PDA

View Full Version : ντιζες γκαζιου



sotiris68
31/07/2006, 20:33
παιδια,οποιος κατεχει ας δωσει τα φωτα του παρακαλω.στο θεμα λοιπον.ειδα καποια στιγμη οτι το παιξιμο που κανει το γκαζι,το νεκρο του σημειο ειναι μεγαλο.προσπαθησα να μαζεψω τα μποσικα του κονταινοντας τις διαδρομες απο τα συρματοσχοινα(2) του καρμπυρατερ.μετα απο αυτο εχω μεγαλη αποτομια απο την μεταβαση απο κλειστο σε ανοικτο γκαζι.ξερει κανεις να μου πει αν μπορω να ρυθμισω τα δυο συρματοσκοινα του καρμπ και ποσο πρεπει να ειναι το νεκρο σημειο της γκαζιερας?φοβαμαι οτι εκανα παπαρια που το πειραξα...:a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31:

gcrook
01/08/2006, 01:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotiris68
παιδια,οποιος κατεχει ας δωσει τα φωτα του παρακαλω.στο θεμα λοιπον.ειδα καποια στιγμη οτι το παιξιμο που κανει το γκαζι,το νεκρο του σημειο ειναι μεγαλο.προσπαθησα να μαζεψω τα μποσικα του κονταινοντας τις διαδρομες απο τα συρματοσχοινα(2) του καρμπυρατερ.μετα απο αυτο εχω μεγαλη αποτομια απο την μεταβαση απο κλειστο σε ανοικτο γκαζι.ξερει κανεις να μου πει αν μπορω να ρυθμισω τα δυο συρματοσκοινα του καρμπ και ποσο πρεπει να ειναι το νεκρο σημειο της γκαζιερας?φοβαμαι οτι εκανα παπαρια που το πειραξα...:a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31:

Γιατι δεν το ξαναπηγες εκει που ηταν;:confused:

sotiris68
01/08/2006, 13:38
μηπως μου κοψε να σημαδεψω την αρχικη τους θεση?πανω στο κολλημα μου οτι δεν ειναι ενταξει ειπα ¨ελα μωρε ,δεν ειναι τιποτα¨και.......μπουρμπερη.θα περιμενω αν ξερει κανενας απο το φορουμ κι αν δεν κανω τιποτα μονος μου,ξανα μανα στο μαστορα.οπως και να χει ευχαριστω γιαν την απαντηση
:confused:

OldMan
01/08/2006, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotiris68
προσπαθησα να μαζεψω τα μποσικα του κονταινοντας τις διαδρομες απο τα συρματοσχοινα(2) του καρμπυρατερ.

Εννοείς ότι έκοψες τις ντίζες ή ότι πήρες τα "μπόσικα" από τους ρεγουλατόρους ???

sotiris68
02/08/2006, 20:02
εννοω γεροντα μου(με το συμπαθειο) οτι πηρα τα μποσικα απο τους ρεγουλατορους

kostisthegreek
02/08/2006, 20:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotiris68
[B πηρα τα μποσικα απο τους ρεγουλατορους [/B]

Οκ! Οτι έκανες θα το κάνεις τώρα ανάποδα και λιγότερο.
Αν πχ ξεβίδωσες κάποιο τσουτσουνάκι στην άκρη της ντίζας και βγήκε πιό έξω ξαναβίδωσέ το λίγο. Μην ξεχάσεις το κόντρα.

OldMan
03/08/2006, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostisthegreek
τσουτσουνάκι

:nono: :nono: :nono:

Απαγορεύονται οι κακιές κουβέντες (το μαγαζί είναι σοβαρό) !!!


Δεκτά τα "καβλιτζέκι", "παπαράκι" κ.λ.π. :winka:

kostisthegreek
03/08/2006, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:nono: :nono: :nono:

Απαγορεύονται οι κακιές κουβέντες (το μαγαζί είναι σοβαρό) !!!


Δεκτά τα "καβλιτζέκι", "παπαράκι" κ.λ.π. :winka:


:blush:
Συγνώμη....


Διάβασα ότι είσαι διακοπές και πίνεις ρακές.
Καλά να περνάς!!!