PDA

View Full Version : Caberg justissimo vs Airoh pr2000 Simeiwsate 2... :((



Traveller
25/05/2004, 20:20
Edw kai ena mina xrisimopoiw to Caberg Justissimo (to plirwsa 235 argiria g@moto), to opoio exei eswteriko fime tzami pou to anekatovazeis kata voulisi. Ean forate gialia opws egw einai arketa xrisimo... Omws ta kala stamatane edw... skeftomai na arxisw na xrisimopoiiw pali to Airoh. a) To caberg sto pisw meros tis kefalis einai pio konto!! apo to Airoh. Otan evrekse tis proalles kana dio fores, meneis ligo akaliptos (entaksei den ginesai kai mouskema), b) to caberg exei perisotero thoribo (kai den milaw gia ipsiles taxitites), pragma pou arxizei kai enoxlei g) i poiotita tis zelatinis den einai kai toso kali (stin vroxi to nero den efeuge toso kala oso sto Airoh, me apotelesma oxi toso kali oratotita d)o brostinos aeragogos anoigei kai kleinei ypereukola dil. borei na kleisei kai mono tou... e)o aeragogos sto panw meros tou kranous, otan einai anoiktos (prepei na to deite auto) den kaliptete arketa wste na min be nero!!!! (to ximona me dinati vroxi pisteuw oti tha sou kanei to eswteriko xalia -ps den to exw dokimasei kai mallon den prokeitai). Auta, toulaxiston na min ta dwsei allos jaba. Paidia, airoh, nolal kai sohei (i opws grafetai). An kapoios exei diaforetiki apopsi gia to en logw kranos, tha ithela na tin akousw...

Kala taksidia...

ruyjin
26/05/2004, 10:53
Η σύγκριση γίνετα πάντα με αντικείμενα παραπλήσιας ποιότητας και τιμής. Εγώ έχω SHOEI το XR900 και είμαι απόλυτα ικανοποήμένος και σε ποιότητα και σε θόρυβο (σχεδόν ανύπαρκτος) και είναι ελαφρύ. Στα λεφτά του μόνο με ARAI θα το σύγκρινα και ίσως με SUOMI. (τα SUOMI δε τα ξέρω καλά αλλά άκουσα τελευταία πως είναι πολύ καλά, απλά τα έχω δει σε μια έκθεση και είδα πως είναι καλής ποιότητας και προσεγμένα)
Τώρα για τα nolan airoh που τα είχα δει όταν έψαχνα, είναι ένα κλικ (ίσως και περισσότερα κλικ) ποιο κάτω σίγουρα άπό τα παραπάνω κράνη.
Πάντα εξαρτάται από τα χρήματα που θα διαθέσεις και για κράνος . Πιστεύω πως αξίζει να διαθέσεις λίγα παραπάνω από όσα αρχικά σκεφτόσουν να διαθέσεις. Εγώ είχα ξεκινήσει να δώσω 60-70χιλ και τελικά βλέποντας πολλά κράνοι και συγκρίνοντας έδωσα τα διπλά για αν πάρω το SHOEI.

Αυτά φίλε,
πάντα καλοτάξιδος:wave2:

afrotwin
26/05/2004, 10:59
ego pantos pou exo ena nolan to vgazo sinexia giati apo ton poli 8orivo tou aera ta aftia mou kourazonte

ke pigente tora afto to 8ema sta texnika 8emata giati edo ine asxeto
:lol: :lol:

GST
26/05/2004, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
Η σύγκριση γίνετα πάντα με αντικείμενα παραπλήσιας ποιότητας και τιμής. Εγώ έχω SHOEI το XR900 και είμαι απόλυτα ικανοποήμένος και σε ποιότητα και σε θόρυβο (σχεδόν ανύπαρκτος) και είναι ελαφρύ. Στα λεφτά του μόνο με ARAI θα το σύγκρινα και ίσως με SUOMI. (τα SUOMI δε τα ξέρω καλά αλλά άκουσα τελευταία πως είναι πολύ καλά, απλά τα έχω δει σε μια έκθεση και είδα πως είναι καλής ποιότητας και προσεγμένα)
Τώρα για τα nolan airoh που τα είχα δει όταν έψαχνα, είναι ένα κλικ (ίσως και περισσότερα κλικ) ποιο κάτω σίγουρα άπό τα παραπάνω κράνη.
Πάντα εξαρτάται από τα χρήματα που θα διαθέσεις και για κράνος . Πιστεύω πως αξίζει να διαθέσεις λίγα παραπάνω από όσα αρχικά σκεφτόσουν να διαθέσεις. Εγώ είχα ξεκινήσει να δώσω 60-70χιλ και τελικά βλέποντας πολλά κράνοι και συγκρίνοντας έδωσα τα διπλά για αν πάρω το SHOEI.

Αυτά φίλε,
πάντα καλοτάξιδος:wave2:

ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ SUOMI ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟ ΕΧΩ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ .ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΘΥΓΑΤΡΙΚΗ ΤΗΣ ARAI ΚΑΙ ΣΕ ΦΟΡΜΑ ΦΕΡΝΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΕ SHOEI , ΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΙΜΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΙΣΕΣ

tifozif1
26/05/2004, 16:19
Koιτάχτε τα Schuberth. Είναι γαμάτα και σε πολύ καλή τιμή.

ruyjin
26/05/2004, 16:31
τα γερμανικά δεν είναι αυτά;;;;
τα έχω δοκιμάσει κι αυτά. Καλά σε ποιότητα, όντως πιο φτηνά, αλλά έχουν μεγάλο μέγεθος ρε συ!!! έτσι δεν είναι!!!!!!!!!

tifozif1
26/05/2004, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
τα γερμανικά δεν είναι αυτά;;;;
τα έχω δοκιμάσει κι αυτά. Καλά σε ποιότητα, όντως πιο φτηνά, αλλά έχουν μεγάλο μέγεθος ρε συ!!! έτσι δεν είναι!!!!!!!!!

Το QM1 είναι από τα ελαφρύτερα (κάπου 1200γρ) και τα σπαστα το ιδιο (για σπαστα)

Με τρομερές προδιαγραφες ασφαλείας. Το μόνο μείον (που δεν με νοιάζει ιδιέταιρα) είναι ότι βγαίνουν μονοχρωμα μόνο και σε 3-4 χρώματα ολα και ολα....