίες όπως φαίνεται δεν μπορείς να απαντήσεις! Τι τσουβάλιασα κατά τη γνώμη σου; Πες αυτό το απλό!
- Θες απλά να κάνεις το κομμάτι σου, νομίζεις ότι θα σε κοιτάξουν οι άλλοι με θαυμασμό, για να μπεις στις τσόντες σου ικανοποιημένος!
- Έγραψες πάλι μεγάλε!! -ΤΟ FUN CLUB ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.
-ΜΠΑΑΑ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ?
- ΣΤΟ ΛΕΩ ΑΠΛΑ.ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ.
(ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ ΛΕΣ ΚΑΝΑΣ ΑΛΗΤΗΣ ΘΑΝΑΙ ΠΧ)
-ΝΑΙ ΡΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ.ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΠΟΥ
ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΜΠΑΓΑΣΑ ΠΟΝΗΡΟΥΛΗ.
-ΤΡΑΒΑ ΠΑΡΕ ΚΑΝΑ ΠΑΠΑΚΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΕ ΚΑΙ ΑΣΕ
ΤΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΕ.ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΟΥ
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ Ν ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΑΛΛΑ
ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ ΣΟΥ ΜΑΜΗΣΕ ΤΗΝ
ΓΚΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ.ΚΕΡΑΤΟΥΚΛΗ.
ΑΣ ΤΑ ΔΙΑΛΑ.

BAD BOY
31/07/2006, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Μερικές φορές αναρωτιέμαι... Τι είναι η μοτοσυκλέτα; Αλήθεια τώρα...τι είναι; Αφήστε τα συναισθηματικά που ακούμε και διαβάζουμε στα περιοδικά, ότι είναι τρόπος ζωής, ελευθερία πνεύματος και σώματος κλπ κλπ. Ένα ακόμη μεταφορικό μέσο είναι, το οποίο έτσι και το μάθεις, είναι πολύ πιο εύχρηστο και βολικό από οτιδήποτε άλλο...αυτό είναι. Συμφωνώ ότι είναι πιο διασκεδαστικό από άλλα οχήματα. Αυτό όμως δε μας κάνει ούτε πιο μάγκες, ούτε πιο νταήδες, ούτε οτιδήποτε άλλο “πιο” από τους υπόλοιπους ανθρώπους! Το ότι μπορούμε και το οδηγούμε ή το γεγονός ότι το αγοράσαμε, μας κάνει σε κάτι πιο ξεχωριστούς, από όλους τους υπόλοιπους; Κι αν η απάντηση είναι όχι, γιατί αυτή η συμπεριφορά; Ποια ε; Αυτή που έχουν ορισμένοι ρε παιδιά!! Εξηγούμαι! Τώρα πριν λίγο, ερχόμουν και μπροστά μου ήταν ένα xt. Τον πιάνει το φανάρι κι αρχίζει να μαρσάρει σαν παλαβός! Φεύγει με σπινάρισμα και απομακρύνεται συνεχίζοντας τα άσκοπα μαρσαρίσματα και τα σπιναρίσματα! Είναι το μόνο περιστατικό που είδατε και ακούσατε; Σας αρέσει όταν αναφέρονται στους μοτοσυκλετιστές εσείς κι αυτός ο τύπος να είστε το ίδιο; Να σας βάζουν στο ίδιο καζάνι; Κάτι πρέπει να κάνουμε! Να τυπώσουμε κάποιο t-shirt; Δεν ξέρω.. Εγώ πάντως όταν κάποιος έχει την άποψη.. “μηχανόβιος; ε..κανένας αλήτης θα είναι!” δεν τον αδικώ.. και δεν θα τον αδικώ μέχρι να περιθωριοποιήσουμε αυτούς τους υπανθρώπους που νομίζουν ότι είναι σπουδαίοι και καβάλησαν μαζί με τη μοτοσυκλέτα και το καλάμι, επειδή έκαναν “πατέντα” στην εξάτμιση και ξεσηκώνουν γειτονιές ολόκληρες στο πόδι! ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΑΡΑΘΕΣΗ...
ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΝΕΙΣ ΕDIT ΣΤΑ ΠΟΣΤ ΣΟΥ.

VanDiemen
31/07/2006, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-BADBOY'STOY
-ΤΟ FUN CLUB ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.
-ΜΠΑΑΑ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ?
- ΣΤΟ ΛΕΩ ΑΠΛΑ.ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ.
(ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ ΛΕΣ ΚΑΝΑΣ ΑΛΗΤΗΣ ΘΑΝΑΙ ΠΧ)
-ΝΑΙ ΡΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ.ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΠΟΥ
ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΜΠΑΓΑΣΑ ΠΟΝΗΡΟΥΛΗ.
-ΤΡΑΒΑ ΠΑΡΕ ΚΑΝΑ ΠΑΠΑΚΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΕ ΚΑΙ ΑΣΕ
ΤΑ ΕΓΡΑΨΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΕ.ΝΟΥΜΕΡΟ ΠΟΥ
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ Ν ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΑΛΛΑ
ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ ΣΟΥ ΜΑΜΗΣΕ ΤΗΝ
ΓΚΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ.ΚΕΡΑΤΟΥΚΛΗ.
ΑΣ ΤΑ ΔΙΑΛΑ.

Το fun-club που ανέφερα σε προηγούμενο μήνυμά μου, αγόρι μου καλό, απευθύνονταν σε ανθρώπους που διαθέτουν ένα χαρακτηριστικό με την ονομασία "χιούμορ". Όταν μεγαλώσεις, αν τρως το φαγητό σου, θα αποκτήσεις κι εσύ! Θα απαντήσω σε όλες σου τις ερωτήσεις.. Ναι τα βράδια βγάινω! Όταν μεγαλώσεις, αν... αλλά...να μην επαναλαμβάνομαι..κατάλαβες έτσι;

Όταν ακούω κάποιον να λέει τον μοτοσυκλετιστή "μηχανόβιο" ..σκέφτομαι...χμμ άλλος ένας που γυρνάει με τη μοτοσυκλέτα του για να κάνει το κομμάτι του..ή που wannabe τέτοιος, τέλος πάντων. Παπάκι, έχω! Τhanks για την προτροπή.
Τέλος για να πάμε και στο ευχολόγιο..
Η επιχειρηματολογία σου ονομάζεται ad-hominem.. Δηλαδή μη δυνάμενος να αντιμετωπίσεις το συνομιλητή σου επάνω στο θέμα συζήτησης, στρέφεσαι εναντίον του ίδιου του ατόμου! Δηλαδή ας πούμε ότι μιλάνε δυο άτομα και ο ένας με την επιχειρηματολογία του φέρνει τον άλλο σε τόσο δύσκολη θέση (δεν ισχυρίζομαι ότι αυτό ακριβώς συνέβη και στη δική μας περίπτωση.Αυτό θα το κρίνουν αυτοί που θα διαβάσουν) που δεν μπορεί να πει τίποτα! Τότε αν ο άλλος του απαντήσει, "πως είναι έτσι το μαλλί σου; Δε χτενίζεσαι ποτέ; Πηγαινε σε έναν καθρέφτη βρωμιάρη".. Τότε αυτό λέγεται επιχειρηματολογία ad-hominem..

(και σημειωτέον..είναι τελείως λάθος!!)

και γι'αυτό που είπες να ξαναδιαβάσω το πρώτο μου μήνυμα...
Το ξαναδιάβασα και σου εξηγώ! Λέω εκεί λοιπόν...όταν σε μια ομάδα ανθρώπων Α που έχουν κάποιο κοινό χαρακτηριστικό... ας πούμε ανάμεσα σε 1000 καλούς υπάρχουν και 50 που έχουν ακριβώς το ίδιο χαρακτηριστικό αλλά συμπεριφέρονται πολύ άσχημα και επειδή συνεχώς είναι τόσο έντονα απωθητικός ο τρόπος συμπεριφοράς τους, είναι αυτοί που έχουν δημιουργήσει την κακή εικόνα για όλη την ομάδα! Αυτό που λέω είναι...αν η ομάδα αυτή δε φροντίσει να κάνει κάτι για να περιθωριοποιήσει αυτούς τους 50, τότε εγώ προσωπικά αν ακούσω κάποιον να λέει: Ομάδα Α; Αλήτες, κοπρίτες!! δεν μπορώ να τον αδικήσω, όχι γιατί θεωρώ ότι όντως είναι όλη η ομάδα αλήτες, αλλά γιατί κι εγώ από την πλευρά μου δεν έκανα το καλύτερο που θα μπορούσα να κάνω! Αυτό είπα στο πρώτο μου μήνυμα. Εσύ το μόνο που συγκράτησες ήταν "μηχανόβιοι; Αλήτες, κοπρίτες!"

Λεωνίδας
31/07/2006, 19:19
:a014: :a014: :a014:
με κάτι τέτοια threads έχω γίνει τόσα κιλά :rolleyes:
:lol: :lol:

VanDiemen
31/07/2006, 19:31
Sorry που σε παχαίνουμε ρε Λεωνίδα :lol: Από δω και πέρα τα δικά μου post θα είναι fat-free :lol:

BAD BOY
31/07/2006, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Το fun-club που ανέφερα σε προηγούμενο μήνυμά μου, αγόρι μου καλό, απευθύνονταν σε ανθρώπους που διαθέτουν ένα χαρακτηριστικό με την ονομασία "χιούμορ". Όταν μεγαλώσεις, αν τρως το φαγητό σου, θα αποκτήσεις κι εσύ! Θα απαντήσω σε όλες σου τις ερωτήσεις.. Ναι τα βράδια βγάινω! Όταν μεγαλώσεις, αν... αλλά...να μην επαναλαμβάνομαι..κατάλαβες έτσι;

Όταν ακούω κάποιον να λέει τον μοτοσυκλετιστή "μηχανόβιο" ..σκέφτομαι...χμμ άλλος ένας που γυρνάει με τη μοτοσυκλέτα του για να κάνει το κομμάτι του..ή που wannabe τέτοιος, τέλος πάντων. Παπάκι, έχω! Τhanks για την προτροπή.
Τέλος για να πάμε και στο ευχολόγιο..
Η επιχειρηματολογία σου ονομάζεται ad-hominem.. Δηλαδή μη δυνάμενος να αντιμετωπίσεις το συνομιλητή σου επάνω στο θέμα συζήτησης, στρέφεσαι εναντίον του ίδιου του ατόμου! Δηλαδή ας πούμε ότι μιλάνε δυο άτομα και ο ένας με την επιχειρηματολογία του φέρνει τον άλλο σε τόσο δύσκολη θέση (δεν ισχυρίζομαι ότι αυτό ακριβώς συνέβη και στη δική μας περίπτωση.Αυτό θα το κρίνουν αυτοί που θα διαβάσουν) που δεν μπορεί να πει τίποτα! Τότε αν ο άλλος του απαντήσει, "πως είναι έτσι το μαλλί σου; Δε χτενίζεσαι ποτέ; Πηγαινε σε έναν καθρέφτη βρωμιάρη".. Τότε αυτό λέγεται επιχειρηματολογία ad-hominem..

(και σημειωτέον..είναι τελείως λάθος!!) -ΧΙΟΥΜΟΡ ΕΕΕΕΕ ΝΑΙ ΡΕ :rotflmao: :lol: ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΩΡΑ.ΕΙΣΑΙ ΣΟΙ ΤΟΥ
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ?
-ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΤΟ ΦΑΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΚΑΙ
ΝΑ ΓΙΝΩ ΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕΝΑ:wacko:
-ΤΟ ΤΙ ΛΕΣ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΛΕΕΙ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ
ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟ.
-ΕΧΕΙΣ ΠΑΠΑΚΙ?ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΕ 125 ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟΤΕ.
-ΕΥΧΟΛΟΓΙΟ?ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑ?ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ
ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΤΟΝ....ΚΛΠ.ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΔΕΣ ΑΥΤΑ ΡΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ
ΓΛΥΚΟ?ΤΕΣΠΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ
ΑD HOMINEM.
ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΤΟΝ ΕΜΙΝΕΜ ΜΟΝΟ.
-ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΠΡΙΝ.
-ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΚΟΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ.

VanDiemen
31/07/2006, 20:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-BADBOY'STOY
-ΧΙΟΥΜΟΡ ΕΕΕΕΕ ΝΑΙ ΡΕ :rotflmao: :lol: ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΩΡΑ.ΕΙΣΑΙ ΣΟΙ ΤΟΥ
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ?
-ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΤΟ ΦΑΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΚΑΙ
ΝΑ ΓΙΝΩ ΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕΝΑ:wacko:
-ΤΟ ΤΙ ΛΕΣ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΛΕΕΙ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ
ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟ.
-ΕΧΕΙΣ ΠΑΠΑΚΙ?ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΕ 125 ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟΤΕ.
-ΕΥΧΟΛΟΓΙΟ?ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑ?ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ
ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΤΟΝ....ΚΛΠ.ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΔΕΣ ΑΥΤΑ ΡΕ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ
ΓΛΥΚΟ?ΤΕΣΠΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ
ΑD HOMINEM.
ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΤΟΝ ΕΜΙΝΕΜ ΜΟΝΟ.
-ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΠΡΙΝ.
-ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΚΟΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ.

Μπαα καμμιά συγγενική σχέση! Αλλά και τι σχέση έχει ο Χριστόδουλος με την κουβέντα; Ααα... απόπειρα χιούμορ.. Χαμογέλασα! Συνέχισε την καλή προσπάθεια! Αν δε θέλεις να μεγαλώσεις, γούστο και καπέλο σου! Μόνο που δεν είναι, ξέρεις, θέμα επιλογής..
Χαίρομαι που επισημαίνεις ότι μου αναγνωρίζεις το δικαίωμα να σκέφτομαι ελεύθερα..
Ευχολόγιο...ννναι...σωστά..πρέπει να προσαρμόζουμε τη γλώσσα που χρησιμοποιούμε, στο επίπεδο που μπορεί να καταλάβει ο συνομιλητής μας. Τα μπινελίκια εννοώ ρα συ!
Μπράβο για τον Eminem! Άντε ρα; Καλός ήταν;
Για τη γκόμενα τι να σου πω; Δεν σε γεμίζουν πλέον οι τσόντες;

Εκτός απ'το παπάκι έχω και ένα tenere 660...το πουλάω αν σ'ενδιαφέρει.. Αλλά δεν θα πάρω παπάκι 125.. Για κανένα freewind σκέφτομαι..Εσύ τι λες;

BAD BOY
31/07/2006, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Μπαα καμμιά συγκενική σχέση! Αλλά και τι σχέση έχει ο Χριστόδουλος με την κουβέντα; Ααα... απόπειρα χιούμορ.. Χαμογέλασα! Συνέχισε την καλή προσπάθεια! Αν δε θέλεις να μεγαλώσεις, γούστο και καπέλο σου! Μόνο που δεν είναι, ξέρεις, θέμα επιλογής..
Χαίρομαι που επισημαίνεις ότι μου αναγνωρίζεις το δικαίωμα να σκέφτομαι ελεύθερα..
Ευχολόγιο...ννναι...σωστά..πρέπει να προσαρμόζουμε τη γλώσσα που χρησιμοποιούμε, στο επίπεδο που μπορεί να καταλάβει ο συνομιλητής μας. Τα μπινελίκια εννοώ ρα συ!
Μπράβο για τον Eminem! Άντε ρα; Καλός ήταν;
Για τη γκόμενα τι να σου πω; Δεν σε γεμίζουν πλέον οι τσόντες; ΔΕΝ ΜΕ ΓΕΜΙΖΕΙ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ "ΠΑΤΕΝΤΑ"ΣΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΜΟΥ...
ΝΑ ΒΓΩ ΣΤΙΣ ΓΕΙΤΩΝΙΕΣ ΜΙΑ ΤΣΑΡΚΑ.
ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΓΥΡΙΣΕ ΚΑΙ ΤΣΟΝΤΑ ΣΤΕΙΛΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ
ΝΑ ΤΟΝ ΖΗΤΗΣΩ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ CLUB.
ANTE "ΡΑ" ΑΞΙΕ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗ.
ΥΓ.ΞΑΝΑ ΕΚΑΝΕΣ EDIT....
TI NA ΣΟΥ ΠΩ ΠΑΡΤΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΣΥ
ΠΑΤΕΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ.
ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΟ 660 ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΘΟΡΥΒΟ.

VanDiemen
31/07/2006, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-BADBOY'STOY
ΔΕΝ ΜΕ ΓΕΜΙΖΕΙ Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.
ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ "ΠΑΤΕΝΤΑ"ΣΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΜΟΥ...
ΝΑ ΒΓΩ ΣΤΙΣ ΓΕΙΤΩΝΙΕΣ ΜΙΑ ΤΣΑΡΚΑ.
ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΓΥΡΙΣΕ ΚΑΙ ΤΣΟΝΤΑ ΣΤΕΙΛΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ
ΝΑ ΤΟΝ ΖΗΤΗΣΩ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ CLUB.
ANTE "ΡΑ" ΑΞΙΕ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗ.

Εεε ναι...αφού αρχίσαμε να λέμε αλήθειες ούτε εμένα με γεμίζει.. Άντε καλή βόλτα! Αν "γύρισε" τσόντα ποιος; Δεν ασχολούμαι ρα συ.. (χαίρομαι που επιτέλους συνεννοούμαστε!) Βρες κανέναν με κοινά ενδιαφέροντα για να σε αφυπνίσει όταν "γυρίσει" τσόντα ο ήρωάς σου! Αντε ρα! Καληνύχτα!

BAD BOY
31/07/2006, 20:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Εεε ναι...αφού αρχίσαμε να λέμε αλήθειες ούτε εμένα με γεμίζει.. Άντε καλή βόλτα! Αν "γύρισε" τσόντα ποιος; Δεν ασχολούμαι ρα συ.. (χαίρομαι που επιτέλους συνεννοούμαστε!) Βρες κανέναν με κοινά ενδιαφέροντα για να σε αφυπνίσει όταν "γυρίσει" τσόντα ο ήρωάς σου! Αντε ρα! Καληνύχτα! ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΡΑ.
ΛΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΗΝ ΣΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΚΟΙΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ?
ΜΗΝ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΛΛΗ ΡΑ.
ΚΟΥΡΑΓΙΟ ...

VanDiemen
01/08/2006, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-BADBOY'STOY
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΡΑ.
ΛΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΗΝ ΣΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΚΟΙΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ?
ΜΗΝ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΛΛΗ ΡΑ.
ΚΟΥΡΑΓΙΟ ...

Κοίτα...ένα από τα ενδιαφέροντά της, είναι και οι άντρες...και συγκεκριμένα εγώ! Ώστε κοινά ενδιαφέροντα ε; Δεν το είχα σκεφτεί... τι να πω..αν είναι έτσι, περαστικά...αλλά μη ξεδίνεις για άλλο ένα κόμπλεξ σου, εις βάρος των άλλων :yuck:

Electra
01/08/2006, 10:58
Μμμμάλιστα!

Αυτή είναι η κοινωνία μας!
Δυστυχώς ή ευτυχώς δε μπορούμε να τους βάλουμε όλους σε μια κατηγορία.

Οι δικυκλιστές είναι κάτι σαν τους ταρίφες. Συνήθως ΕΝΑΝ ταρίφα βλέπουμε που μας κόβει το δρόμο, δε βγάζει αλάρμ, βγαίνει από το πουθενά και τσουπ όλα τα κίτρινα γίναν μαβλάκες!
Έτσι και μια οικογένεια που θα πάει να περάσει τη διάβαση και ένας τσιπιρίκος θα σταματήσει στο κόκκινο με έντο και διπλοκάβαλος, θα τους φοβίσει και θα λένε μετά οι αλήτες που δε ξέρουν τι κάνουν.
Έτσι είναι τα πράγματα. Αν ο καθένας κοιτάξει να συμπεριφέρεται όσο το δυνατόν καλύτερα, τότε όλοι θα αλλάξουν. Οι εξαιρέσεις υπάρχουν πάντα! Από τότε που βγήκαν οι κανόνες (και δεν εννοώ τους κανόνες της φύσης ή της ηθικής)

Όλα σωστά αυτά που λέτε. Ας τα αποδεχτούμε!

:beer:

tsiros_temp
01/08/2006, 23:37
Συνήθως ΕΝΑΝ ταρίφα βλέπουμε που μας κόβει το δρόμο, δε βγάζει αλάρμ, βγαίνει από το πουθενά και τσουπ όλα τα κίτρινα γίναν μαβλάκες!

Μα δεν είδαμε ΕΝΑΝ ταρίφα να οδηγάει με τον τρόπο που περιγράφεις. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ είναι έτσι. Προσωπικά όσο οδηγάω στην Πάτρα, αυτό παρατηρώ. Ακόμα δεν έχω δει έναν να οδηγάει συνετά. Ακόμα και όταν μου κάνουν σήμα να περάσω, έχω παρατηρήσει ότι το κάνουν γιατί θέλουν να περάσουν και κάπως τους εμποδίζω εκεί που είμαι. Μόνο τότε ξεσκίζονται να σε αφήσουν να περάσεις.

zephyr1
02/08/2006, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
και γι'αυτό που είπες να ξαναδιαβάσω το πρώτο μου μήνυμα...
Το ξαναδιάβασα και σου εξηγώ! Λέω εκεί λοιπόν...όταν σε μια ομάδα ανθρώπων Α που έχουν κάποιο κοινό χαρακτηριστικό... ας πούμε ανάμεσα σε 1000 καλούς υπάρχουν και 50 που έχουν ακριβώς το ίδιο χαρακτηριστικό αλλά συμπεριφέρονται πολύ άσχημα και επειδή συνεχώς είναι τόσο έντονα απωθητικός ο τρόπος συμπεριφοράς τους, είναι αυτοί που έχουν δημιουργήσει την κακή εικόνα για όλη την ομάδα! Αυτό που λέω είναι...αν η ομάδα αυτή δε φροντίσει να κάνει κάτι για να περιθωριοποιήσει αυτούς τους 50, τότε εγώ προσωπικά αν ακούσω κάποιον να λέει: Ομάδα Α; Αλήτες, κοπρίτες!! δεν μπορώ να τον αδικήσω, όχι γιατί θεωρώ ότι όντως είναι όλη η ομάδα αλήτες, αλλά γιατί κι εγώ από την πλευρά μου δεν έκανα το καλύτερο που θα μπορούσα να κάνω! Αυτό είπα στο πρώτο μου μήνυμα. Εσύ το μόνο που συγκράτησες ήταν "μηχανόβιοι; Αλήτες, κοπρίτες!"


Τελικα δεν μας λες τι προτεινεις.

Γιατι με φαινεται οτι κατι εχεις να προτεινεις.:smokin:

Τι εννοεις περιθωριοποιήσει?
Μηπως να μαζεψουμε αυτους 50 και να τους κρεμασουμε προς παραδειγμα για τους αλλους?

"μηχανόβιοι; Αλήτες, κοπρίτες!"


Καποιοι σου λενε οτι σε ολες τις καστες ανθρωπον υπαρχουν ολα τα ειδη.

Εσυ αναφαιρεσαι σε μια συγκεκριμενη.:evil:


VanDiemen τι ψαχνεις να μαθεις?

:look:

VanDiemen
02/08/2006, 08:23
Όχι φίλε! Δε λέω να τους κρεμάσουμε.. δεν ξέρω κι εγώ τον τρόπο.. Τον προβληματισμό μου εκφράζω.. και κάνω προσπάθεια να βρω μια λύση, να ακούσω και τους υπόλοιπους... ποια είναι η θέση τους. Αν θες..κι αυτό που κάνω, εδώ τώρα, είναι ένα λιθαράκι...ίσως κάποιοι προβληματιστούν και πουν...ρε συ..καλά τα λέει αυτός..ίσως λέω!
Όταν λέω να τους περιθωριοποιήσουμε, δεν εννοώ να τους βάλουμε μια στάμπα στο μπράτσο και να τους δείχνουμε με το δάχτυλο και να λέμε “Νάτος!! Αυτός είναι!”. Τρόποι μπορούν να βρεθούν.. κατ’αρχήν να κάνουμε αισθητή την αποστασιοποίησή μας απ’αυτού του είδους τις συμπεριφορές... ίσως με κάποιο spotάκι...δεν ξέρω... Να τους κάνουμε να αισθανθούν ότι δεν ανήκουν σε μας.. Και μόνο η αίσθηση που θα τους δοθεί, ότι..."χμμμ είμαι ο μόνος ανόητος που τα κάνει αυτά!", ίσως βοηθήσει.. Να μάθουν δηλαδή, ότι οι πράξεις τους, δεν προκαλούν το θαυμασμό, αλλά την απέχθειά μας προς τον τρόπο συμπεριφοράς τους. Και μόνο αυτό, μπορεί, ίσως, να προβληματίσει κάποιους.. Σου ακούγονται παράλογα όλα αυτά;

Έχουμε λέσχες, έχουμε περιοδικά, forum, άξιους εκπροσώπους, γίνονται συγκεντρώσεις, εκδηλώσεις... έχουμε τρόπους για να κάνουμε αισθητή τη θέση μας, ότι δηλαδή δεν είμαστε όλοι τέτοιοι! 5-10 στους εκατό να είναι αυτοί που συμπεριφέρονται μ'αυτό τον τρόπο, είναι αρκετοί για να δίνουν κακό όνομα και εικόνα σε όλους τους υπόλοιπους!

Λέει ο προηγούμενος για τους ταξιτζήδες...ότι όοολοι είναι ατζαμήδες, άσχετοι, καθάρματα...υπάνθρωποι! Έτυχε να πέσει ίσως σε 4-5 που φέρθηκαν άσχημα.. Τι σημαίνει αυτό; Ότι όλοι είναι τέτοιοι; Φυσικά και όχι! Είναι όμως τόσο εξόφθαλμα προκλητικοί αυτοί οι 4-5, που δίνουν το κακό όνομα σε όλους! Και επειδή το κακό όνομα, ξέρεις, δεν μένει κρυφό, αλλά το μαθαίνουν και οι υπόλοιποι, που ίσως δεν έχουν κάνει ταρζανιές και δεν έχουν δώσει δικαίωμα, το κακό όνομα όμως το έχουν...υπάρχει και τους ακολουθεί, αυτό τους εκνευρίζει και τους βάζει κι αυτούς στο λούκι της "ανάποδης" συμπεριφοράς..

Αυτό βλέπουμε και ανάμεσά μας.. Βλέπεις πολλούς που επειδή δεν έχουν δώσει δικαιώματα, όταν διαπιστώνουν ότι οι πολίτες τους φοβούνται, δε στρέφονται κατά της αιτίας που δημιούργησε αυτό το φόβο, αλλά εναντίον των πολιτών! Εσύ όμως τι προτείνεις; Γιατί με κατακρίνεις έμμεσα επειδή γράφω, ότι γράφω! Είσαι ευχαριστημένος από την κατάσταση που υπάρχει;

Σχετικά μ'αυτά που λες για τις κάστες και τις φατριές...δεν αντιλέγω...όλα τα είδη ανθρώπων υπάρχουν παντού! Ακόμη και στις φυλακές υπάρχουν και καλοί άνθρωποι! Το θέμα είναι ότι αλλού υπάρχουν περισσότεροι οι οποίοι συμπεριφέρονται σωστά, ενώ σε άλλες ομάδες ανθρώπων, το αντίθετο! Στο σύνολο των μοτοσυκλετιστών, εσύ κατά τη γνώμη σου τι νομίζεις ότι ισχύει; Και ποιος είναι πιο άμεσα ορατός στον κόσμο, με αποτέλεσμα να δίνει τη γενική εικόνα για όλους μας; Εσύ π.χ. που έχεις τη μοτοσυκλέτα σου για να πηγαίνεις τα σαββατοκύριακα καμμιά βόλτα σε κάποια ορεινή διαδρομή για να ξεσκάσεις λίγο, ή ο τύπος που έβγαλε την εξάτμιση και πάει μπροστά στην καφετέρια κι αρχίζει να μαρσάρει και να κάνει ταρζανιές;

zephyr1
02/08/2006, 09:40
Οκ φιλτατε VanDiemen.

Εχεις παρει χαμπαρι οτι βρισκομαστε σε ενα πολυ gamato forum οπου κανονιζονται βολτες γινονται γνωριμιες,πολλες φορες δημιουργουνται πολυ δυνατες σχεσεις ανθρωπων...................αλλα απο κει και περα για να γινει μαζικη κοινιτοποιηση για να αντιμετωπιστει καποιο προβλημα..........δεν ειναι ο καλυτερος χωρος.(και μαλλον δεν υπαρχει η αναγκη να ειναι).

Κοιτα λιγο τι προσπαθησα να κανω εγω για να καταλαβεις λιγο πως σκεφτομαι και πως θελω να αντιδρασω. εδω (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=25682)
Bart τα καταφερα.THX

Γενικως ολοι ειμαστε τοσο βολεμενοι που δεν εχουμε πια ορεξη για μεγαλα πραγματα.(δεν το πιστευω αλλα αυτο συμβαινει)

Και προσπαθω μονος μου οτι αντιδραση μπορω να δειξω σε πραγματα που δεν μου αρεσουν και να ειμαι μαθητης Η δασκαλος αναλογα την περισταση στην ζωη.

Εκλεισα τα 33 και μπηκα στα 34.

Ε σου λεω και εγω σε πιο νεα ηλικια μαλλον υπηρξα και καγκουρας και καρεκλοτος και ευτυχως που δεν περιθωριοποιήθηκα,..............γιατι σημερα μπορει να μην ειχα γνωρισει ολους εσας.:beer:

Χαλαρωσε και απολαυσε την βολτα.

Ο καθενας μας ειναι μοναδικος και αυτο δεν αλλαζει με τιποτα.

Φιλικα:wave2:

zephyr1
02/08/2006, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
"μα όχι, εγώ το διασκεδάζω να με φοβούνται!, χωρίς να υπάρχει ΓΑΜΗΜΕΝΟΣ ΛΟΓΟΣ"

το καταλαβαίνεις τώρα;;;

αφού φοβούνται όταν δεν κάνω μαλακίες τι θες να κάνω;;;

να στεναχωρηθώ με τη μαλακία που τους δέρνει και νομίζουν ότι είμαι εγκληματίας επειδή οδηγώ μηχανή;;;


Παρατηρησε και αυτο το φιλαρακι που εκφραζει την πραγματικοτητα του.

Οταν διαβαζα το thread καταλαβαινα απολυτα τι ηθελε να πει αλλα εσυ ησουν αντιθετος.

Ο GhostDog :a20: :a18: :beer: επελεξε να πει αυτο που τον εκφραζει με το μηχανακι του ωμα,........... κατ 'εμε πολυ σταρατα και στο κατω κατω αυτο ειναι που τον εκφραζει και καλα κανει.

Το αναφερω απλα γιατι μ 'αρεσε σαν αντιδραση.
Ουτε για να σε κοντραρο ουτε για να κρινω αν ειναι καλο η κακο.

Δεξου τα παντα ως εχουν αν μπορεις να αλλαξεις κατι αλλαξε το, αν οχι απλα δεξου και αυτο.

mats8282
02/08/2006, 09:51
Δεν ειναι μονο θεμα των "καβουριων" αλλα και τις αντιληψης η οποια μεταφερεται στα μικρα παιδια απο τους δικους τους.Για παραδειγμα πριν 1-2 χρονια καπου στου Ζωγραφου πηγαινα σε μια δουλεια με το παπι της αδερφης μου και βλεπω 2 πιτσιρικες 5-6 χρονων πιασμενες χερι χερι να προσπαθουνε να περασουνε το δρομο απεναντι.Κοιταω πισω μου μην ειναι κανενας πισω και μας παρει παραμαζωμα,σταματαω και τους λεω να περασουνε.Προς μεγαλη μου εκπληξη γυρναει το ενα στο αλλο και του λεει:Ελα ο ΚΥΡΙΟΣ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΣ μας αφηνει να περασουμε :lol:

VanDiemen
02/08/2006, 10:05
Λες ότι κι εσύ υπήρξες “κάγκουρας” κλπ. Όμως άλλαξες! Γιατί πιστεύεις ότι η απόπειρα να επισπεύσουμε αυτή τη διαδικασία ή να βοηθήσουμε κι αυτούς που παραμένουν τέτοιοι, είναι λάθος; Γιατί με πήρατε με τις πέτρες, αυτό δεν καταλαβαίνω.. Όταν λέω περιθωριοποίηση, δεν εννοώ να τους δέσουμε από πίσω, με ένα σχοινί, και να τους τραβάμε, ούτε να τους κατάσχουμε τις μοτοσυκλέτες.. Νομίζω λέω ξεκάθαρα αυτό που σκέφτομαι! Να τους κάνουμε αισθητή την εικόνα, ότι συμπεριφερόμενοι με αυτό τον ακραίο τρόπο, δεν ανήκουν σε μας.. ότι είναι μόνοι τους!
Το να επαναπαυτούμε όπως μου προτείνεις θα λύσει ποτέ το πρόβλημα;; Κι αν “ναι”, πως; Λες αν μπορώ να αλλάξω κάτι, να το αλλάξω κι αν όχι να το δεχτώ όπως είναι.. Ε λοιπόν, προσπαθώ να το αλλάξω.

h_m_akis
02/08/2006, 16:05
ε, λοιπον να κανω κι εγω μια παρακληση για αμεση κινητοποιηση: να οργανοσουμε μια καμπανια ωστε ΟΛΕΣ οι μοτοσυκλετες να φορανε aftermarket ολοσωμες ελευθερες εξατμισεις:smokin: !!! μιλαω απολυτα σοβαρα μιας και ποιο ομορφες ειναι, και ποιο ωραια ακουγονται και καλυτερη αποδωση εχουν........!!!!!!!!!!






φιλε VanDiemen δεν καταλαβα...τι προβλημα εχουν οι καγκουρες και χρειαζονται βοηθεια??? ......και μαλιστα απο εσενα:sick: ??? μου θυμιζεις την κα.Λουκα!!! παρε χαμπαρι οτι ΔΕΝ υπαρχει προβλημα...εσυ εχεις το προβλημα και προτεινω οτοασπιδες:winka:! λες οτι οδηγας moto, εχεις δοκιμασει με εξατμιση? μαλλον οχι. δοκιμασε και θα καταλαβεις γιατι ολοι οι μοτοσυκλετιστες γουσταρουν μια τετοια! τουλαχιστον εγω δεν εχω συναντισει καποιον που να μην του αρεσε το γουργουριτο αναμεσα στα ποδια του:beer:





...και δεν χρειαζατε να ζηλευεις πλεον, για το 660 σου υπαρχουν πολλες στην αγορα, ζητα μια για XT και το "προβλημα" στο οποιο αναφερεσαι θα λυθει αμεσως:rotflmao:





Υ.Γ. γιατι τοσος πουριτανισμος ρε γαμωτο? :confused:

Υ.Γ.2 θα προτημουσα χιλιες φορες την μοτο-φαση πριν 1-2-3 δεκαετιες που ηταν πιο ΑΛΗΤΙΚΗ γιατι οταν αρχιζουν και μαζευονται πολλοι το θεμα ΦΛΩΡΕΥΕΙ.....δυστηχως.....:sad:

Dionisisk5
02/08/2006, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από h_m_akis


Υ.Γ.2 θα προτημουσα χιλιες φορες την μοτο-φαση πριν 1-2-3 δεκαετιες που ηταν πιο ΑΛΗΤΙΚΗ γιατι οταν αρχιζουν και μαζευονται πολλοι το θεμα ΦΛΩΡΕΥΕΙ.....δυστηχως.....:sad:


:beer: :beer: :D :smokin:

VanDiemen
02/08/2006, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από h_m_akis
ε, λοιπον να κανω κι εγω μια παρακληση για αμεση κινητοποιηση: να .......

Υ.Γ.2 θα προτημουσα χιλιες φορες την μοτο-φαση πριν 1-2-3 δεκαετιες που ηταν πιο ΑΛΗΤΙΚΗ γιατι οταν αρχιζουν και μαζευονται πολλοι το θεμα ΦΛΩΡΕΥΕΙ.....δυστηχως.....:sad:

Έχεις δίκιο.. Εγώ είμαι φλώρος..πήρα τη μοτοσυκλέτα για να μετακινούμαι..τη χρειαζόμουν και την πήρα...αλλά πήγαινα και βόλτες. Έξω απ'την πόλη..σε διαδρομές που συναντούσα συνολικά 1 αυτοκίνητο...πολλές φορές κανένα! Αλλά.. φλώρος.. τι περίμενες.

Εσύ την πήρες για να πας από το σπίτι στην καφετέρια.. όχι όμως να πας να την παρκάρεις όπου - όπου για να περπατήσεις προς τα 'κει! Φάτσα - κάρτα.. μπροστά - μπροστά! Και 2-3 άσκοπες ξερογκαζιές.. Μη σε παραλείψει κανένα μάτι.. Εδώ ήρθε ο ήρωας, στα ηχεία της καφετέριας ακούγεται το hit του Μηλιώκα.."τέτοιουν άντρα, τέτοιουν άντρα...θα πουλήσω κι τα γίδια κι τη μάντρα!".. Φαντάζεσαι ότι όλες οι γκόμενες ψ-ψ-ψ λένε κρυφά η μια στην άλλη.."ήρθε"... κι αυτές που δε σε ξέρουν.. "ποιος είναι αυτός ο ήρωας που :eyepop: ΜΑΡ-ΣΑ-ΡΕΙ :eyepop:!!! Και πως το κάνει αυτό!!! Πωωωπωωω!!"
... να λες ότι έχεις μηχανή και να απολαμβάνεις το δέος και τη ζήλια στα μάτια των άλλων, να χαίρονται οι γκόμενες "αχχ, έχεις και μηχανή ε; Πότε θα με πας βόλτα;" κι εσύ να αυτοεπιβεβαιώνεσαι! Είσαι κάποιος! Έχεις μηχανή! Είσαι μηχανόβιος! Μεγάλος μάγκας! Όλοι οι άλλοι; Φλώροι... Εσύ ΜΑΓΚΑΣ!!!! ΑΛΗΤΗΣ!!! Κι ας έχεις και το κομπιουτεράκι για να σερφάρεις στο internet! ε...και κανένα air-condition.. και καμμιά κρέμα προσώπου..κλπ κλπ. Εώ μιλάμε για μεγάλο αληταρά!!...Είσαι..είσαι μάγκας...

Δεν ξανασχολούμαι.. Όλα τα ψευτομαγκάκια πλάκωσαν να υπερασπιστούν το δικαίωμά τους στο μαρσάρισμα... Εντάξει δε σας το παίρνουμε..Έλεγα μπας και φιλοτιμηθεί κανένας... αλλά... καλύτερα να ελπίζουμε ότι θα φιλοτιμηθούν οι Εβραίοι!

anf125
02/08/2006, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από h_m_akis
ε, λοιπον να κανω κι εγω μια παρακληση για αμεση δοκιμασε και θα καταλαβεις γιατι ολοι οι μοτοσυκλετιστες γουσταρουν μια τετοια! τουλαχιστον εγω δεν εχω συναντισει καποιον που να μην του αρεσε το γουργουριτο αναμεσα στα ποδια του:beer:



Αν είσαι αγωνιζόμενος πάμε πάσο. Για οδήγηση σε αστικές περιοχές όμως δεν το θεωρείς αντικοινωνική συμπεριφορά να χρησιμοποιείς εξάτμιση που δεν πληρεί τις προδιαγραφές εκπομπής ρύπων και θορύβου;

anf125
02/08/2006, 23:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
Μα δεν είδαμε ΕΝΑΝ ταρίφα να οδηγάει με τον τρόπο που περιγράφεις. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ είναι έτσι.

Κι εγώ δυστυχώς συμφωνώ ότι μάλλον είναι πλειοψηφία οι κακοί ταξέμπορες. Αυτό μπορεί να αδικεί όσους είναι καλοί και τυπικοί επαγγελματίες αλλά δεν μπορεί να αγνοηθεί το γεγονός. Ακόμα περισσότερο επειδή είναι επαγγελματίες θα πρέπε να είμαστε πιο αυστηροί απέναντί τους. Όπως και τα σωματεία τους έναντι των κακών μελών τους.

zephyr1
03/08/2006, 10:03
Ο προεδρος της Λ.Ε.Φ.Κ.Α ειναι(ηταν) ταριφας και πιλοτος και γαμω τα παιδια.:wave2:

mats8282
03/08/2006, 10:06
Προσωπικα μου αρεσει περισσοτερο ο ηχος του μοτερ-εισαγωγης και οχι της εξατμισης(υπαρχουν και εξαιρεσεις βεβαια)....Η αληθεια ειναι παντως πως οι εξατμισεις παιζουν ενα μεγαλο ρολο στον κοινωνικο μας αφορισμο(αφηνουμε εξω τα υπολοιπα πχ επικινδυνοτητα) αφου αμα για παραδειγμα ανοιξει ενα ΚΤΜ σε φαναρι και φυγει σουζα,παντηλικι τοτε:με μαμα εξατμιση δεν νομιζω να το παρουν χαμπαρι πολλοι,αλλα με μια ανοιχτη Acrapovic οι σκληροπυρηνικοι(ελαχιστοι) θα τον χαζευουνε και θα γουσταρουνε,οι μετριοπαθεις θα γυρισουνε απο τον θορυβο και θα πουνε πωπω τι επικινδυνο και τι ετσι και τι αλλιως και μακαρι μην πεσει και χτυπησει ενω οι υπολοιποι(οι πιο πολλοι) θα πουνε α στο διαολο γαιδουρι αλητη ρεμαλι "μηχανοβιε"......



Μηχανοβιος για εμενα ειναι αυτος που αμα μεινει χωρις μηχανη(οποιαδηποτε μηχανη),για οποια χρηση και αμα την εχει πλην καθαρα για δουλεια, ειναισαν το πρεζακι χωρις την δοση του (τροπος του λεγειν)

:beer: :beer: :beer:

zephyr1
03/08/2006, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Προσωπικα μου αρεσει περισσοτερο ο ηχος του μοτερ-εισαγωγης και οχι της εξατμισης(υπαρχουν και εξαιρεσεις βεβαια)....Η αληθεια ειναι παντως πως οι εξατμισεις παιζουν ενα μεγαλο ρολο στον κοινωνικο μας αφορισμο(αφηνουμε εξω τα υπολοιπα πχ επικινδυνοτητα) αφου αμα για παραδειγμα ανοιξει ενα ΚΤΜ σε φαναρι και φυγει σουζα,παντηλικι τοτε:με μαμα εξατμιση δεν νομιζω να το παρουν χαμπαρι πολλοι,αλλα με μια ανοιχτη Acrapovic οι σκληροπυρηνικοι(ελαχιστοι) θα τον χαζευουνε και θα γουσταρουνε,οι μετριοπαθεις θα γυρισουνε απο τον θορυβο και θα πουνε πωπω τι επικινδυνο και τι ετσι και τι αλλιως και μακαρι μην πεσει και χτυπησει ενω οι υπολοιποι(οι πιο πολλοι) θα πουνε α στο διαολο γαιδουρι αλητη ρεμαλι "μηχανοβιε"......:


Τον μπαρμπαχιλα που ηταν εχτες στην μαραθωνος και ενώ ολοι οι οδηγοι ηταν δεξια,
Αυτος καθονταν στη μεση χωρις λογο, αφου περιμενα ,του κορναρα ,του αναψα τα φωτα μολις τον περασα του ριξα μια γκαζια στην μουρη.
Τι ειμαι εγω?




Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282

Μηχανοβιος για εμενα ειναι αυτος που αμα μεινει χωρις μηχανη(οποιαδηποτε μηχανη),για οποια χρηση και αμα την εχει πλην καθαρα για δουλεια, ειναισαν το πρεζακι χωρις την δοση του (τροπος του λεγειν)

:beer: :beer: :beer:

Καθολου τροπος του λεγειν.:beer: :beer: :beer:

tati
03/08/2006, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282



Μηχανοβιος για εμενα ειναι αυτος που αμα μεινει χωρις μηχανη(οποιαδηποτε μηχανη),για οποια χρηση και αμα την εχει πλην καθαρα για δουλεια, ειναισαν το πρεζακι χωρις την δοση του (τροπος του λεγειν)

:beer: :beer: :beer:


+1000

:beer: :beer: :beer: ;)

VanDiemen
03/08/2006, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Τον μπαρμπαχιλα που ηταν εχτες στην μαραθωνος και ενώ ολοι οι οδηγοι ηταν δεξια,
Αυτος καθονταν στη μεση χωρις λογο, αφου περιμενα ,του κορναρα ,του αναψα τα φωτα μολις τον περασα του ριξα μια γκαζια στην μουρη.
Τι ειμαι εγω?



Εγώ είμαι ο κριτής των πάντων για να σου πω τι είσαι; Και απ'ότι έγραψα μέχρι τώρα, εσύ κατάλαβες ότι κατέκρινα εσένα και όσους έχουν αντίστοιχη συμπεριφορά με την παραπάνω που περιγράφεις;

zephyr1
03/08/2006, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Εγώ είμαι ο κριτής των πάντων για να σου πω τι είσαι; Και απ'ότι έγραψα μέχρι τώρα, εσύ κατάλαβες ότι κατέκρινα εσένα και όσους έχουν αντίστοιχη συμπεριφορά με την παραπάνω που περιγράφεις;


Δεν ειμαστε οι 2 μας εδω μεσα.

Χαλαρωσε,...........τουλαχιστον ατομα με την ιδια (λιγο-πολυ)αγαπη για την μοτοσυκλετα, καλο ειναι να ειναι ενωμενοι και οχι να προσπαθουνε να δημιουργουνε διαφορετικες κατηγοριες αναβατων.

Κανε ενα repeat στα γραφομενα μου.

Ολοι ειμαστε οκ.

Μηπως νομιζεις οτι ο κακγουρας που πηγαινει με 200χλμ με φανελακι σαγιοναρα και οτι περιλαμβανει η αμφιεση του,θα αλλαξει αν μαζευτουν συλλογοι σωματεια οι σωστοι μοτοσυκλετιστες να του πουν το σωστο?

Μονο η <κακη> η <καλη> στιγμη θα του το μαθει αυτο.

Αν παρολαυτα επιμενεις να κανουμε κατι?
Προτεινε,.......... φτιαξε και ενα thread και δες ποσυ θα σ' ακολουθησουν.

Ξανα φιλικα:wave2:

Νομιζω οτι γραφεται,......γραφεται απλα για να γραφεται,........μμμμμ οχι για να διαβαζεται.

VanDiemen
03/08/2006, 11:28
Έχεις δίκιο και συγνώμη! Απλώς ελπίζω να καταλαβαίνεις και τη δική μου πλευρά.. όταν όλοι γράφουν το ειρωνικό τους σχόλιο και κάποιοι έσπευσαν να με κατατάξουν στην κατηγορία του φλώρου...
..Δεν πειράζει όμως...την αποδέχομαι την κριτική όποια κι αν είναι αυτή! Στα λόγια είναι όλα πολύ εύκολα...οι μάγκες και οι "αλήτες" φαίνεται με τα λόγια αποδεικνύονται και αυτοεπιβεβαιώνονται...έτσι ας είναι.. Σε ότι σε αφορά, δεν είχα καμμία πρόθεση να αντιπαρατεθώ μαζί σου.. απλώς είπα το αυτονόητο (ίσως κάπως απότομα)..

Dionisisk5
03/08/2006, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen


Για μισό λεπτό ρε συ!! Νόμιζα ότι εσύ, τη γουστάρεις την αλητεία! Τώρα πριν από λίγο το είδα το μήνυμά σου που επικροτούσες με φατσούλες, τον τύπο που αναπολούσε τις προηγούμενες δεκαετίες, επειδή, λέει, ήταν πιο αλήτες τότε οι "μηχανόβιοι" ενώ τώρα...είναι φλώροι σαν και μένα!

Ορίστε και για του λόγου το αληθές!

Εννοούσες ότι τη γουστάρεις μεν την αλητεία, αλλά σου τη σπάνε αυτοί που κάνουν παραβάσεις; Μα κι αυτοί που τις κάνουν αλήτες δεν είναι; Κι αν δεν είναι, τότε τι είναι; Και ποιοι είναι οι αλήτες; Αυτοί που τηρούν τον κ.ο.κ.; Σε λίγο θα μας πεις ότι φορούν και armani κοστουμάκι.. ειλικρινά... δε σε καταλαβαίνω.. γίνε πιο σαφής


Καταρχην δεν θετω κανενα θεμα επι προσωπικου γιατι απλα δεν σε ξερω. Μπορει να εισαι γαμω τα παιδια απο κοντα ή το αντιθετο. Λες να μπορω να το καταλαβω απο εδω? Οποτε ακυρο το οτι σε χαρακτηριζω φλωρο...

Δευτερον ναι εβγαλα στον hmakis τις μπυρες γιατι πολυ απλα η ολη φαση των μηχανων εχει ξεκινησει απο το ΡΟΔΑ ΤΣΑΝΤΑ ΚΑΙ ΚΟΠΑΝΑ και στο κατω κατω εγω με αυτα μεγαλωσα. Μου θυμισε ωραια σκηνικα και χαρηκα. Ε και?
Τριτον αλλο η αλητεια και αλλο η μ@λ@κεια! Αλλο το να σηκωσει καποιος σουζα να κανει τα εndo toy ή να φοραει ενα τελικο που να ξυπναει και τους πεθαμενους και αλλο το να κανεις παραβασεις που μπορει να θεσεις σε κινδυνο πολλους αλλους μαζι. Νομιζω καταλαβαινεις τι λεω. Και μην μου πεις οτι το να κανεις σουζα ειναι επικινδυνο και για αλλους κτλ.:p
Δεν λεω και εμενα μου την σπαει η φιγουρα ωρες ωρες και απο αμαξια και απο μηχανες και εμενα μου την σπαει να μην μπορω να κοιμηθω γιατι περνανε μουρλαμενοι με τα τελικα να με ξυπνανε αλλα τους καταλαβαινω κιολας. Τα εχω κανει και εγω και τα κανω...
Αλλοστε μαγκια του καποιος που εχει ξοδεψει 500 ωρες να σηκωνει λαμπαδα το μηχανημα και μαγκια του και του τυπα που εχει δουλεψει 500 ωρες για να παρει την bmw tou.

Παντως οπως και να το κανεις το Intellectuell στην μηχανη δεν κολαει. Η μηχανη σημαινει αλητεια και ελευθερια οπως και να το κανουμε. Αλλο πως τους αντιλαμβαβνεται ο καθενας μας αυτους τους ορους...

Gandalf dr685sm
03/08/2006, 11:54
Ωραία συζήτηση ανοίξατε...

Ποιός είναι και ποιός δεν είναι...


θα προτημουσα χιλιες φορες την μοτο-φαση πριν 1-2-3 δεκαετιες που ηταν πιο ΑΛΗΤΙΚΗ γιατι οταν αρχιζουν και μαζευονται πολλοι το θεμα ΦΛΩΡΕΥΕΙ.....δυστηχως.....

__________________

Τι να κάνουμε φίλε μου... ο κόσμος προοδεύει και εξελίσσεται. Εσύ αν θέλεις πάλι , μπορείς να κατηφορίζεις την Συγγρού αλά Γαρδέλης και δεκαετία 80 με σκαρπίνι , τσιγάρο στο κοντομάνικο και άσπρη κάλτσα για εξοπλισμό. Για να μην ονομάζεσαι φλώρος.


Η μοτοσυκλέτα κύριοι απο την στιγμή που μετετράπη σε καταναλωτικό αγαθό , δεν μπορεί και δεν πρέπει να αποτελέι σημείο χαρακτηρισμού για το ποιός είσαι.

Τι αποψεις είναι αυτές;

Δηλαδή αν ο τάδε , ακράνωτος-κάγκουρος-ινδιάνος, αφήσει την μηχανή και πάρει τετράτροχο θα είναι λιγότερο παπάρας; ή περισσότερο;

Αν νιώθετε οτι οδηγείτε μηχανή, επειδή είναι το πάθος σας και συνεπαγωγικά , το κάνετε με τρόπο που δείχνει οτι σέβεστε εαυτούς και αλλήλους, είναι το μοναδικό που αρκεί...
Τα υπόλοιπα είναι αμπελοφιλοσοφίες για να περναμε την ώρα μας.

Όσο για νοοτροπίες οδηγικές κτλ. Μόνο στις γεννιές που είναι τώρα 0-15 ετών. Οι υπόλοιποι , δεν χωράνε επιμόρφωσης πλέον.. μόνο δαμόκλειο σπάθη και ροπαλιά , για να καταλαβαίνουν οτι αυτό που κάνουν δεν πρέπει να ξαναγίνει.

Gandalf

zephyr1
03/08/2006, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Έχεις δίκιο και συγνώμη! Απλώς ελπίζω να καταλαβαίνεις και τη δική μου πλευρά.. όταν όλοι γράφουν το ειρωνικό τους σχόλιο και κάποιοι έσπευσαν να με κατατάξουν στην κατηγορία του φλώρου...
..Δεν πειράζει όμως...την αποδέχομαι την κριτική όποια κι αν είναι αυτή! Στα λόγια είναι όλα πολύ εύκολα...οι μάγκες και οι "αλήτες" φαίνεται με τα λόγια αποδεικνύονται και αυτοεπιβεβαιώνονται...έτσι ας είναι.. Σε ότι σε αφορά, δεν είχα καμμία πρόθεση να αντιπαρατεθώ μαζί σου.. απλώς είπα το αυτονόητο (ίσως κάπως απότομα)..

Πετρο, για να μου ζητας συγνωμη πρεπει να μου χεις κανει κατι,εγω δεν νιωθω οτι μου εκανες τπτ(εκτος αν το εκανα χωρις να το καταλαβω).

Πιστευω οτι ειμαι ατομο που αντιδρα και οχι που αδιαφορει,το ιδιο πιστευω οτι κανεις και εσυ.

Γαμωτο εισαι και στην αλεξανδρουπολη για να τα λεγαμε απο κοντα.

Κανονισε καμια βολτα απ ΄τα μερη μας πχ.δελεαρ,................και αν δεν μπορεις ,αστο πανω μου εχω κατι συγγενεις προς Θεσσαλονικη και παιζει και μια πιστα στις Σερρες(κατι ακουγεται εδω μεσα για σεπτεμβρη).

Να σε καλα και παντα ορθιος.:beer: :a013:

VanDiemen
03/08/2006, 13:06
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!!
Θα χαρώ πολύ να σε γνωρίσω και να κεράσω καφεδάκι στο "χωριό" μου :) Είσαι ευπρόσδεκτος, οποιαδήποτε στιγμή ανηφορίσεις προς τα μέρη μας! Στείλε μηνυματάκι όταν την κάνεις την κίνηση! :)

h_m_akis
03/08/2006, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Έχεις δίκιο.. Εγώ είμαι φλώρος..πήρα τη μοτοσυκλέτα για να μετακινούμαι..τη χρειαζόμουν και την πήρα...αλλά πήγαινα και βόλτες. Έξω απ'την πόλη..σε διαδρομές που συναντούσα συνολικά 1 αυτοκίνητο...πολλές φορές κανένα! Αλλά.. φλώρος.. τι περίμενες.

Εσύ την πήρες για να πας από το σπίτι στην καφετέρια.. όχι όμως να πας να την παρκάρεις όπου - όπου για να περπατήσεις προς τα 'κει! Φάτσα - κάρτα.. μπροστά - μπροστά! Και 2-3 άσκοπες ξερογκαζιές.. Μη σε παραλείψει κανένα μάτι.. Εδώ ήρθε ο ήρωας, στα ηχεία της καφετέριας ακούγεται το hit του Μηλιώκα.."τέτοιουν άντρα, τέτοιουν άντρα...θα πουλήσω κι τα γίδια κι τη μάντρα!".. Φαντάζεσαι ότι όλες οι γκόμενες ψ-ψ-ψ λένε κρυφά η μια στην άλλη.."ήρθε"... κι αυτές που δε σε ξέρουν.. "ποιος είναι αυτός ο ήρωας που :eyepop: ΜΑΡ-ΣΑ-ΡΕΙ :eyepop:!!! Και πως το κάνει αυτό!!! Πωωωπωωω!!"
... να λες ότι έχεις μηχανή και να απολαμβάνεις το δέος και τη ζήλια στα μάτια των άλλων, να χαίρονται οι γκόμενες "αχχ, έχεις και μηχανή ε; Πότε θα με πας βόλτα;" κι εσύ να αυτοεπιβεβαιώνεσαι! Είσαι κάποιος! Έχεις μηχανή! Είσαι μηχανόβιος! Μεγάλος μάγκας! Όλοι οι άλλοι; Φλώροι... Εσύ ΜΑΓΚΑΣ!!!! ΑΛΗΤΗΣ!!! Κι ας έχεις και το κομπιουτεράκι για να σερφάρεις στο internet! ε...και κανένα air-condition.. και καμμιά κρέμα προσώπου..κλπ κλπ. Εώ μιλάμε για μεγάλο αληταρά!!...Είσαι..είσαι μάγκας...

Δεν ξανασχολούμαι.. Όλα τα ψευτομαγκάκια πλάκωσαν να υπερασπιστούν το δικαίωμά τους στο μαρσάρισμα... Εντάξει δε σας το παίρνουμε..Έλεγα μπας και φιλοτιμηθεί κανένας... αλλά... καλύτερα να ελπίζουμε ότι θα φιλοτιμηθούν οι Εβραίοι!





1ον: κανενας δεν ειπε εσενα προσωπικα φλωρο, διαβασε καλιτερα το post μου... για την ολη φαση ειπα. αν τωρα εσυ αισθανεσαι ετσι,αλλαζει...

2ον: δεν με ξερεις για να τα λες αυτα για μενα:winka: πως εβγαλες το συμπερασμα για καφετεριες, μαγκιες και μαρσαρισματα??? (ειμαι πολυ περιεργος να μαθω!) για κοιτα λιγο τις διαφορες photo στο forum:cool: . θα επρεπε να εισαι λιγο πιο προσεκτικος στο τι λες. αν κατεβενες μια βολτουλα δελεαρ (μιας και κανεις διαδρομες οπως λες) θα τα γνωριζες και απο κοντα τα "ψευτομαγκακια που υπερασπιζονται το δικαιωμα τους στο μαρσαρισμα":wave2:

3ον: εσυ εισαι αυτος οπως φαινετε που κατατασεις τους αλλους οπως γουσταρεις μιας και δεν συμφωνουν με τις φασιστικες (ναι,γιατι θα επρεπε ολοι εδω μεσα να συμφωνουν μαζι σου!) αποψεις σου. αρα για την αποκατασταση της φημης των "μηχανοβιων" μηπως πρεπει να αρχισουμε απο εσενα??? (...και οχι απο τις εξατμισεις!!! ελεος............)



......μηπως τελικα το προβλημα σου ειναι οτι το ΧΤΖ δεν αρεσε στις γκομενες????????????????????:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

VanDiemen
04/08/2006, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από h_m_akis
1ον: κανενας δεν ειπε εσενα προσωπικα φλωρο, διαβασε καλιτερα το post μου... για την ολη φαση ειπα. αν τωρα εσυ αισθανεσαι ετσι,αλλαζει...
....
......μηπως τελικα το προβλημα σου ειναι οτι το ΧΤΖ δεν αρεσε στις γκομενες????????????????????:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ναι... με κατάλαβες τελικά! Αυτό είναι το πρόβλημα! Δεν άρεσε το XTZ μου στις γκόμενες! Γί' αυτό έγινα φλώρος, φασίστας και θα δούμε αργότερα και τι άλλο (Καθώς θα βγάζεις το πόρισμα σαν ψυχολόγος που είσαι, επειδή διαφωνώ μαζί σου).
Κατά τα άλλα ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ αυτός που πιστεύω ότι πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να συμφωνούν οι άλλοι με τις απόψεις μου. Από που βγαίνει αυτό όμως;; Από που; Σε ρωτάω να μου δείξεις το κομμάτι του κειμένου που έγραψα και σε έκανε να το συμπεράνεις. Που το έγραψα και τώρα δεν το βρίσκω; Βρες μου το ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ! Σε προκαλώ! Το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα από το γεγονός ότι έστειλες την απάντησή σου και δεν υποκλίθηκα παρά συνέχισα να διαφωνώ μαζί σου; Στην απάντηση που έστειλες δεν είδα κανένα, μα κανένα επιχείρημα πάνω σ'αυτά που έλεγα... Κανένα!!! Στρέφεται όλη προσωπικά εναντίον μου. Αντίθετα αυτή η προσωπική επίθεση που εξαπολύεις, μάλλον αποδεικνύει ότι αυτά που λες για μένα, ισχύουν στην ουσία, για σένα! Ότι εσύ, δηλαδή, είσαι αυτός που δεν μπορεί να ακούσει την αντίθετη με τη δική σου "σοφή" άποψη!
.. Συνεπώς επειδή εγώ είμαι η κα Λουκά, πουριτανός, ζηλιάρης και φλώρος, ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ!! Φανταστική λογική! Σαν να λέμε δηλαδή...αυτός; Αυτός ρε συ είναι άσχημος και είναι κι από χωριό...αυτόν θα πιστέψεις ή εμένα που είμαι "μάγκας"..και μάλιστα από την πρωτεύουσα; Μειώνεις δηλαδή το συνομιλητή σου, ώστε να χάσει την αξιοπιστία του, ενώ επί της ουσίας δε λες τίποτα!
Πλάκα, πλάκα εσύ έπρεπε να γίνεις δικηγόρος... Θα ήσουν αήττητος! Τι να πω εγώ τώρα; Χμμμ... κι εσύ έχεις μια τρίχα στη μύτη! Αααα σ'έπιασα... Να το επιχείρημά μου.. Δεεεν έχεις δίκιο ούτε εσύ! Στο απέδειξα... Να έχεις τρίχα στη μύτη και να έχεις δίκιο, γίνεται; Δε γίνεται..

Τώρα θα πεις.. εεε να δεν τα είπα για σένα...έτσι...γενικά τα είπα...γενικά..για την όλη φάση!! Έτσι κάνουν οι μάγκες και οι αλήτες... Υπερασπίζονται μέχρι τέλους αυτά που λένε!

Όσο για το υποννοούμενο που πέταξες για τις γκόμενες, το μόνο που καταφέρνεις, αναφέροντάς το, εκτός από το να επιδεικνύεις το ΤΟΣΟ πρωτότυπο χούμορ σου, που είχαμε την ευκαιρία να απολαύσουμε και στο παρακάτω σου μήνυμα....

Αρχικά δημιουργήθηκε από h_m_akis
εγω παντως επιδη βλεπω πολλους να μας γραφουν καθημερινα κανονικοτατα γουσταρω παρα πολυ και χεζομαι στο γελιο που οπου περναω κλανουν πανω τους κατι καθωσπρεπει και σκορπανε αριστερα και δεξια:D
...είναι να αποδεικνύεις ότι αυτό που ισχυρίστηκα στο προηγούμενο μήνυμά μου, είναι αλήθεια... σου θυμίζω: "... λες ότι έχεις μηχανή και απολαμβάνεις το δέος και τη ζήλια στα μάτια των άλλων, να χαίρονται οι γκόμενες "αχχ, έχεις και μηχανή ε; Πότε θα με πας βόλτα;" κι εσύ αυτοεπιβεβαιώνεσαι! "
Ότι θεωρείς δηλαδή, τη μοτοσυκλέτα σου "γκομενοκράχτη"!
Ελπίζω, πάντως, να κουβαλάς και λίγο χαρτί μαζί σου..

Πάμε στο 2 ... σύμφωνα με την αρίθμηση των σημείων που με ταπώνεις..
Στο επόμενο μήνυμά σου θα έχω ξεπεράσει και το Χίτλερ αφού τόλμησα να σου ξαναπαντήσω..


Αρχικά δημιουργήθηκε από h_m_akis
2ον: δεν με ξερεις για να τα λες αυτα για μενα πως εβγαλες το συμπερασμα για καφετεριες, μαγκιες και μαρσαρισματα??? (ειμαι πολυ περιεργος να μαθω!)

Δε σε ξέρω, αυτό είναι αλήθεια.. Ξέρω τις απόψεις σου όμως και πάνω σ'αυτές έγραψα ότι έγραψα! Εσύ υπερασπίζεσαι το δικαίωμά σου να μαρσάρεις, να ξεσηκώνεις τον κόσμο στο πόδι, να κάνεις σούζες, θόρυβο, φιγούρα, να προκαλείς το δημόσιο αίσθημα.. Αυτό που γράφω για τις καφετέριες ανήκει στις "πλέον συνηθισμένες δραστηριότητές" κάποιου που κάνει όλα τα παραπάνω ή "όχι";;; Κι αν "ναι" γιατί σε πείραξαν αυτά που έγραψα;; Από τη μια λες δηλαδή "καλά κάνουν τα παιδιά" κι από την άλλη αποστασιοποιήσαι από αυτή τη συμπεριφορά; Τι θέλει να πει ο ποιητής; Εξήγησέ μας δηλαδή να καταλάβουμε! Και γιατί σε κατέταξα εγώ;;; Εσύ δεν έγραψες ότι νοσταλγείς τις εποχές, που καβαλούσατε μοτοσυκλέτες μόνο εσείς οι αλήτες ή κάνω λάθος πάλι;; Γενικά το έγραψες κι αυτό;; Για τη φάση, ε;; Επίσης... από τα κοσμητικά επίθετα (να μη τα επαναλαμβάνω) που με στόλισες, να συμπεράνω ότι εσύ με ξέρεις, έτσι; Άαντε ρε συ!! Από που.. και δε σε θυμάμαι καθόλου;;


Αρχικά δημιουργήθηκε από h_m_akis
θα προτημουσα χιλιες φορες την μοτο-φαση πριν 1-2-3 δεκαετιες που ηταν πιο ΑΛΗΤΙΚΗ γιατι οταν αρχιζουν και μαζευονται πολλοι το θεμα ΦΛΩΡΕΥΕΙ.....δυστηχως.....

Λες, "που σε είπα φλώρο; Γενικά το είπα για την όλη φάση!!"
Μμμάλιστα. Σε ένα μήνυμα που στρέφεται ολόκληρο εναντίον του ατόμου μου, ο επίλογος δε με αφορά... Απλά είμαι προκατειλημμένος, ε; Ένας προκατειλημμένος φλώρος! Έτσι γενικός ήταν... για την όλη φάση.. κι όποιος αισθάνεται φλώρος ας προβληματιστεί.. Πάντως δεν ήταν για μένα!!

Συμπερασματικά..ώστε αυτό σημαίνει για σένα "μάγκας" και "αλήτης"... τώρα το κατάλαβα! Το μόνο που δεν κατάλαβα είναι για πιο λόγο σου λείπουν.. Αφού από αυτού του είδους τους "μάγκες"; Να φαν κι οι κότες!!

Τέλος ευχαριστώ για την πρόσκληση αλλά σου είπα ότι οι διαδρομές που έκανα δεν ήταν προς καφετέριες, μπυραρίες ή ότι άλλο είναι το δέλεαρ. (για το οποίο έχω άλλη μια πρόσκληση από ένα παιδί, με τη διαφορά ότι, αν γινόταν να έρθω, θα την αποδεχόμουν με πολλή ευχαρίστηση)

Sferopetadhn
10/08/2006, 10:25
Δηλαδή δεν το έχω πολυκαταλάβει... μ@λ@κία το να μαρσάρουν αλλά κατανοητό αφού η μηχανή είναι ελευθερία... ωραία ως εδώ.

Τότε γιατί βρίζουμε και τους ταρίφες αν δεν βγάλουν αλάρμ; Ο άλλος μπορεί να μη γουστάρει ρε αδερφέ. Έχει πονεμένο νύχι, κάτι τέλος πάντων που τον εμποδίζει... εσένα τί σε νοιάζει;

Θα μου πεις αυτό που κάνει είναι επικίνδυνο... συμφωνό. Ωραία λοιπόν τότε να είμαστε ελεύθεροι να κάνουμε πράγματα άκρως ενοχλητικά, αλλά όχι επικίνδυνα.

Το λοιπόν, από δω και πέρα θα μπορούμε όλοι να παρκάρουμε όπου γουστάρουμε (ακόμη και στη μέση της Κηφισίας) αφού φροντίσουμε ώστε το όχημά μας να φαίνεται από ασφαλή απόσταση. Με κατάλληλο φωτισμό (προβολείς, λάμπες, χριστουγεννιάτικα φωτάκια κλπ), ορατό από ικανή απόσταση δεν τρέχει τίποτα. Και δεν πα να σκοτώνονται όλοι από πού θα περάσουν; Αφού εγώ γουστάρω τί τους κόφτει αυτούς;;; Ή ακόμη καλύτερα να πάρουμε μπογιές, σπρέι κλπ και να αρχίσουμε να βάφουμε αυτοκίνητα, μηχανές ή ότι άλλος βρούμε. Τί το επικίνδυνο έχει αυτό; Ίσα ίσα που ξεδίνουμε κιόλας!

Σοβαρευτείτε παιδιά! Καλός ο χαβαλές, καλή η ελευθερία, οι μηχανές κλπ αλλά ο δρόμος δεν είναι σπίτι μας. Υπάρχουν και άλλοι και οφείλουμε να τους σεβόμαστε (όσο είναι δυνατόν γιατί όλο και καμία ψιλομαλακία θα την κάνουμε). Όπως απαιτείς να σε σέβονται τα "κουτιά" (γιατί περί σεβασμού-υποχρέωσης πρόκειται) έτσι θα πρέπει να σέβεσαι κι εσύ κουτιά, άλλες μηχανές και πεζούς... Απλά σκεφτείτε πόσο καλύτεροι και πιο ασφαλείς θα ήταν οι δρόμοι εάν όλοι μα όλοι σέβονταν τους διπλανούς τους.

Δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα φλωριάς. Απλώς ρωτήστε όσους έχουν οδηγήσει σε χώρα του εξωτερικού με σοβαρούς νόμους, που οι άνθρωποι κατά 99% τηρούν, και θα σας πούνε πόσο πιο άνετα οδηγάς χωρίς να νοιώθεις ότι κάθε στενό και στροφή είναι και μια παγίδα...

Φιλικά σε όλους :beer: (χωρίς οδήγηση όμως)

Sferopetadhn
10/08/2006, 10:28
"συμφωνό"... :uplate:

νομίζω ότι τα ρήματα γράφονται με "ω"... θα ρωτήσω την ανηψιά μου που θα πάει Α' δημοτικού το Σεπτέμβρη...

ακούς εκεί "συμφωνό"... ΠΟΥ ΠΑ ΡΕ ΜΠΑΡΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

"συμφωνώ" λοιπόν

:wave2:

VanDiemen
10/08/2006, 11:59
Νομιμοποιούμαστε εμείς, όταν βλέπουμε κάποιον που κυκλοφορεί με το αμάξι του, που το θεωρεί επέκταση του πέους του και έχει τη μουσική στη διαπασών, κάνει καραγκιοζιλίκια, μαρσάρει, σπινιάρει και έχει τα προβολάκια ομίχλης αναμμένα, να τον κρίνουμε αρνητικά αν και εφόσον κι εμείς με τη συμπεριφορά μας ενοχλούμε τους άλλους; Και μπορεί φυσικά να πει κανείς "ναι, νομιμοποιούμαστε"! Ποιος όμως θα του δώσει σημασία, αφού κι αυτός κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα;;
Ας κοιτάξουμε λίγο το δοκάρι στο δικό μας μάτι (κι ας κάνουμε κάτι για να το βγάλουμε) και μετά ας ενοχληθούμε από την ακίδα στο μάτι του άλλου..

VanDiemen
10/08/2006, 16:49
Συμφωνίς Sferopetadhn; :a5:

Sferopetadhn
11/08/2006, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Συμφωνίς Sferopetadhn; :a5:


ΣΟΙΜΦΟΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!! :rotflmao:

sonic22
25/09/2006, 18:42
methorios elados-tourkias (ston evro)...

peripolo (stratonomwn) me mixani...

pliris ejoplismos me dmavra dermatina ... kai oplo (G3A4) stin plati...


se opoiadipote alli periptwsi tha prokalouse tromo kai fovo (estw anatrixiles :p ) ston opoiodipote...

kaneis dio "kagouries" omws kai vlepeis pws kai oi men (elline skopoi/paratirites)- kai oi de (tourkoi se apostasi anapnois) KARAGOUSTAROUNE!!

einai ola thema pou kai pote kanei kaneis kati...


o kosmos xreiazete epigodos jegavl@@...
ftiajete pistes (anoixtes sto koino) reeeeee!!



p.s. oxi kirie stratige einai fadastiko peristatiko min asxoliste.. :D :D
xazomares asxetwn... emeis pame "sidiritika" stin peripolia mas... :rolleyes:


p.s.2 ti jethapsa pali... :sick: :sick: :sick:

VanDiemen
25/09/2006, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
.....

einai ola thema pou kai pote kanei kaneis kati...




Σ'αυτό δεν το συζητάμε, ότι έχεις απόλυτο δίκιο. Απλώς είναι και υποκειμενικό το θέμα ,"που θεωρεί ο καθένας το κατάλληλο μέρος και στιγμή για να κάνει την καγκουριά του". Π.χ. εγώ το δρόμο κάτω από το σπίτι μου στις 3 τα ξημερώματα.. δεν το θεωρώ την καλύτερη επιλογή :nono:
Αντίθετα μέσα στην κρεββατοκάμαρα του h_m_akis όπου κοιμάται τον ύπνο του δικαίου ύστερα από 2 μέρες σκληρής δουλειάς άνευ ύπνου; Βγάλτε το άχτι σας παληκάρια!!! Δώστε του να καταλάβει.. Και μια ξερογκαζιά, χωρίς εξάτμιση, πάνω από το κεφάλι του από μένα!

AFROPANTELOS
26/09/2006, 15:21
Για τα παραπανω υπαρχει μια λεξη που τα λεει ολα

ΠΑΙΔΕΙΑ

Αυτο μας λειπει .

Ας φροντισουμε οι μεγαλυτεροι να διδαξουμε τους νεοτερους δια του παραδειγματος και οχι αμπελοφιλοσοφοντας και ισως κατι να γινει.

Ετικετες οπως μηχανοβιοι κτλπ ειναι τριχες.


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: