PDA

View Full Version : Τυχη????



Giorgos19
31/07/2006, 22:52
Δειτε αυτο (http://www.metacafe.com/watch/71619/accident_in_realtime/)


:eyepop:

tsiros_temp
31/07/2006, 22:57
Πάνω σε διασταύρωση βρήκε να περάσει; Δεν περίμενε 5 μέτρα; :cry:

bonepeeler
31/07/2006, 23:02
1)Αυτός που αποφάσισε πως η διπλή διαχωριστική γραμμή μπορεί να υπάρξει σε διασταύρωση είναι τουλάχιστον καθυστερημένος.

2)Αφού το αμάξι συνεχίζει να πηγαίνει νόμιμα στη λωρίδα του δε φταίει.

3)Η μηχανή περνάει τη διπλή διαχωριστική άρα αυτομάτως βρίσκεται σε παράνομο σημείο του δρόμου.

4)Η μηχανή δεν έπρεπε να κάνει προσπέραση όταν μπροστά υπάρχει διασταύρωση.

5)Μα καλά,ο οδηγός του αυτοκινήτου δεν κίταξε καθόλου πίσω του όταν είδε πως τον πέρασε μιά μηχανή να δει μήπως υπάρχει κι άλλος;

6)Ο οδηγός της μηχανής έπρεπε να κάνει τουλάχιστον ένα οποιοδήποτε σινιάλο ώστε να τον πάρει χαμπάρι ο οδηγός του αυτοκινήτου.


Για μένα νομική ευθύνη έχει ο οδηγός της μηχανής.

tsiros_temp
31/07/2006, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
5)Μα καλά,ο οδηγός του αυτοκινήτου δεν κίταξε καθόλου πίσω του όταν είδε πως τον πέρασε μιά μηχανή να δει μήπως υπάρχει κι άλλος;

Στοίχημα ό,τι θες ότι η σκέψη του οδηγού του αυτοκινήτου ήταν η εξής:

(τον περνάει ο πρώτος) Αμάν!... Με πέρασε πριν τη διασταύρωση ο παλαβός! Εγώ πρόκειται να στρίψω! Να σκοτώθεί θέλει; Ε ρε, τί άλλο θα δούνε τα μάτια μας σήμερα...

AFTER
31/07/2006, 23:08
Απο οτι βλεπω mallon eixe βγαλει φλας ο οδηγος του suv.
Αρα ξερουμε ποιος φταιει
(και το βλεπω χιλιαδες φορες να γινεται απο περιστασιακους χρηστες δικυκλων στην Αθηνα :mad: )

bonepeeler
31/07/2006, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
Στοίχημα ό,τι θες ότι η σκέψη του οδηγού του αυτοκινήτου ήταν η εξής:

(τον περνάει ο πρώτος) Αμάν!... Με πέρασε πριν τη διασταύρωση ο παλαβός! Εγώ πρόκειται να στρίψω! Να σκοτώθεί θέλει; Ε ρε, τί άλλο θα δούνε τα μάτια μας σήμερα...

Έχει όμως δίκιο.

makis206
31/07/2006, 23:16
Παίδες δεν φαίνεται και πολύ καθαρά στο βίντεο αλλά νομίζω οτι ο κυρίως δρόμος είναι αυτός που ακολουθεί ο οδηγός του αυτοκινήτου, πράγμα που σημαίνει οτι η διπλή διαχωριστική γραμμή στρίβει αριστερά στη διασταύρωση και ο δρόμος που ακολούθησε στην ευθεία ο πρώτος αναβάτης είναι δευτερεύων.

Παρατηρείστε την ταμπέλα στα δεξιά λίγο πριν το τρακάρισμα όπως επίσης και την κιτρινάδα στην άσφαλτο που φαίνεται ελάχιστα από την λήψη του βίντεο αμέσως μετά το χτύπημα κάνοντας απλά μια παύση και μοιάζει με την συνέχεια της κίτρινης διαχωριστικής.

Χωρίς να είμαι σίγουρος για όλα αυτά, σ'αυτή την περίπτωση πάντως ο οδηγός του αυτοκινήτου δεν φέρει καμμία απολύτως ευθύνη ούτε ήταν υποχρεωμένος να βγάλει αριστερό φλας.

Δεν το βλέπω και πολύ καθαρά, είναι και ώρα για ύπνωτες..:lol:

:beer: :beer:

tsiros_temp
31/07/2006, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Έχει όμως δίκιο.

Ναι ρε. Αστειεύομαι.

makis206
31/07/2006, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Παρατηρείστε την ταμπέλα στα δεξιά λίγο πριν το τρακάρισμα

:uplate: :hypnotize :uplate:


57564

bonepeeler
31/07/2006, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
:uplate: :hypnotize :uplate:

Hacker λέμε.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
31/07/2006, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
όπως επίσης και την κιτρινάδα στην άσφαλτο που φαίνεται ελάχιστα από την λήψη του βίντεο αμέσως μετά το χτύπημα κάνοντας απλά μια παύση και μοιάζει με την συνέχεια της κίτρινης διαχωριστικής.

Η αετομάτης είμαι τελικά ή κιτρινίλες κάνουν τα μάτια μου. :hypnotize


:lol: :lol:


57565

makis206
31/07/2006, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Hacker λέμε.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πες τα να τ'ακούνε κάποιοι που καμένο μ'ανεβάζουνε, καμένο με κατεβάζουνε !

:lol: :lol: :beer: :lol: :lol:

Alx 84
01/08/2006, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
Στοίχημα ό,τι θες ότι η σκέψη του οδηγού του αυτοκινήτου ήταν η εξής:

(τον περνάει ο πρώτος) Αμάν!... Με πέρασε πριν τη διασταύρωση ο παλαβός! Εγώ πρόκειται να στρίψω! Να σκοτώθεί θέλει; Ε ρε, τί άλλο θα δούνε τα μάτια μας σήμερα...



Κάπως έτσι είναι. τρομερή εντύπωση μου έκανε το σάββατο που πήγαμε στο σπήλαιο λημνών. είχαμε κάνει μια σειρά και περνούσαμε ανάμεσα από τα αυτοκίνητα.
είχα μπροστά μου τον katana και τον Crook (ενώ οι υπόλοιποι είχαν μια διαφορά 100- 200 μέτρα.).
όταν λοιπόν περνούσαν οι 2 τους τα αυτοκίνητα άνοιγαν και έκλειναν κατευθείαν χωρίς να κοιτάξουν εμένα που ερχόμουν!!! και δεν έγινε μια φορά, γινόταν συνέχεια. Απορώ, διακοσμητικούς τους έχουν τους καθρέπτες;

Δεν έχω την απαίτηση όταν περνάω να μου κάνουν χώρο και να πέσουν πουθενά, αλλά αφού το κάνεις που το κάνεις, δες και πίσω σου μήπως έρχεται και τρίτος...:sick:

AFTER
01/08/2006, 23:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
Κάπως έτσι είναι. τρομερή εντύπωση μου έκανε το σάββατο που πήγαμε στο σπήλαιο λημνών. είχαμε κάνει μια σειρά και περνούσαμε ανάμεσα από τα αυτοκίνητα.
είχα μπροστά μου τον katana και τον Crook (ενώ οι υπόλοιποι είχαν μια διαφορά 100- 200 μέτρα.).
όταν λοιπόν περνούσαν οι 2 τους τα αυτοκίνητα άνοιγαν και έκλειναν κατευθείαν χωρίς να κοιτάξουν εμένα που ερχόμουν!!! και δεν έγινε μια φορά, γινόταν συνέχεια. Απορώ, διακοσμητικούς τους έχουν τους καθρέπτες;

Δεν έχω την απαίτηση όταν περνάω να μου κάνουν χώρο και να πέσουν πουθενά, αλλά αφού το κάνεις που το κάνεις, δες και πίσω σου μήπως έρχεται και τρίτος...:sick:

Για αυτο βαζεις μια ξεταποτη εξατμιση, να σε ακουνε στα σιγουρα
Πλακα πλακα, ξερεις τι ασφαλεια ειναι?

zephyr1
01/08/2006, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Για αυτο βαζεις μια ξεταποτη εξατμιση, να σε ακουνε στα σιγουρα
Πλακα πλακα, ξερεις τι ασφαλεια ειναι?



Σιγουρα αυτο ειναι το πρωτο βημα(δεν ειναι αναγκη να ειναι ξεταπωτη φτανει να ακουγεται).

Και το δευτερο βημα να εισαι τοσο δεμενος,εναρμονισμενος,εξασκημενος με την μοτοσυκλετα σου,που αν απο μεγα μαλακια σου βρεθεις εκει χωρις να εχεις σκεφτει και αυτη την αντιδραση του οδηγου,.......................τοτε να ελιχθεις αναλογα ωστε να αποφυγεις την προσκρουση.

Βεβαια η μοτοσυκλετα του φιλου στο video δεν ειναι οτι καλυτερο για ελιγμο.






Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πες τα να τ'ακούνε κάποιοι που καμένο μ'ανεβάζουνε, καμένο με κατεβάζουνε !

:lol: :lol: :beer: :lol: :lol:



Οσο για σενα................:a012: :a013:


:lol: :beer: :beer: :lol

George-3-
02/08/2006, 00:07
Iσως αν εστριβε και αυτος αριστερα?:rolleyes:

AFTER
02/08/2006, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
Iσως αν εστριβε και αυτος αριστερα?:rolleyes:

Aν σε λενε Flash Gordon!!!

George-3-
02/08/2006, 00:35
:rotflmao: :rotflmao:
Οντως τωρα που το ξαναειδα (δεν το θυμομουν)...

Αντε ρε με το κουλαδι...:cry: :lol: