PDA

View Full Version : Για οδική βοήθεια τι προτείνετε?



Adventure-R
29/07/2006, 21:52
Ψάχνω για οδική βοήθεια που να με καλύπτει σε όλη την ελλάδα. Εχετε να προτείνετε κάτι?

Δεν γνωρίζω αν έχει ανοίξει προηγούμενο σχετικό θέμα... Σορυ in advance.

gcrook
29/07/2006, 22:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Adventure-R
Ψάχνω για οδική βοήθεια που να με καλύπτει σε όλη την ελλάδα. Εχετε να προτείνετε κάτι?

Δεν γνωρίζω αν έχει ανοίξει προηγούμενο σχετικό θέμα... Σορυ in advance.

Λογικα η δικια σου η ασφαλιστικη, χωρις να ξερω ποια ειναι, πρεπει να προσφερει και Οδικη βοηθεια, και μαλιστα σε καλυτερη τιμη απο μια Express Service πχ.
Εμενα π.χ η General Union οσο ημουν ασφαλισμενος ζηταγε 20 ευρω το εξαμηνο για Οδικη.
Το ιδιο περιπου ζηταει και αυτη που ειμαι τωρα.
Η καλυψη ειναι πανελλαδικη παντα εννοειται, και παιζει και κατι για εξωτερικο κατ'οπιν συμφωνιας αν και νομιζω οτι ειναι μεσα στην τιμη.

Το θεμα ειναι οτι συνηθως καλυπτουν μεσα στο εξαμηνο απεριοριστες μεταφορες σε περιπτωση ατυχηματος, αλλα 2 η 3 μεταφορες για αλλους λογους.

Δεν ξερω αν ισχυει ΔΕν ακουγεται λογικο αυτο, μαλλον ηλιθιο ακουγεται, απλα ετσι ακουσα απο πολλους.
Αν οντως ισχυει κατι τετοιο θα στο πει ο ασφαλιστης σου.
Απλα το ανεφερα.:wave2:

argy_kap
30/07/2006, 23:54
Εγώ έχω Express Service ?75 τον χρόνο και την προτίμησα γιατι σε περίπτωση που είσαι εξωτερικό κάνει επαναπατρισμό της μηχανής.

Δεν νομίζο να είναι και πολλά τα λεφτά...άσε που αυτά μια φορά θα σου χρειαστούν...

dodos_1
31/07/2006, 10:59
εγω ειχα μεινει απο αλυσιδα στη ναυπακτο προσφατα και μετα απο τηλεφωνικες συνδιαλεξεις με διαφορες οδικες κατεληξα στην εξπρες σερβις.οι υπολοιπες(ελπα,ιντερσαλονικα,κλπ.)λενε οτι σε καλυπτουν πανελλαδικα αλλα δεν λενε οτι σε πανε στο πλησιεστερο σταθμο απο εκει που εχεις μεινει και εκει φτιαχνεται η μηχανη σου.η εξπρες σερβις γυρισε την μηχανη μου αθηνα εκει που ηθελα εγω.