PDA

View Full Version : Κανας εύκολος τρόπος για να...



stojohn
30/07/2006, 20:06
Φτάσω και ρυθμίσω την προφόρτιση στο μαμά αμορτισέρ?? Το εργαλειάκι που δίνει η σουζουκι και δεν πολυ πιάνει καλά την ροδέλα και επίσης (την τύχη μου) το χέρι εκεί μέσα δεν γυρνάει για να το γυρίσει...

Εμποδίζει εκείνη η θήκη που έχει για να μπαίνουν τα εργαλεία και δεν μπορεί να πάρει στροφή...

Υπάρχει καμια λύση πέρα από το να κατεβάσουμε όλο το αμορτισέρ για να βάλουμε σε άλλη θέση το ελατήριο...

ΓΙα SV 650 04 μιλάω...

gcrook
30/07/2006, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από stojohn
Φτάσω και ρυθμίσω την προφόρτιση στο μαμά αμορτισέρ?? Το εργαλειάκι που δίνει η σουζουκι και δεν πολυ πιάνει καλά την ροδέλα και επίσης (την τύχη μου) το χέρι εκεί μέσα δεν γυρνάει για να το γυρίσει...

Εμποδίζει εκείνη η θήκη που έχει για να μπαίνουν τα εργαλεία και δεν μπορεί να πάρει στροφή...

Υπάρχει καμια λύση πέρα από το να κατεβάσουμε όλο το αμορτισέρ για να βάλουμε σε άλλη θέση το ελατήριο...

ΓΙα SV 650 04 μιλάω...

Κοιτα ειναι λιγο ζορικα τα πραγματα εκει περα αλλα ακομα πιο ζορικα ειναι στο προηγουμενης γενιας...
Παρ'αυτα ο μαστορας μου ειχε βρει ενα κολπο και το ρυθμιζε τσακ-μπαμ, χωρις να λυσει τιποτα.
Πρεπει να εισαι καμια φορα και λιγο αιλουρAς για να μαστορευεις Τζαπωνεζικο V2.




Σε βοηθησα καθολου;:look:

gcrook
30/07/2006, 20:23
Κατι ξεχασα να συμπληρωσω...
Αν προσπαθησεις να κανεις μονος σου την μοντιφα ειναι δυσκολο.
Πρεπει να εχεις οπωσδηποτε καποιον να σου κραταει την μηχανη σηκωμενη, η να βρεις κεντρικο σταντ αλλα αυτο απο μονο του δεν βοηθαει πολυ...
Καπως ετσι πειραζαμε και εμεις την προφορτιση με 2 ατομα.

Ασχετο..προσφατα το αγορασες το SV;

stojohn
09/08/2006, 13:17
Να βρω δεύτερο άτομο λες ε?

Θα το προσπαθήσω και έτσι, αλλά τι να πω μΕ φαίνεται επική παπαρια ναμην μπορείς να ρυθμίσεις εύκολα την προφόρτιση...

Να αρχίζω να ζηλεύω τον ξάδερφο strom δηλαδή με εκείνο το καβλιτσέκι που ρυθμίζει με το χέρι??

Πρόσφατα δεν το αγόρασα, 2 χρόνακια και 30.000 km...

Tropeas
09/08/2006, 13:39
Να τον προσθέσουμε τον άνθρωπο στην λίστα... :D διόρθωσης:είναι ήδη και είναι το νο6 ;) (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=402648#post402648)
εγω φίλε μου το κάνω εύκολα απο κάτω όχι μέσα απο την σέλα... αλλά θέλει πρώτα να έχεις στηρίξει την ουρά...:rolleyes:

gcrook
09/08/2006, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από stojohn
Να βρω δεύτερο άτομο λες ε?

Θα το προσπαθήσω και έτσι, αλλά τι να πω μΕ φαίνεται επική παπαρια ναμην μπορείς να ρυθμίσεις εύκολα την προφόρτιση...

Να αρχίζω να ζηλεύω τον ξάδερφο strom δηλαδή με εκείνο το καβλιτσέκι που ρυθμίζει με το χέρι??

Πρόσφατα δεν το αγόρασα, 2 χρόνακια και 30.000 km...

Καλυτερα να ζηλευει εκεινος εσενα που του εδωκες ΤΟ μοτερ για να εχει να γουσταρει στο μηχανακι του.

Με αφορμη αυτο το θρεντ δηλωνω με φοβο και παθος οτι το SV σημερα νωρις βγηκε απο την πορτα γνωστου SVαδικου μαστορα με ρυθμισμενο sag και με 10mm+ σε υψος στο EMC, συμφωνα με τις συμβουλες μια ολοκληρης κοινοτητας ιδιωτων και αγωνιζομενων:rotflmao:
(Διαβαστε το κειμενο με συνοδεια μεσαιωνικων ψαλμων για τρελλο εφφε):rotflmao:

Κατεβασαμε λιγο και την αποσβεση συμπιεσης που με εστελνε στον αγερα στις λακουβες και ειμεθα κομπλε.

Δηλωνω πλεον στους φιλους αναξιοπαθουντες μοτοσυκλετιστες της πλεμπας (βλεπε best seller στρητακια κτλ) , οτι δεν καβαλαω πλεον ενα ταπεινο V2, αλλα ενα κοφτερο λεπιδι με την πλεον ΓΑΜΙΣΤΕΡΗ οδικη συμπεριφορα, που ειναι ετοιμο να καταπιει κατι φλωρακια σαν και σας!:rotflmao: :evil: :rotflmao:

Πλακα πλακα αλλαξε τοσο πολυ η συμπεριφορα προς το καλυτερο που σκεφτομαι πολυ να κανω.....διαφορα ωραια...:smokin:

Λαμπρουκο...ασε τα ohlins και τραβα χτυπα τα dogbones των 12mm να γινεις ανθρωπας.
Και μετα βλεπεις εσυ..αλλωστε ειναι πλεον γνωστο οτι ΔΕΝ θες να το δωσεις.

Search your feelings you must tropea, yeesssss!:rotflmao:

Tropeas
09/08/2006, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Καλυτερα να ζηλευει εκεινος εσενα που του εδωκες ΤΟ μοτερ για να εχει να γουσταρει στο μηχανακι του.

Με αφορμη αυτο το θρεντ δηλωνω με φοβο και παθος οτι το SV σημερα νωρις βγηκε απο την πορτα γνωστου SVαδικου μαστορα με ρυθμισμενο sag και με 10mm+ σε υψος στο EMC, συμφωνα με τις συμβουλες μια ολοκληρης κοινοτητας ιδιωτων και αγωνιζομενων:rotflmao:
(Διαβαστε το κειμενο με συνοδεια μεσαιωνικων ψαλμων για τρελλο εφφε):rotflmao:

Κατεβασαμε λιγο και την αποσβεση συμπιεσης που με εστελνε στον αγερα στις λακουβες και ειμεθα κομπλε.

Δηλωνω πλεον στους φιλους αναξιοπαθουντες μοτοσυκλετιστες της πλεμπας (βλεπε best seller στρητακια κτλ) , οτι δεν καβαλαω πλεον ενα ταπεινο V2, αλλα ενα κοφτερο λεπιδι με την πλεον ΓΑΜΙΣΤΕΡΗ οδικη συμπεριφορα, που ειναι ετοιμο να καταπιει κατι φλωρακια σαν και σας!:rotflmao: :evil: :rotflmao:

Πλακα πλακα αλλαξε τοσο πολυ η συμπεριφορα προς το καλυτερο που σκεφτομαι πολυ να κανω.....διαφορα ωραια...:smokin:

Λαμπρουκο...ασε τα ohlins και τραβα χτυπα τα dogbones των 12mm να γινεις ανθρωπας.
Και μετα βλεπεις εσυ..αλλωστε ειναι πλεον γνωστο οτι ΔΕΝ θες να το δωσεις.

Search your feelings you must tropea, yeesssss!:rotflmao:
Τηλέφωνα και καφέδες επιβάλονται επειγόντως!!!
έχω δουλίτσα το απογευματάκι και είμαι και λίγο άφραγκος... αλλά μιλάμε για το βραδάκι ;) χαλαρά και όμορφα να τα πούμε ...εεε?
ξέρεις εσύ...να ετοιμάσω καρπουζάκι στην κατάψυξη? με μουρνιάδα ή με βότκα να πούμε και στον Λεωνίδα? μπας και τον ξεστραβώσουμε και αφήσει τα Τσ(Χ)όντα και πάρει κάνα Suzuki...:lol:

gcrook
09/08/2006, 14:46
Δες τα π.μ σου να κραταμε και το θρεντ καθαρο αφου τα υπολοιπα τα γαμησα/με.
:rotflmao: :rotflmao:

(αχ τοχω ακομα μεσα μου....εστω και λιγο) .

div400
09/08/2006, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Δες τα π.μ σου να κραταμε και το θρεντ καθαρο αφου τα υπολοιπα τα γαμησα/με.
:rotflmao: :rotflmao:

(αχ τοχω ακομα μεσα μου....εστω και λιγο) .

ΑΧΑΑΑ τα πουλακια μου......

κανοιζετε μυστικες συναντησεις μετα καρπουζιων και λοιπον ''φρουτων'' ωστε να συζητησετε περι V2 τροποποιησεων και λοιπων μετατροπων......

ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΕ ΡΕ ΚΟΥΦΑΛΕΣ, ΡΟΜΠΕΣ ΞΕΚΟΥΜΠΟΤΕΣ ΜΕ ΡΟΖ ΠΑΣΟΥΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΙΤΡΙΝΑ ΠΑΡΕΩ.....

αλλα ζουλευετε που εχω 350κεκ πραπανω ρε.....

:confused: :mad: :confused: :mad:

καλε γλυκια αγορια θ αμε παιξετε και μενα λιγο??
:D :D :sun:

A :a27: I AM

gcrook
09/08/2006, 15:07
Τσιμπα και εσυ π.μ και τελος.:smokin:

THEOD
09/08/2006, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

Δηλωνω πλεον στους φιλους αναξιοπαθουντες μοτοσυκλετιστες της πλεμπας (βλεπε best seller στρητακια κτλ) , οτι δεν καβαλαω πλεον ενα ταπεινο V2, αλλα ενα κοφτερο λεπιδι με την πλεον ΓΑΜΙΣΤΕΡΗ οδικη συμπεριφορα, που ειναι ετοιμο να καταπιει κατι φλωρακια σαν και σας!:rotflmao: :evil: :rotflmao:




Άλλαξε πλευρό να δεις γουέστερν....:evil: :evil: :evil:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tropeas
09/08/2006, 15:11
αλλα ζουλευετε που εχω 350κεκ πραπανω ρε.....Πως θα σε φτάξουμε ρεεεεεεεεε!!!!!??????:beer:

gcrook
09/08/2006, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Άλλαξε πλευρό να δεις γουέστερν....:evil: :evil: :evil:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Καλα εσυ δεν εισαι που στην λενε οι Fazeraδες που ειχες V2 της Suzuki, και ολο τα μασας:rotflmao:

search your feelings too theod, ye know it to be true.....
-Noooooooo!!!
-YES!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: