PDA

View Full Version : μετα το ατυχημα ...ΙΚΑ κυριες και κυριοι!!!!



EVI
01/08/2006, 11:58
ναι ΙΚΑ το καλυτερο!!!!

2 το βραδυ παω στο ΤΖΑΝΕΙΟ και με εξεταζει γιατρος

για να μην πολυλογο μετα απο καιρο παω στη δουλεια και μου λενε οτι θελει χαρτι απο το ικα ωστε να παρω τα χρηματα της αναρωτικης αδειας.

ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΣΟΥΡΓΕΛΟ


παω στο τζανειο παιρνω ενα χαρτι υπογεγραμενο απο το γραφειο του ΙΚΑ και του ορθοπαιδικου

παω στο Ιατρεια του ικα μου λενε μια χαρα εισαι με αυτο πηγαινε στις παροχες να πληρωθεις

παω εκει μου λενε βλακειες σου ειπαν δε κανει αυτο το χαρτι περνα απο ιατρο του ικα και απο την επιτροπη!!!

παω παλι πισω πρωτη μερα 150 γιαγιαδες για μπανια και 200 αλλοδαπα ....φευγω


παω δευτερη μερα .... βρησκω ενα γιατρο ορθοπεδικο πολυ καλο

χιλια συγγνωμη δεν εχω ραντεβου αυτο και αυτο.....

-επεσες απο μηχανη?
-ναι
-τι μηχανη ?
-?ε?
-ενα freewind
-σωπα ρε θηριο εγω εχω μια μπουσα
-ελα

τες πα με συμπαθισε μιλαγαμε για μηχανες για βολτες κλπ κλπ

μου φτιαχνει ενα χαρτι μου λεει πηγαινε στον 7ο και οτι θες σε μενα

οκ οκ ευχαριστω


παω στον 7ο τους δινω το βιβλιαριο και περιμενω ΜΙΑ ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΥΠΟΓΡΑΦΗ

3 ΩΡΕς

ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΙΑΚΟΠΕς!!!!Ο Λ Ο Ι!!!!! καλα λεω δεν υπαρχει ενας????????ΕΝΑΣ?>


ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΔΙΑΚΟΠΕς

μα πατε καλα?και ο κοσμος?τι?

ααα δε ξερουμε απο σεμπτεμβρη

\!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΤΙ ΛΕς?


το κινιτο χτυπαγε απο το γραφειο σαν διαλος.......τα μαζεψα και εφυγα


ακομα ακρη δεν εχω βρει........................ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΑΔΑ!ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΗΝΕΣ

επρεπε λεει να πας σε ιατρο του ικα αμεσως...ρε παιδια επεσε 2 το βραδυ εσεις κοιμαστε τοτε....ε επρεπε την επομενη....ρε δεν ειχα κανεναν να με φερει και εγω δεν περπαταγα....ναι αλλα ετσι επρεπε

οκ οκ

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ......αυτα :sick: :sick: :sick:

Stergios69
01/08/2006, 12:04
Κλασσική περίπτωση...
Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι το σύστημα λειτουργεί έτσι επίτηδες ώστε να ΜΗΝ παίρνει ο κόσμος αυτά που δικαιούται..
Ασχετο, εμένα στο ΙΚΑ μου έκαναν σκηνικό επειδή η σφραγίδα ήταν με μαύρο και όχι μπλε μελάνι...

THEOD
01/08/2006, 12:05
Άμα δεις τι ποσό θα σου πλήρωνε το ΙΚΑ για κάθε εργάσιμη μέρα θα έφευγες νωρίτερα.....:rotflmao:

Electra
01/08/2006, 12:08
Τί να πεις κι εσύ και όλοι μας??? :(

Εδώ σπας το χέρι σου και σου ζητάνε, στο ΚΑΤ, να κλείσεις πρώτα ραντεβού!

Έχουμε ένα κάρο άρρωστους ασφαλισμένους και μια απολύτως υγιή και δυνατή γραφειοκρατεία!


