PDA

View Full Version : T-(καρα)max !!!!



el_hymador
01/08/2006, 19:53
Εχθες ειχα παει μεταμεσονυκτια βολτα μεχρι το Σουνιο..λιγη κινηση , δροσουλα , χαλαρη οδηγηση .... απλως βολταρα και ξαφνικα.....μπρρρρρρροοοουυυυυ με περναει ενα t-max yamaha με απιστευτο ηχο (ειχε αλλαγμενη εξατμιση) το ακολουθω , αλλα που ... ο τυπος εμαπαινε στις στροφες ζω - πεθαινω ασε δε που στις ευθειες δυσκολευομουν να τον μαζεψω!!!! γενικα ηπια αφεψημα βραδυατικα απο ενα T-MAX!!!! Εν πασει περιπτωση σε ενα φαναρι τον πλησιαζω , ειχε Ιταλικες πινακιδες , το σκουτερ βρονταγε υπεροχα ακομα και στο ρελαντι , του λεω ''nice bike''!! δεν καταλαβαινε γρι Αγγλικα ...αρχιζω την νοηματικη , το πιανει το νοημα , μου δειχνει την εξατμιση , κατι μου εδειχνε στις ροδες , μετα καταλαβα οτι ειχε αλλα λαστιχα και ζαντες και ενα πηρουνι με ανοδιωση!!!Πρασινο φευγουμε .... με λυπηθηκε και πηγαιναμε μαζι , σταματαμε στο επομενο φαναρι του λεω ''five hundrent?'' , παλι δεν καταλαβαινε , του λεω ''motor''....και κανω το χερι μου γροθια .... μου ειπε κατι ακαταλαβιστικα ...κατι για πιστονια επιασα , μετα μου λεει , ''Paros''.....''Roma'' ε λεω δεν θα συνενοηθουμε ....και εκει που παμε να ξεκινησουμε παλι κανει μια χραπ ανοιγει ενα γαμοντουλαπο στην ποδια του scooter και βλεπω μεσα ενα ραδιο cd!!! το αναβει και να σου και τα ντεσιμπελ να ακουγονται ....χαμογελαει με χαιρεταει και φευγει!!!
:bigcry:

ρε σεις!!! ποσο φτιαξιμο μπορει να παρει αυτο το πραγμα? απο την μανα του βγαζει 35 αλογατα σωστα? τι σκατα του ειχε κανει ο μακαρονας και πηγαινε ετσι? ενταξει εχουν και τον φυγοκεντρικο τα σκουτερ και πανε μονιμα με την καλυτερη δυνατη σχεση...αλλα μιλαμε σε μια ευθεια που τον κυνηγαγα ειδα 180 κοντερισια και αυτος εκει μπροστα!!! να γεμιζει και αλλο!!! ελεος ρε πουστη μου καλοκαιριατικα!!!!


σημειωση....ειναι κιτρινο με Ιταλικες πινακιδες ειπαμε...αυτο σε περιπτωση που το συαναντησετε , μην παθετε καμια δυσαρεστη εκπληξη ...

MIKE_16V
02/08/2006, 08:16
Ετσι εεε, κοιτα για τ-max υπαρχουν ολοσωμες εξατμισεις και power-commander...τωρα απο εκει και περα...δικυλινδρος σε σειρα 500cc ειναι....αμα τα χωσεις παπαδες...κανεις....αλλα 180+ ρε τον τρελο ιταλο.:smilea:

hidefnick
02/08/2006, 09:31
STAS EBROPAS KE SIGEKRIMENA GALIA KAI ITALIA PEZI ENIEO ME T-MAX OPOTE........

fazerakis
02/08/2006, 10:02
Έχω ακούσει φήμη ότι ο Χριστοδούλου στις Σέρρες με ένα T-MAX γύρναγε κάτω από 1:40!!!!:a53:

Το πρόβλημα είναι οτι το πιστεύω:lol:

Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι οτι μπορεί να είναι όντως αλήθεια:rotflmao:

Tigas
02/08/2006, 10:12
Φέρτε μου το μακαρονά να τον φάω με μπολικο τυράκι λέμε, με το υπερδιαστημικό SH150RR turbo+nitro απο την tiga motorsport :smokin: :lol:

MIKE_16V
02/08/2006, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Φέρτε μου το μακαρονά να τον φάω με μπολικο τυράκι λέμε, με το υπερδιαστημικό SH150RR turbo+nitro απο την tiga motorsport :smokin: :lol:

παμε παλι....:smokin:


http://www.protoxide.it/preparazioni/yamaha_t_max500_iniezione.htm


57669

MIKE_16V
02/08/2006, 11:07
Μηπως σε περασε κανας τετοιος.....:lol: :lol:


57672

hidefnick
02/08/2006, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
παμε παλι....:smokin:


http://www.protoxide.it/preparazioni/yamaha_t_max500_iniezione.htm

Καλά, μιλάμε για τρελή τσόντα με 75 άλογα........

Electra
02/08/2006, 11:58
Μήπως ήταν κάτι τέτοιο?


http://www.mototriti.gr/news/PREVIEW_newS.asp?news_data_id=51192&news_category_id=&category_id=82



Μάλλον έτυχε να είσαι κι εσύ ένας από τους ανυποψίαστους αναβάτες!!:winka: Τυχερός είσαι!!:beer: