PDA

View Full Version : Αυτοί οι παππούδες.......



fazer - hucker
30/07/2006, 17:45
Τρίτη πρωί στις 9 με το μάτι πρισμένο και τον ήλιο να τυφλώνει πάω τρέχοντας γιατί είχα αργήσει για το service.Όσο και να φαίνεται περίεργο, αν και μιλάμε για το Βόλο, είχε απίστευτη κίνηση. Σε ένα φανάρι, και ενώ όλοι είναι μπλοκαρισμένη, βρίσκω χώρο και φεύγω από τα δεξιά σιγά σιγά για να περάσω μπροστά.Ξαφνικά να ο παππούς και πετάγετε μπροστά από ένα φορτηγάκι, ικανό για να τον κρύψει, και αρχίζει το γλέντι. Πίσω φρένο και ο "ποπός" της μηχανής να παίζει...Τελικά, ευτυχώς ήταν σε τέτοιο σημείο που αναγκαστηκά πήγαινα πολύ αργά, σταματάω μπροστά από τον παππού.Το παληκάρι ατάραχο με κοιτάει και μου παραπονιέται ότι στα φανάρια πηγαίνουμε πιο αργά, μάλλον εννοεί κατεβαίνουμε και σπρώχνουμε:confused: .Γυρνάει τότε ο τύπος που καθόταν στη θέση του συνοδυγού, στο φορτηγάκι, και τον βάζει στη θέση του.Τί να το κάνεις όμως τα δύο τρία χρόνια της ζωής μου χάθηκαν και μου χάλασε και το πρωινό.

Σημείωση : ο παππούς δε χρησιμοποιούσε τη διάβαση που ήταν 10 μέτρα παρακάτω :confused: :confused: :confused:

cbr1100xx
30/07/2006, 18:39
Kαλα εδω αθηνα ειναι τοσο συνηθες που εμενα δεν μου κανει καμια τρομαρα απλα το περιμενω και ειμαι ετοιμος.:beer:

AFTER
30/07/2006, 18:45
Παιδια μην το ψαχνετε.
Στα στροφιλικια αφηστε τα ολα κατω
Στις εθνικες μονο τριψηφια νουμερα απο 2χχ.

Μεσα στην πολη ομως αφηστε τους πιτσαδορους και τους καγκουρες να τρεχουν σαν τρελοι.
Ανοιγματα μονο σε καμια ελλεινα αδεια λεοφωρο αν πια παθετε στερηση

Καμια σχεση hucker με την περιπτωση σου, γενικα μιλαω

Nikoskazer2000
31/07/2006, 01:43
Καλά τα λες κι' οι δυό σας αλλα ποιός σας ακούει :confused: .

fazer - hucker
31/07/2006, 08:41
Γενικά πάντως την έχω βρει τη λύση.Χρήση ανελιπώς ποδηλάτου;)
Επιπλέον γλιτώνεις και καμιά βενζίνη γιατί εκεί που έχει φτάσει....:mad:

anf125
31/07/2006, 23:05
Τα έχουμε ξαναπεί, με άτομα 3ης ηλικίας και παιδιά δεν μπορούμε να έχουμε απαιτήσεις για οδηγική/περιπατητική παιδεία, επομενως πρέπει να προσέχουμε εμείς διπλά. Όχι μόνο λόγω ΚΟΚ, αλλά για λόγους αλτρουισμού και common sense.