ΙΚΑ rulez λέμε!
Ζήτω!:beer:

sniper
01/08/2006, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
.....
Έχουμε ένα κάρο άρρωστους ασφαλισμένους και μια απολύτως υγιή και δυνατή γραφειοκρατεία!

.....


:a18: :a20:

:bigcry: :lol: :bigcry: :lol: :bigcry: :lol:

Gandalf dr685sm
01/08/2006, 12:16
αυτό που ειπώθηκε παραπάνω...

Τα λεφτά που σου δίνουν , είναι νομίζω το 35% του ημερομισθίου σου , μείον τις νόμιμες κρατήσεις (αυτό τώρα τι είναι πάλι; )

Αν θες να τα πάρεις λόγω πεποίθησης, τράβα το ... αλλιώς ρίξτους μια μούτζα και αν ποτέ μπορέσεις και βρείς "μαύρη" εργασία , κάντην χωρίς ενοχές και τα έξτρα χρήματα δώστα σε ιδιωτική, για να έχεις ημερήσια αποζημίωση, νοσήλεια και έξτρα μέρες άδεια με χαρτί γιατρού...

ΡΕ ΟΥΣΤ ΤΑ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ!!!

Δίνουμε 4000? τον χρόνο περίπου σε αυτούς, για να έχουμε αυτό που μας δίνουν.

Γιατί αν περιμένετε σύνταξη , μετά απο τα 40 χρόνια που θα βγείτε, αν θα ζείτε , τότε είσαστε πολύ αισιόδοξοι.

Gandalf

THEOD
01/08/2006, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
αυτό που ειπώθηκε παραπάνω...

Τα λεφτά που σου δίνουν , είναι νομίζω το 35% του ημερομισθίου σου , μείον τις νόμιμες κρατήσεις (αυτό τώρα τι είναι πάλι; )



Πριν 2 χρόνια περίπου για 15 μέρες άδειας (οι πρώτες 3 είναι του εργοδότη αν θυμάμαι καλά...) είχα πάρει από το ΙΚΑ το τρελλό ποσό των 45-50 ευρώ !!!!

Και για να μου τα δώσουν αναγκάστηκα να χάσω σχεδόν άλλες 2 ημέρες περνώντας επιτροπές και μαζεύοντας υπογραφές....Μιλάμε για πολύ καραγκιοζιλίκι..:yuck: :yuck: :yuck:

EVI
01/08/2006, 12:41
λετε να τα παρατησω?και τι θα πω εδω που μου λενε οτι θελουν το χαρτι?ρε γαμωτο πως να τα κανω ολα?και ο λογιστης κανει μπανια ...ελεος!

Gandalf dr685sm
01/08/2006, 12:45
χαρτί;... ποιό χαρτί;... απο την επιτροπή εννοείς του ΙΚΑ, για να δικαιολογήσεις την απουσία σου απο την εργασία;

Αν θυμάμαι καλά , υπάρχουν πλέον γιατροί του ΙΚΑ, που κάνουν επίσκεψη κατ' οίκον και αν δώσεις κανά "λάδι" σου δίνουν το χαρτί αυτοί και το δίνεις στον εργοδότη σου.
Αλλιώς κάθεσαι και σου βγαίνει το "λάδι" κάθε μέρα, περιμενώντας τους Γιατρούς και τις γραμματείς τους, να επιστρέψουν απο τα μπάνια τους.


Gandalf

Tropeas
01/08/2006, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ......αυτα :sick: :sick: :sick:
Ευη, θα σου τα γράψω με το ν και με το σίγμα σήμερα το βράδυ (έχω τάξει πολλά ελπίζω να μην έχω και σήμερα ατύχημα και δεν προλάβω να γράψω τίποτα...)
Δεν είναι ακριβώς ξεκάθαρα αυτάπου σου λένε παραπάνω θα σου πω εγώ , αρκεί να μου πεις:
1.πόσες μέρες είχες αναρωτική;
2.έχεις χαρτί απο τον εργοδότη σου που να λέει πόσα χρήματα πέρνεις τον μήνα;(και είναι τα πραγματικά;)
3.Είχες αναρωτική απο το νοσοκομείο , και συνέχισε μετά απο τους γιατρούς?
4.Το χτύπημα ήταν σε ώρα εργασίας ή όχι?
5.Τροχαία είχε έρθει?
6.Ο εργοδότης σου απο τότε σου έχει δώσει χρήματα? και αν ναι πόσα (μην μου γράψεις ?)π.χ. 50%?

Εχω σκαναρισμένα ΟΛΑ τα έγγραφα που χρειάζονται και σημειωμένη όλη την διαδικασία , οπότε... ;)

Αναλόγως τι ισχύει απο τα παραπάνω ,
τα χρήματα που θα πάρεις φτάνουν ίσως και να ξεπεράσουν κατ' ελάχιστο τον καθαρό μηνιάτικο μισθό που πέρνεις...
δώσε μου όμως στοιχεία αναλυτικά αυτά που σε ρωτάω και τι έχει συμβεί.

EVI
01/08/2006, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas

1.πόσες μέρες είχες αναρωτική;
2.έχεις χαρτί απο τον εργοδότη σου που να λέει πόσα χρήματα πέρνεις τον μήνα;(και είναι τα πραγματικά;)
3.Είχες αναρωτική απο το νοσοκομείο , και συνέχισε μετά απο τους γιατρούς?
4.Το χτύπημα ήταν σε ώρα εργασίας ή όχι?
5.Τροχαία είχε έρθει?
6.Ο εργοδότης σου απο τότε σου έχει δώσει χρήματα? και αν ναι πόσα (μην μου γράψεις ?)π.χ. 50%?

.

1.20 μερες
2.ναι εχω καθε μηνα
3.ναι
4.οχι
5.οχι
6.100% κανονικα το μισθο μου


αυτα ....περιμενω και μην λες ασχημα πραγματα ακου εκει αν προλαβω...ΦΤΟΥ ΜΑΚΡΥΑ ΜΑς

θενκς :wave2: :smokin:

916
01/08/2006, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
και αν ποτέ μπορέσεις και βρείς "μαύρη" εργασία , κάντην χωρίς ενοχές και τα έξτρα χρήματα δώστα σε ιδιωτική, για να έχεις ημερήσια αποζημίωση, νοσήλεια και έξτρα μέρες άδεια με χαρτί γιατρού...

ΡΕ ΟΥΣΤ ΤΑ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ!!!

Δίνουμε 4000? τον χρόνο περίπου σε αυτούς, για να έχουμε αυτό που μας δίνουν.

Γιατί αν περιμένετε σύνταξη , μετά απο τα 40 χρόνια που θα βγείτε, αν θα ζείτε , τότε είσαστε πολύ αισιόδοξοι.

Gandalf

Να δώσει τα έξτρα χρήματα σε ιδιωτική ασφαλιστική;Και ποιά θα του εγγυηθεί ότι θα τον καλύπτει ες αεί;

Μήπως δε δουλεύεις στο δημόσιο,γι'αυτό βρίζεις;Κι εγώ δε δουλεύω στο δημόσιο,αλλά πολύ θα το ήθελα.Ξέρεις τί είναι να έχεις αγοράσει τη μηχανή με 20 δώσεις των 130.000δρχ και μετά απο 5 μήνες να σού λένε απο τη δουλειά σου,πέρνα απο το λογιστήριο,λόγω περικοπής προσωπικού;Εκεί να δεις τί ωραία που είναι...

Αν δεν μπορεί να εγγυηθεί το κράτος σύνταξη,θα μπορέσει να το κάνει ιδιωτική εταιρεία;Αύριο μπορεί να κλείσει και να κλαίς τα λεφτά σου.Όλοι όσοι βρίζουν το ΙΚΑ κλπ,γεμίζουν τα ιατρεία και πέρνουν άνευ λόγου φάρμακα."Αφού πλήρωνα τόσα χρόνια" λενε...

Tropeas
02/08/2006, 06:56
Λοιπόν άκου:
απο την στιγμή που ο εργοδότης σου ήταν καλός και σου έχει δώσει το 100% που έπερνες και πριν, τότε (λογικά) θα σου ζητήσει ότι σου επιστρέψουν να του το επιστρέψεις . Και αυτό γιατί αυτός σου έκανε εξυπηρέτηση να σου δώσει όλα τα χρήματα (δεν δικαιούσε κάτι παραπάνω) και μετά να τα λάβει απο εσένα όταν με το καλό τα πάρεις . Τι εννοώ? άν έχεις μέχρι 3 ημέρες άδεια πληρώνεσαι κανονικά απο εργοδότη, αν έχεις απο 15 έως 30 ημέρες αν.άδεια πληρώνεσαι μισά απο τον εργοδότη και μισά απο το ΙΚΑ, και μετά τον μήνα τα πληρώνεσαι όλα απο το ΙΚΑ.
Στην δική σου περίπτωση λοιπόν στις 20 μέρες ο έργοδότης σε έχει πληρώσει κανονικά όλο το μήνα σαν να μην έλειπες, το ΙΚΑ όμως γνωρίζει ότι ο εργοδότης πρέπει να σου δώσει τα μισά και τα άλλα μισά (για τις 20 μέρες όχι για όλο τον μήνα) πρέπει να στα δώσει το ίδιο. Αυτά και θα επιστραφούν κανονικά στον εργοδότη (είναι αυτά που έπρεπε να σου είχε κρατήσει απο την αρχή...) Μερικοί είναι καλοί (σπανίζουν τέτοια φαινόμενα) και λένε μιας και είχες ταλαιπωρεία σου τα χαρίζουν (συνήθως μέχρι 300?)

Τώρα για τις διαδικασίες...
απο την στιγμή που δεν έχεις πάει ήδη πουθενά θα κάνεις τα εξής:
Θα πας στο ΙΚΑ να πάρεις ένα χαρτί που λέει δήλωση ατυχήματος.

Σου παραθέτω απο κάτω δείγμα για να ξέρεις τι θα συμπληρώσεις:
1η σελίδα


57651

Tropeas
02/08/2006, 06:57
2η σελίδα


57652

Tropeas
02/08/2006, 06:57
3η σελίδα


57653

Tropeas
02/08/2006, 07:13
Αυτά φαντάζομαι μπορεί να τα έχεις κάνει και ήδη.
Κανονικά μετά πρέπει 1-2 μέρεςπριν σου τελειώσει η αναρωτική (κανονικά θέλει τουλάχιστον 15ημέρες γιατί συνήθως δεν έχουν πρόσφατα ραντεβού και σε πάνε στους 2 μήνες όπως εμένα...) να πας στο αρμόδιο Κεντρικό - διοικητικό ΙΚΑ που υπάγεσαι και μόνο (:mad: οι @@ρες μπορεί αυτό που υπάγεσαι να είναι μακρυά και δίπλα σου να έχεις άλλο και δεν γίνεται τίποτα...) να κλείσεις ραντεβού για επιτροπή απαλλαγών.
Αυτό γίνεται ΜΟΝΟ αν έχεις πάρει παραπάνω άδεια απο την άδεια του νοσοκομείου. Αν σκοπεύεις να πάρεις και άλλη αναρρωτικά άστο ή κλείσε ραντεβού αλλά για μετέπειτα ημερομηνία που θα γνωρίζεις ότι θα έχει λήξει η συνολική αναρωτική σου.
πήγαινέ τους όλα τα χαρτιά απο τις αναρωτικές εκεί. Θυμάμαι ότι είχα κάποιο μπλέξιμο με το ποιος πρέπει να μου γράψει και τι απάνω στην αναρρωτική άδεια, (δεν μου τα χαν γράψει σωστά απο το τοπικό ιατρείο του ΙΚΑ και έτρεχα σαν τον μ@λ@κ@ Χαλάνδρι-Λ.Αλεξάνδρας...).
Υπόψην ότι δεν αρκεί απλό εξιτήριο νοσοκομείο αλλά πρέπει να το πας την στιγμή που το πήρες και για κάποιες μέρες στο ΙΚΑ για να σου εκδόση Εξιτήριο του ΙΚΑ και να το προωθήσεις μετά για την συνέχεια της αναρρωτικής και της αποζημίωσης...

όχι δηλαδή αυτό:


57655

Tropeas
02/08/2006, 07:13
Αλλά αυτά τα 2:

1ο:


57656

Tropeas
02/08/2006, 07:14
Και 2ο:


57657

Tropeas
02/08/2006, 07:21
Τώρα για την αποζημίωση και αν είσαι ακόμα σε αναρρωτική...
μπορείς να πάρεις μόνο αυτά τα χρήματα που αντιστοιχούν στην περίοδο της αναρωτικής απο το νοσοκομείο με τα παρακάτω δικαιολογητικά.
Για να πάρεις αποζημίωση για την έξτρα αναρωτική που σου δώθηκε απο τα Ιατρεία του ΙΚΑ πρέπει να ξεμπερδέψεις με όλη συνολικά την διάρκεια, (μπορεί να είναι τέσσερις των 7 ημερών π.χ.) να περάσεις Επιτροπή (που σε μένα έκλεισα ραντεβού Οκτώβριο για τέλος Ιανουαρίου-μπες μεσα και πες τι έγινε, παρακάλα και λίγο... :p ) και με το χαρτί που θα σου δώσει η επιτροπή να πας μετά πάλι για την υπόλοιπη αποζημίωσή σου...

Πίσω μέρος αναρρωτικής απο Νοσοκομείο (αφού στο σφραγίσει ο εργοδότης σου!)και απαραίτητα δικαιολογητικά:


57658

Tropeas
02/08/2006, 07:22
Παρακαλώ να κρατηθεί όσο το δυνατόν καθαρό αυτό το τόπικώστε να εξυπηρετούμαστε καλύτερα με αντίστοιχα θέματα...

Εύη αν είναι κάτι που ξέχασα να σε πω , σφύρα...

Alx 84
02/08/2006, 10:20
μπάχαλο είμαστε κ μπάχαλο θα παραμείνουμε. Και αν κάποιος πάει να κάνει κάτι τον ξυλώνουν.

Έχω ένα γνωστό που είναι γιατρός. όταν μπήκε κάπου για πρώτη φορά, ως νέος ήθελε να δουλέψει.
Ερχόταν λοιπόν από τις 8. Τον πιάνει μια μέρα το αφεντικό κ του λέει ¨παλικάρι μου δε δουλεύουμε εμείς έτσι. Δε θα έρχεσαι τόσο νωρίς"

Δηλ τους χάλαγε την πιάτσα κ δε τους άρεσε.

Ε, ήρθε κανα μήνα ακόμα κ παραιτήθηκε!!


Καλό κουράγιο Εύη...

x-rider
02/08/2006, 10:28
EINAI SIGOYRO ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΤΟ ΜΠΑΧΑΛΟ

και με ευθυνη εκαστοτε κυβερνησης ειναι



ΜΟΝΟ & ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ

antonis21
04/08/2006, 16:49
δουλευω στο 184 που κλεινει ραντεβου για τους γιατρους του ικα.. μην μπερδευεστε το 184 ειναι ιδιωτικη εταιρια.. ενα θας σας πω γινετε της που... το καγκελο... το τι δουλεμα πεφτει στους ασφαλισμενους δεν λεγετε... απο γιατρους υπευθυνους κτλ γιατροι πανε στο ιατριο τους οποτε τους καυλ.. τα ραντεβου ειναι γεμετα μεχρι και 32 μερες αργοτερα γιατι καποιοι εξυπνοι τα κλεινουν και δεν πανε και οι αλλοι που εχουν αναγκη περιμενουν... ΔΗΜΟΣΙΟ Κ ΠΑΛΙ ΔΗΜΟΣΙΟ... ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΤΟΥ ΙΚΑ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΕΤΕ ΜΟΥΝΟΠΑ..

antonis21
04/08/2006, 16:51
Ο Τροπεας δουλευει σιγουρα στο ικα η ειναι γιατρος... τελεια δουλεια εκανες...:wave2:

TATAR
04/08/2006, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
δουλευω στο 184 που κλεινει ραντεβου για τους γιατρους του ικα.. μην μπερδευεστε το 184 ειναι ιδιωτικη εταιρια.. ενα θας σας πω γινετε της που... το καγκελο... το τι δουλεμα πεφτει στους ασφαλισμενους δεν λεγετε... απο γιατρους υπευθυνους κτλ γιατροι πανε στο ιατριο τους οποτε τους καυλ.. τα ραντεβου ειναι γεμετα μεχρι και 32 μερες αργοτερα γιατι καποιοι εξυπνοι τα κλεινουν και δεν πανε και οι αλλοι που εχουν αναγκη περιμενουν... ΔΗΜΟΣΙΟ Κ ΠΑΛΙ ΔΗΜΟΣΙΟ... ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΤΟΥ ΙΚΑ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΕΤΕ ΜΟΥΝΟΠΑ..

Σοβαρά ?? Είσαι συνάδελφος με τον ΣΙΜΙΤΗ? Μπαγάσα και σύ ΕΛΟΥΝΤΑ για δαικοπές? :beer:

916
04/08/2006, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
τα ραντεβου ειναι γεμετα μεχρι και 32 μερες αργοτερα γιατι καποιοι εξυπνοι τα κλεινουν και δεν πανε και οι αλλοι που εχουν αναγκη

Σε αυτό φίλε,δε φταίει το "κράτος" αλλά η μαλακία που μάς δέρνει ως έθνος.Προσωπικά όποτε κλείνω ραντεβού με γιατρό και δεν μπορώ να πάω,το ακυρώνω.Πόσοι το κάνουν όμως;Και όχι μόνο στα νοσοκομεία.Παντού.Ακόμα και στο κουρείο που πάω-κομωτήριο το λένε...-κλείνουν ραντεβού και δεν πηγαίνουν.Και σε ιδιωτικά ιατρεία τα ίδια.Μόνο σε πτήσεις,ή ΚΤΕΛ,ΟΣΕ κλπ τρέχουν να το ακυρώσουν για να πάρουν πισω τα λεφτά τους.

antonis21
04/08/2006, 18:16
Και εγω αυτο ειπα πανω σε αυτο δεν φταιει το κρατος για αυτο.. αλλα φταιει γιατι δεν εχει γιατρους και ελειπες προσωπικο κ ενα συστημα υγειας μπουρδελο.. αμα δεν πληρωσεις δεν κανεις κατι..

antonis21
04/08/2006, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από TATAR
Σοβαρά ?? Είσαι συνάδελφος με τον ΣΙΜΙΤΗ? Μπαγάσα και σύ ΕΛΟΥΝΤΑ για δαικοπές? :beer: Διακοπες :bawl: τι ειναι αυτο δεν το ξερω εδω και 5 χρονια.... τι θες να πεις με τον Σιμιτη? ξερω οτι ειχε κανει τα εγκαινια για το 184 και ειχε κλεισει αυτος το πρωτο ραντεβου.. μονο που ο γιατρος σε αυτο το ραντεβου δεν εμφανιστηκε ποτε..:lol:

TATAR
04/08/2006, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
Διακοπες :bawl: τι ειναι αυτο δεν το ξερω εδω και 5 χρονια.... τι θες να πεις με τον Σιμιτη? ξερω οτι ειχε κανει τα εγκαινια για το 184 και ειχε κλεισει αυτος το πρωτο ραντεβου.. μονο που ο γιατρος σε αυτο το ραντεβου δεν εμφανιστηκε ποτε..:lol:

Ναι θυμάμαι σε ολα τα κανάλια την εικόνα και μου χαν πέσει τ αυτιά. Έλεγα είναι δυνατόν σε κάφρους απευθύνεται!! Ηρέμησε, γιατρός είμαι ευτυχώς όχι του Ι.Κ. Α. (δεν είχα το μέσον να διοριστώ. Στην αρχή στεναχωριόμουν. Τώρα λέω δόξα το θεό)

antonis21
04/08/2006, 18:43
Γεια σου μηχανοβιε γιατρε:beer: τι να σου πω τωρα για τους γιατρους του ικα ισως ειναι καλα δεν ξερω δεν το εχω ψαξει.. δηλ αμα σε χρειαστουμε κατι θα σου στειλουμε pm οκ?:wave2:

916
04/08/2006, 18:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
αμα δεν πληρωσεις δεν κανεις κατι..

Αυτό είναι το μεγαλύτερο παραμύθι.Μεγάλε είμουν 1 μήνα στο νοσοκομείο απο τροχαίο,πριν 5 χρόνια και δεν πλήρωσα ΟΥΤΕ 1 λεπτό...Και δεν πέθανα.Και ας έκανα εγχείρηση στη μέση μου,περπατάω,καβαλάω supersport μηχανή,κάνω σκι.Και δεν έδωσα ούτε μού ζήτησε κανείς λεφτά.Και η μάνα μου πριν 2 μηνες σε κρατικό νοσοκομείο έκανε εγχείρηση χολής,με λαπαροσκόπηση,και δεν πληρώσαμε τίποτα.Δευτέρα εισήχθη,πέμπτη εκανε την εγχειρηση και Σάββατο πήρε εξιτήριο.Ποτέ δεν έχουμε πληρώσει γιατρό,και κανείς δεν πέθανε.

antonis21
04/08/2006, 19:02
Αντιθετα με σενα παρα πολλοι συναθρωποι εχουν πληρωσει και υπερογκα ποσα μαλιστα οχι αστεια.. πιστεψε με εχω ακουσει και εχω δει παρα πολλα.. καλα εκανες και δεν πληρωσες ετσι πρεπει.. και ευχομαι να μην πληρωσεις ποτε..:wave2:

916
04/08/2006, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
Αντιθετα με σενα παρα πολλοι συναθρωποι εχουν πληρωσει και υπερογκα ποσα μαλιστα οχι αστεια.. πιστεψε με εχω ακουσει και εχω δει παρα πολλα.. καλα εκανες και δεν πληρωσες ετσι πρεπει.. και ευχομαι να μην πληρωσεις ποτε..:wave2:

Δεν αμφιβάλλω ότι έχουν πληρώσει πολλοί.Αλλά σε πολύ λίγες περιπτώσεις έρχεται ο γιατρός να σού τα ζητήσει.Βέβαια αν θέλεις Καθηγητή να σε χειρουργήσει και πας απο το ιατρείο του,μπορεί να σού ζητήσει λεφτά.Αλλά αν είναι να σε χειρουργήσει σε δημόσιο νοσοκομείο,δεν πρέπει να δώσεις ούτε 1 λεπτό.

THEOD
04/08/2006, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από 916
.Αλλά σε πολύ λίγες περιπτώσεις έρχεται ο γιατρός να σού τα ζητήσει....


Καλά.... :rolleyes: μην βάζεις το χέρι σου στην φωτιά για αυτό..... ;)

TATAR
05/08/2006, 07:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
Γεια σου μηχανοβιε γιατρε:beer: τι να σου πω τωρα για τους γιατρους του ικα ισως ειναι καλα δεν ξερω δεν το εχω ψαξει.. δηλ αμα σε χρειαστουμε κατι θα σου στειλουμε pm οκ?:wave2:
Ο.Κ. οτι χρειαστεις. ειμαι ορθοπεδικός ιδιώτης.

antonis21
05/08/2006, 11:45
Θα σε εχω στα υποψην μου γιατρε....:beer: :beer:

madz1000
13/08/2006, 07:57
Εχω δουλεψει ως ιατρικος επισκεπτης και ειχα περιοχη τον πειραια + Τζαννειο + ΙΚΑ κτλπ......Εριξα μαυρη πετρα στο ιατρικοεπισκεπτιλικι λογω της λαμογιας και της λερας που επικρατει. Αυτα. Παω να στριψω τωρα στη Βορεια Ευβοια και να φαω λουκουμαδες στον Αλεξιου. Περαστικα σου!:ZZZ: