PDA

View Full Version : ποια μηχανη-αρχαριος



dida
31/07/2006, 15:02
hi!ειμαι 22 φοιτητης στου ζωγραφου κ μενω πετρουπολη.δεν δουλευω αρα δεν υπαρχουν πολλα φραγκα για συντηρηση.δεν εχω διπλωμα αλλα θα βγαλω σεπτεμβρη.2 συμβουλες θελω.εχω 2 χιλιαρικα κ πρεπει να βγαλω διπλωμα κ να παρω μηχανη η παπι με αυτα τα φραγκα που να μπορει να με πηγαινοφερνει σχολη καθε μερα 24 χμ περα δωθε.εχω αμαξι κ δεν πιστευω να βασισω τη μετακινηση μου στη μηχανη.απλα για σχολη.μου ειπαν για χοντα αχ1?τι γνωμη εχετε?τι προτεινετε?επισης,ποιο διπλωμα να βγαλω?50 απο τροχαια,125 η ανεξαρτητου?ευχαριστω

Electra
31/07/2006, 15:16
Πλέον το 125 έχει γίνει 250. Αλλά θα σου πρότεινα να βγάλεις ανεξαρτήτου γιατί... πού ξέρεις... μπορεί κάποια στιγμή να θέλεις πολύ να βασιστείς στη μοτοσικλέτα :winka:
Από'κει και πέρα διαλέγεις ότι σου αρέσει και σε βολεύει. Ένα scooter θα ήταν αρκετά βολικό, χωρίς να αποκλείεται το κλασσικό παπί φυσικά που για τις καθημερινές μετακινήσεις στη πόλη είναι μανούλα!
Ίσως να σου αρέσει και ένα endurάκι, δε ξέρω.
Πέρα από το να σου αρέσει, κοίτα να είναι και οικονομικό σε καύσιμα και service....


Ό, τι και αν διαλέξεις να καβαλήσεις, μη ξεχάσεις το ΚΡΑΝΟΣ!

Cheers!:beer:





Ααααα... και βρες και μια δουλειά!!:D

zanny
31/07/2006, 15:32
Ως πρώην κάτοχος ΑΧ-1, μπορώ να σου πω πως αν πετύχεις κάποιο σε σχετικά καλή κατάσταση, δεν θα χεις προβλήματα.

Παπί και σκούτερ δεν θα προτιμούσα προσωπικά για πολλούς λόγους (σταθερότητα, φρένα κτλ).
Από κει και μετά, ανάλογα με το στυλ που σε ενδιαφέρει, υπάρχουν πολλά να διαλέξεις..
:beer:

EVI
31/07/2006, 15:36
ανεξαρτιτων να βγαλεις

ξερεις να οδηγεις?

ax 1

dominator

serrow

xt

d-tracker

kriss star

gillera

οτι μου ηρθε στο μυαλο :beer:

KaTaNaS
31/07/2006, 15:36
καλορίζικη (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=26330) :rotflmao: :rotflmao:



:wave2:

idi
31/07/2006, 15:55
ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

παρε παπι καινουριο, Το καλυτερο, του κουτιου κατω απο 2000 κανει

παρε κρανος και jacket Με τα ρεστα

τα λεφτα που χαλανε οι αλλοι να "μαζευουν" χαρχαλα μεταχειρα + τις βενζινες εσυ θα τις τρως στα μπαρακια σε μπυρες :wave2:

KaTaNaS
31/07/2006, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi

τα λεφτα που χαλανε οι αλλοι να "μαζευουν" χαρχαλα μεταχειρα + τις βενζινες εσυ θα τις τρως στα μπαρακια σε μπυρες :wave2:


τι ισοπεδωτικός Θέε μου! :sick:


αν θελεις μόνο μετακινηση στην πολη, και μόνο για να κανεις τη δουλιτσα σου ηρεμα και ωραία, παρε όντως ένα παπακι!:wave2:

idi
31/07/2006, 16:07
ωχ ναι ξεχασα το κατανασαν

φιλε παρε παπι εκτος αν θες να πατας τον gcrook ... σε αυτη τη περιπτωση παρε το μηχανακι του katana :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gcrook
31/07/2006, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ωχ ναι ξεχασα το κατανασαν

φιλε παρε παπι εκτος αν θες να πατας τον gcrook ... σε αυτη τη περιπτωση παρε το μηχανακι του katana :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Nice....:smokin:

dida
31/07/2006, 18:44
ευχαριστω πολυ παιδια!κ εγω προς παπι κλινω αλλα ψαχνομαι ακομα τι ακριβως.γιατι με τα 2000 που εχω τωρα,αν καταληξω σε 50αρι παω για καινουριο γιατι δεν θα βγαλω κανονικο διπλωμα αλλα της τροχαιας γυρω στα 50 ευρω.οποτε περιμενετε νεα κρουση απο τον ασχετο σε λιγες μερες

Alx 84
01/08/2006, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

παρε παπι καινουριο, Το καλυτερο, του κουτιου κατω απο 2000 κανει

παρε κρανος και jacket Με τα ρεστα

τα λεφτα που χαλανε οι αλλοι να "μαζευουν" χαρχαλα μεταχειρα + τις βενζινες εσυ θα τις τρως στα μπαρακια σε μπυρες :wave2:


πολύ σωστός ο Γιώργος!!! να ρε που συμφωνούμε σε κάτι. Αρκεί το παπί να μην έιναι Kawasaki!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Δίπλωμα προτείνω απεριορίστων πολύ απλά για να μη ξαναμπλέκεις με το υπουργείο και αν κάτσει καμιά καλή (να αγοράσεις μεγάλη ή να σου δώσουν μια για βολτούλα) να είσαι άνετος με το διπλωματάκι σου...:winka: