PDA

View Full Version : Και εγώ gsx-r 600 06



Σελίδες : [1] 2

takistrigonis
01/08/2006, 17:51
Παιδιά σε λίγες μέρες θα έχω σε άσπρο μπλέ το κ6 600
Είναι αρρώστια το μη΄χανάκι θα πάρει το χαμπάρια του
όλα στον κόφτη με ένα δώντι μπροστά μικρότερο και 2 πίσω μεγαλήτερο. με Full εξάτμηση και αν με παίρνει και powercommander μηλάμε για τρελά γκάζια. Φυσικά και κατέβαζμα τα clip on 1cm.
Αυτά τα λίγα. Συγνωμη που σας κούρασα αλλά έχω αρρωστήσει.

KaTaNaS
01/08/2006, 18:02
με ενα δοντι μπροστα λιγοτερο και 2 πισω περισσοτερα φιλε θα σε περνάνε και τα παπιά, και εσύ θα τρώς το λάστιχο προσθέτωντας γόμα στις διαβάσεις των πεζών...



θα κατεβασεις και το κλιπ ον 1 πόντο;

ειναι πάρα πολύ, στα πολλά θα κουνάει σα τρεχαντηρι...


περιμενε να το μαθεις ως εχει...


και αν γινεις πιλοτος και σηκώνεις παραπανω αποδεδειγμενα το πειράζεις.


οχι οτι με νοιάζει, αλλά επειδή σε βλέπω τρελαμένο στην αναμονή, φοβαμαι μην εισαι επικινδυνος για τον εαυτο σου πρώτα απο όλα τις πρώτες ώρες που θα το καβαλησεις.


κούλ, και τα μηχανάκια δε φεύγουν φιλάρα, η ζωή φεύγει...

KaTaNaS
01/08/2006, 18:05
σόρυ Τάκη, κατόπιν είδα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=24408) πώς είσαι πιό ψαγμένος...



καλά στριψήματα :beer:

stako
02/08/2006, 10:02
Να σε ρωτήσω κάτι, πως και επέλεξες και πάλι 600άρι? (Είδα έχεις ένα R6 που πουλάς)

Σε ρωτάω γιατί κι εμένα σε κανά 1,5 χρόνο θα με τυραννήσει αυτό το δίλημα.........

idi
02/08/2006, 11:08
μεγεια αααααααα :beer: :beer: :wave2:

sakisp
02/08/2006, 22:25
αντε με το καλλο!!!!!!!!καλοριζικοι και παντα ορθιο να ειναι!

H.A.Balafoutre
03/08/2006, 08:40
Καλοτάξιδο.:beer:

takistrigonis
03/08/2006, 20:08
Έχω τρέξει κύπελω Βορείου Ελλάδος το 14/9/03 και βγήκα 3ος στα 600 έχω μπεί 18 φορές πίστα 14 ήταν στις Σέρρες μηλάμε για πολλύ τάπα καλλά είναι. Έτσι σκέφτωμαι πιστάδικα στισίματα και όχι τόσο για τον δρόμο.Επέλεξα ξανά 600 γιατί το γκάζι που έχουν καλά καλά, δεν χρησημοποιής 65-75 το πολύ της δυναμής τους περίπου στην πίστα οπότε με το 1000 έχει αχρησημοποίητα άλλογα δεν σπάει στην πίστα όπως τα 600. Επέλεξα gsx-r 600 γιατί είμαι 1.70 ύψος και το φτάνω καλά και είναι πιό όμορφο από το R6 06 .
Αυτά Ευχαριστώ πολύ παιδιά νάστε καλά θα τα πούμε από κοντά.Μένω πειραιά

SPORAKIAS
03/08/2006, 20:11
καλες βολτες και καλους αγωνες

αν κανεις ;)

takistrigonis
03/08/2006, 20:46
Αυτή η μηχανή που παίρνω είναι το τρίτο 600αρι. Ξεκίνησα με CBR600 2001 fis sport μετά πήρα το R6 03 και τώρα GSX-R 600 06
Πιό πρίν είχα ψηλά μηχανάκια παπάκια3, TDR , KLE500.Μώλις βγήκε το τεκμήριο μπόρεσα να κάνω το όνειρο πραγματικότητα. Το επόμενο ίσως να είναι 750 ή 1000 θα δώ για να ξεκολλήσω από τα ίδια κηβικά ίσως.Πάντως το 600αρια στρίβουν καλήτερα από 1000 είναι πολύ πιο εβέλικτα παιχνιδάκι, μέσα στην πόλη και στην Εθνική.

takistrigonis
08/08/2006, 21:34
Παιδια το πήρα. Είμαι Ευχαριστημένος από την επιλόγή αυτή.
Έχει δύναμη από χαμηλά ακούγεται κάπως περίεργα σαν λιοντάρι
κάνει πολύ θόρυβο κόβει απότομα το τιμόνι (κλίση) γρήγορη γεωμετρία μ'αρέσει .Ίσως να είναι το καλητερό μου μηχανή που είχα ποτέ.Στο στρώσιμο λέει μέχρι 8000 στροφές, καλά είναι? πολύ ή λίγο δεν ξέρω.Το πάρτυ ξεκινά μετά το στρώσιμο.Αρρώστια.


61721

Kostas NL
08/08/2006, 21:40
Κουκλί είναι.

Μπράβο ρε φίλε.

:beer:

stako
08/08/2006, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από takistrigonis
Παιδια το πήρα. Είμαι Ευχαριστημένος από την επιλόγή αυτή.
Έχει δύναμη από χαμηλά ακούγεται κάπως περίεργα σαν λιοντάρι
κάνει πολύ θόρυβο κόβει απότομα το τιμόνι (κλίση) γρήγορη γεωμετρία μ'αρέσει .Ίσως να είναι το καλητερό μου μηχανή που είχα ποτέ.Στο στρώσιμο λέει μέχρι 8000 στροφές, καλά είναι? πολύ ή λίγο δεν ξέρω.Το πάρτυ ξεκινά μετά το στρώσιμο.Αρρώστια.

Καλά χλμ και καλές βόλτες και σε εσένα. :)

Ακόμα δεν έχεις δει τίποτα, εγώ έχω το Κ4 και έχω κάνει 15000χλμ περίπου, όσο περνάνε τα χλμ ανοίγει ο κινητήρας, το πως ακούγεται τώρα δεν έχει καμιά σχέση με το πως ακούγεται στην αρχή! :) :) :)

675
11/09/2006, 17:31
guys mporeite na m kanete mia xari??

re gmt psaxno kapou sto net na vro ipsos sellas gsxr600...

kserei kaneis???:bigcry: :bigcry: :bigcry:

takistrigonis
12/09/2006, 08:59
Το ύψος είναι 810mm ή 81 πόντους και στενή σέλα εκεί που ακουμπάει πρός το ντεπόζιτο τα άλλα μοτό είναι πιο φαρδιά στο σημείο αυτό.

takistrigonis
14/09/2006, 16:04
Μόλις έβγαλα της Μάνας του και πέταξα πάνω ολόκληρη Full racing Arrow με τελικό τιτανίου, η μηχανή άλλαξε ολότελα πιο ελαφριά μαμά 9,7 κιλά full Arrow 4,4 την κράταγα με τα 2 δάχτυλα με το ένα χέρι. Όταν πήγα να σηκώσω την μαμήσια ήτανε σαν να σήκωνα πύργο υπολογηστή σε αυτό το βάρος παίζει. Με τις ίδιες κινίσεις του γκαζιού τώρα βλέπω 15-20 χιλιόμετρα παραπάνω, ξεκωλλάει πιο εύκολα στα 135-145 με τρίτη (3η) στο κιβώτιο σπινιάρει αρκετά γρήγορα όλα τα άλλα είναι μαμά.Σκεφτωμαι να βάλω Φίλτρο αέρα, θα χρειαστεί και Powercommander 3usb για να έχω το σωστώ αποτέλεσμα
Ακούω απόψεις αν θέλει κάποιος.


61773

idi
14/09/2006, 16:12
νομιζω θες σωληνακι υψηλης και απο και και περα... παιξιμο με τις ρυθμησεις της αναρτησης...

αν και εγω δυσκολα θα αλλαζα την εξατμηση γιατι ειναι απο τα λιγα μηχανακια που μου αρεσει η "μαμα" εξατμηση του και ο ηχος της

jbear
14/09/2006, 19:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από takistrigonis
Μόλις έβγαλα της Μάνας του και πέταξα πάνω ολόκληρη Full racing Arrow με τελικό τιτανίου, η μηχανή άλλαξε ολότελα πιο ελαφριά μαμά 9,7 κιλά full Arrow 4,4 την κράταγα με τα 2 δάχτυλα με το ένα χέρι. Όταν πήγα να σηκώσω την μαμήσια ήτανε σαν να σήκωνα πύργο υπολογηστή σε αυτό το βάρος παίζει. Με τις ίδιες κινίσεις του γκαζιού τώρα βλέπω 15-20 χιλιόμετρα παραπάνω, ξεκωλλάει πιο εύκολα στα 135-145 με τρίτη (3η) στο κιβώτιο σπινιάρει αρκετά γρήγορα όλα τα άλλα είναι μαμά.Σκεφτωμαι να βάλω Φίλτρο αέρα, θα χρειαστεί και Powercommander 3usb για να έχω το σωστώ αποτέλεσμα
Ακούω απόψεις αν θέλει κάποιος.

Ερώτηση: Αυτο το καζανακι που εχει βαλει η Arrow (πριν το τελικό) και στις full system και στις slip on, τι ειναι? Γιατι δε νομιζω να ειναι καταλύτης σε αγωνιστική εξάτμιση...

takistrigonis
15/09/2006, 08:13
Αυτή η εξάτμηση είναι ελευθέρας χωρίς καταλύτη χωρίς διαφράγματα κάνει πολύ θόρυβο και διαφορετικό και γουστάρω.
Έχει αλλάξει μορφή το μοτό.Το μόνο που μου ανάβει F1 αλλά πρέπει να βγάλω από την ECU ένα κλώδιο που είναι της εξάτμησης για να μην ανάβει F1.
Αυτά.

Alx 84
15/09/2006, 09:32
καλοτάξιδο και πάντα όρθιος!!!:beer: :beer:

anco
17/09/2006, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από takistrigonis
Μόλις έβγαλα της Μάνας του και πέταξα πάνω ολόκληρη Full racing Arrow με τελικό τιτανίου, η μηχανή άλλαξε ολότελα πιο ελαφριά μαμά 9,7 κιλά full Arrow 4,4 την κράταγα με τα 2 δάχτυλα με το ένα χέρι. Όταν πήγα να σηκώσω την μαμήσια ήτανε σαν να σήκωνα πύργο υπολογηστή σε αυτό το βάρος παίζει. Με τις ίδιες κινίσεις του γκαζιού τώρα βλέπω 15-20 χιλιόμετρα παραπάνω, ξεκωλλάει πιο εύκολα στα 135-145 με τρίτη (3η) στο κιβώτιο σπινιάρει αρκετά γρήγορα όλα τα άλλα είναι μαμά.Σκεφτωμαι να βάλω Φίλτρο αέρα, θα χρειαστεί και Powercommander 3usb για να έχω το σωστώ αποτέλεσμα
Ακούω απόψεις αν θέλει κάποιος.

BMC race τυπο γιατι υπαρχει και απλος.

Αλαγη στην χαρτογραφηση με προγραμμα απο την Suzuki κοστος 80 ευρω, μην παρεις PC εχει 400.

Βαλε και ενα TRE αλαζει λιγο τις πρωτες 3 ταχυτητες σε συμπεριφορα.

Το προγραμμα ειναι 1ο που πρεπει να κανεις γιατι θα σου ειναι στεγνο απο καυσιμο στις υψηλες.

jbear
19/09/2006, 00:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από takistrigonis
Αυτή η εξάτμηση είναι ελευθέρας χωρίς καταλύτη χωρίς διαφράγματα κάνει πολύ θόρυβο και διαφορετικό και γουστάρω.
Έχει αλλάξει μορφή το μοτό.Το μόνο που μου ανάβει F1 αλλά πρέπει να βγάλω από την ECU ένα κλώδιο που είναι της εξάτμησης για να μην ανάβει F1.
Αυτά.

OK, αλλα επειδη ειμαι περιεργος (!!!),αυτο τι ρολο παιζει στην εξατμιση σου? Για μειωση dB ειναι?

jbear
19/09/2006, 00:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από jbear
OK, αλλα επειδη ειμαι περιεργος (!!!),αυτο τι ρολο παιζει στην εξατμιση σου? Για μειωση dB ειναι?


62294

jbear
19/09/2006, 00:21
Η εξατμιση ολοκληρη ειναι αυτη, σωστα?


62295

jbear
19/09/2006, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από jbear
Η εξατμιση ολοκληρη ειναι αυτη, σωστα?

Το καζανακι στη μεση της φωτο των racing collectors τι ρολο παιζει?

takistrigonis
19/09/2006, 08:29
Μάλλον είναι για τα db να μην κάνει πολύ φασαρία αλλά έχει και αισθητήρα λάμδα. Μου είπε εκεί που την έβαλα ότι μόλις κάψει τους υαλοβάμβακες θα κάνει παραπάνω φασαρία, δεν ξέρω κάτι περισσότερο.
Αυτά.

kostisthegreek
19/09/2006, 21:10
Καλοτάξιδο το μοτόρι σου φίλε!
Πραγματικά πολύ καλό!

:beer: :wave2:

jbear
20/09/2006, 03:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από takistrigonis
Μάλλον είναι για τα db να μην κάνει πολύ φασαρία αλλά έχει και αισθητήρα λάμδα. Μου είπε εκεί που την έβαλα ότι μόλις κάψει τους υαλοβάμβακες θα κάνει παραπάνω φασαρία, δεν ξέρω κάτι περισσότερο.
Αυτά.

ok! thanx!

takistrigonis
03/10/2006, 10:14
Έβαλα φίλτρο αέρα bmc race version για κ6 600 ρύθμισμα ψεκασμού από το συνεργείο με yosimura 5%χαμηλά 10% μεσαίες και υψηλές . Όταν είχα μόνο εξάτμηση ακουγόταν πολύ σε σχέση με την μαμήσια, τώρα που έβαλα αυτά ακούγεται κάπως αλλιώς στην ίδια ένταση ο θόρηβος. Πήγα πρός Αρτεμήσιο Τούνελ για τρίπολη, άνοιξα μέχρι τον κόφτη την πρώτη σταδιακά έβγαλε 131 χλμ.στον κόφτη μετά 3η, 4η 5η κόφτη η 5η έβγαλε 269χλμ βάζω 6η και δεν είδα ούτε χλμ παραπάνω δεν ανέβαζε το μοτέρ. Ενώ μαμά χωρίς τίποτα πάνω είδα 271χλμ και έκοψα γιατί είχε κίνηση και ο κινητήρας ανεβαζε εγώ έκοψα. Τώρα τι να κάνω να αφήσω μόνο την Arrow σκέτη χωρίς πρόγραμμα βενζίνης να μηδενίσω και χωρίς φίλτρο?
Μου είπαν αγωνιζώμενοι για αυτό βγάλε φίλτρο και πρόγραμμα
άσε μόνο εξάτμηση. Τι να πω.

GIXXERAKIAS
03/10/2006, 13:32
Ελα ρε Τακη καλοταξιδη και αγρατζουνιστη να ναι ρε φιλε,τωρα ειδα τα ποστ.ειχαμε μιλησει στο οκυο σε εναν αγωνα μοτοgp και μου ειχες πει οτι θα την επαιρνες!Ποτε προλαβες και της τα εβαλες ολα αυτα επανω ρε μπαγασα,εμενα μαμα ειναι ακομα!Τωρα αυτο που λες που σου ειπαν αγωνιζομενοι δεν στεκει γιατι?Αυτοι ειναι με full throtle συνεχεις και δεν την χρησιμοποιουν εξω στον δρομο ετσι δεν ειναι?Εσυ ομως με την ελευθερη εξατμιση και το φιλτρο θες να κλεισεις καποιες τρυπες στην τροφοδοσια και να μην σου μπερδευει κοινως το μηχανακι λογω λανθασμενου αερα\βενζινη.Μηπως δεν σου ρυθμισαν σωστα το μηχανακι με τα καινουργια δεδομενα (εξατμιση,φιλτρο)?για πηγαινε σε καποιον και δυναμομετρησε το να δεις την καμπυλη ροπης αν εχει ομαλη διαβαθμιση γιατι αν εχεις τρυπες πας για ρυθμισμα.φιλικα παντα ε?:wave2:

takistrigonis
04/10/2006, 13:10
ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΚΑΛΑ ΟΛΑ. ΕΙΔΕΣ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ R6 03 ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΥΤΟ ΤΕΛΙΚΙΑΖΕ ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ. ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ ΧΑΜΗΛΑ ΠΑΕΙ ΜΠΑΜ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 10RPM ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΡΓΕΙ ΚΑΠΩΣ. ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΤΟ ΟΚΥΟ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΑΓΩΝΑ MOTOGP ΣΤΙΣ 15 ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.
AYTA

GIXXERAKIAS
04/10/2006, 20:35
Μεσα ειμαι αντε να δουμε την κουκλα σου!!!Οσο γι'αυτο που λες πτι μεχρι τις 10000στρ πεταει και μετα πεφτει η αποδοση του,εχει απασχολησει και πολλα περιοδικα που δινουν ως λυσει ενα δοντι μικροτερο γραναζακι μπροστα και ........








διακτινιζεσαι σε καθε ανοιγμα του γκαζιου:eyepop: :eyepop:





:a38: ενταξει ρε παιδια μην βαρατε:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:

gixxerpap
04/10/2006, 20:49
μηπως να περιμενες να ''ανοιξει'' λιγο το μοτερ?

;)

takistrigonis
16/10/2006, 13:57
Έβαλα ένα δόντι μικρότερο μπροστά 15αρι αλλά και πάλι ψηλά αργεί να γεμίσει στο στροφόμετρο. Μέχρι τις 10-11 χσαλ. πετάει παέι καλά μετά ηρεμεί ο δείκτης του στροφόμετρου πάει πιο αργά σε σχέση με πιο πριν. Από 1η,2η,3, και ίσως 4η πάει μπάμ στον κόφτη η 5η ψιλοαργεί και η 6η είναι τίποτα νεκρή δεν ανεβάζει.Ξανά έβαλα το φίλτρο το μαμά και πάω για μείωμα 0 στα μείγματα σήμερα, έτσι μου είπαν αγωνιζώμενοι που έχουν το ίδιο και χθές που έβλεπα μοτοgp μια παρέα με suzuki gsxr μου είπε μαμά φίλτρο και μείγματα. Αυτό μακάρι να είναι το τελαιυταίο να τελειώνει, και ότι γίνει. Για πίστα λένε θέλει 1 δόντι μικρότερο μποστά και 2 μεγαλήτερα πίσω για να στανιάρει να έρθει στα ίσια του.
Αυτά, αλλά το μοτο δεν πάει τον είπια για 2χρόνια μετά βλέπω.

takistrigonis
18/10/2006, 10:54
Download file στο http://www.yourfilelink.com/get.php?fid=189826
ok.

mirrorofsorrow
19/10/2006, 03:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από takistrigonis
Αυτή η εξάτμηση είναι ελευθέρας χωρίς καταλύτη χωρίς διαφράγματα κάνει πολύ θόρυβο και διαφορετικό και γουστάρω.
Έχει αλλάξει μορφή το μοτό.Το μόνο που μου ανάβει F1 αλλά πρέπει να βγάλω από την ECU ένα κλώδιο που είναι της εξάτμησης για να μην ανάβει F1.
Αυτά.
Μου ανάβει και μένα η ένδειξη FI αλλά παραμένει αναμμένη. Γιατί αν αναβοσβήνει, η μηχανή δεν παίρνει μπροστά. Όσες φορές μου εμφάνισε την ένδειξη, έκλεισα απο το κλειδί την μηχανή, (όχι απο τον διακόπτη) και μετά δεν μου το ξαναεμφάνιζε.

Μία φορά κατάφερα να την ανοίξω καλά (όχι όμως όλες τις ταχύτητες αλλά 5η και 6η) και είδα αρκετά γρήγορα 272 αλλά αναγκάστικα να κόψω γιατί τελέιωνε ο δρόμος (Κιφισσός ρεύμα προς Πειραιά). Πάντως έδειξε οτι μπορούσε να ανεβάσει και άλλο γιατί, αν πρόλαβα να δω καλά, οι στροφές ήταν λίγο πριν τις 15.000. Αν αναλογιστούμε οτι ο κόφτης είναι λίγο πριν τις 17000, το κοντέρ μπορεί να δείξει τρελά νούμερα.

takistrigonis
19/10/2006, 08:45
Έτσι έτσι σχίστο δεν καταλαβαίνει τίποτα, απλά θέλει άπλα πιο πολύ από τα άλλα, ανεβάζει αλλά κι εγώ λόγο κίνησης δεν πρόλαβα. Το Σάββατο θά την κάνω να τελικιάσω πρός στην ευθεία της θήβας το πρωί μου την έχει δώσει με αυτό το θέμα. Εγώ με ένα δόντι κοντίτερο μπροστά πλέον ε δεν πρέπει να γεμίσει και η 6η αν όχι συνέχεια με 5η κόφτη έχει εγγύηση. Είδη έχω σπάσει Honda κινητήρα στο cbr600fi sport στο μπράλο και δεν ξαναπαίρνω honda.
Αυτά, ωραίος.

takistrigonis
20/10/2006, 09:18
Χθές παρέλαβα επιτέλους την πινακίδα για τη μηχανή. Είναι πλέον μικρές σαν τις παλίες και έχουν επιπλέον το σήμα της ευρωπαϊκής ένωσης, μια χαρά είναι σε διαστάσεις. Τώρα ψάχνω βάση πινακίδας ,έχω βγάλει το πίσω φτερό λασποτίρα, αλλά θέλω μια βάση χωρίς να τρυπίσω πλαστικά που να ανοίγει να φέναιται μέσα στην πόλη και να την κλείνω όταν βγώ εθνική για Radar. Γνωρίζει κανένας κάτι για αυτό? Αλλιως δεν την βάζω καθόλου.

675
20/10/2006, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από takistrigonis
Χθές παρέλαβα επιτέλους την πινακίδα για τη μηχανή. Είναι πλέον μικρές σαν τις παλίες και έχουν επιπλέον το σήμα της ευρωπαϊκής ένωσης, μια χαρά είναι σε διαστάσεις. Τώρα ψάχνω βάση πινακίδας ,έχω βγάλει το πίσω φτερό λασποτίρα, αλλά θέλω μια βάση χωρίς να τρυπίσω πλαστικά που να ανοίγει να φέναιται μέσα στην πόλη και να την κλείνω όταν βγώ εθνική για Radar. Γνωρίζει κανένας κάτι για αυτό? Αλλιως δεν την βάζω καθόλου.

εγω εχω δει κατι τετοιου τυπου...
αυτο εννοεις να κλεινει??


66049

johnpagr
20/10/2006, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
μηπως να περιμενες να ''ανοιξει'' λιγο το μοτερ?

;)


kai egw etsi nomhzw .....


Kaloriziko pantos - kalotaksido kai panta or8ioi kai oi 2 sas

:beer: :beer: :beer:


:wave2:

takistrigonis
20/10/2006, 12:43
Αυτό αν κλείνει και ανοίγει και είναι σταθερό στο κλείσιμο ή στο άνοιγμα ναι αυτό θέλω και είμαι κομπλέ. Σ'ευχαριστώ πάντως. Αν υπάρχει διεύθηνση ή στοιχεία να το αγοράσω ή κάποιο link.

GIXXERAKIAS
20/10/2006, 12:43
καλο ειναι να σβηνονται οι αριθμοι των πινακιδων Ηλια πριν τα ποσταρεις δεν ξερεις ποτε τι γινεται,φιλικα παντα:wave2:

Στο θεμα μαε τωρα τακη νομιζω οτι εχει και η valter moto για ψαχτο λιγο:wave2:

mirrorofsorrow
20/10/2006, 17:22
Εμένα μου την έδωσαν την πινακίδα απο την πρώτη μέρα (επειδή είναι αντιπροσωπείας ισως) αλλά ήταν το ταψί και φυσικά ποτέ δεν την έβαλα. Δήλωσα απώλεια και, πιστεύω, ότι αν πάω τώρα θα μου δώσουν τις καινούριες τις μικρές.

Και γω ψάχνω μια τέτοια λύση με αναδιπλούμενες βάσεις αλλά μεχρι τώρα δεν έχω δει κάτι που να μου αρέσει. Η παραπάνω βάση στο Ζ750 δεν μου αρέσει και πολύ λόγω όγκου. Κάτω απο την ουρά και στο ύψος της σέλας του συνοδηγού, υπάρχει ένας χώρος, μέσα στον οποίο θα ήθελα να κρύβεται η βάση.

Προς το παρόν, χωρίς πινακίδα. :) ;)

takistrigonis
23/10/2006, 09:10
Τελικά χθές Κυριακή που έκανε καλή μέρα 23/10 πήγα βόλτα για να δω τελική. Ε ναι πάει πολύ καλήτερα τώρα με ένα δόντι κοντό μπροστά είδα 292 χλμ σχεδόν πάνω στις 16.000 σαλ με 6η ταχύτητα και έκοψα λόγο κίνησης εθνική πρός Λουτράκι. Πήγα με 2 φίλους με R1 03 , R1 04 και
αυτός με το 03 λέει ότι ξυρίζει το μηχανάκι μέχρι τα 250-260 πηγαίναμε μαζί και ίσως σε τελική εγώ πιο πολύ, ο άλλος με 04 λέει ότι πήγεναι με 270+ και δεν με πλησίαζε κάν ήταν πίσω μου. Μετά από τα 292-294 που είδα σήκωσα τα χέρια μου και το πανηγήριζα, και παραλίγο να με πάρει αέρας από την τελική, έκλασα εκείνη τη στιγμή.
Αυτά, είμαι ευχαριστημένος από το μηχανάκι, και φοράω το μαμά φίλτρο αέρα και με yosimura πρόγραμμα στα μείγματα 0 χαμηλά 5 στα μεσαία και 5 στα ψηλά, και βλέπουμε.Πιστέυω άμα πάω πρός την ευθεία της Θήβας να δώ πάνω από 300+ χλμ.
Τέλος

stako
23/10/2006, 10:47
Ρε φίλε, μέρες διαβάζω τις προσπάθειες σου να χτυπήσεις τελικές με ένα μηχανάκι που μόνο για αυτό δεν φτιάχτηκε........... Μήπως πήρες λάθος μηχανάκι?

takistrigonis
30/10/2006, 10:58
Καλημέρα σε όλους σας. Ήρθε ο καιρός να βάλω πολυεστρικά ή πλαστικά αγωνιστικά fairing για να το βάζω πίστα, αλλίως δεν μπορώ να το βάλω έτσι, θα γεμίσει σημάδια από πετραδάκια, που όταν το πουλήσω δεν θα το παίρνουν. Ψάχνω για φτηνή λύση, θα τα βάψω μόνος μου μαζί με ένα φίλο. Ο perfect κύριος Φίλιππας δεν έχει για Κ6 600 αλλά λέει έχει για R6 06 τι γίνεται ρε γαμώτο? πιο πολύ γουστάρουν R6 παρά gsxr 600 k6? Μου την έχει δώσει, γιατί να τα φέρω από έξω από plastic bike έχει 500+ ευρώ. Αν ξέρει κανείς κάτι πιο φτηνά ας βοηθήσει, να το ετοιμάσω για πόλεμο.

firefox
30/10/2006, 12:04
ο φιλιππας δεν φτιαχνει πολυεστερικα για κ6 δηλαδη? και εχει πλαστικα και πολυεστερικα για r6 06?

takistrigonis
30/10/2006, 12:24
Ο κύριος Φίλιππας φτιάχνει μόνο πολυεστρικά αλλά δεν έχει για το δικό μου μοντέλο κ6 600, πρέπει να ψαχτώ μάλλον εκτός Ελλάδος γιατί είναι ο μόνος που φτιάχνει απότι γνωρίζω. Βέβαια φαίρνει και ο Σπηλιώτης πλαστικά plastic bike 500+ ευρώ είναι ο εισαγωγέας στην Ελλάδα. η διαφορά των πολυεστερικών από τα πλαστικά είναι:1)Τα πλαστικά είναι ελαφρύτερα,2) βάφωνται πολύ πιο έυκολα 3) έχουν καλήτερη προσαρμωγή 4) ΕΙΝΑΙ Ακριβώτερα. Εγω ψάχνω μια φτηνή λύση όσο κάνουν και εδώ στην Ελλάδα 350 ευρώ μάξιμουμ, πλήρης κουστούμι αγωνιστικό. Κάνω υπομονή μέχρι στιγμής. Αυτά

firefox
30/10/2006, 17:01
αν βρείς κάτι πόσταρε το πάντως γιατί μελλοντικά και go ενδιαφέρομαι. κρίμα νόμιζα ο φίλιππας έφτιαχνε και πολυεστερικά για το δικό μας αυτή η εντύπωση μου είχε δημιουργηθεί δηλαδή.....τα πλαστικά πάνω κοντά στα 550 έτσι? έτσι δεν έλεγε σε ένα άλλο thread?

αλήθεια τα original πλαστικά του κ6 600 ποσο πάνε?

GTZ750
30/10/2006, 18:39
για ριξτε μια ματια εδω!!

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=29597

και εδω!!!

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=30043

και τιμη την ιδια 350 ευρο!!!

πεημενετε να δειτε το δικο μου πως θα βγει!!

και τα πολυεστερικα θα κουμπωνουν σαν τα μαμα!!!

για περισσοτερες πληροφοριες πμ !!

το μηχανακι μου ειναι gsxr 750 k6 δηλαδη εχει τα ιδια πολυεστερικα με το 600!! :wave2: :wave2: :wave2:

GTZ750
30/10/2006, 18:41
και αμα θελετε σας τα βαφει κιωλας και στα τοποθετει ο ιδιος!!

χωρις να χρειαζεται να αλλαζεις 50 μαστορες για να φιαξεις το μηχανακι σου!!

και σε πολυ καλη τιμη!!!!!!!!

takistrigonis
02/11/2006, 13:12
Φίλε τα πολυεστερικά από τον Σπηλιώτη τα πήρες? ή από αλλού δεν έχω καταλάβει από που τα πήρες πες μου για να πάρω και εγώ σε αυτή την τιμή που λές με 350 ευρώ

GTZ750
02/11/2006, 20:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από takistrigonis
Φίλε τα πολυεστερικά από τον Σπηλιώτη τα πήρες? ή από αλλού δεν έχω καταλάβει από που τα πήρες πες μου για να πάρω και εγώ σε αυτή την τιμή που λές με 350 ευρώ

ΤΑ ΠΟΛΥΕΣΤΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΕΝΑΣ ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!

Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΚΑΛΟΥΠΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ!!

ΑΝ ΘΕΣ ΤΟ ΤΗΛ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ 6948883697 !!

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΛΈΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ!!

ΠΟΛΥ ΤΕΛΕΙΩΜΑΝΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ!!:wave2: :wave2:

firefox
20/11/2006, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από takistrigonis
Βέβαια φαίρνει και ο Σπηλιώτης πλαστικά plastic bike 500+ ευρώ είναι ο εισαγωγέας στην Ελλάδα. η διαφορά των πολυεστερικών από τα πλαστικά είναι:1)Τα πλαστικά είναι ελαφρύτερα,2) βάφωνται πολύ πιο έυκολα 3) έχουν καλήτερη προσαρμωγή 4) ΕΙΝΑΙ Ακριβώτερα. Εγω ψάχνω μια φτηνή λύση όσο κάνουν και εδώ στην Ελλάδα 350 ευρώ μάξιμουμ, πλήρης κουστούμι αγωνιστικό. Κάνω υπομονή μέχρι στιγμής. Αυτά

στο site του σπηλιώτη δεν υπάρχουν κοστούμια για suzuki καν. και δεν έχω καταλάβει τι γίνετε με τα πλαστικά και αυτά άβαφα έρχονται (550??) και πρέπει μετά να τα βάψις με επιπλέον κόστος?

takistrigonis
21/11/2006, 10:41
Ναι έτσι είναι οτι και να πάρεις είναι άβαφτο, είτε πλαστικά είτε πολυεστερικά, μετά θέλουν βάψιμο, ή τα αφείνεις όπως είναι . Πολλά λεφτά τα πλαστικά και μετά να τα βάψεις, ο Μότο βαφές Μάνος θέλει για μονόχρωμο 200-250 ευρώ δηλ. αν θές να βάψεις όπως τα μαμά πόσο θα σου πάει?. Μάλλον εγώ μπορεί να τα βάψω μόνος μου και βλέπω μετά τι γίνεται.
Αυτά.

GTZ750
21/11/2006, 22:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από firefox
στο site του σπηλιώτη δεν υπάρχουν κοστούμια για suzuki καν. και δεν έχω καταλάβει τι γίνετε με τα πλαστικά και αυτά άβαφα έρχονται (550??) και πρέπει μετά να τα βάψις με επιπλέον κόστος?
εχει δει κανεις απο κοντα αυτα τα κουστουμια???

γιατι εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι πλαστικα αλλα πολυεστερικα!!!!:confused: :confused:

GTZ750
21/11/2006, 22:08
και το λεει κιολας οτι ειναι πολυεστερικα στο site του!!!

http://www.spiliotis.gr/index.php?act=viewProd&productId=402

:D :D :D

takistrigonis
06/12/2006, 13:22
Παιδιά ξεφτύλα (χου) με έκανε ο κολλητός μου με το r6 2002 καρμπυρατεράτο είναι μαμά όλα εκτός από τα καρμυρατέρ που είναι ζιγκλερομένα με βελόνες, μαμά εξάτμηση ,και όλα τα άλλα.
Εγώ με Full Arrow, prog. Yosimura , ένα δόντι μπροστά κοντό15τ , δείτε τι έγεινε. ενώ πήγαινα τελική με 293χλμ ο φίλος μου με πέρναγε με 267χλμ και ξεκόλαγε, ανοίξαμε 3η ταχύτητα και στην αλλαγή πάνω που φώρτωνε 4η με πέρασε σαν σταματημένο σαν να έβαζα όπισθεν και αυτός 1η, τόσο μεγάλη διαφορά. Απογοητεύτηκα, την άλλη μέρα πήγα και μηδένισα μείγματα έβαλα το μαμά γρανάζι μαμά είναι τώρα εκτός απ την εξάτμηση. Και θα τα ξανά πάμε να τα δοκιμάσουμε. Αν με περάσει πάλι το πουλάω, εξατμήσεις όλα. Τι άλλο να κάνω?
Αυτά.

alex14
06/12/2006, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από takistrigonis
Παιδιά ξεφτύλα (χου) με έκανε ο κολλητός μου με το r6 2002 καρμπυρατεράτο είναι μαμά όλα εκτός από τα καρμυρατέρ που είναι ζιγκλερομένα με βελόνες, μαμά εξάτμηση ,και όλα τα άλλα.
Εγώ με Full Arrow, prog. Yosimura , ένα δόντι μπροστά κοντό15τ , δείτε τι έγεινε. ενώ πήγαινα τελική με 293χλμ ο φίλος μου με πέρναγε με 267χλμ και ξεκόλαγε, ανοίξαμε 3η ταχύτητα και στην αλλαγή πάνω που φώρτωνε 4η με πέρασε σαν σταματημένο σαν να έβαζα όπισθεν και αυτός 1η, τόσο μεγάλη διαφορά. Απογοητεύτηκα, την άλλη μέρα πήγα και μηδένισα μείγματα έβαλα το μαμά γρανάζι μαμά είναι τώρα εκτός απ την εξάτμηση. Και θα τα ξανά πάμε να τα δοκιμάσουμε. Αν με περάσει πάλι το πουλάω, εξατμήσεις όλα. Τι άλλο να κάνω?
Αυτά.

Τι αλλο να κανεις ? Να πουλησει ο φιλος σου το r6 :D

Περα απο την πλακα, κατι γινεται, δεν νομιζω να υπαρχει τετοια διαφορα και μαλιστα υπερ
του r6.

:wave2:

jbear
06/12/2006, 16:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από takistrigonis
Παιδιά ξεφτύλα (χου) με έκανε ο κολλητός μου με το r6 2002 καρμπυρατεράτο είναι μαμά όλα εκτός από τα καρμυρατέρ που είναι ζιγκλερομένα με βελόνες, μαμά εξάτμηση ,και όλα τα άλλα.
Εγώ με Full Arrow, prog. Yosimura , ένα δόντι μπροστά κοντό15τ , δείτε τι έγεινε. ενώ πήγαινα τελική με 293χλμ ο φίλος μου με πέρναγε με 267χλμ και ξεκόλαγε, ανοίξαμε 3η ταχύτητα και στην αλλαγή πάνω που φώρτωνε 4η με πέρασε σαν σταματημένο σαν να έβαζα όπισθεν και αυτός 1η, τόσο μεγάλη διαφορά. Απογοητεύτηκα, την άλλη μέρα πήγα και μηδένισα μείγματα έβαλα το μαμά γρανάζι μαμά είναι τώρα εκτός απ την εξάτμηση. Και θα τα ξανά πάμε να τα δοκιμάσουμε. Αν με περάσει πάλι το πουλάω, εξατμήσεις όλα. Τι άλλο να κάνω?
Αυτά.

Χαλαρωσε λιγο ρε συ!!! Τι εγινε? :confused: Ετσι κι αλλιως τα 600αρια ειναι για στροφες (του δρομου) - ασε τις κοντρες (λεμε τωρα) ... :bigcry: Στις στροφες το μηχανακι εχει πιο πολλα να σου προσφερει νομιζω, διαφορετικα επρεπε να ειχες παρει 1000ρι η εστω το 750...:wave2:

NikdeV82
18/12/2006, 12:41
Φίλε με κοντύτερο γρανάζι βλέπει το κοντέρ 292...

takistrigonis
19/12/2006, 09:07
Τελευταία φορά είδα 293χλμ και κρέμασε δεν άνοιγε άλλο, με ένα δόντι μικρότερο γρανάζι μπροστά. Τώρα τα έκανα όλα μαμά εκτός από εξάτμηση που φοράει ολόσωμη Arrow, και βλέπω ότι πάει πολύ καλήτερα απότι φίλτρο και πρόγραμμα yosimura. Στο μέλλον μπορεί να βάλω powercommander3usb και ας είναι ακριβώ κάνει πολύ καλή δουλειά. Στρίβει σταθερά και καταπληκτικά, θα το βάλω πίστα με την πρώτη ευκαιρία χρημάτων, λάστιχα, πολυεστερικά,κτλ.
Αυτά.

takistrigonis
08/01/2007, 09:59
ΤΕΛΙΚΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΟΤΕ, ΦΟΡΑΩ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ARROW FULL ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, ΕΙΔΑ 284ΧΛΜ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΣΤΙΣ 15500 ΣΑΛ. ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ. ΕΙΝΑΙ ΜΑΜΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΞΑΤΜΙΣΗ
ΕΝΑΣ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ 06 R6 ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΥ ΥΣΤΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΥΠΕΡΤΕΡΟΥΝ.
ΑΥΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ

GIXXERAKIAS
08/01/2007, 22:49
Εβαλες παλι το μαμα γραναζωμα και εκανες τα μειγματα εργοστασιακα οπως ειχαμε πει??Αν ναι νομιζω οτι εισαι οκ τωρα!Αντε να δουμε τι κανεις με το ρ6:beer: :wave2:

DrIoannis
14/01/2007, 15:36
Έχω την εντύπωση πως τα R6 είναι πιο δυνατα ψηλά αλλά πιο δύσχρηστα γενικά.Έχει όλη τη δύναμη μαζεμένη ψηλά.

DrIoannis
28/01/2007, 07:45
Μετά από μία εβδομάδα συμβίωσης με το πανέμορφο Κ6, μου κάνει εντύπωση πόσο φιλικό και εύκολο είναι.Δεν περίμενα να είναι τόσο ομαλό στην επιτάχυνση.Νομίζεις ότι δεν έχει δύναμη αλλά κοιτάς το κοντέρ και τα χλμ είναι πολλά.Για τα φρένα δε, απλά υπέροχα.Με προοδευτικό δάγκωμα και εξαιρετική αίσθηση.Μπαίνει στη στροφή με τη σκέψη και απλά ρέει.Δεν έχω αποκτήσει ακόμη την εμπειρία να το πάω πολύ γρήγορα αλλά σιγά σιγά.Πάντως αν θέλει κάποιος να ξεκινήσει στα SS, τα 600 γενικά και το GSXR πιο ειδικά είναι η λύση.Ευελπιστώ τις επόμενες ημέρες να υπάρχουν και φωτογραφίες.

GIXXERAKIAS
28/01/2007, 20:45
Με γειες το κουκλι φιλε μου!!!Αντε και καλα χιλιομετρα,καλοστριφτο το εργαλειο!!:beer: :beer: :wave2:

jbear
28/01/2007, 21:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Με γειες το κουκλι φιλε μου!!!Αντε και καλα χιλιομετρα,καλοστριφτο το εργαλειο!!:beer: :beer: :wave2:


Επισης κι απο μενα DrIoannis!!! :beer: :beer: :beer:

DrIoannis
29/01/2007, 19:16
Ευχαριστώ παιδιά.Υγεία να έχουμε να το διασκεδάζουμε:beer: :beer: :beer: .

takistrigonis
30/01/2007, 12:37
Σήμερα θα δώσω προκαταβολή στον Perfect να πάρω ολόκληρο το set πολυεστερικά.
Και Σάββατο θα τα πάρω, του είχα πάει τον μαμήσιο κόλο ολόκληρο να βγάλει καλούπι αλλά να είναι ίδιος με του 1000 και να κουμπώνει στο 600 με σέλα την μαμά, εκτός μπροστινού φτερού. Μετά θα πάρω σρέι να το βάψω μόνος μου και βλέπω πως θα είναι. Τιμή 350ε.
Αυτά.

GIXXERAKIAS
30/01/2007, 13:15
Τακη 350 με τρυπες για τα φαναρια και τρυπα για να μπαινει το σελακι του συνοδηγου κανονικα?

takistrigonis
30/01/2007, 13:50
Φιλαράκι που είσαι? Καλά όλα?. Τα πολυεστερικά είναι όλα κλειστά παίρνει μόνο την σέλα του οδηγού, ούτε φανάρι μπρός ούτε κολοφάναρο είναι Race Full . έχω ένα προτζεκτοράκι και θα το σκεφτώ να το βάλω θα δώ. Για να βάλω φώτα θέλει τρύπημα και κεντράρισμα τα μαμήσια να πέσουν πάνω σωστά αν κάποιος θέλει, θέλει πατέντα. Εγω τα θέλω χωρίς πρός το παρόν, και αν είναι τα βάζω και τα βγάζω τα Fairing μανούρα βέβαια , θα δούμε, με το βάψιμο τι κάνω!
Ο Μοτο βαφές Μάνος πάντος για μονόχρωμο θέλει 200-250ε και για 2-3χρώματα 350ε, ε δεν τα δίνω με τίποτα είναι κοροϊδία για μένανε πεταμένα λεφτά. Πρέπει να έχω σταθερό χέρι να μην τρέξει το σπρεί. Τέλος

GIXXERAKIAS
30/01/2007, 20:09
Καλα ρε φιλε ειμαι,στο ψαξιμο:D
Παντως εχεις δικιο στο οτι ειναι πεταμενα λεφτα το βαψιμο να ειναι τελειο σε πολυεστερικα,γιατι για την πιστα τα βαζεις οχι για μοστρα σε καφετεριες σωστα?Καλο βαψιμο και σταθερο χερι,τριψε καλα τα πολυεστερικα με ντουκοχαρτο νερου πολυ ψιλο για να μην σου φευγει το χρωμα με τα πετραδακια στην πιστα!:beer: :wave2:

jbear
01/02/2007, 22:44
Dr.Ioannis σου βρηκα και εξατμιση!!! :D :D :D

Yoshimura R55 (full system & slip-on)

Ελπιζω να σ αρεσει...


76609

jbear
01/02/2007, 22:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από jbear
Dr.Ioannis σου βρηκα και εξατμιση!!! :D :D :D

Yoshimura R55 (full system & slip-on)

Ελπιζω να σ αρεσει...

ΑΑΑ ξεχασα!!!

το μικρο καζανακι που φαινεται ειναι για μειωση του ηχου μονο (δεν ειναι καταλυτης - δεν εχει) ...και αν το θες θορυβωδες το αφαιρεις!!!

DrIoannis
01/02/2007, 23:52
Από τις όμορφες εξατμήσεις για τα 600/750 Κ6:beer:

takistrigonis
08/02/2007, 13:21
Θέλει τρίψιμο και βάψιμο...


77227

takistrigonis
08/02/2007, 13:22
οκ..


77228

takistrigonis
09/02/2007, 08:50
ΤΟ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΣΑ ΣΕ DYNOJET ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ MONO ME ARROW FULL EXHAUST 111.1 ΚΑΙ ΜΕ ΡΥΘΜΙΣΗ 112.5 ΣΤΟΝ ΤΡΟΧΟ. ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΛΟΓΑ ΔΕΝ ΦΑΙΝΩΝΤΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΨΗΛΑ ΚΡΕΜΑΕΙ, ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΜΑΜΗΣΙΟ. ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΨΗΛΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΛΛΑ ΨΗΛΑ ΜΟΛΙΣ ΦΤΑΣΕΙ ΑΡΓΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΡΕΜΑΕΙ. ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ, ΘΑ ΠΑΙΞΩ ΜΕ ΓΡΑΝΑΖΙΑ ΠΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΦΙΛΤΡΟ ΑΕΡΑ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.
ΑΥΤΑ.

takistrigonis
10/02/2007, 16:23
ΤΟ ΕΤΟΙΜΑΣΑ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΨΙΜΟ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ. ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΕΝΑ ΜΗΝΑ ΘΑ ΑΝΕΒΩ ΣΕΡΡΕΣ ΝΑ ΤΟ ΛΙΟΣΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ. ΤΩΡΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ.


77394

takistrigonis
16/02/2007, 14:52
ok


78476

takistrigonis
16/02/2007, 14:53
2


78477

takistrigonis
16/02/2007, 14:54
.


78478

takistrigonis
16/02/2007, 14:56
k6


78479

takistrigonis
16/02/2007, 14:58
.


78480

stako
16/02/2007, 15:01
Ε δε του βγάζεις και τα μασπιέ του συνοδηγού να γίνει εντελώς κάβλα??? :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Έτσι κι αλλιώς άχρηστα είναι τώρα.......

takistrigonis
23/02/2007, 01:23
ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 4/3/2007 ΕΧΕΙ TRACK DAY ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΩΣ ΤΗΣ 14:00 ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΙΔΙΩΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ 14:00 ΕΩΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΜΟΝΟ ΑΓΩΝΙΖΩΜΕΝΟΙ
ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΕ ΑΦΙΣΑ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙ ΑΓΩΝΙΖΩΜΕΝΟΥ. ΝΑΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΜΕΛΙ ΓΕΝΕΣΤΕ, ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.

SPORAKIAS
23/02/2007, 06:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από takistrigonis
ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 4/3/2007 ΕΧΕΙ TRACK DAY ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΩΣ ΤΗΣ 14:00 ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΙΔΙΩΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ 14:00 ΕΩΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΜΟΝΟ ΑΓΩΝΙΖΩΜΕΝΟΙ
ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΕ ΑΦΙΣΑ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙ ΑΓΩΝΙΖΩΜΕΝΟΥ. ΝΑΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΜΕΛΙ ΓΕΝΕΣΤΕ, ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.

μας καταστρεφεις....:bawl: :cry:

stako
23/02/2007, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από takistrigonis
ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 4/3/2007 ΕΧΕΙ TRACK DAY ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΩΣ ΤΗΣ 14:00 ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΙΔΙΩΤΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ 14:00 ΕΩΣ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΜΟΝΟ ΑΓΩΝΙΖΩΜΕΝΟΙ
ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΕ ΑΦΙΣΑ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙ ΑΓΩΝΙΖΩΜΕΝΟΥ. ΝΑΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΜΕΛΙ ΓΕΝΕΣΤΕ, ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.

Ξέρεις για πόσα λεφτά μιλάμε? Αν θέλουν 50-60 μέχρι τις 2 να πα να γαμη...........νε!!!

takistrigonis
01/03/2007, 15:51
κ


79638

takistrigonis
01/03/2007, 23:57
o


79698

takistrigonis
01/03/2007, 23:58
k


79699

takistrigonis
02/03/2007, 00:00
ΟΛΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΣΑ ΜΕ 50 ΕΥΡΟ ΜΟΝΟ ΟΛΑ ΤΑ ΥΛΙΚΑ
ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?


79700

takistrigonis
02/03/2007, 00:01
.


79701

takistrigonis
02/03/2007, 00:01
,


79702

takistrigonis
02/03/2007, 00:02
.,


79703

GIXXERAKIAS
02/03/2007, 00:14
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Ρε Τακη οταν βαλω και γω πολυεστερικα να ερθεις να βοηκεις λιγο την κατασταση:D :D

Πολυ καλη δουλεια ρε φιλε μπραβο!!Προτζεκτορακια θα βαλεις μπροστα?

takistrigonis
02/03/2007, 00:27
Ναί.Δύο προτζεκτοράκια πορείας και προβολέας γιατί δεν θα είναι αποκλειστικά για πίστα. Θα το κυκλοφορώ και έξω καμιά βόλτα και τέτοια. 50 ευρώ μου πήγαν τα προτζεκτοράκια σε πακέτο 2 τεμαχίων από μαγαζί κοντά στην Δυραχίου στον Αγ. Μελέτη Αποστολόπουλος έχει μεγάλη γκάμα τα πάντα για το αυτοκίνητο που κάνουν και για μοτό. Άντε να βάλεις και εσύ πολυεστερικά να τα λίωνουμε στην πίστα παρέα. Εγώ ετοιμάζωμαι αν προλάβω για την κυριακή αλλίως θα ανέβω μέσα στον μήνα Σέρρες.
Αυτά.

GIXXERAKIAS
02/03/2007, 00:31
Θα κατεβω και γω την κυριακη αλλα για να χαζεψω δεν θα μπω,ελα για παρεα ρε συ!να αραξουμε και για καφεδακι στα πιτσ ε?

takistrigonis
02/03/2007, 00:35
οκ.