PDA

View Full Version : Μήπως Φταίει η ζέστη?



hidefnick
02/08/2006, 01:54
Είναι ιδέα μου η οι αυτοκινητάνθρωποι έχουν χαζέψει τις τελευταίες μέρες και κάνουν ότι μακακία τους κατέβει στο κεφάλι??

Πολύ προσοχή εκεί έξω μην έχουμε και άλλα δράματα.

Καλημέρες by the way.

kaps
02/08/2006, 09:31
Μόνο οι κουτάκηδες ; Εδώ με την ακρίβεια της βενζίνης άρπαξαν και οι άσχετοι από ένα δίκυκλο και οδηγούν είτε σε ρυθμό χελώνας είτε σε στυλ ζω-πεθαίνω .Ασε που ως οδηγάρες βγάλανε και τους καθρέπτες και θα πρέπει να είμαστε μάντης Κάλχας για να καταλάβουμε που στο καλό θέλουν να πάνε. :mad:

Gandalf dr685sm
02/08/2006, 09:34
Δύο τεινά που έχω παρατηρήσει παιδιά...

1) Η ζέστη όντως του επηρρεάζει , καθώς και ο έντονος ήλιος, μιας και το κλιματιστικό στο τουτού τους, μόνο την αίσθηση θερμοκήπιου δίνει , παρά τους βοηθάει.
2)Και ξαφνικά άνοιξαν οι δρόμοι... Λιγότερη κίνηση σε σχέση με τον χειμώνα και όλοι έγινα Schumi και Rossi. Για αυτό ειδικα΄αυτή την περιόδο , πηγαίνουμε σιγά, μιας και τα περισσότερα κοθώνια , δεν έχουν αίσθηση του γκαζιού και του control του αυτοκινήτου/μηχανής και είναι πάρα πολύ επικίνδυνοι.


Καλημέρα σε όλους.

Gandalf

div400
02/08/2006, 10:06
και ναταν μονο οι κουτακιδες....



σημερα το πρωι στο κηφισο στο υψος των ΚΤΕΛ πεζος παει να περασει τον κηφισο 20 μετρα μπροστα μου......

ρε τι κορνα τι φρενα...τιποτα αυτος συνεχιζε ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΕ ΚΙΟΛΑΣ, ΜΕ ΣΤΟΧΕΥΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΛΕΜΕ!!!!
και 20 μετρα πιο εκει εχει πεζογεφυρα για να περνανε με ασφαλεια οι πεζοι....δηλ. ποσο βαριωταν ο τυπας για να κανει τετοια μαλακια.....



:eyepop: :hypnotize :uplate:

Alx 84
02/08/2006, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
και ναταν μονο οι κουτακιδες....



σημερα το πρωι στο κηφισο στο υψος των ΚΤΕΛ πεζος παει να περασει τον κηφισο 20 μετρα μπροστα μου......

ρε τι κορνα τι φρενα...τιποτα αυτος συνεχιζε ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΕ ΚΙΟΛΑΣ, ΜΕ ΣΤΟΧΕΥΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΛΕΜΕ!!!!
και 20 μετρα πιο εκει εχει πεζογεφυρα για να περνανε με ασφαλεια οι πεζοι....δηλ. ποσο βαριωταν ο τυπας για να κανει τετοια μαλακια.....



:eyepop: :hypnotize :uplate:

κατάντια. εδώ ρε συ στην Π.Ράλλη έφτιαξαν γέφυρα για να περνάνε τα παιδιά απέναντι που πάνε στο ΤΕΙ και υπαρχουν ακόμα :a31: :a31: :a31: :a31: που διασχίζουν το δρόμο!!! έλεος δηλαδή.

Πιο γρήγορα δε πας με τίποτα (έχει μεγάλη ροή αυτοκινήτων) και είναι πολύ επικίνδυνο!!!

Electra
02/08/2006, 10:54
Ειδικά στην εθνική, πάνε δίχως αύριο και δίχως να υπολογίζουν τίποτα. Κάθε φορά κάνω τον σταυρό μου να μη πετύχουν, οι "έξυπνοι", κανέναν άλλον ή εμένα, έτσι όπως αλλάζουν από την αριστερή λωρίδα κατευθείαν στη βοηθητική (ναι, μου έχει συμβεί προσωπικά)!

Ή το ακόμη χειρότερο, γιαγιά να οδηγεί με 70 στη δεξιά λωρίδα και στο ύψος του Λαϊνόπουλου (που δεν έχει πλέον φανάρια, αλλά STOP για όσους θέλουν να μπούν στο ρεύμα προς Λαμία) να πατάει φρένο για να δώσει προτεραιότητα να περάσει ο άλλος που έχει STOP (και που φυσικά περνάει, άλλος μαβλάκας και αυτός)

Γενικά ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Η Αθήνα μπορεί να αδειάζει, αλλά οι δρόμοι γεμίζουν από ασυνείδητους χειμώνα-καλοκαίρι...

ΚΡΙΜΑ...:(

dino809
02/08/2006, 11:02
Για όσους βρίσκονται συνήθως τέτοια εποχή στην πόλη είναι γνωστό ότι οι συνθήκες γίνονται πολύ επικίνδυνες για οδήγηση. Είναι η εποχή που γίνονται τα περισσότερα ατυχήματα μέσα στην πόλη.

Θέλει πάρα πολύ μεγάλη προσοχή γιατί όλοι οδηγούν απρόσεκτα και πολύ γρήγορα !

H.A.Balafoutre
02/08/2006, 14:14
Έχω παρατηρήσει πως ο κόσμος είναι καμμένος από την δουλειά του και την καθημερινότητά του. Δεν μπαίνει στον κόπο να αξιολογήσει πως κανένας δεν είναι υποχρεομένος να τους ανέχεται, απλώς δεν είναι σε θέση να γεμίσουν το μυαλό τους με άλλες πληροφορίες πέραν από αυτές που ήδη έχει. Το φαινόμενο αυτό παρατηρείται κυρίως σε άντρες μεσήλικες και πάνω και σταθερά, πάντα σε γυναίκες.

Είναι διαπιστωμένο βρε παιδί μου. Αν καθήσετε στην άκρη και δείτε τα πρόσωπα αυτών που οδηγάνε θα καταλάβετε τι λέω.

Σε αυτό συντελεί και το γεγονός του πραγματικά τεράστιου αριθμού αυτοκινήτων στις πόλεις. Και ακόμη χειρότερα είναι το γεγονός που ενώ όλοι ξέρουν πως θα κολλήσουν στην κίνηση στάνταρ περνόντας από ένα γνωστό σημείο δεν είναι σε θέση να σκεφτούνε τίποτα πέρα του προφανούς λάθους. Δεν μπορούν να σκεφτούν οποιαδήποτε άλλη εναλλακτική διαδρομή για να πάνε πιο γρήγορα ή πιο ήρεμα. Κυρίως ήρεμα.

Μιλάμε για εξάρτηση στο κάψιμο του μυαλού κάθε μέρα, κάθε μέρα. Κουρασμένοι, ταλαιπωρημένοι και ειδικά τώρα με τις ζέστες, σκέτη αρρώστια που να σκεφτούν και του υπόλοιπους τριγύρω.

Leipsippos
02/08/2006, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Είναι ιδέα μου η οι αυτοκινητάνθρωποι έχουν χαζέψει τις τελευταίες μέρες και κάνουν ότι μακακία τους κατέβει στο κεφάλι??

Πολύ προσοχή εκεί έξω μην έχουμε και άλλα δράματα.

Καλημέρες by the way.

Προσεχω λεμε! Παω με το τουτου πλεον!

Ειναι που εχουν ανοιξει οι δρομοι και βγαζουν το αχτι τους οι καφροι επειδη ειναι ακομα εδω και δεν εχουν παει μαζι με τους αλλους της φυλης τους στην επαρχια για διακοπες!

Ψιτ, παιδι, Δευτερα θα εισαι Αθενς, να σΕ φερω γαριδάκια; Εχω απο αυτα που σΕ αρεσουν!

Dionisisk5
02/08/2006, 16:57
Καλα σκεφτομουν να ανοιξω αριβω το ιδιο τοπικ. Τις τελευταιες μερες εχω δει τοσα στραβα οσα δεν ειχα δει τον υπολοιπο χρονο.
Παει ο κοσμος εχει ξεφυγει νομιζουν ολοι οτι εχουν παει στο χωριο τους και κανουν οτι θελουν.

----Κηφησιας 8 η ωρα το πρωι στο υψος του υγεια κυριος μετα φραπογαλων οικοδομος να προσπαθει να την περασει καθετα εκει που εχει μπαριερες και φυτα!!! Εεε οι τρεις λωριδες ξφνικα γιναμε μιαμιση και πως δεν γιναμε ολοι χαλκομανια για τον π@π@ρα! Και κυριολεκρικα 20 μετρα πιο πανω και 20 πιο κατω εχει διαβαση και την πεζογεφυρα του καλατραβα. Και ημουν και πισω απο ενα EVO 9 και περιμενα ποτε θα ανοιξει.:)

----Κηφησιας παλι στο ιδιο ύψος 12 η ωρα δυο πιτσιρικια πανω σε Mountain bike να πηγαινουν δικαβαλο ολη την Κηφησιας ΑΝΤΙΘΕΤΑΑΑ.... Να τα σκοτωνε κανεις θα εφταιγε κιολας.

----Κηφησιας παλι στο ίδιο ύψος στην στροφη που κανει στην ολυμπιακη επιτροπη για να πας ολυμπιακο σταδιο και mall παππους πηγαινε αντιθετα στην εξοδο απο κηφησιας ! τον ειδα και λεω δεν γινονται αυτα.Και ομωςςς.....


----Λεωφορο Μαραθωνος τζιπακι εκανε οπισθεν 50 μετρα για να μπει στην εξοδο της Αττικης που εχασε.
Λιγο πιο κατω ενω πηγαινα σβελτα κυρια κοκαλονι το μπρικι τη για να κανει αναστροφη στην μαραθωνος σε σημειο που δεν ειχε φαναρι και απαγορεθονταν και η στροφη η απλη!!!! Βεβαιως βεβαιως και χωρις φλας.... Αν σταματουσα θα την σκοτωνα απο τα νευρα μου!


----Σημερα νυσταλεος σε ενα στενο στο Χαλανδρι παω να περασω ενα δρομο και βιαζομουν για δουλεια, και περναει ενας με το μπρικι του απο τον καθετο δρομο που εχει στοπ του κορναρω και με βριζει κιολας. Ευτιχως που πριν απο λιγο ειχα ξυπνησει και βαριομουν να τον παρω στο κυνηγι.


----Και κατι καλο μεσα σε ολα τα στραβα και τα αναποδα, τωρα γυρνωντας σπιτι εκει που περιμενα βαριεστημενος μεσα να περασω απο ενα στοπ, δυο κοπελιτσες μεσα σε ενα polo περνωαντας αρχισαν μεσα στην τρελλη χαρα στο ασχετο τα χαιρετσματα, τα φιλακια κτλ. :):p :blush:

dirtbird
02/08/2006, 18:05
- To πρωί V-strom 650 παραβίασε STOP περνώντας με 60χλμ μπροστά μου σε σταυροδρόμι.

- Φεύγοντας από την δουλειά πάλι τύπος με V-strom 650 βαρέθηκε να περιμένει το κόκκινο και ένα SEAT που ερχόταν γρήγορα για να προλάβει το φανάρι (δεν πέρασε με κόκκινο) τον απέφυγε για 5 μέτρα. Αν τον χτύπαγε μπορεί να μου ερχόταν αγκαλιά ' περίμενα στο απέναντι φανάρι. Αυτά κάτω από τη γέφυρα της Αθηνών στο ποτάμι.

- Πιο κάτω στο ποτάμι και αφού τα κουτιά πηγαίναν σα ζαλισμένα με 100 στην αριστερή λωρίδα, πριν την πρώτη δεξιά είναι τύπος χωρίς κράνος με σορτσάκι τον οποίο αναγκάζομαι να περάσω από δεξιά και αμέσως μετά πάνω στη δεξιά φτάνω τύπο ΄δικάβαλο με cruiser (Shadow 600?) τον οποίο παρατηρώ από πριν που κάνει ψιλοσφήνες από αριστερά. Στην είσοδο της στροφής έίναι στην αριστερή λωρίδα αλλά ανάβει φλάς και πάει προς τα δεξιά. Υην στιγμή που τον περνά από αριστερά μετακινείται πάλι στην αριστερή λωρίδα. Πρέπει να πέρασα πολύ κοντά του

- Στο τέλος της εθνικής τύπος με Duke δεν μπορεί να αποφασίσει σε ποιά λωρίδα θα κάτσει για την παρατεταμένη δεξιά που σε βγάζει στην παραλιακή. Φυσικά κινούμενος σαν χελώνα.

Στο υπόλοιπο της παραλιακής μου συνέβησαν και άλλα, αλλά βαριέμαι να γράφω,

Συμπέρασμα : εκτός των κουτιών, κυκλοφορούν πολλοί άχρηστοι και με μοτό. Παρατηρήστε και θα δείτε ότι οι περισσότεροι έχουν νέες πινακίδες.....

VanDiemen
02/08/2006, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dionisisk5
Καλα σκεφτομουν να ανοιξω αριβω το ιδιο τοπικ. Τις τελευταιες μερες εχω δει τοσα στραβα οσα δεν ειχα δει τον υπολοιπο χρονο.
Παει ο κοσμος εχει ξεφυγει νομιζουν ολοι οτι εχουν παει στο χωριο τους και κανουν οτι θελουν.

----Κηφησιας 8 η ωρα το πρωι στο υψος του υγεια κυριος μετα φραπογαλων οικοδομος να προσπαθει να την περασει καθετα εκει που εχει μπαριερες και φυτα!!! Εεε οι τρεις λωριδες ξφνικα γιναμε μιαμιση και πως δεν γιναμε ολοι χαλκομανια για τον π@π@ρα! Και κυριολεκρικα 20 μετρα πιο πανω και 20 πιο κατω εχει διαβαση και την πεζογεφυρα του καλατραβα. Και ημουν και πισω απο ενα EVO 9 και περιμενα ποτε θα ανοιξει.:)

----Κηφησιας παλι στο ιδιο ύψος 12 η ωρα δυο πιτσιρικια πανω σε Mountain bike να πηγαινουν δικαβαλο ολη την Κηφησιας ΑΝΤΙΘΕΤΑΑΑ.... Να τα σκοτωνε κανεις θα εφταιγε κιολας.

----Κηφησιας παλι στο ίδιο ύψος στην στροφη που κανει στην ολυμπιακη επιτροπη για να πας ολυμπιακο σταδιο και mall παππους πηγαινε αντιθετα στην εξοδο απο κηφησιας ! τον ειδα και λεω δεν γινονται αυτα.Και ομωςςς.....


----Λεωφορο Μαραθωνος τζιπακι εκανε οπισθεν 50 μετρα για να μπει στην εξοδο της Αττικης που εχασε.
Λιγο πιο κατω ενω πηγαινα σβελτα κυρια κοκαλονι το μπρικι τη για να κανει αναστροφη στην μαραθωνος σε σημειο που δεν ειχε φαναρι και απαγορεθονταν και η στροφη η απλη!!!! Βεβαιως βεβαιως και χωρις φλας.... Αν σταματουσα θα την σκοτωνα απο τα νευρα μου!


----Σημερα νυσταλεος σε ενα στενο στο Χαλανδρι παω να περασω ενα δρομο και βιαζομουν για δουλεια, και περναει ενας με το μπρικι του απο τον καθετο δρομο που εχει στοπ του κορναρω και με βριζει κιολας. Ευτιχως που πριν απο λιγο ειχα ξυπνησει και βαριομουν να τον παρω στο κυνηγι.


----Και κατι καλο μεσα σε ολα τα στραβα και τα αναποδα, τωρα γυρνωντας σπιτι εκει που περιμενα βαριεστημενος μεσα να περασω απο ενα στοπ, δυο κοπελιτσες μεσα σε ενα polo περνωαντας αρχισαν μεσα στην τρελλη χαρα στο ασχετο τα χαιρετσματα, τα φιλακια κτλ. :):p :blush:

Για μισό λεπτό ρε συ!! Νόμιζα ότι εσύ, τη γουστάρεις την αλητεία! Τώρα πριν από λίγο το είδα το μήνυμά σου που επικροτούσες με φατσούλες, τον τύπο που αναπολούσε τις προηγούμενες δεκαετίες, επειδή, λέει, ήταν πιο αλήτες τότε οι "μηχανόβιοι" ενώ τώρα...είναι φλώροι σαν και μένα!

Ορίστε και για του λόγου το αληθές! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?postid=461013#post461013)

Εννοούσες ότι τη γουστάρεις μεν την αλητεία, αλλά σου τη σπάνε αυτοί που κάνουν παραβάσεις; Μα κι αυτοί που τις κάνουν αλήτες δεν είναι; Κι αν δεν είναι, τότε τι είναι; Και ποιοι είναι οι αλήτες; Αυτοί που τηρούν τον κ.ο.κ.; Σε λίγο θα μας πεις ότι φορούν και armani κοστουμάκι.. ειλικρινά... δε σε καταλαβαίνω.. γίνε πιο σαφής

tsiros_temp
02/08/2006, 20:09
'Αλήτης' , νομίζω, έχει το νόημα του 'μάγκας' , κατά τον dionisisk5

Λεωνίδας
02/08/2006, 21:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Συμπέρασμα : εκτός των κουτιών, κυκλοφορούν πολλοί άχρηστοι και με μοτό. Παρατηρήστε και θα δείτε ότι οι περισσότεροι έχουν νέες πινακίδες..... Ελπίζω να μη με πήρε κανένα μάτι το απόγευμα :look:

THEOD
02/08/2006, 22:19
Είναι στατιστικά αποδεδειγμένο ότι κάθε χρόνο τέτοια εποχή στην Αθήνα και στις άλλες μεγάλες πόλεις ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ο απόλυτος αριθμός των ατυχημάτων αλλά ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ η σοβαρότητα των συνεπειών τους....

Αιτία για αυτό οι ψιλοάδειοι δρόμοι που δίνουν την δυνατότητα κίνησης με πιο μεγάλες ταχύτητες και ειδικά σε δρόμους που συνήθως είναι "πηγμένοι" όλο τον υπόλοιπο χρόνο και στους οποίους πολλοί οδηγοί αναπτύσουν πρωτόγνωρη για αυτούς ταχύτητα.
Σε συνδυασμό με την πολλή ζέστη που αποσυντονίζει τους περισσότερους οδηγούς, την ολισθηρότητα λόγω σκόνης του οδοστρώματος και την συνεχή χρήση του air-condition που με κλειστά τα παράθυρα μειώνει τα ακουστικά ερεθίσματα, έχουν ως συνέπεια να αυξάνεται σημαντικά το ποσοστό των "βαριών" ή θανατηφόρων ατυχημάτων (όπως οι παρασύρσεις πεζών) καθώς και η σφοδρότητα των κλασσικών συγκρούσεων.....και όλα αυτά παρ' όλο που ο απόλυτος αριθμός του συνόλου των ατυχημάτων είναι μικρότερος λόγω του μειωμένου αριθμού των κυκλοφορούντων οχημάτων....

Προσοχή λοιπόν...μην παρασύρεστε από τον "φαινομενικά" άδειο δρόμο και τα μάτια σας 14.....:wave2:

anf125
02/08/2006, 23:19
Εγώ προτείνω όσοι υποπίπτουν σε εγκληματικές τροχαίες παραβάσεις (παραβίαση κόκκινου, αντικανονική αναστροφή, όπισθεν σε δρόμο ταχύας κυκλοφορίας, οδήγηση στο αντίθετο ρεύμα κλπ) να στέλνονται άμεσα και με συνοπτικές διαδικασίας στο... Guantanamo :mad: :ninja: :mad: προς συμμόρφωση και προστασία των υπολοίπων.

Κι εγώ είδα Σάββατο απόγευμα στην Πειραιώς ΙΧ ερχόμενο από κάθετη οδό να διασχίζει κάθετα τη λεωφόρο και να κάνει αναστροφή προς το αντίθετο ρεύμα ανεβαίνοντας το διάστιχο που χωρίζει τα 2 ρεύματα

:eyepop: :alien: :dizzy:

ΥΓ: Και μην ακούσω δικαιολογία, έλα μωρέ μην είσαι τόσο αυστηρός, κι εσύ μπορεί κάποια στιγμή να κάνεις κάποια λακαμιά. Ας με στείλουν και μένα στον φούστη στο Abu Graib αν κάνω κάτι τέτοιο. Σε κάποια θέματα !Η ΑΝΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΝΟΧΗ

SPORAKIAS
03/08/2006, 11:02
χθες ειχαμε αλλη μια στουκα στην γειτονια

περασε μια κ@ριολα το στοπ και χτυπησε ενα παλληκαρι απο πισω που μολις ειχε στριψει

τον πεταξε στο παρπριζ και το παπι το εσυρε για 30-40μ

με ποσα το περασε ρε πουστη μου

αμα δεν ειχε πεταχτει στο παρπριζ και το εσερνε σαν το παπι τωρα δεν θα υπηρχε το παλληκαρι

εχουν ξεφυγει τελειως

αμα ομως τα τρακαρισματα με τραυματισμο τα γυρισουν απο πλημελημα σε κακουργημα και μπουν κανα-δυο στην ψιρουμπα θα σου πω αν συνελθουν η' οχι

οπως με ενα φιλο (και μου εχει μεινει αυτο επειδη ημουν πιτσιρικας) του πεταχτηκε ενας απο στοπ τον σκοτωσε και εφαγε μονο 3 χρονια με αναστολη :mad:

μην πω και για το δικο μου ,αφηστε το, γιατι και εγω το αφησα αλλιως θα τον εσκιζα

tsiros_temp
03/08/2006, 11:27
Εγώ προτείνω να υπάρχει σύστημα που τους επικίνδυνους οδηγούς να τους αφαιρείται το δίπλωμα και να χάνουν δια παντώς την δυνατότητα απόκτησης.

Φέρετε στο μυαλό σας το βιντεάκι με τη στούκα με τη χοντρή ξανθιά 'εθελόντρια'. Πόση άγνοια έχει ένας άνθρωπος για να κάνει αυτό το πράμα; Παρατηρείστε πότε πάτησε φρένα... Αυτή, υπάρχει περίπτωση να οδηγήσει ποτέ με ασφάλεια;

Δεν το γνωρίζω σίγουρα, αλλά νομίζω πως αν κάποιος δεν έχει μάθει να κινείται με σχετική ασφάλεια, εντώς 2 (άντε 3) ετών, δεν πρόκειται ποτέ να γίνει ασφαλής οδηγός.

Η εξήγησή μου:

Όταν κάποιος είναι νέος οδηγός, μαθαίνει δύσκολα μεν, πολλά πράματα δε. (Ίσως γι'αυτό το λόγο να δυσκολεύεται.)

Τα πρώτα πράματα που θα μάθει είναι πολύ δύσκολο να τα αλλάξει κάποιος αργότερα. Τίθεται θέμα γνωσιακής ασυμφωνίας, το οποίο είναι χειρότερο από 'συνήθειο'. Ένα συνήθειο κάποιος ενδεχομένως να αντιλαμβάνεται ότι είναι καλό να το αποβάλλει. Για παράδειγμα, το κάπνισμα. Ξέρεις ότι είναι κακό συνήθειο αλλά δυσκολεύεσαι να το αποβάλλεις, ενώ ξέρεις ότι καλό είναι να το κόψεις. Η γνωσιακή ασυμφωνία όμως είναι διαφορετική...

...Αν κάποιος έχει μάθει κάτι, του είναι πολύ δύσκολο μετά, ακόμα και να δώσει βάρος στη σκέψη ότι αυτό που έμαθε είναι λάθος, πόσο δε μάλλον να το δεχθεί και, ακόμα περισσότερο, να αλλάξει αυτό που ξέρει! Αν είναι παιδί είναι λίγο ευκολότερο, γιατί τα παιδιά είναι περισσότερο εύπλαστα και για άλλους λόγους.

Επιστρέφουμε στο αρχικό ζήτημα.

Αν κάποιος οδηγάει επικίνδυνα είτε λόγο παιδείας είτε λόγο κακής εκπαίδευσης, είναι απελπιστικά δύσκολο να διορθώσει τους τρόπους του, γιατί έτσι έχει μάθει και τρέχα άλλαξέ του τα μυαλά... Καμία απειλή, καμία τιμωρία, κανένα γεγονός δεν αρκεί για να γίνει αυτό. Γνωρίζετε παραδείγματα, φαντάζομαι.

Dionisisk5
03/08/2006, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Για μισό λεπτό ρε συ!! Νόμιζα ότι εσύ, τη γουστάρεις την αλητεία! Τώρα πριν από λίγο το είδα το μήνυμά σου που επικροτούσες με φατσούλες, τον τύπο που αναπολούσε τις προηγούμενες δεκαετίες, επειδή, λέει, ήταν πιο αλήτες τότε οι "μηχανόβιοι" ενώ τώρα...είναι φλώροι σαν και μένα!

Ορίστε και για του λόγου το αληθές! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?postid=461013#post461013)

Εννοούσες ότι τη γουστάρεις μεν την αλητεία, αλλά σου τη σπάνε αυτοί που κάνουν παραβάσεις; Μα κι αυτοί που τις κάνουν αλήτες δεν είναι; Κι αν δεν είναι, τότε τι είναι; Και ποιοι είναι οι αλήτες; Αυτοί που τηρούν τον κ.ο.κ.; Σε λίγο θα μας πεις ότι φορούν και armani κοστουμάκι.. ειλικρινά... δε σε καταλαβαίνω.. γίνε πιο σαφής

VanDiemen kai Triros_temp ας συνεχισουμε την κουβεντα στο αλλο τοπικ μην χαλασουμε αυτο.

Συνεχεια εδω λοιπον:
Ορίστε και για του λόγου το αληθές! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?postid=461013#post461013)